Aktuálně: 4 318 inzerátů190 578 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů

Třetí víčko

Bobca
Bobca (1222 příspěvků) 08.09.2023, 07:55:52 xxx.xxx.20.192

ahoj holky..

venku Jadran..uvnitř ještě pořád binec(už teda menší),ale včera jsem měla zas rozlítané,se švagrovou-měla narozeniny-jsem poseděla nad “horkýma malinama”..Byly úžasné,zapily jsme to burčákem😊..Dopoledne na autobusáku jsem měla scuka s Eliškou,jela na odpolední vyučování..Jinak jsem akorát vyprala,roztřídila suché,posbírané na hůře..Ještě asi vyperu deku na spaní..hodím ji ven k sousedům na slunko☀️

Dnes jsem spala 8 hodin..Už jsem se těšila na svou postel..Ono to není špatné,být pořád v čudu,ale pak už se těším i na dom😇

Zrovna mi dnes přišel mejl s atlasem hub.."hmn"-máš pravdu..ty růžové se můžou lehce zaměnit..nebudu je sbírat vůbec..Ty zelené byly jedlé,ale už jsou prostě pryč🙂

Jdu něco dělat💪

Buggyra
Buggyra (3788 příspěvků) 08.09.2023, 08:55:00 xxx.xxx.198.226

Ahoj děvčata, tak se snad jen podělím o svoje volnočasové aktivity, když vy jste tak plodné a pracovité:

Posekaly jsme s máti čtvrt hektaru, moje sekačka moc platná nebyla, stávkovala, a mám dojem, že mám volnější přítlaky na jedné straně, sekala jen půlka lišty. Ob den jsem ale zapřáhla do stroje obracečku, a ta podává naštěstí mnohem stabilnější výkony, takže první obracení sena a nahrabání do řádků se konalo strojně, což je velká úleva. Včera už jsme to obracely hráběmi, ale to jen proto, že tam máti naklusala, než jsem dolezla z práce. Dneska už zase strojem, docela se těším, nejvíc času zabere dostat se s mašinou na místo a zase zpět. 

Díky tomu, že se podaří to tento týden usušit, budeme mít příležitost otestovat  zresuscitovaný malý stacionární lis na seno, na kterém jsme museli vyměnit elektromotor, aby to utáhla naše centrála. Mám v úmyslu lis naložit na přívěs a s centrálou svézt na louku, kde skupené seno budu rovnou cpát do lisu a lis nám rovnou do přívěsu vyplivne hranolky sena 🙂 Jsem zvědavá, zda ten plán vyjde. Bylo by to super, nemusela bych volné seno cpát vidlema do vleku a pak zase z vleku skládat u koní, a pak ještě házet do lisu a pak extra rovnat balíky, takhle by mi to vlastně ušetřilo 2x projití toho sena mýma rukama. Plán dobrý, na realizaci si radši počkám 😀

Funguje mi malé vibrační čerpadlo, je to bezva. Na jaře nám udělalo pápá asi deset let spolehlivě pracující kalové čerpadlo, které se nám vešlo 15cm otvorem do IBC nádrže, kde shromažďujeme dešťovku. Tak stájová kolegyně ("stájka") zakoupila externí vodárnu, že to budeme čerpat tím. Ta vodárna se postaví vedle nádrže, hadice z jednoho konce se strčí do nádrže, hadice z druhého konce vede tam, kam chceme vodu dopravit. A vodárna se musí před spuštěním zalít vodou, aby to načerpala. No, ztroskotalo to na tom zalití, prostě se to nedařilo, pochopitelně nám to neustále protékalo do nádrže, a to i když jsem hadici z nádrže vyzvedla nad úroveň vodárny, zalila, a pak jsme vodárnu spustili než jsem tu hadici ponořila zase do nádrže. Prostě to nečerpalo, jen to honilo vodu cca 5 cm za vodárnu, a dál nic. Asi pořád zavzdušněné někde. Nechtěly jsme spálit motor, tak jsme to nechaly. A mě to štvalo, protože to bylo nefunkční, tak jsem za přes tři tisíce koupila Gardena zahradní sudové čerpadlo, které má deklarovaný vnější průměr těch 15 cm a má se vejít do IBC otvoru. No,  nevejde. Sice krásně funguje a budu moct zalívat ze sudu, ale z IBC zásobníku vodu nedostanem, a protože ho potřebujeme zavírat, aby voda nedegradovala, nepřipadá rozšiřování otvoru v nádrži v úvahu. No tak jsem šla na bazoš a koupila vibrační čerpadlo typu Mališ, od kterého mě stájka hrozně zrazovala - a včera jsem ho zapojila, a ono funguje. Stálo i s poštou tři stovky. A tlačí jako blázen. Neuvěřitelné. Mno jo, tak aspoň na to zalévání mám holt teda čerpadlo zvlášť. Stájka k  té externí vodárně koupila nějakou zpětnou klapku, aby se to dalo lidsky zalít, ale ještě to neuvedla v provoz, takže máme ještě tohle čerpadlo snad v záloze, ale jestli je to funkční, ví bůh. My hlavně potřebujeme čerpat v zimě, kdy mají koně se senem větší spotřebu vody, a sem tam mrzne, takže voda mizí i formou ledu - no a úplně si představuji, jak skáču s kýblem po zmrzlém výběhu u nádrží a cákám vodu do vodárny (kde ta voda pochopitelně v mrazu nemůže po načerpání zůstat). Vs. když vezmu Mališe, hodím do nádrže, načerpám, vytáhnu z nádrže (voda si vyteče) a odcházím.

