Aktuálně: 4 319 inzerátů190 585 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů

Třetí víčko

Doron
Doron (2200 příspěvků) 13.09.2023, 22:36:24 xxx.xxx.162.126

Tak zaplať pánbůh, antibiotika máte ! 

Víte Canko, já k doktorům taky nechodím, ale v tomhle případě bych šla.

Kočičí kousnutí je blbý, zuby jako jehličky můžou zanést bakterie hluboko do tkáně, poškodit šlachy nebo klouby, nevím, kde to přesně máte.., i celková sepse hrozí..

A mají pravdu, je to často nutný chirurgicky otevřít 😔.

Pitomej obézní kocour a pitomá jeho panička, mohla ho průběžně umývat houbičkou na nádobí, taky to tak dělám..😅

Ať léčba zabere 🙏!

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 13.09.2023, 23:09:03 xxx.xxx.60.57
Bobca:

Houby rostou❗

Holky měly i kováře-vlezly do jiného lesa ještě,zatím,co já kolem cesty našla asi 20babek s hezkýma hlavama..Pak jsem je šla hledat(holky),a cestou narazila na ty žluté..Jak v Rusku.tam jeden trčel,opodál další,a asi 6-7jich bylo,a kousek od cesty..A ta bedla..

Micinka nás vítala..🐈

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

BOMBAAAA!👍

O víkendu vyrážím!

Takové foto jsem potřebovala!😘

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 13.09.2023, 23:15:35 xxx.xxx.60.57
Doron:

Tak zaplať pánbůh, antibiotika máte ! 

Víte Canko, já k doktorům taky nechodím, ale v tomhle případě bych šla.

Kočičí kousnutí je blbý, zuby jako jehličky můžou zanést bakterie hluboko do tkáně, poškodit šlachy nebo klouby, nevím, kde to přesně máte.., i celková sepse hrozí..

A mají pravdu, je to často nutný chirurgicky otevřít 😔.

Pitomej obézní kocour a pitomá jeho panička, mohla ho průběžně umývat houbičkou na nádobí, taky to tak dělám..😅

Ať léčba zabere 🙏!


Ty umýváš kočky houbičkou na nádobí?🤣

Promiň, ale asi se cítím líp!😂👍

Edit: A asi přijedu!😂🤣

Doron
Doron (2200 příspěvků) 13.09.2023, 23:30:47 xxx.xxx.162.126
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 13.09.2023, 23:15:35

Tak drsná část houbičky na nádobí se docela strukturu  podobá kočičímu jazýčku 😊.

Dělám to bez Jaru 🤣…

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 13.09.2023, 23:34:51 xxx.xxx.60.57
Doron:

Tak drsná část houbičky na nádobí se docela strukturu  podobá kočičímu jazýčku 😊.

Dělám to bez Jaru 🤣…


Pomóóóc! Ale fakt je mi líp!😀👍

Prý kočičí jazýček a houbička…já nemůžu…působíš na mě pozitivně!

Leithian
Leithian (713 příspěvků) 14.09.2023, 00:03:43 xxx.xxx.16.116
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 13.09.2023, 22:36:24

To i u hadu. Rafli me asi milionkrat. Prokousla dlaň, šlacha, prso… nikdy mi nic nebylo. Jedinej pruser byly mikroulomky zubu hluboko v rane. Vzdy nejak vysly. Hadi me naucili neplasit kvuli kdejaky blbosti. I kdyz prokousla dlan a lavor s vodou v tmave rude vydesil rodinu tak ze me na pohotovost dovlekli. Tam sem doktora malem zabila. Prej. No dyt to nemuze bolet ty dve malicky dirky ne? Kdyz videl z kazdy strany par desitek vpichu vyvalil voko a radsi mlcel. Prej a mate to skrz? Ja narvete si tam jehlu a uvidite. Vycistil to a tim to zhaslo. To bylo jedenkrat a naposled za 8 let. Priste na to hazim bobka.

Jinak malem jsem prisla o oko dik miminu pagekona kterymu jeblo a skocilo olympijskym skokem z tera na mun ksicht. Primo na prave oko. Dikybohu muska nic moc tak to vzalo o par mm vedle🤣

Leithian
Leithian (713 příspěvků) 14.09.2023, 00:04:39 xxx.xxx.16.116
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 14.09.2023, 00:03:43

Jinak mam jeste lytko prokously psem a na pazi jizvu od proklovnuti mym papouscim milackem. Hadi rafance si “pamatuju” jen ty velky. Mraky malejch neresim.. i kdyz cvaknuti na prste kde jsem s nim pak 3m poradne nehejbla bez bolesti nic moc. V kloubu se jaksi vyskytoval cca milimetrovy ulomek zubu co hnisal ven sakra dlouho zmetek.

