Aktuálně: 4 697 inzerátů176 859 diskuzních příspěvků17 788 uživatelů

Ztráta plachosti u vlků

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (779 příspěvků) 07.09.2023, 14:00:45 xxx.xxx.27.179
Odpověď na příspěvek uživatele mastnacekk z 07.09.2023, 13:55:09

Vidíte, a to je právě v tom, v čem máte slabinu, Vaše jednání.

Já vím, že je to fakt těžký. VÍM TO Z PRAXE A MÁM PRO MALÉ FARMÁŘE POCHOPENÍ. Ale prostě Vy neumíte diskutovat a osvětovat tak, vy se potřebujete jen hádat a říkat lidem, jací jsou blbci.

Ale zas vím, že zoufalí lidé dělají zoufalé činy, ale takhle svýs straně zájmů fakt nepomáháte.

Napsat podrobnej odbornej slušnej článek na sociální sítě, kamkoli bude pro zainteresovanou veřejnost dalkeo lepší, než tady každému nadávat bez ohledu na to, co říká.

Teď dostanu i já, je mi to jasný 😀

Ale takhle více či méně funguje celá “vlčí komunita” - a to je to, co nakonec vlka začne vytlačovat z míst výskytu - což je Váš zájem, já vím, já to zas nechci, ale taky si plně uvědomuji, jak jsou farmáři u nás mláceni po papuli.

Tohle téma se dá řešit efektivně jen bez emocí, na základě faktů a na míru dané lokalitě. 

Anonymní (neregistrovaný) 07.09.2023, 14:09:07 xxx:xxx.7077:c834
Espiro:

A hezky se na to koukalo

Obrázek Obrázek

Jojo ale to musí mít ty psy, ti jsou docela drsný 

Sardullah
Sardullah (1014 příspěvků) 07.09.2023, 14:12:16 xxx.xxx.189.104
JanaJanaJanaJana:

Slováci - turisti obecně velice často turistické stezky právě využívají, jelikož vědí, že na těch neznačených trasách je větší šance setkání s medvědem. 

Ti pastevci poslouchají - ale nechte si na českých loučkách ležet pastevce u stáda bez ohradníku 🙂tam to funguje, jelikož je tam prostor, tady je to daleko složitější, obzvlášť když nám tady všude lozí na volno hobby psi, z nichž odvolání má tak 30 % a dorážení na cizí psi není nic neobvyklého. Tohle by Češi nikdy nepřežili, aby si kvůli pasteveckým psům v oblastech s výskytem vlka museli dávat svýho psa na vodítko….to by byly hned kecy o útoku na osobní svobodu 🙂 

V Čechách pastevec jedině za plotem, aby to fungovalo.

A pasáka ad a - velmi těžko v Čechách najdete, jelikož znám několik zemědělců, kteří hledají lidi do normálního provozu, natož aby šli poustevničit, ad b - chovatelé ovcí a koz velmi často vydělají tak tak na sebe a svůj provoz.


Jo jo…chodit pouze po označených cestách?? Ale tak já se chci kouknout tam a tam a budu chodit kam se mi zachce. Psa na vodítku?? No ale tak to by se Bobík nevyběhal.

A co si budem, furt se to tady probírá, jak jsou lidi schopni vlézt ke zvířatům do ohrad. Aby si pohladili třeba toho hodnýho koníčka.

O krmení zvířátek za ohradou ani nemluvě.

Nevím jestli je to nešvar jen v Čechách a nebo je to rozšířené i jinde. Prostě tak nějak některým jedincům chybí slušnost, pokora, respekt…

Prostě lidi jsou…já vlastně ani nevím jak to popsat…napadá mě bezohlední, ale to není to správné slovo. Prostě si myslí, že můžou cokoliv a nikdo nemá právo jim v tom bránit.😕 Protože já chci a chci a chci.