Potřebuji připravit překážky (poopravovat) na finálové kolo našich malých závůdků pro děti, bude to trochu větší událost, tentokrát už jsem i po vsi rozvěsila letáčky pro diváky, tak třeba se i někdo přijde podívat. Taky připravit ceny do balíčků a stuhy. Bude se vyhodnocovat tohodenní závod, no a pak bude ještě vyhodnocení celého letošního seriálu, takže musím mít na tohodenní závod standardní balíčky a kokardy pro výherce a na celkové pořadí připravit poháry, medaile, vznosnější kokardy a velké ceny - no a to bude nějaká práce…

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 08.09.2023, 10:57:24 xxx.xxx.16.181

Buggyro, vy ste normálně Ferda Mravenec. Nechápu, jak tomu všemu rozumíte. Já si poradím také s kdečím, ale spíše protože prostě musím, tak to nějak spytlíkuju, provizorně většinou, A nesmí se to týkat strojů, to jde mimo mě. Kdo vás tohle všechno naučil, taťka, děda?  Jste fakt borka. S těma zalévacíma čerpadlama je to na figu, u mamky taky zahradní takto funguje, no naštěstí se zalévá jen, když se spouští po  zimě a nebo je málo vody a chytne vzduch. Na denní fungování tímto stylem to fakt není. O tom Mališi? jsem v životě neslyšela, kouknu. Já jsem kalovku odpálila dva roky zpátky. Když nebyla voda, hodila jsem ji do jímky a přečerpávala, jenže už zedníci jí ustříhli plovák, ona mi to přečerpala rychlej, než jsem čekala a než jsem se k ní vrátila, šel z ní kouř🙄

Držím palce, ať vám balíkovačka na louce fungá, to by byla vážně velká pomoc👍 

Já jsem dneska šla kolem koníka, už včera měl balík rozhozený za plotem nevím, proč mu ho teda nepřivezli dovnitř. Natahoval krk přes plot, aby si vzal, tak jsem mu seno trochu přišťouchla blíž. Dneska byl na opačném konci zahrady, u kotce s NO a viděla jsem, že seno u plotu sežrané úplně až na zem. Tak jsem vzala náruč, co byla roztahaná až u cesty a přihodila mu ji k plotu. Viděla jsem, jak hned šlape ke mě, tak jsem tam radši hodila ještě jednu. Staří jsou doma nechápu, že nemůžou vzít alespoň vidle a to seno mu přeházet domů přes plot, když mu mladý rovnou ten balík nezavezl do seníku😕Byla jsem celá zalepená on sena, protože jsem se hezky ráno po sprše naolejíčkovala😏Koupila jsem si úžasně vonící masážní oleje, ne na masáže, ale zaujalo mě, že mají ananasový a mangový a doufala jsem, že budou podle toho i vonět. Voní👍 takže teď nejsem pořád vysušená a ještě voním…jak léto😛 

