Aktuálně: 4 319 inzerátů190 585 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů

Třetí víčko

Bobca
Bobca (1222 příspěvků) 06.09.2023, 07:34:00 xxx.xxx.45.252
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 05.09.2023, 19:20:33

Tady teda nerostou, jen jednu ruzovku a 2 holubinky  růžové jsem viděla, ale nebrala, byly male, a když jich neni vic… TyhleTyhle byly v okruhu asi  1m2..je tu v noci zima asi.. Ještě dnes zajdu a odpolko jedu domů. Mluvila jsem s Petrou, mladí byli kdesi a ze neco donesli.. Já 

hmn
hmn (1117 příspěvků) 06.09.2023, 08:35:39 xxx.xxx.33.9
Bobca:

Pořád se mi to seká, mizí mi psaní, musím pořád restartovat.. Buď mi končí tablet, nebo nevim…. Ozvu se až budu doma.. Ještě sem dam fotky hub, co, jsem našla.. Prý jsou to vzácné holubinky zelené.. Hm,?? Zná je nekdo? 

Obrázek Obrázek

ano, holubinky zelené, resp. nazelenalé, jedlé a nijak vzácné, u nás rostou zcela běžně a hojně, teda když nějaké houby rostou 😠.

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 06.09.2023, 10:17:40 xxx.xxx.234.234

Čau holky, Bobi…ne, takové holubinky jsem asi neviděla, respective já se vůbec po takhle barevných houbičkách nedívám, protože to neznám a nesbírám. Já bych nesbírala ani růžovky, i když trochu vím, ale jistá si nejsem, u nás to neroste. Tedy možná někde jo, ale neznám ani nikoho, kdo by je tu sbíral. Jediná ,,barevná" co sbírám a znám je čirůvka fialová, u nás ,,smedůvka". Ona mi totiž roste i v zahradě, když je houbový rok. Dneska jsme ještě v Jihlavě, odpolko už jedem konečně domů. Asi se zajdu mrknout do ZOO, mám tu cca 4h čas. Jsem nějaká děsně nervní, co doma kočky. Ani odjíždět se mi nechtělo, prostě měla jsem blbý pocit, vůbec jsem se tentokrát na ,,výlet" netěšila. Doufám, že jsem se jen důkladně ,,samovyděsila" a nic se doma neděje🙄Ozvu se až s infem z domu, pá

Bobca
Bobca (1222 příspěvků) 06.09.2023, 11:26:20 xxx.xxx.45.252

Teď jsem došla.. Ještě mě to tu pustilo.. Našla jsem, od včera tam vyrostla další zelena, tavpravo, celkem velká na to, že tam nic večer nebylo.. No a ty další jsou holubinky jedlé, takže z nich něco udelam.. Ještě jsem našla minisoustavu asi hříbku, takže asi začnou.. Čendu jsem krásně vycesala, sebe splachla ve sprše, bo jsem byla durch a po o budu cekat na telefon, že jsou na ceste a pojedu domů.. Ve 3 jsme domluvené na další houby s holkama.. 

Obrázek
Buggyra
Buggyra (3788 příspěvků) 06.09.2023, 11:57:20 xxx.xxx.198.226

šmarjá, samé “lístkové” houby, to já vůbec nesbírám, neumím to a neznám. A hlavně já sama houby nejím, mě to baví jen “lovit”, a pak to nosím kamarádce, tak tu bych si tuplem na svědomí nevzala…  Jako - tu nemáme smajlík pro houbičku? Tak aspoň tuto za ty čirůvky →☂️

Edit: vlastně jo, sbírám lišku a bedlu

Canka
Canka (339 příspěvků) 06.09.2023, 14:41:03 xxx.xxx.215.178

Ahoj hooooooolkyyyy,

Jsem domaaa🙂Raduš nebyl vůbec čas psát,užívali jsme si dovolené opravdu do poslední minuty…

Hotel skvělý,místo skvělé…super lidi,jídlo…nikdy jsem takhle holčičí dovolenou nezažila a bylo to skvělé🙂Furt jsme se smáli,dováděli jak malé,drinkovali,flirtovali,tančili,koupali se,cestovali…byla i plavba na lodi ke 3 ostrocům s párty..skvělé skvělé skvělé🤗