A je to tak nějak obecné, prostě ve všech skupinách se najdou hovádka..ať už to jsou pejskaři, rodiče s dětmi, cyklisti, motoristi…………

mastnacekk
mastnacekk (527 příspěvků) 07.09.2023, 14:13:05 xxx:xxx.b1e5:956d
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 07.09.2023, 14:00:45

Pisete opet kraviny. Sem tam jsem neco napsal ale HLAVNE! Havrlant je vystupovanim uplne nekde jinde nez ja a co? Ve vysledku je k smichu i se strankou vlktravunezere.cz Je spoluatorem publikace na jejiz jmeno uz si napamatuje, najdete si to a pak si muzete pred zrcadlem jednu ustedrit jak furt volate po komunikaci a edukovani. Vsecko uz tady bylo.

Anonymní (neregistrovaný) 07.09.2023, 14:14:26 xxx:xxx.7077:c834
JanaJanaJanaJana:

Vidíte, a to je právě v tom, v čem máte slabinu, Vaše jednání.

Já vím, že je to fakt těžký. VÍM TO Z PRAXE A MÁM PRO MALÉ FARMÁŘE POCHOPENÍ. Ale prostě Vy neumíte diskutovat a osvětovat tak, vy se potřebujete jen hádat a říkat lidem, jací jsou blbci.

Ale zas vím, že zoufalí lidé dělají zoufalé činy, ale takhle svýs straně zájmů fakt nepomáháte.

Napsat podrobnej odbornej slušnej článek na sociální sítě, kamkoli bude pro zainteresovanou veřejnost dalkeo lepší, než tady každému nadávat bez ohledu na to, co říká.

Teď dostanu i já, je mi to jasný 😀

Ale takhle více či méně funguje celá “vlčí komunita” - a to je to, co nakonec vlka začne vytlačovat z míst výskytu - což je Váš zájem, já vím, já to zas nechci, ale taky si plně uvědomuji, jak jsou farmáři u nás mláceni po papuli.

Tohle téma se dá řešit efektivně jen bez emocí, na základě faktů a na míru dané lokalitě. 


JanaJanaJanaJana: VÍM TO Z PRAXE A MÁM PRO MALÉ FARMÁŘE POCHOPENÍ. Ale prostě Vy neumíte diskutovat a osvětovat tak, vy se potřebujete jen hádat a říkat lidem, jací jsou blbci.

To by chtělo kurz asertivity, pak by to mohlo fungovat. Tihle malí farmáři jako je mastnacek a se kterýma máte zkušenosti bohužel jsou dost paličatí, ale to už určitě víte. Musí se hodněkrát opakovat a pak pochopí.

mastnacekk
mastnacekk (527 příspěvků) 07.09.2023, 14:16:04 xxx:xxx.b1e5:956d
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 07.09.2023, 14:14:26

Anonymni, hod zpatecku, ja chapu souvislosti az moc dobre a nepotrebuju od nejakyho teoretika neco dokola opakovat. Na to jsem doslova alergickej a padne kosa na kamen.

Quash
Quash (273 příspěvků) 07.09.2023, 14:18:09 xxx.xxx.32.234
Odpověď na příspěvek uživatele mastnacekk z 07.09.2023, 12:16:54

Ne, nežiju v jiný dimenzi, vím, co obnáší práce kolem ohrad a díky za vysvětlení.

Quash
Quash (273 příspěvků) 07.09.2023, 14:21:51 xxx.xxx.32.234
megi-the-pes:

To jsou neplatné argumenty. 🙂

Legrace.

Ale vážně… zavřít psa? Tak to je k ničemu pes. Tohle celé můžete provozovat s pěti deseti ovečkami/kozami/kravičkami/… a dozor pasáčka? No tak to nevím, kdo bude sponzorovat.
A ano, turista má přednost. Před Vysočinou. Vysočina byla vždy mastnější, mám pocit. Ale zkrátka turista se chce dívat do krajiny, ne do plotu, takže nemáte plot, ale “plot” a bacha na ručičky.