A ještě dodám, že jsem od jedné do 4 v noci sledovala tenis a padám na hubu. A ještě Karolína prohrála, ach jo😟Akorát po sobě asi uklidím ten binec po výsadbě ve vchodu a nachystám oběd, protože bude zase vedro a odmítám v tom pracovat (něco si možná ještě vymyslím, respective v noci mě napadlo, že mám ještě něco dělat, ale zaboha si nemůžu vzpomenout, co to bylo😏

Buggyra
Buggyra (3788 příspěvků) 08.09.2023, 11:17:03 xxx.xxx.198.226

Tak já taky “prostě musím” 😀 Chlapi jsou dneska neschopní, momentálně mám sice takového, co jezdí s autobusem, ale rozumí tam akorát páčce na stěrače a té kulaté věci před sebou… Když jsem otevřela motor, abych se podívala, jestli mám dost oleje, tak říkal, že ani neví, kde by tam co hledal… 

A moje “dočasná” řešení fungují dlouhá léta 😀 Povýšila jsem smotek drátu na svůj hlavní údržbový nástroj, chi chi 🙂 Už tím mám na tom traktůrku svázané dvě věci, vlastně kdybych nebyla líná, držel by i závaží…

Naučila mě mamka a zástup servisáků, kteří když viděli, že tomu hovím, tak mi to radši vysvětlili, abych u nich obden nezvonila u dveří 😀 Já se vždycky něčeho “nového” (většinou teda kvůli financím “starého”) chytím, a chci tomu rozumět, a to pak ze mě všichni rostou… ještě že je ten internet!

Ježiš chudák sousedovic koník… to je tam sám? No, ani to nechci radši vědět… To jste hodná, snad je to tak, jak říkáte, a spíš na něj kašlou, než že by měl nějaké omezení v příjmu potravy (třeba že by mu víc sena nedělalo dobře).

Kilian
Kilian (1280 příspěvků) 08.09.2023, 15:23:00 xxx:xxx.e067:bd3b

….dneska jsme s kamarádkou byly pro nové kotě…bohuže  jsme nechávaly její čiču před týdnem utratit na lymfom…tak se pořád muckám a hned bych si odnesla domů…bohužel mi nejde vložit fotka…je to kocourek ragdoll… 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 08.09.2023, 16:03:40 xxx.xxx.16.181
Odpověď na příspěvek uživatele Dublinbarzoj z 08.09.2023, 15:33:39

Já ne, to je snad jediné, co nemám, i když jsem se po ní už kdysi dávno i dívala😉 Ne, že bych vůbec neznala, ale nemám, tak se nezajímám. Bohužel, neporadím😔

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 08.09.2023, 16:18:38 xxx.xxx.16.181
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 08.09.2023, 11:17:03

Omezení příjmu…to má takové, že na něj se.ou☹️Už jsem to psala, je tam už asi tři roky s tím NO. Alespoň. Před tím tam byl takový menší druhý koník, ale ten nevím, kam zmiznul a zůstal tenhle sám. Já vlastně nevím ani, jestli je to kůň či kobyla. Říkám mu prostě koníčku. Chodím kolem něj svoji trasu každé ráno. Vím, že mu tam mamky s dětma taky něco nosí(vím, nemá se to) Ti lidi tam mají okna, určo vidí, že se tam někdo motá, asi je jim to jedno. Jediné, co jsem zachytila, že mu omezili vstup na půl zahrady, aby tam dorostla tráva a pak mě překvapilo, že ohradník sundali a nechali ho tam…než to spásl. Vím, že to se taky nemá…takto nárazově. 

S tím drátem😄😄😄To jste celá já, áno, drát to jistí😜 Byla jsem v Praze v Bauhausu, protože jsem si našla, že tam mají levnější bio olej na pilové řetězy. No to bylo něco na mě😜Myslela jsem: koupím olej, mrknu po šroubečku a vrtáčku, co jsem zlomila onehdá…strávila jsem tam místo plánované hodiny skoro tři😎 nakoupila kde co, protože se mi všééééchno hodilo😛To je lepší, než vlézt do hader, tohle je pro mě velká zábava, narozdíl od toho nakupování oblečení👎To nakupuju jen proto, že ho prostě potřebuju. Tady…to by se mohlo hodit, tohle by taky nebylo špatné mít😉 Příště si na to vyhradím víc času👍

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (209 příspěvků) 08.09.2023, 19:22:49 xxx.xxx.149.167
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 08.09.2023, 16:18:38

Chápu 😁, cestou v Hornbachu rozhovor s manželem: miláčku co by sis přála k narozeninám? Já odpověď: jé dobře že se ptáš, tady tu Stihl sekeru už si dlouho přeju. 

