Aktuálně: 4 319 inzerátů190 581 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů

Třetí víčko

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 28.06.2023, 09:28:21 xxx.xxx.55.197

Buggyro dumám nad tím, co Bobča napsala. Převařila vodu v konvici a ráno ji přelila do džbánu. Už přece z té konvice by měla vyjít čistá, usadilo se to v konvici, ne? Jak to, že z konvice, ještě přes sítko(nevím jestli je běžně, já ho tam mám) vylije ,,bílou" vodu? To nepolemizuju s váma, souhladím s tím, co jste napsala, to řeším to, co napsala Bobča....co to sakra může být? Máme tvrdou vodu, když nechám jen tak oschnout nějaké nádobí, kapky jsou vidět všude, kohoutky, sprcháče...všechno pořád zasr...od vápence, ale tohle jsem ve sklence nikdy neviděla. Ale až tak jako pokus, jsem to neprováděla jedině, že bych to udělal přesně stejně jako Bobča...co to udělá.

Buggyra
Buggyra (3788 příspěvků) 28.06.2023, 09:50:35 xxx.xxx.198.226

No není to běžné. Vyskytuji se občas v místech, kde tvrdá voda je, a takto se nechová, ale právě nejsou to zase úplně extrémy (středočechy).

I my tady máme minerální prameny, které způsobují usazeniny.

A ani jeden z těch případů nevypadá tak, jak vyfotila Bobča. To bych musela tu několik týdnů používanou nádobu vyškrábat, abych z ní měla takový píseček, resp. ty šupinky usazenin. Normálně ta voda vytváří prostě povlak, ze začátku je to přesně takové to "špinavé od mlíka" a postupně se vytváří takový film, ale že by rovnou takového materiálu, a ještě vlastně volně plovoucího... to ne.

Sitko je jen na některých rychlovarkách.

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 28.06.2023, 17:42:23 xxx.xxx.55.197

Bobeš, píšeš, že máš hlídání v září a pak, že frčíš někam už teďka? Vysvětli prosím nám sklerotikům, co to dávno zapomněli, když jsi to někdy psala😇 To jako, že odfrčíš ty, odfrčí Niki a já tu budu psát komu, koho jiného ty blebty zajímají, ha?

Jo holky, jsem debul🙄 Vikťa se pořád škrábe, už dlouho, přijde mi, že tak nějak odjakživa. Ale vloni, jak jsem jim dala nějaké to kočičí Bravecto na klíšťata...tak se mi zdálo, že se přestal škrábat. Dneska ráno přijde za mnou na gauč, já ho začnu hladit a z kožíšku na krku mu vyběhne bleška. Než jsem zareagovala, páč jsem něco takového vůbec nečekala - byla pryč. Skočila jsem mu rozhrnovat chlupy, ale to je naivita, v tom jeho kožichu nejde najít nic, i s klíštětem mám problém👎 Takže on má asi normálně blechy😊 Musím hned něco objednat. Tipy?  Preferuju spot-on.

Canka
Canka (339 příspěvků) 29.06.2023, 06:55:30 xxx.xxx.215.178

Čauky buchty,

Tak dneska mi konečně začíná dovčastarsDneska odpoledne odlítàme a já toho musím ještě tolik zařídit sakra...takže se jdu vyhrabat z postele a fungovat😄Už teď vím,že se mi bude neskutečně stýskat po všech mých zvířecích prdelkáchpleadingVečer jsem kvůli tomu nemohla usnout..furt jsem přemýšlela,aby se nic prostě nepohnojilo..

Ozývat se budu,jak to půjde ju?

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 29.06.2023, 07:27:57 xxx.xxx.55.197
Canka:

Čauky buchty,

Tak dneska mi konečně začíná dovčastarsDneska odpoledne odlítàme a já toho musím ještě tolik zařídit sakra...takže se jdu vyhrabat z postele a fungovatloughingUž teď vím,že se mi bude neskutečně stýskat po všech mých zvířecích prdelkáchpleadingVečer jsem kvůli tomu nemohla usnout..furt jsem přemýšlela,aby se nic prostě nepohnojilo..

Ozývat se budu,jak to půjde ju?


Hódná👍 Slibem nezarmoutíš😉 Dělám si srandu vím, že určiťo ani nebudeš mít čas sem čumnout. Hlavně si to užij, však holky ti zvířátka zaopatří a ti si užijou hlídací tety😉

Bobca
Bobca (1222 příspěvků) 29.06.2023, 07:47:45 xxx.xxx.20.192

jaja,sítko jsem omylem vyvařila a ono se smrsklo,tak ho tam nemám😄..Povlak na sklenici nebyl,to jak jsem tu usazeninu dole zamíchala,tak to "zmléčnělo"..tongue

Kašlem už na vodu..V kafi se to ztratí😇Jsem tu už 3.rok a nic..Nebudu to řešit.