Bobca
Bobca (1222 příspěvků) 14.09.2023, 07:44:21 xxx.xxx.20.192

když jsem byla u Zdenky,tak jsme odpolko šly na fotbal-ona tam čepuje pivko v klubovně klubu..A na ploše 2 malí kluci sbírali žampiony..2x si jeden přišel pro nějaký sáček,prý je jich tam moře…Můj otec sbíral kdysi v kukuřici a zásoboval nás krásnými kousky..

Jinak u nás byla v noci teda průtrž mračen..Vzbudil mě opět “jedoucí vlak”po střeše domku pode mnou😎..Máme v plánu jet odpolko,nebo zítra zase na houby..mohly by “poskočit” a teplo bylo..včera hnusné dusno..Teď je venku 23,ale pod mrakem..

Niki,chápu tvoje důvody,ale vzpomeň si na ten palec!! Dodneška s ním pořádně nehneš,žejo😉..Když to bude potřeba říznout,tak si to nech říznout🙏..Mě to nenabídli,a trpěla jsem dost dlouho..Mě jen měnili ten višňák..👎se ti to dřív zahojí..to zvládneš👌

Bobca
Bobca (1222 příspěvků) 14.09.2023, 07:50:08 xxx.xxx.20.192
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 14.09.2023, 00:04:39

Teda Leithian,ty to máš skoro místo akupunktury😲😇tolik kousanců…🐍🦜Bych nevěřila,že že ten zub se může takhle-nevím,jak to popsat-ty mikroúlomky..😲

hmn
hmn (1117 příspěvků) 14.09.2023, 08:23:57 xxx.xxx.33.9

to bahýnko bude višňák

atb jsou fajn, pokud se trefí do vkusu konkrétním bakteriím
a kousanec nešel až ke kosti, do šlachy, pak nemusí atb orálně stačit

a neřezat (jak to čistili?) - ona je ještě jedna reálná varianta, a to amputace (když vynechám smrt), tak to už je lepší to rozříznutí, ne?

Buggyra
Buggyra (3788 příspěvků) 14.09.2023, 08:28:46 xxx.xxx.198.226

Prohlášení “na tetanus kašlu” je taky dost odvážné. Mně doktor před lety oznámil, že se tetanus může přeočkovávat už po 15 letech, a když jsem se ho zeptala, zda to před těmi deseti lety ta moje vakcína už věděla, dost divně se na mě podíval 😀 A přeočkoval mi po deseti. Řekl, že když lítám u těch koní, zdůvodní si to.

Saga
Saga (464 příspěvků) 14.09.2023, 10:07:02 xxx.xxx.167.183

Upřímně jsem se nechtěla do tématu vůbec vměšovat, protože se řídím heslem, každý svého štěstí strůjce a co je mi po cizích problémech, že jo. Ale ta absolutní neúcta k vlastní tělesné schránce, to už mi prostě nedá toto. Máme jen jeden život a jen jedno tělo, jasně párové orgány máme také, tže když se uřízne levá ruka, ještě máme pravou, když si vypíchnem jedno oko, máme ještě druhý, dá se žít i třebas s jednou ledvinou, a tak by se dalo pokračovat. Ale není to kvalitní život. Já taky zrovna neoplývám láskou k doktorům, a pokud to není nutné, nejdu tam. Ale! Zároveň dodržuji všechny preventivní prohlídky a očkování, protože to považuji za to nejmenší, co mohu pro své tělo udělat a až na výjimky (zubař) mě to ani nic nestojí, vše hradí pojišťovna. Trochu toho času tomu prostě obětuju. Pokud už se vážně něco stane a vidím, že je to blbý, prostě k tomu praktikovi jdu a klidně si vezmu i PN a to i s tím rizikem, že prostě jeden měsíc holt bude na výplatě slabší. Konkrétní příklad - nevěděla jsem, že jsem alergická na sršní bodnutí, neboť mě sršeň nikdy neštípl, zjistila jsem, že je problém, až když se to stalo. Štípl mě do třísla, když jsem odpoledne vedla koně do výběhu. Pálilo to jak sviň, do rána sloní noha, tže mě do auta museli naložit, protože se to nedalo ohnout a rovnou k praktikovi, byla z toho cca 10ti denní PN, noha mi tmavla a dost mě to děsilo. Nakonec to však všechno dobře dopadlo, věřím, že by se našli tací, co by si vzali 2 dny dovču a pokusili by se to rozchodit. Já už jsem na tyhle excesy moc “stará” a to podotýkám, že jsem jen o pár let starší než Čanka! 

