Aktuálně: 4 319 inzerátů190 586 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů

Třetí víčko

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 17.09.2023, 19:54:53 xxx.xxx.90.45

A pro jistotu to poslala 2x, aby bylo jasno😛

A co ta ruka dnes, po tom čištění už dobrý? To se musí pustit ven ten hnis. Netvrdím, že tak debilním způsobem, nějak nechápu, co dělal s jakousi špachtlí, když dírky?!? Já jsem tam vždycky, ať už zvířectvu, či sobě, či mamce, prostě vrazila jehlu, vymačkala hnis a propláchla betadinou. 

A zase zmrzá v autě…už jsi dlouho nebyla nachcípaná viď!?😏

Bobca
Bobca (1223 příspěvků) 18.09.2023, 06:44:07 xxx.xxx.20.192

teda Niki-kdybys byla moje,dostala bys na zadel😲Sis to zavinila sama..mohla bys přijít i o ruku tvou zabejčeností😕..Nadáváš doktorovi,ale uznej,kdyby sis to nechala vyčistit už hned…Nevím,co si představiješ pod pojmem “řezat”-ruku by ti určitě neuřízli..Prostě by ti to nařízli a vyčistili,a by se ti to rychleji hojilo..Nemusela bys tak trpět,bo by ti to tam určitě umrtvili..A neměla bys tam teď tolik hnisu..Myslím,že ti ten doktor teď dal za vyučenou👍Dělal jen svou práci-zachraňoval ti ruku-chápeš😇..Člověk by nevěřil,co ty kočky mají v těch tlamkách za infekce..

Včera jsem udělala další výtvor zas jinému sousedovi..Musím se na někom zdokonalovat,aby to nakonec bylo precizní😊👍odešlu tohle a pak to teprv stáhnu z foťáku,aby mi to náhodou nezmizlo🤔

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 18.09.2023, 18:29:06 xxx.xxx.90.45

Ha, až teďka jsem zjistlila, že jsem sem ráno nepsala😲 Nějak jsem si myslela, že jo. Už mi hrabe😛

Dneska jsme vykopali zeleninu(mrkev-petržel) Byla by super, kdyby se už do ní nedali slimejši, takže je požraná, podírkovaná. Ale je hezky narostlá a jelikož jsem samozřejmě vysadila,,aby bylo" 😏 tak jsem vybrala jen tu čistou a dobrou polovinu nechali ležet na poli a přemýšlíme, komu ji vnutíme 😉 Koně jste říkaly, že ne, prasata? Taky jsme pod vrbama, teda toho, co s hakuro nishiky zbylo, našli obr housenku. Vyfotili a koukám na NET🙄 tak asi ta nejhorší, co jsme mohli najít - drvopleň. Nejspíš ta potvora, co mi krom těch vrb zlikvidovala jeřabiny, likviduje soustavně pivoňky a pawlovnii. Hmm, ale je krásná no😎

Taky jsem začala sbírat lískáče, bojujem o ně všichni, tedy já, ořešník, strakapoud, sojka a veverky. Vyrobila jsem strašáka z petek(vrtuli) no až včera začalo konečně foukat, aby to rachtalo. Oříšků je naštěstí hodně a taky asi pomohlo, že jsem pod nima na jaře mohutně povápnila, protože vloni bylo trochu a ještě většina červivých, letos je červivých minimum.  Tu červenou lísku zlikviduju, letos na ní není nic a jinak jsou oříšky drobné a ještě v punčoškách, nevypadávají samy. Škoda, že je to ta krajní od cesty, lepší by bylo, kdyby byla uprostřed, aby uvolnila místo tomu zbytku, dala jsem je zbytečně moc blízko k sobě😕

A ještě mě napadá…kdepak je ten Kouťák????😟

Obrázek
Doron
Doron (2200 příspěvků) 18.09.2023, 20:21:40 xxx.xxx.6.228
Odpověď na příspěvek uživatele Canka z 17.09.2023, 18:04:24

Čanko, mám úplné pocity viny.😔 Člověk Vás přemlouvá, ať jdete k doktorovi a oni jsou pak na Vás tak hnusní.., jak nějací felčaři ve středověku..