Samozřejmě nás potkali i komplikace,jak jinak taky🙂Jak mě vezl ten týpek v tom dešti,tak jsem to samozřejmě omarodila a nemohla jsem ani polykat..takže jsme volali doktora,byl tam celkem 2x,dostala jsem nakonec nějaký 3 denní antibiotika a byla jsem pak po nich jako rybička..no a pak kamarádka..spálila si nohu o variátor skútru,který nebyl zakrytý a to jsme byli v nemocnici a zjistili,jak moc špatné to tam s doktory a ošetřením je..hrůza..dali ji špatné léky,špatně ošetřili..hrůza..obvaz se jí odmotával už přinodchodu z ordinace..hrůza..takže jsme to konzultovali s jejím českým doktorem a podle toho nakoupili v lékárně vše potřebné a sami to ošetřili..

No každopádně jsem se i hrozně těšila na zvířátka domů a vítaní bylo veliké a krásné..a teď dávám do kupy byt,protože je to tady jak po katastrofě,jak tu byli kluci 8 dní sami🙄

Buggyra
Buggyra (3788 příspěvků) 06.09.2023, 15:36:48 xxx.xxx.198.226

No, já razím co půl roku k rodičům na chatu 🙂 Ale ne k móři a s kámoškama (nejsem upe společenský tvor, asi by mě s sebou ani nikdo nechtěl ;-) ). To se jen tak zasněně dívám 🙂

No a taky živím nějaká ta auta, toho koně, splácím bydlení, podílím se na chodu stáje, jezdím po závodech, sem tam trénink nebo veterinář… letos místo dovolené sedlo na míru 😀 A že by to byla pěkná dovolená!

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 06.09.2023, 21:08:27 xxx.xxx.16.181

Nikiš!😀 Téda já mám takovou, ale fakt velkou radost, že se ti(vám) dovolená vydařila a líbila👍😀 Hrozně by mi bylo líto, kdyby jsi byla zklamaná. Teda teď jsi zklamaná, že to skončilo😉ale těch záááážitkůůů…budeš mít až do další dovči👍

U nás všechno a všichni OK, Gucci byla u baráku, Viktínka jsme chvíli volali, asi kadil, měl ušmouranou prďku😉

Bobca
Bobca (1222 příspěvků) 07.09.2023, 09:41:21 xxx.xxx.20.192

Niki,fotky nádhera👍☀️..taky jsem ráda,že se vám dařilo(teda kromě toho úrazu)..Ohledně toho zmoknutí jsem to tušila-už jednou jsi to tak měla a přesně to tak dopadlo😉

já včera čekala na tel,až jsem usnula-ale asi kolem půl 2.Vzbudila jsem se 14,27😲..a ve 3 jsem měla být u baráku na značce..Cestou mi volala Petra,tak jsem jen,ať počkají..vynosila jsem tašky a a 15,10 jsme valily do lesa..Nic moc,ale malinké babky začínaly..hodně bylo plesnivých a v lese sucho..Já jsem se rozhodla teda neexperimentovat,a houby skončily v popelnici…Počkám si na ty co teda 100% znám já…20.tam jedu na dýl,tak předpokládám,že porostou jak loni už hříbky a kozáci..atd..

Peru..dolehla na mě únava..Včera jsme 2 a půl hodiny chodily,naštěstí ne po kopcích-ty jsou v Kamenné..Tam 2x za den s Čendou…Byl smutný,když jsem mu dávala pamlsek,který dostává,když musí zůstat doma a páníčci odjíždějí…Hlavu skloněnou,křoupal…jsem ho ještě omazlila a musela jsem už jet..Holky,normálně on když jdeme ven,běhá s ocasem dolů..První den,jakoby měl radost,ho měl nahoře,mával s ním,dělal blbiny….Smál se pořád,chodil se mě dotýkat ruky..Vyžadoval hlazení,jak na těch videích,když přestanu,ďubne do mě tlapkou…přivírá oči,když na něho mluvím-sedáváme chvíli na lavečce v lese a odpočíváme..Je to fakt úžasný pes..stačí říct “dnes půjdem za kapličku” a on tam normálně zahne..