Pán co nás míjel hledal skrytou kameru, protože to považoval za super fór. Ale ony jsou fakt úžasný 😊🤗

Canka
Canka (339 příspěvků) 08.09.2023, 22:48:46 xxx.xxx.215.178

Ahojky holky,

Teda ta dovolená utekla ani nevím jak🙄Už jen víkend a hurá zpět do pracovního procesu..a mě se teda vůbec,ale vůbec nechce…poslední dovču mám až na Vánoce…což je sakra daleko🤧 

Tak si aspoň ty poslední dny ještě musím užít..nemusím říkat dvakrát,že bych se okamžitě vrátila do Řecka🙃Ale neee..jsem šťastná,že už jsem zase u zvířátek..kočičáci doma se teď ode mě nehnou ani na krok a dělají mi všude asistenty..ujišťovala jsem je,že jim už nikam neodjedu,že až zase za rok,ale tak teď jsku šťastný,že je panička doma…s kobylkou jsme dneska byly ještě v rybníku,dokud je tak hezky a obě jsme si to užili,i když ta voda je už brčál..ale kobuše byla prostě vodní živel a nechtěla ven,tak jsem jí nechala pořádně vyráchat…

Slepičkám jsem dneska navozila kolečko písku,kolečko hlíny a půl kolečka popele..holky to bylo radosti…hrabali,popelili se..a byly moooc spokojený..tak to mě hřálo na srdíčku..taky nesou jak blázen..kamarádka co hlídala zvířátka mi říkala,že neví,co s takovou zásobou vajec bude dělat(sbírala je těch 8 dní,co jsem byla pryč)…a já dneska mamce dávala dalších 40 vajec,protože to prostě nestíhám jíst….

No a ještě jsem dnes zařizovala náhradní kolo na kolečko a to mě teda nenapadlo,jaky je to problém sehnat…jakože aby to pasovalo na ten střed kolečka..no nakonec jsem se v jednom z obchodů domluvila,že mi to kolo půjčí,já to vyzkouším a když bude sedět,přijedu ho zaplatit..což se teda divím,že někdo takhle ještě dokáže lidem věřit,že budou poctivý a opravdu to přijedou zaplatit…

No a navečer jsem jela pro mamku se ségrou a dělali jsme asi poslední letošní buřtíky…bylo to hrozné fajn,pokecali jsme,zasmáli se..Bertík nám kradl buřty,kobuše u všeho asistovala🙂Ségra se smála,že kozena Božena vypadá furt jako březí🙂

Jdu si smýt hlavu,já prostě nestíhám,takže ještě v tuhle hodinu si Hennou barvím palici😀 

Obrázek Obrázek Obrázek
Bobca
Bobca (1222 příspěvků) 09.09.2023, 07:59:39 xxx.xxx.20.192
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 08.09.2023, 16:10:36

Evi,to mě připomnělo,že spolužačka se od té doby neozvala..taky má to samé kotě za těch 20000🐈,jak jsme pro něho byly..Evi,to druhé stvoření-nevím jestli kočka-kocour-je taky krásné🐱👍Asi se od něj nemůže odpoutat..Musím jí zavolat,co Safírek😇

Jinak jsem si roztřídila konečně věci na šití,chci dnes něco začít..Vozím sebou na hlídání i svou deku a polštářek,tak si chci ušít i nějaký vak na to..vozím to v pytli do koše😊

Co se týče toho,jak popisujete ty venkovní i vnitřní aktivity,já zdědila po otci tyhle věci,jen nebyly takové technické vymoženosti tenkrát..Já vypouštěla bazén stylem,že jsem ponořila hadici celou,aby byla plná vody,pak podržela jeden konec,aby to nenasálo vzduch a vyhodila ho ven…a voda tekla sama..nevím,jestli to Buggyro u vás by nešlo nějak?