Jak píše Bobča, případného “řezání” se nebojte. 

Je to mnohem méně bolestivé než to, či Vám doktor dělal teď. Dělá se to pod lokální anestezií.

Ale asi bych si vyžádala jiného lékaře..

Canka
Canka (339 příspěvků) 18.09.2023, 21:08:57 xxx.xxx.215.178

Ahoj holky,

Doron nemějte pocity viny..nemohla jste vědět,co za blbýho doktora budu mít..a upřímně já vždycky právě narazím na někoho takovýho,proto ty doktory nemám tak ráda..ale tak teď už je to jedno..je to vyčištěné a už to opravdu vypadá dobře..zítra už vever sundám obvaz a bude to ok..řekli mi dneska ráno na chirurgii,že už je to bez hnisu,že to ale ještě nemám podcenit a každý den omývat antibakteriálním mýdlem a stříkat jodisolem po celé té ráně nateklé.. myslím že do konce týdne už to bude vyléčené…v práci mi neřeknou jinak než pokousaná😂

Po práci jsem jen tak tak stihla sundat z venku prádlo a přišla bouřka..začalo pršet. Ale pořádně teda..já byla nejdřív naštvaná,protože jsem dneska měla jet pro skútr(to je kapitola sama o sobě - ještě není komplet opravený,protože ten klučina prý čas prostě teď nemá,ať to přivezu po sezòně),ale pak jsem byla ráda,protože tu dloooouho nepršelo..jen teda ke zvířátkům jsem prostě musela,takže jsem byla úplně promáčená skrz naskrz..jenže jsem dneska potřebovala komplet ,,odhnojit,, výběh a opravit pásky..domů jsem došla už za tmy a hned to ze sebe všechno svlíkla a zaplula do vany,kde jsem do teď😄

Canka
Canka (339 příspěvků) 18.09.2023, 21:10:58 xxx.xxx.215.178

Raduš už jsou lískáče?Já dostala tip,že cca 15 km ode mě jsou prý někde u silnice bývalé sady s lískovými ořechy..tak bych se tam zajela podívat..

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 18.09.2023, 21:22:31 xxx.xxx.90.45
Canka:

Raduš už jsou lískáče?Já dostala tip,že cca 15 km ode mě jsou prý někde u silnice bývalé sady s lískovými ořechy..tak bych se tam zajela podívat..


Jsem fakt dement😏 Sem to psala hlavně proto, abych se tě zeptala, co ty tvoje lísky, co jste sázeli?

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 18.09.2023, 21:32:57 xxx.xxx.60.31
Doron:

Čanko, mám úplné pocity viny.😔 Člověk Vás přemlouvá, ať jdete k doktorovi a oni jsou pak na Vás tak hnusní.., jak nějací felčaři ve středověku..

Jak píše Bobča, případného “řezání” se nebojte. 

Je to mnohem méně bolestivé než to, či Vám doktor dělal teď. Dělá se to pod lokální anestezií.

Ale asi bych si vyžádala jiného lékaře..


Já bych nebyla až tak kritická.

Hnis už tam mohl být ve stavu, kdy nešel punktovat. Popravdě, někdy se to seškrábe třeba kyretou. Pravda, lokálně opíchnout to mohl…ale i to má své “proti” - v zánětlivé tkáni se významně oslabuje působení lokálních anestetik, mnohdy nefungují vůbec.