Raduš-já letos měla mít 4 hlídání..V březnu jsem odpadla s chřipajznou,tak si to museli v Olmiku zajistit jinak..To byla ta čuvačka,pekinéz,angoračka kočka,nahatý kocour a slepice...To samé bych hlídala 16 dní v srpnu(předloni 18 dní!!)Manžel je na tom nic moc,tak to přeložili tu dovču na příští rok..A už druhý rok jedu ke Zdence-jezdí na Lipno s celou partou,a už i se svou rodinou,tak nemá kdo..Tam je kočka-už bez koťat a 2 kocouři..už i Miki je vykastrovaný a Ferda je prý špatný..že nejí..Ještě zavolala včera veta..Má asi 8 let,nechci aby mi tamm nedejbože umřel..Je to mazel..na toho se těším..Mufa jsem shodou okolností loni,jak jsme šly večer z "práce",uviděla u plotu mrtvého-srazilo ho auto..Tak jsem ho vzala-Zdenka nemohla☹️..No a Žofku si vzala už vnučka sebou do nového..No a králíci,morčata,slepičky-má nějakou,co snáší zelená vajíčka,na tu jsem teda zvědavá...a 2 mladé kohoutky...Tam je ale moře kvítek..jak venku truhlíky,tak po baráku pokojovky...Hlavně kopřivy nenechat uschnout👍..

Beru si sebou šití-chci zprovoznit babiččin šicí stroj..auto to uveze..Polstr mám hotový,ještě taburet,ten se mi bude líp,když ho budu mít na očích..a v hale polstr na botník..ten je asi metr dlouhý...

No a na podzim 8 dní Čendu.(bordercolii)..Na toho se taky moc těším,ten je boží..budem chodit do lesa,zase si nasuším houby..

Čendu jsem našla jen takového-nemám stažené fotky z tabletu..kočky jsou Zdenky-Muf je ten bíloflekatý a Ferda je ten druhý -černobílý..malá Barunka už taky není..jsou to starší fotky..No a ti 3 jsou z Olomouce..chybí tam 2 pekinézky..Lulu umřela po mém odjezdu-jsem ji udržovala,aby vydržela do příjezdu páníčků..a Zuzanka umřela nedávno...Zůstal po ní její syn,toho bych hlídala..

Jdu teda balit..Ozvu se pak z tabletu..doufám,že mi to půjde..papa☀️

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 29.06.2023, 10:34:17 xxx.xxx.55.197

Pamatuju si Čendu a tu partu s bílou angorou🙂 Jen si nepamatuju, kdo je čítongue Ale to je stejně jedno. Jasně, bude se ti to líp šít, když to budeš rovnou přirovnávat. Holky, jak bylo včera u vás? Zapomněla jsem napsat v tom kvapíku, co tu pořád mám, že u nás celkem chladno. Vyšla jsem si po obědě v šortkách a letní pracovní košili, co jsem měla i předevčírem...a normálně jsem hned zaplula pro triko s dlouhým a tepláky...jak mě ofouknul ve dveřích studený. K večeru jsem normálně nahodila mikinu, už bylo 19st. Dneska je teplej, sice pořád severák, ale nefučí tolik - zatím neceplých 21st. V noci ale byla zima fest, nevím, kde to skončilo, ale před půlnocí bylo 10st.

Dneska na obchůzce nejprve na cvičáku vedoucí Boženka s novým štěnátkem NO - dva krvávé šrámy na předloktí(Božka jich měla víc😜) o 300m dál jeden soused od mamky, se starým koliákem (ten kámošil s mýma klukama) a novým metrovým ..štěndem" ruského teriéra, mokrým, který mě solidně poskákal😇tongue

Buggyra
Buggyra (3788 příspěvků) 29.06.2023, 12:42:25 xxx.xxx.198.226

Moje geniální slepice včera před setměním způsobně naskládané v kurníku - miluju je! A automatická dvířka se setměním spolehlivě zavřela - miluju dvakrát!

Takže ode dneška, tralala, žádné noční běhání a zavírání slepic v devět a kysnutí u koní do sedmi, abych je nezavírala moc brzo! Pěkně si dojdu z práce nebo z obchůzek ke koním,  pofackuju lichokopytníky, podělám práci, připravím krmení, vyberu vejce, zavřu slípkám hlavní vchod, a tradá domů, a už si na ně ani nevzpomenu, automatická dvířka se postarají! Ráno na máti slepice už čekají a přešlapují u krmítka, kam jim dává ráno namočené granule :-) Ale už nemusí zběsile běžet jako první otevírat kurník, kdy jí slepice vyskakují až na hlavu ve snaze dostat se co nejrychleji ven.

