Aktuálně: 4 319 inzerátů190 581 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů

Třetí víčko

Buggyra
Buggyra (3788 příspěvků) 29.11.2023, 07:20:24 xxx.xxx.198.226

My jsme zkoušeli nechat vyrobit pár udělátek na převážení balíků koňmi (čtyřkolkou…). A nakonec nám z toho vyšlo nejlíp:

Dvoumetrová hladká nerezová plná tyč, z jedné strany špičatá. Tyč se nabouchá kladivem skrz prostředek balíku, aby čouhala po obou stranách co možná stejně z balíku ven. Na tyč se z obou stran navlíknou dva kovové kruhy. Vezme se tyč dlouhá akorát před balík (metr třicet) s úchyty na lana na koncích a připojovacím bodem vprostředku na rozporku. Kruhy na tyči zaražené skrz balík se navážou k dvěma lanům, která budou na druhém konci navázaná na konce té kratší tyče. Na prostředek kratší tyče se zavěsí rozporka pro koně, zapřáhne se kůň (poník, čtyřkolka..) a s balíkem jako s velkým válcem se dojede, kam je potřeba. 

Bylo by šikovné na té první dlouhé nerezové tyči mít okolo balíku nějaké otvory, kudy by se dala provléct zarážka (kratší tenčí tyčka), aby balík neklouzal na té nerezové tyči k jedné straně. Balíky nebývají dokonale kulaté, leckdy jsou kónické, a zatáčejí při koulení nebo tažení do strany. Máme vyzkoušeno :-) Teda ne tu zarážku, jen to tažení balíku na tyči…

Bobca
Bobca (1222 příspěvků) 30.11.2023, 07:33:04 xxx.xxx.20.192

Raduš..ohledně toho,že ti to tam nenaskočí😊..myslím,že je to tím,že mě se třeba taky neobjeví hned příspěvek,který jsme psaly zaranu,není nade mnou nikdo,ale až vyjedu z vlákna,tak se mi teď-jak to kluci upravili-objeví nový příspěvek v červeném obdélníčku-a vrátím se tam☝️..Takže,asi se ti to tam pak taky objeví,hm??🙂Jinak sníh se u nás zatím drží..Měla bych zítra jet ke Zdence,ale má chumelit,tak ani vrz🌨️Ani nemám všechno pošité,co jsem chtěla..Mám těžkou prokrastinaci už vlastně ten skoro měsíc,co mě přepadl ten Coviďák…🥱..Nic se mi nechce,a to jsem se těšila,jak se do toho pustím..Rozložím to,čučím chvíli na to,přemýšlím,jak to nastříhat..Nápad nepřijde,tak to zase složím a sednu k telce.Nebo na ten Pinterest a kochám se..😊

Řekla bych to tak-jsem shnilá,až to mě prsty lezou🤔👎

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 30.11.2023, 07:37:42 xxx.xxx.94.205

Buggyro, že vy něco vykoumáte, o tom nepochybuju👍 jste prostě ženská, co chlapa ani nepotřebuje, poradí si sama. Jen jako spřízněnou duši. To mám vlastně i já, na nějakou pomoc ,,silného muže" taky nespoléhám, jen na tu podporu, i finanční samozřejmě😉Niki ale potřebuje dostat na místo balíky ručně, mechanizaci nemá😜

Bobi, jak to u tebe vypadá, už se to zlepšilo po lécích? (nevím, jak rychle to zabírá)

Včera jsem volala zubařce o termín, sestra mi oznámila, že žádný volný nemají, že mě zkusí zařadit, když někdo vypadne pro nemoc. To bude zajímavé, není to tak jednoduché, je to skoro 70km🙄 

Dneska tak moc nemrzne, včera byl -5st, dneska jen -1, jenže fučí jak kráva, pocitovou to hlásí -6st. Ne, nebude to dnes na prochajdu příjemné, to je mi jasné😏

Včera jsem musela vozit mamku na úřad, takže jsme si udělaly nákup. 

Bobca
Bobca (1222 příspěvků) 30.11.2023, 07:52:40 xxx.xxx.20.192

Léky jsem ani nezačala..Ani právě nechci psát název,abych nerozpoutala tady diskusi-strašný dryják..Myslím,že bych po nich byla KO👎(týden jen večer a pak ráno a večer-a mám jich 168ks(jedna z možností-používá se na epileptické stavy..atd)🙄Noha nebolí..Záda klasika,když něco dělám,nebo někde stojím..Na to jsem zvyklá..Nabízel opět rehabky,ale mě rehabky ještě víc rozhasí..Takže jsem poděkovala a nechám to tak,jak to je..