Kilian
Kilian (1280 příspěvků) 18.09.2023, 21:55:07 xxx:xxx.a422:103e
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 18.09.2023, 21:32:57

….mně takhle doktor osetroval silně zhnisany nehet ukazováku a neopichal také, sice jsem při tom měla mžitky před očima a chuť několikrát doktora nakopnout, ale představa  jak mi ten ukazovak opichuje mně rychle vzpamatovala, jednak by to bylo velmi bolestivé a jednak by to ani nezabralo… navíc kdyby Canka šla na chirurgickou pohotovost hned, bylo by to vyčištěno a zadrenovano a nemuselo to být v takovém stavu a tak trpět, ono i vynechání  ATB jen aby mohla popit je  dost úsměvné….já jsem sice flink, ale když jem viděla co mi udělal s rukou kousanec od osmaka a pohrozeni hematologa,  co by také mohlo nastat, tak jsem hezky poslouchala….ona ta otrava krve není žádná legrace,jako dítě jsem ji prodělala a byla to tehdy síla…..pobyt v nemocnici, kopačky a domů mně nesl taťka v náručí v jakém jsem byla zbědovaném stavu….takže nepodceňovat, nesmlouvat,nefrajerit… 

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 18.09.2023, 22:24:58 xxx.xxx.60.31
Kilian:

….mně takhle doktor osetroval silně zhnisany nehet ukazováku a neopichal také, sice jsem při tom měla mžitky před očima a chuť několikrát doktora nakopnout, ale představa  jak mi ten ukazovak opichuje mně rychle vzpamatovala, jednak by to bylo velmi bolestivé a jednak by to ani nezabralo… navíc kdyby Canka šla na chirurgickou pohotovost hned, bylo by to vyčištěno a zadrenovano a nemuselo to být v takovém stavu a tak trpět, ono i vynechání  ATB jen aby mohla popit je  dost úsměvné….já jsem sice flink, ale když jem viděla co mi udělal s rukou kousanec od osmaka a pohrozeni hematologa,  co by také mohlo nastat, tak jsem hezky poslouchala….ona ta otrava krve není žádná legrace,jako dítě jsem ji prodělala a byla to tehdy síla…..pobyt v nemocnici, kopačky a domů mně nesl taťka v náručí v jakém jsem byla zbědovaném stavu….takže nepodceňovat, nesmlouvat,nefrajerit… 


Njn, však já mám sepsi v průměru 2x ročně…

A každá mi vezme nějaké % z mých celk. sil. Po jedné z nich jsem se vzpamatovávala více než půl roku.

O vynechání ATB jsem nečetla.

A…taky nesnáším špitály…ale jsou stavy, kdy se tam jít musí.

Edit: Jak jsem psala jinde (stran psů a ATB), tak takto se vyrábí rezistentní baktérie (už jsem si to o těch ATB přečetla)…😕

Bobca
Bobca (1223 příspěvků) 19.09.2023, 07:11:28 xxx.xxx.20.192
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 18.09.2023, 20:08:15

Doron-na butik to zatím není😊Já se kdysi -asi před 30 lety šitím i živila a na mateřské přivydělávala,ale od té doby jsem nic nešila-už jsem z toho vypadla…Ale budu se snažit..Musí to za něco stát,hlavně bezchybně..👌A musí přijít nápady..Včera mi spolužačka poslala odkaz na riflové věci-zkusím zkopírovat..jsou tam fakt bombový věci..

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 19.09.2023, 13:47:36 xxx.xxx.63.54
lesnizinka:

A pro jistotu to poslala 2x, aby bylo jasno😛

A co ta ruka dnes, po tom čištění už dobrý? To se musí pustit ven ten hnis. Netvrdím, že tak debilním způsobem, nějak nechápu, co dělal s jakousi špachtlí, když dírky?!? Já jsem tam vždycky, ať už zvířectvu, či sobě, či mamce, prostě vrazila jehlu, vymačkala hnis a propláchla betadinou. 

A zase zmrzá v autě…už jsi dlouho nebyla nachcípaná viď!?😏


“A zase zmrzá v autě”…

Já nad tím teď tak přemýšlím; byla jsem v pátek nebo kdy posedět v hospůdce a šla jsem naboso. Večery jsou už chladnější…pak jsem jela na chalupu (v sobotu). Tam jsem se zas řádně zpotila na zádech, no a hned druhý den jsem šla asi 100x močit. Poslední pobyt na chalupě jsem odnesla právě urosepsí. 