Dublinbarzoj-jsem se pobavila s tou sekerou..Raduš je na tohle taky zručná..Kamarádka dostala kdysi k 50tinám malou motorovku,na řezání menších kmenů v lese na chatě..Já kdysi,když jsem zaplatila za vytažení koruny z Tatramatky,když nevypouštěla vodu 100-tehdy dost,tak jsem si ji příště rozmontovala sama a poradila si..Vydláždila jsem si šatnu,když zedník v půlce utekl,že se mu to nějak rozcházelo..Jsem to vyvezla ven,dlaždičky umyla,kluka nechala ze školy doma,aby mi dělal maltu a udělala jsem si na zemi ještě i vzory😊..Obložení..a vůbec práce s vrtačkou mi nedělalo potíže..Vymalovat zaždé 3 roky barák o 6 místnostech a chodbama+schodištěm..(ještě před 3 rokama na paneláku,ale už někoho asi poprosím příští rok tady-uvidím-záda+ ruce)Když se mně někdo ptal,proč mi to neudělá chlap,nechtěla jsem říct,že doma nezatluče ani hřebík,tak jsem říkávala,že mám chlapa na okrasu a že si ho šetřím..😄Ale organizátor ostatního byl teda jednička..👍

Kilian
Kilian (1280 příspěvků) 09.09.2023, 08:14:10 xxx.xxx.13.213
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 09.09.2023, 07:59:39

…Bobi to je také ragdoll, ale v domácí střihové úpravě a je můj…za kotě jsem dávala 22 000 s tím, že můžeme kastrovat až uznáme my nebo veterinář za vhodné….pochází z malé chovatelské stanice kousek ode mně…koťata tam socializuji a umazlují dvě úžasné malé slečny…a kamarádka ho ode mně dostala k letošnímu svátku - narozeninám- vánocům….je to velký mazel a nebojí se, plně se včera aklimatizoval, takže kamarádka je na vrcholu blaha…

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 09.09.2023, 11:50:52 xxx.xxx.16.181

Tady je to samé koťátko😍Jak jsem viděla na fotce Niki s kočkou, hned mi blesklo, že ji snad nenapadne dotáhnout z Řecka nějaké kotě😇 Naštěstí letecky to nejde😛Naštěstí pro stávající kočičáky😉

Jo, jo Bobi, podtlakem. Nevím, možná by to Buggyře šlo, pokud tam nejde (a že asi nejde) o rychlost napouštění👍

Pořád mám nachystané nějaké šicí opravy, něco zašiju a za tři dny přijdu na něco dalšího😏takže toho nějak neubývá. Ale teď jsou práce venku, až nebude počasí, někdy😉teď by se mi nechtělo. 

S chlapem to mám Bobi stejně. Je myslitel, vydělává hlavou, já to utrácím😜 A musím si to taky odpracovat, že áno😉 Na nějaké přízemnosti nemá čas. ještě tak něco rychle udělat, pomoct mi, co sama nezvládnu a musí být na to dva, ale vymýšlet, jak to udělat, na to čas nemá. Když ho vidím, jak se celé dny nezvedne od compu, kolik toho musí řešit a vyřešit…no neměnila bych😕Ano, je organizační typ. A má nehty a nemá dorasované nohy…narozdíl ode mě😊

Nikiš, to věřím, že ti po zvířátkách už bylo i dlouho…jen kdyby se to dalo nějak skloubit s těma dovčama - ty tak neutíkaly a přesto by člověk nemusel pořád myslet na to, co ta parta doma🙄

Vidíš…špekáčky, ještě jsme letos neměli😲 A léto v pr…A špekáčky v mrazáku😎 Ale kdy? Přes den je to divné a večer..nevečeřím😟

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 10.09.2023, 14:35:10 xxx.xxx.62.98
Dublinbarzoj:

Chápu 😁, cestou v Hornbachu rozhovor s manželem: miláčku co by sis přála k narozeninám? Já odpověď: jé dobře že se ptáš, tady tu Stihl sekeru už si dlouho přeju. 

Pán co nás míjel hledal skrytou kameru, protože to považoval za super fór. Ale ony jsou fakt úžasný 😊🤗


Stihl sekeru jsme shodou náhod koupili já a ještě jedni příbuzní mému strýci ke kulatinám. Dopadlo to tak, že ti příbuzní si ji nechali pro sebe.