Kdo mluví o zavření psa? Mluvím o práci člověka se psem na pastvině. A jak to třeba dopadá, pokud nečtěte signály včas. Líbí se mi Švýcarsko. To je u nás utopie.
..Pouze kvalifikovaní trenéři a zkušení majitelé pasteveckých psů mohou vychovávat pastevecké psy od štěněte, ostatní zemědělci si mohou pořídit pouze psy po 1,5 roku věku, kteří prošli zkouškou způsobilosti. Stát financuje chov těchto psů, jejich výchovu a práci s tím spojenou. Nákup psů je dotován, vychovaný pes po zkoušce stojí 1140 €. Poté dostává zemědělec 95 € na měsíc na provoz psa (jedná se zejména o příspěvek na krmení a základní veterinární výdaje). Pokud by pes měl nějaký výraznější zdravotní problém, hradí se majiteli náklady ve výši 80 %. Aby mohl majitel stáda psa dostat, resp. pořídit si ho, musí také absolvovat jednodenní kurz teorie zacházení s pasteveckými psy. Později (po pořízení psa) ho čeká jednodenní praktický kurz, který musí absolvovat do jednoho roku od obdržení psa, a to s každým psem zvlášť. Za práci navíc spojenou s přítomností psa na alpské pastvině dostává majitel stáda také zaplaceno, a to 475 € za letní sezónu, když není navíc přítomen pastevec.

Sardullah
Sardullah (1014 příspěvků) 07.09.2023, 14:24:14 xxx.xxx.189.104

Já nevím tedy kolik je tady na pejskařský diskuzi chovatelů ovcí. Tak si říkám, jestli by tohle nebylo lepší prodiskutovat třeba v sekci hospodářských zvířat a nebo někde na FB jestli není nějaká skupina. V jednom má mastnacekk dle mého svatou pravdu…banda “čoklařů”, která nemá praktickou zkušenost (až na vyjímky). K čemu pak taková diskuze je dobrá.

Resp. začalo to vlci vs. psi, popř. lidi. No a skočili jsme u ovcí.

megi-the-pes
megi-the-pes (2270 příspěvků) 07.09.2023, 14:31:22 xxx.xxx.61.17
Odpověď na příspěvek uživatele Quash z 07.09.2023, 14:21:51

To byla Buggyra s těmi košáry, podle mě to je na houby způsob. Je fakt, že jsem neviděla těch dalších 70 příspěvků, takže jsem necitovala, omlouvám se.

Sardullah
Sardullah (1014 příspěvků) 07.09.2023, 15:29:57 xxx.xxx.189.104
mastnacekk:

To je uplne jedno kde se plka, plky se vedou ale jednat je potreba potichu.


Potichu….no při tomhle slově mi naskočila zde zmiňovaná střelba kuší. 

balu
balu (1638 příspěvků) 07.09.2023, 16:29:35 xxx.xxx.25.90
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 07.09.2023, 14:24:14

Ano, to jsem psala už několikrát. Z nějakého důvodu to má mastňáček potřebu řešit na psech… 

mastnacekk
mastnacekk (527 příspěvků) 07.09.2023, 17:34:57 xxx.xxx.17.52
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 07.09.2023, 16:29:35

Pro nezasvedcene nebo pro min vnimave ci pomalejsi. Na faune bylo v sekci ovci a koz nekolik temat i mnou zalozenych. Zacali tam lozit posuci jako lupus4 a dalsi tlapicky…. Ifauna skoncila. Mam pokracovat? Ja znovu ty vlakna vytvaret nebudu. 

balu
balu (1638 příspěvků) 07.09.2023, 18:14:36 xxx.xxx.86.77
Odpověď na příspěvek uživatele mastnacekk z 07.09.2023, 17:34:57

A co jako, že jste na ifauně založil několik témat v sekci ovcí a koz? A že je znovu vytvářet nebudete? Chce to snad po vás někdo?  Myslím že ne, že je to každému srdečně jedno - krom vás. 

Ifauna je mrtvá, teď jsme na chovzvirat.cz a zde je sekce Hospodářská zvířata. Váš objekt zájmu, ovce, do této sekce spadá. Proč jste si tedy vyhlédl zrovna diskuzi o psech? Tady pro vaše problémy sotva najdete pochopení, to snad vidíte sám. Nejen proto, že mnohé z nás vaše problémy netrápí, a vidíme problematiku jinak, ale i pro váš neomalený a hulvátský projev. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.