Tak už můžu s klidem odfrčet za dva týdny na dovču - pracovní dovču k rodičům, kam vezu vozík hnoje a půl auta briket a naplánovaná rekreace se bude odehrávat v duchu vykopávání pařezů, přerývání kompostu, likvidace plevele a odvozu šrotu do sběrných surovin, pročež se tam táhnu s přívěsným vozíkem s tím hnojem... není nad to si o dovče řádně odpočinout :-D Aspoň že to jídlo si nemusím taky  chvíli vařit sama...

Obrázek
Leithian
Leithian (713 příspěvků) 29.06.2023, 16:14:17 xxx.xxx.97.75

Tak se přiznám že po včerejšku jsem tak nasr na majitele koček a kočky že sem už asi nezavitam. Aneb jak přijít o kuřátka zdrobnělych slepiček snadno a rychle a jak málem přijít o samici andulky sedící u mimi ... Zase ten zrzavej skurvy...zmetek. Je mi líto ale příště jak ho tu uvidim to už nerozchodí. Chudinky cicinty sou strašně užitečný a skvělý... Jen vražděj spousty zvířátek a já na todle nemám nervy. Pro andulky jsem si jezdila na slovensko. Pečlivě vybirala barvy a chovatele, piplam se s nima rok. A pak mám o samici s 6 mladejma přijít kvůli vykrmenymu parchantovi co roupama neví coby. 😡 Premejslejte nad tim ze vase milovana cicinta může škodit a dost. A orachama za mrtvý zvire to fakt nenahradite. Nebo vám kdyby tu kočku zakous pes a majitel vrazil do ruky 5tikilo tak vám to stačí?

Holky mějte se tu a sbohem. A sáhněte si trošku do svědomí a začněte to řešit. Protoze přesně kvůli tomuhle co se stalo teď mě lidi ty kočky střílejí, tráví chytají a topí. Kdyz majitelé na to kašlou.

Pa a mějte se

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 29.06.2023, 16:50:32 xxx.xxx.63.213
Bobca:

Jani,jsem si vzpomněla-ptáš se na film..Já dlouho čekala,až bude v telce "známí neznámí",bo se mi líbila písnička-klip-k tomu filmu a zajímalo mě to...Rozuzlení ti nebudu říkat,ale je to fakt ze života....Jestli máš možnost,podívej se..A jinak se mi líbil s Richardem Krajčem myslím "přání Ježíškovi"??..nebo tak nějak..Jinak pak "ženská na krku"...s Balcerovou "ženy v pokušení"..pak jak běžely ten maraton-Adamovská-jó,"ženy v běhu"...Pak "teorie tygra"...našlo by se ještě pár,nevzpomenu si zrovna na názvy..Ale třeba "s tebou mě baví svět" a "vesnička" u mě frčí pořád.."velryba" a "polepšovna" taky..

Babičku s "Kurandovou"(myslím-nevím jméno) a Libuškou Šafránkovou shlédnu do okamžiku,kdy babička přijede na návštěvu,vypustí kuřátka..atd a Barunka k ní přiběhne,zavolá "babičko" a já ty potoky slzí nezstavím.(a myslíte,že by hubená babička byla lepší??angel)..už se na to radši ani nedívám..Nebo "Madla zpívá Evropě"..taky dojemné..

Vedle kluci mi řekli,ať nehubnu,že mám takovou správnou "babičkovskou postavu"..dobře se to posloucháloughing


Boži, moc děkuji za několik tipů! Něco jsem viděla (třeba Teorii tygra), něco ne. Tak zkusím kuknout, jen teď není nějak čas...

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 29.06.2023, 16:52:30 xxx.xxx.63.213
Leithian:

Tak se přiznám že po včerejšku jsem tak nasr na majitele koček a kočky že sem už asi nezavitam. Aneb jak přijít o kuřátka zdrobnělych slepiček snadno a rychle a jak málem přijít o samici andulky sedící u mimi ... Zase ten zrzavej skurvy...zmetek. Je mi líto ale příště jak ho tu uvidim to už nerozchodí. Chudinky cicinty sou strašně užitečný a skvělý... Jen vražděj spousty zvířátek a já na todle nemám nervy. Pro andulky jsem si jezdila na slovensko. Pečlivě vybirala barvy a chovatele, piplam se s nima rok. A pak mám o samici s 6 mladejma přijít kvůli vykrmenymu parchantovi co roupama neví coby. 😡 Premejslejte nad tim ze vase milovana cicinta může škodit a dost. A orachama za mrtvý zvire to fakt nenahradite. Nebo vám kdyby tu kočku zakous pes a majitel vrazil do ruky 5tikilo tak vám to stačí?