Bobca
Bobca (1222 příspěvků) 10.09.2023, 15:00:47 xxx.xxx.20.192

ahoj holky💐

..já vstávala v 6,jeli jsme ve čtyřech na houby..babky malé,hodně suchých a plesnivých,ale košíky měly holky plné,i manžel od Petry..Já rozdávala,musím zlikvidovat z mrazáku-načichly mi brambrové knedlíky s uzený,..Zítra si udělám máčenku...Donesla jsem si růžovky a chystám se je teď udělat ke svačině..bedly jsem taky rozdala,ostatních jsem si nevšímala-myslím těch barevných..Po o-měla jsem ještě zelí  s tím knedlíkem,už třetí den,jsem si bucla a zalomila to dobře 2 hodiny😔🙄Jdu něco dělat😊

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 10.09.2023, 17:38:06 xxx.xxx.16.181

Teda Bobi ti povim, že v tomto vedru by mě nikdo nikam,  nedostal. U nás je zase 31st a jsem totálně hotová, znechucená, nasr…Chtěla jsem udělat milion věcí, 💩 na to👎 V baráku je děsné vedro, v zahradě je děsné vedro, na terase zima🙄 Je fakt, že ráno se to ještě dalo, ale musela bych na obchůzku jít o hodinu dřív, než vyleze pořádně slunko. Domů se dovalím zdechlá👎 Včera jsem se hecla a po půl roce nastěhovala truhlíky v bazénu zpátky k oknům, abych tam mohla zase nastrkat kytky. Čekala jsem na pomoc, ale to bylo pořád: na to je čas, tam je to jedno, až někdy…Tom večer sekal trávníky, tak jsem si vzala rudl a zkusila to sama…a zvládla👍Je to krásné, hned to vypadá jinak, uklizeně😉 Mám tam mechový sloupek domácí výroby na vanilku, jenže je totálně vyschlý, takže jsem vymýšlela jak docílit, aby byl pořád vlhký. Zavlažovač z petky…jsem našla na NETu. Z boku se píchne větší dírka, naplní vodou a postaví na sloupek. Utahováním a povolováním vršku se reguluje kapkání. Nějak se mi nedaří regulovat…buď to takřka nekape, nebo už teče😠 Hele, Buggyra má myslím ty závody? Jinak by mi mohla poradit, jak tady použít drát😜👍 Se tam upečou, na té koníkové akci🤠

Buggyra
Buggyra (3788 příspěvků) 11.09.2023, 07:53:39 xxx.xxx.198.226

lesnizinka: strávila jsem tam místo plánované hodiny skoro tři😎 nakoupila kde co, protože se mi všééééchno hodilo😛To je lepší, než vlézt do hader, tohle je pro mě velká zábava, narozdíl od toho nakupování oblečení👎

Já do železářství prostě NESMÍM 😀 Jinak tam trávím hodiny a přebírám, a ještě tuhle karabinku a nehodila by se mi tahle lepící páska a vlastně novou násadu a hrabičky jsou už skoro uhrabané… konec se mnou… u výlohy s oblečením se ani nezastavím, oblečení dostávám obnošené od kamarádek, v podstatě nic krom spodního nekupuji, max něco konkrétního na bazoši.

Canka: jéé, já chci taky ohýnek a buřtíky! Třeba by se mohlo zadařit v neděli po závodech? Ale spíš ne, to všichni letí domů… Tak asi spíš někdy spunktuju rodinu…

-----------

My jsme mezitím dosušili seno (stroj funguje! Asi se mu prostě nelíbí sekačka, protože s obracečkou běhal úplně bez problémů). A včera nám ho zemědělec nalisoval - tři malé kulaté balíky toho jsou! Řekla bych dohromady tak jeden a půl velkého. Tak máme za tři stovky (za lisování) a pár hodin práce seno na 14 dní 🙂

A podařilo se mi dobře koupit oves, za 400,-/q, takže jsem včera s chlapem skládala tunu do barelů. Jeden jediný pytel se nám nevešel, tak ještě podumám, zda má cenu vyprazdňovat nějaký barýlek s vodou, abych do něj ten pytel zvrhla. Spíš si počkám, pytel jsem umístila do stínu na jeden z barelů pod střechou, tak když se do něj nepustí myši nebo slepice, mohl by tak vydržet ten měsíc, než zkrmíme jeden ze dvou barelů ještě se starým ovsem.