Čanko, máte spoustu zvířat, o která se staráte, myslím, že na jednu ženskou až moc, ale to je Vaše volba, ale ta zvířata Vás potřebují v celku a zdravou! Je mnohem lepší,  se na to pár dnů vybodnout a vyléčit se, než něco půl roku rozcházet, to mi věřte! Není to žádné rýpání ani shazování Vaší osoby, jen rada od jedné bláznivé koňařky, co má už dost za sebou! Mějte sebe a své tělo více ráda! Ono vám to jednou vrátí!❤️

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 14.09.2023, 10:12:23 xxx.xxx.21.241

Ahoj holky, jsem zde a koukám, veselo😏 Sčítají se úrazy. Jediná věc, co jsem musela jet, protože to bylo hóódně ošklivé, byly ty postřihané prsty plotostřihem. To mi šili. Jinak mám pořád něco, naposledy ten srp, ale k doktorovi ani omylem. Tetanus se momentálně přeočkovává po 20-25 letech, při úrazu ho ale přeočkují automaticky. Niki uvidíš, ATB se taky dávají vždycky, to ti zabere. Zvířectvu jsem taky vždycky jen čistila, nikdo jim nic neřezal a problém byl jen u Leonkova prokouslého lokte, protože se s ním schoval🙄 Dneska jsme v Liberci, cestou zpět ještě do Prahy do kanclu a valíme domů. 

Bobca
Bobca (1222 příspěvků) 14.09.2023, 11:02:47 xxx.xxx.20.192

Mě ho přeočkovali hned po tom kousanci od Maxe..a to bylo asi po 10letech..a přímo 3kombinaci..jako poprvé…ale ATB jsem nedostala,jen kocour,že měl navíc prý kašílek a bolelo ho v krčku(a ruku jste videly na fotce-úplně hořela)

Obrázek
Bobca
Bobca (1222 příspěvků) 14.09.2023, 16:54:45 xxx.xxx.20.192

Dnešní úlovek…ta třetí je ze včerejška-jenom můj košík…Růžovky si dáme dnes na gril..Ten první obrázek je nasypaný koš,ale pak jsem to okrájela nožky,dala do ledničky a zapomněla už vyfotit..tak je tam chaos..😊

Obrázek Obrázek Obrázek
kometa
kometa (5005 příspěvků) 14.09.2023, 17:23:48 xxx.xxx.147.163
Canka:

Taaak to bylo teda výživný zase ta návštěva doktora..na pohotovosti jsem se dostala na řadu až za hodinu..aby mi řekli,že oni mi nepomůžou,že to je na rozříznutí a vyčistění,že musím na chirurgii.. takže jsem šla na chirurgii a tam čekala další hodinu🙄A když jsem přišla na řadu,hned mezi dveřma jsem řekla,že jestli mi to budou řezat,tak odcházím😂Takže jsme se chvíli s doktorem dohadovali a pak mi řekl,že teda vydržíme do pátku..vyčistili mi to,dali ten višňák a pak něco,co vypadalo jako bahýnko..prý je to něco proti zánětu,protože už tam samozřejmě ten zánět mám🙄Zafačovali a v pátek ráno prý musím na převaz na chirurgii…a pokud to nebude lepší,že se to prý řízne..tak jsem ho znovu ubezpečila,že neřízne..prý ženská přestaňte se sakra dohadovat😂

No a dostala jsem antibiotika na 5 dní..mám brát 3 denně…a mám zjistit,kdy jsem byla očkovaná na tetanus a jestli je očkovaný kocour…ale na to prdím..jen mě ty antibiotika štvou,protože v pátek jedu na rozlučku s naším manažerem z práce a ani se nebudu moct napít🤔


Jako že má být kocour očkovaný proti tetanu?


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.