Holky mějte se tu a sbohem. A sáhněte si trošku do svědomí a začněte to řešit. Protoze přesně kvůli tomuhle co se stalo teď mě lidi ty kočky střílejí, tráví chytají a topí. Kdyz majitelé na to kašlou.

Pa a mějte se


Jani, to mě mrzí! A moc!

Jak se dostal kocour k andulce??

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 29.06.2023, 16:59:39 xxx.xxx.63.213
lesnizinka:

Opravdu plic? Přece určitě víte, že na rakovinu plic se tak brzy neumírá a za druhé na plicích jsou mety ze všech rakovin a na ty když se přijde, až na ně, je už opravdu pozdě. Bobi ta Helena: raka dostanem nejspíš všichni, jak psal jeden onkolog, protože se dožíváme mnohem víc, tak se jí prostě dožijem. Ale mít ji v 65 je špatné. A taky neznám nikoho ze svého okolí, kdo na rakovinu tlustého střeva umřel a neměl nadváhu. Včetně mého strejdy vloni - než začal mít potíže, byl už tlustý jak sud. Zrovna tato je s obezitou spojená určitě.


Raduš, moje známá byla od dg. ca plic pryč do 6 týdnů.

Víš kolik typů toho svinstva je?

A určitě se jí nedožijeme všichni. Já mám kolem sebe tolik řekněme 86+...

Odcházejí na infarkt, CMP, a někdy se to ani "neřeší", holt stářím. V onkologii platí velkým dílem i genetika, samozřejmě karcinogeny, styl života určo taky (a hodně; ale nejen).

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 29.06.2023, 17:06:47 xxx.xxx.55.197

Buggyro👏 hezky jste popsala, jak vypadá ,,dovolená"většiny z nástongue Včera jsme se bavili s mužem, co my a dovolená, kdy by tak byl nejvhodnější termín(do budoucna) tedy kdy on může na delší dobu odjet....prý cca od listopadu do poloviny ledna. Toť teorie. Samozřejmě to bude na hony vzdálené realitě. No říkám na to hmm, dobrá...a co kočky?!? ,,To teda fakt nevím, co s nima" Takže dovolená v exotice? Leda prd😎

Která jste pořídila ta dvířka? Asi je objednám, až tu brácha bude, by je mohl namontovat. Pořád říkám mamce, že s nima by to bylo mnohem lepší. Večer ještě jo, to tam zaběhne, než se ulapí k telce, horší ráno, do práce vstávat nemusí, kvůli slepicím v 6h vstávat ani nebude🙄

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 29.06.2023, 17:13:57 xxx.xxx.55.197

,,Milý" příspěvek výše mi připomněl: včera jsem plela prales pod rujema, jednu velkou větev, která přesahovala daleko nad trávník jsem musela vyřezat a zjistila, že prostřední ruj prakticky uschnula, tak jsem na ni koukala, jestli celá, nebo je ještě nějaká větev živá a hledím: uprostřed je mezi větvičkama jakoby napíchnuté ptačí holátko, bez hlavy, vypadalo jako zmenšenina kuřete ze supermarketu😉 no vypadlo to, jak ukřižovaný Kristus. S hrůzou jsem si uvědomila, že jsem plela skoro pod tím😊 Už jsem to ani nedoplela, širokým obloukem jsem to obešla. Za půl dne jsem to chtěla ukázat muži, ale už to tam nebylo. Nevíte, kdo tohle dělá? Tedy vím, že ťuhýk s myšima, ale ptáče?😊

Leithian
Leithian (713 příspěvků) 29.06.2023, 18:29:14 xxx.xxx.41.114
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 29.06.2023, 16:52:30

Skočil po voliere ve chvili kdy seděla na hračce. Lekla se vylitla a nohua bud vykloubenou nebo zlomenou. Dnes už je zpatky u mladych ale používat už ji nebude moct nikdy. Paratky ma mrtve ("veterinu by nepřežila je stresař) no a dvě nejmenší kuřata v prdeli. To ho viděla sousedka. Přísahám že příště po svejch neodejde. Promiň ale masakrovat si zvířata Jani prostě nenecham. 