Každopádně, vynechání ATB, i když se na mě Čanka bude třeba zlobit, se mi nelíbí. Kdyby viděla ty farmakokinetické grafy, co to udělá s hladinou léku v krvi - vynechání jediné dávky! O rezistenci nemluvě.

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 19.09.2023, 18:09:02 xxx.xxx.90.252
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 19.09.2023, 13:47:36

No asi takto: na doktory jsem alergická, k léčení skeptická, ale když už si na něco nechám napsat  ATB tak z důvodu, že ho fakt potřebuju(zánět zubu, angína) A nikdy by mě nenapadlo vynechat právě proto, že už jsem je sakra potřebovala. Na ATB se nesmí chlastat? Netýká se mě, proto ani nevím. Vím, že je plno léků, co nesmí, třeba proto, že mají vliv na játra. Proč ATB?

Kilian
Kilian (1280 příspěvků) 19.09.2023, 19:03:21 xxx:xxx.a422:103e
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 19.09.2023, 18:09:02

.alkohol účinek ATB oslabuje, může mít nežádoucí a nebezpečné vedlejší  účinky jako je zvýšená toxicita,možné poškození jater a snížená účinnost léků  

Koutak
Koutak (40 příspěvků) 19.09.2023, 20:26:27 xxx.xxx.168.33

Zdravím všechny kočky.

    Lesnížínko,zatím žiju,ale v současné době si připadám jak na maratonu.Babičky 95 a 93 let  mě zaměstnávají tak,že jsem nebyl za dva měsíce dopoledne na chalupě,natož,abych si jí přes léto užil a bydlel tam. Nakoupit,uvařit,naservírovat oběd jedné co mám nyní doma  a druhé dovést a až potom chalupa,zahrada a Mourek.Jsem zvědav co se mnou udělají moje děti až na tom budu stejně jako babičky.Je zajímavé,že tato situace mě nabudila tak,že si připadám opět stejně ,jako když jsem chodil do zaměstnání.Musím plánovat,využít syna,dceru  a prostě to musí klapat.Prostě blázen a jak říká rodina, hoďte na něj sítě,nebo se nezastaví.😀  Ještě pár vět k Mourkovi.S Mourkem jsem měl včera dlouhou řeč.Bez dovolení na týden zmizel a včera se laskavě dostavil a ječel hlady.Sežral hovězí paštičku,granule a stále měl málo a chtěl rybu. Rybu jsem chytil a tak jsem si udělal kávu a Mourek předváděl divadlo.Po půl hodině se rozhodl,že si už dost pohrál a tak jí sežral.Ječel dál a chtěl chovat.Ustlal si u mě na klíně a ve vteřině usnul. Po půl hodině jsem ho přenesl do pelechu a tam spal asi 3 hodiny.Když jsem odjížděl,tak nezvedl ani hlavu nevděčník.Tak zase někdy se ozvu.

Obrázek Obrázek
Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 19.09.2023, 22:12:13 xxx.xxx.61.77
lesnizinka:

No asi takto: na doktory jsem alergická, k léčení skeptická, ale když už si na něco nechám napsat  ATB tak z důvodu, že ho fakt potřebuju(zánět zubu, angína) A nikdy by mě nenapadlo vynechat právě proto, že už jsem je sakra potřebovala. Na ATB se nesmí chlastat? Netýká se mě, proto ani nevím. Vím, že je plno léků, co nesmí, třeba proto, že mají vliv na játra. Proč ATB?


Ono strašně záleží na tom, o jaké ATB by šlo…

Některé kombinace můžou být až život ohrožující, jiné tak nebezpečné nejsou.

A jinak metabolizace játry se děje u většiny léků.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.