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 07.09.2023, 22:54:19 xxx.xxx.16.181

Čenda je skorobordera a jako taková, vyžaduje neustálou činnost. Úplně si neumím představit vyžití bordery u starších lidí.  Já znám víc jen bordery naší cvičákové vedoucí a ti teda nevydrželi chvilku v klidu. Když šli, lítali jak na gumičce 100m tam, 100m zpátky a tak pořád dokola, jen aby se vyběhali. 

Když jsme byli posledně v Praze, začala nám houkat siréna na baráku. Naštěstí tu byl brácha, tak jsem ho poslala na kontrolu. Servisák nám pak říkal, že tam asi dochází baterka tak, že ji máme příště vyautovat. Jelikož byl na dovolené, tak jsem ji tedy vyhodili ze systému a…vjíždíme do Prahy a na mobilech poplach👎 Nějak jsme nechápali jak je to možné a říkali si, že snad alespoň neřve. Řvala👎 Poslali jsme tam tchány. Mysleli jsme, že mamku pošlem jen do garáže, která je taky vyautovaná, aby tam mohly chodit kočky, no ona sama vlezla do baráku. A volala: tady hrozně řve ta siréna! No pochopitelně🙄 Tak jsme jí nadiktovali, ať to odkóduje. A že když je tam, projde barák. Prošla, nic nenašla, ale už to nekódovala, aby to za hodinu nebylo znova. Ve středu Tom říká: předpokládám, že jak chodila po baráku, vlezla jí tam kočka a je tam zavřená 4 dny, to tam bude vypadat. To jsem se vyděsila totálně, protože já jsem všechny místnosti pozavírala, předpokládala jsem, že pak i ona, takže by se případná kočka nedostala ani k jídlu, ani na WC, ale ani k vodě! Pak mě napadlo, že v horní koupelně jsou dveře otevřené vždycky, třeba by kočku napadlo napít se z WC. Gucci možná pochybuju, že Viktína. A jestli by se nějaká kočka nebála tchýně tak, že by vlezla za ní do baráku, tak jedině Viktík. Z hrůzou jsem jela domů, že ho tam najdu někde ležet mrtvého hlady a žízní👎 To jsou tohle hrozné šoky😕 Nakonec jsme zjistili, že se spustil poplach v obyvču…vůbec nám neleze do hlavy proč. Jedině, že by snad nějaký list na kytce, která je hned u čidla. Musím ji alespoň otočit od.  

Jelikož bylo 29st, trávy jsem sadila až po 18h večer. Dopoledne jsem vysékala křoviňákem tam, kde není zelenina, aby tam sekáč, trávníku mohl sypat trávu. Vytahala jsem cibuli, kterou jsem tam našla😉 Vyplela skleník. Koupila jsem si v Praze olej do motorovky, takže jsem konečně uřezala a pořezala ulomenou jeřabinu. Odtahala větve na skládku, polena jsem tam nechala protože tam ,,někdo bydlí"😉 K obědu jsem uklohnila lečo, protože je na něj zelenina🙂 Než jsem vysadila na určené místo trávy, musela jsem ho pochopitelně vyplet. Vymyslela jsem, že bych zbytek mohla dát i před barák do truhlíků, zabudovaných. Na jaře tam kvete česnek, pak jsou tam většinou afrikány a teď na podzim by mohly být i kavyly. Jestli to půjde nevím, to už je cca 15.pokus tam něco dát. Je tam děsný úpal a sucho, všechno ostatní vždycky zdechnulo. Jelikož jsem zjistila, že ve vchodě, v truhlíku s vistárií je ale totální sucho a ještě k tomu i tma a neroste tam nic, vymýšlela jsem, co krom těch kavylů vrazím tam. Měla jsem v květináči zapěstované tři bergenie, co jsem nechtěně ulomila, tak jsem je vysadila. Do zbytku truhlíků, které jsem taky musela vyplet, jsem teda vrazila ten kavyl a zjistila, že tam chybí minimálně 5cm hlíny. než jsem ji z kompostu přivezla a rozsypala do truhlíků, byla totální tma. Domů jsem přišla 20.20 a šla klohnit buchtu. Teď se mi zavírají oči…


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.