Leithian
Leithian (713 příspěvků) 29.06.2023, 18:30:28 xxx.xxx.41.114
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 29.06.2023, 17:13:57

Zinko a co čekáš? Že kocoura půjdu pochválit? Že ho nechám řádit dál? Proč. Má majitele tak ať ten se sakra stará. A když ne. Mám právo si bránit svý zvířata. 

kometa
kometa (5005 příspěvků) 29.06.2023, 20:40:43 xxx.xxx.147.163
lesnizinka:

,,Milý" příspěvek výše mi připomněl: včera jsem plela prales pod rujema, jednu velkou větev, která přesahovala daleko nad trávník jsem musela vyřezat a zjistila, že prostřední ruj prakticky uschnula, tak jsem na ni koukala, jestli celá, nebo je ještě nějaká větev živá a hledím: uprostřed je mezi větvičkama jakoby napíchnuté ptačí holátko, bez hlavy, vypadalo jako zmenšenina kuřete ze supermarketuwinking no vypadlo to, jak ukřižovaný Kristus. S hrůzou jsem si uvědomila, že jsem plela skoro pod tímhushed Už jsem to ani nedoplela, širokým obloukem jsem to obešla. Za půl dne jsem to chtěla ukázat muži, ale už to tam nebylo. Nevíte, kdo tohle dělá? Tedy vím, že ťuhýk s myšima, ale ptáče?hushed


Malé ptáče ťuhýk taky zvládne.

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 30.06.2023, 07:36:02 xxx.xxx.55.197
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 29.06.2023, 20:40:43

Ha Reni, po vaší odpovědi jsem si to hledala na Wiki a normálně čumím: to mě teda nenapadlo, že by nějaký pták, pidi pták, ne dravec, lovil taky ptáky😊 Mám tu ťuhýků hodně, asi i u nás někde hnízdí a jak jsem tak četla, co všechno našli v žaludcích ťuhýků: taky ještěrky, užovku...musím se smát těm bojovníkům proti kočkám, jak decimují přírodu...bude taky nutné vymýtit ťuhýky. Nebo alespoň zavřít doma, protože tohle si nesmí dovolit😉 Když jsem plela, slyšela jsem kousek dál strašný ptačí řev, rozhlížela jsem se, jestli se tam nemotají naše kočky, nebo Macek, ale nikdo, jsem si říkala: to je reakce na mě? Asi tam v té době řádil ten ťuhýk, ježíše jsem našla za chvilku, až jsem se k tomu místu doplela.

kometa
kometa (5005 příspěvků) 30.06.2023, 07:42:51 xxx.xxx.224.101
lesnizinka:

Ha Reni, po vaší odpovědi jsem si to hledala na Wiki a normálně čumím: to mě teda nenapadlo, že by nějaký pták, pidi pták, ne dravec, lovil taky ptáky\'hushed\' Mám tu ťuhýků hodně, asi i u nás někde hnízdí a jak jsem tak četla, co všechno našli v žaludcích ťuhýků: taky ještěrky, užovku...musím se smát těm bojovníkům proti kočkám, jak decimují přírodu...bude taky nutné vymýtit ťuhýky. Nebo alespoň zavřít doma, protože tohle si nesmí dovolit\'winking\'


On ten ťuhýk není žádný pidi pták. A viděla jste jeho zobák? Tím dokáže věci! Stejně jako krkavec. A to jsou oba z řádu pěvců, ne dravců nebo sov.

A víte, že se sýkory koňadry naučily na zimních krmítkách přepadat jiné ptáky? A dokážou se skrz lebku proklovat až k mozku? Dokonce je popsáno, že totéž činí u zimujících netopýrů.

Je to složitý. Prostě potravní řetězec je tady už pár stovek miliónů let. Ať se nám to líbí nebo ne.

 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 30.06.2023, 10:37:57 xxx.xxx.55.197
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 30.06.2023, 07:42:51

No právě, že ťuhýk je jen o trochu větší než vrabec, mám tu vyžrané kosáky ťuhýk mi přijde celkem malý. O koňadrách jsem nečetla, ale roztahujou se tu taky slušně😉 to je fakt. Někdy v pondělí mi muž říká: dozrávají muchovníky, pojď to obrat, alespoň upeč buchtu, než to kosáci zase sežerou. Naobírali jsme malou misku, byly vždycky zralé z trsu jedna, dvě kuličky - to je blbá práce. No za dva dny ráno vyjdu z baráku a cestou k muchovníkům, kolem kterých procházím, samý muchovníkový bobek. Zvednu hlavu....a ty tři obr muchovníky dočista holé, do mrti obrané👎 Tak to bylo o fous🙄 Mám je vystřílet? Prostě buď si to dokážu zabezpečit, nebo mám smůlu, tak to v přírodě chodí, žere ten rychlejší😉


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.