--------------

Bobčo: když ta nádrž na vodu je pod zemí. A nádoby na pití pro koně jsou nad zemí. Bohužel tedy nelze pustit vodu samospádem. Ostatně proto nám taky nefungovalo zezačátku zalití toho čerpadla. Známá se holedbala, jak má s těmi čerpadly-vodárnami zkušenost, tak jsem řízení práce nechala na jí, ale jak byla vodárna průchozí, tak když jsem lila vodu do vodárny, rovnou pokračovala ta voda do té podzemní nádrže. Což známá nějak nepostřehla, dokud jsem jí to nevysvětlila (třikrát a názorně neukázala). Neustále se dušovala, že jí to takhle u ní v mládí fungovalo. No, tak ještě přikoupila zpětnou klapku, s tou i věřím, že by to mohlo fungovat. Ale nebyl čas to vyzkoušet, a hlavně není již nutnost, protože mám toho Mališe, který se vejde všude a jede jak dráha.

----------

K tomu šití: já si teď věčně záplatuju tepláky (vietláky) v rozkroku, jak jezdím na koni, tak ty staré řídké prostě už trpí. Dřív jsem jen stahovala ty díry, je to pružný materiál, tak se dalo, ale když už je díra přes půl stehna, tak přichází na řadu záplata - to je sranda práce s tím 🙂 A samozřejmě je to vždy dočasné řešení, než se prodřou švy na té záplatě…. No a druhá věc, kterou spravuji, jsou šlapky od punčocháčů. Sedím v práci ve studené místnosti, nosím tu zimní teplé punčochy i v parném létě, a jak v nich celé dny cajdám (v zimě si je ke koním nesundavám), tak jsou prošlapané (půl dne v holinách udělá své). No a tam tedy pod paty už také dávám záplaty, protože štupování se mi zkrátka nevyplatí, ta příze se brzy prošlape, a celá štupovačka se rozpadne, to je lepší ta záplata. A na špičky jsem se naučila fígl - vkládám do nich špičky z ošlapaných ponožek 😀 Takže zvenčí vypadá ta punčocha relativně normálně (pokud tou spravovanou šlapkou nemávám někomu před xiftíkem, což nějak normálně v práci moc nedělám 🤣) a můžu v tom chodit i do civilizace, a překvapivě trvanlivost těchto řešení je velká. Vloženou špičku z ponožky dám totiž prodřeným palcem směrem k malíčku záplatované punčochy, takže mám kryté obě díry - i tu v punčoše, i tu v bývalé ponožce. Ale letos budu muset koupit dvoje nové punčochy, protože něco už se spravit nedá, v jedněch už mám díru rozedranou až nad patu na úroveň kotníku, a ačkoli je mi to vážně líto, budu je muset vyhodit. Nic to dnes nevydrží, což je záměr obchodníků, ale jinak jsou ty punčochy v cajku, tak mě to štve. Možná si je nechám na záplaty 🙂

Závody budou až další neděli (17.9.). Ale panika už teď, protože pochopitelně sice jsem už spíchla nějaké ty kokardy a dala do kupy nějaké ty ceny, ale musím dát také do kupy překážky a připravit plac, v sobotu ještě jedu na jiné závody, tak se to musí stihnout ve středu a v pátek, kdy přijdou holky na výpomoc. Asi se to zvládne, ale bez těch nervů by to nebylo ono, že ano 🙂 Dokonce snad na věži rozhodčích konečně budeme mít počítač a už se nám nestane, že bychom špatně spočítali výsledky…

Buggyra
Buggyra (3788 příspěvků) 11.09.2023, 07:54:48 xxx.xxx.198.226

Jo, houby jsem kontrolovala v pátek, sucho sucho, pár holubinek nebo čeho, ale to nesbírám. Pod modřínem pod hrabankou se leskly zlaté kuličky budoucích klouzků, ale v tomhle suchu se bojím, že moc nevyrostou. No, uvidím teď na konci týdne, snad se tam dostanu.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.