Buggyra
Buggyra (3788 příspěvků) 30.11.2023, 09:20:56 xxx.xxx.198.226

lesnizinka: my koumat nepotřebujeme, my máme lidi 🙂 taky máme rovný výběh, auto a přívěs, na kterém se ten balík dá převézt, když by ruce a nohy nestačily 🙂 To bylo pro Canku, která je na to v drtivé většině sama (což jí fakt nezávidím). A mechanizaci (čtyřkolku) možná nemá, ale flákají se jí tam dva koně. A každý z nich sám může balík klidně dokoulet kamkoli je potřeba 🙂

Buggyra
Buggyra (3788 příspěvků) 30.11.2023, 09:25:17 xxx.xxx.198.226

ad zuby: Začala mě pobolívat sedmička, ve které už mám pár let díru. Osmičky nemám. Ale když se v té díře v té sedmičce zdrží nějaká potrava a infikuje se to tam, tak mě bolí půl čelistí. No tak teď jsem to vyřešila vyšťáráním zbytků špejlí a prolitím Listerinem, ale šáhla jsem si tou špejlí až k nervu, tak je mi jasné, že to už bude problém do budoucna. Máme termín prevence u zubařky na leden, tak jí to pěkně ukážu. Třeba dá plombičku 🙂 Měla jsem takový trapný kaz v předním zubu a tak to skvěle zabetonovala a zamaskovala, že je zub jak nový, nevěřila jsem vlastním očím. Tak to u té sedmy vzadu se s tím moc mazat nemusí 🙂

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 30.11.2023, 09:50:43 xxx.xxx.62.168
Bobca:

Biseptol beru 2-0-2 po 12 hodinách..Já si o něho vlastně řekla,bo mi tenkrát brzo pomohl..Mám si zbytek schovat(brát 4-5dní),kdyby mě to popadlo někdy zas o víkendu,tak pro začátek..

No a lítat cvrknout třeba každých 20min….

kdyby 20 minut😲pomalu 20vteřin..Když jsem bydlela u mámy,WC bylo přes celý barák..Min 15 metrů,přes 4 místnosti..Došla jsem,lehla a šla znovu-kapičkovat.ukrutná bolest😟Tak jsem si vzala lavor k posteli a cvrnk-a bylo to úplně červené..Přetrpěla jsem to do rána.  Doktor mi napsal Biseptol a neschopenku..Dělala jsem tenkrát na “pumpince”(rozuměj benzínová pumpa😊)..U vedoucí jsem se nehodila ani na hnůj,že jsem šla marodit..Nevím,jak bych tam asi mohla u pultu fungovat..Po 3 dnech,když to polevilo,jsem musela jít do práce..Byla strašně neuznalá,ve všem..ale “boží mlýny”v tomto případě zafungovaly..nepřeju nikomu nic zlého,ale…

Ty nemoci se mě drží,že jsem oslabená-dozvuky Covidu(dr mi řekla,že to postupně vymizí,že je to ještě brzo)..Je fakt,že si nekoupím zbla zeleniny ani ovoce..Beru jen 500 C-čko se šípky..Do půllitráku si dělám místo té naší bazénové vody šumivý hořčík,někdy i to céčko-vím,není to dobré často používat,ale ten čuračaj se mi někdy už ekluje..🤮..I ostatní-nejsem moc čajová..

Jani,kyselé naštěstí nemám potřebu jíst,ale dík,a že to neříkají v lékárně??

Beru Solifenacin na únik..(žeby nové téma)😎I tam je v příbalovém letáku napsaný zánět močových cest..Poprvé,když jsem to začala.do týdne jsem ho chytla..(možná náhoda)vysadila jsem to..Jenže se to horšilo,tak jsem to začla v srpnu znovu brát..a můžu říct,že za ty 4 měsíce mám klid..Akorát si myslím,že se někdy nevyprázdním celá.musím sedět dýl a čurám i na 3x..a dost .Ráno to mám v plánu někdy změřit😂..ani nočník by mi nestačil🤭


Bobčo, a jak snášíš solifenacin? Máš nějaké NÚ?

Jinak to, že k Biseptolu Ti to neřekli v lékárně (o kyselém), považuji za trestuhodné.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 30.11.2023, 10:10:04 xxx.xxx.119.6

Mně na močák skvěle funguje libeček, libeček s petrželí a lichořeřišnicí. Už dlouho se mi močák nerozjel, když podcením obutí, hned si ho udělám, prolejvám se a druhý den jsem v pohodě. Člověk má pocit, že pije vývar, ale mě to nevadí. Doktor mi ještě radil v začátku, ale opravdu jen ve chvíli, kdy člověk cítí, že by z toho mohlo něco být - vypít Plzeň. Ptala jsem se ho, jestli může být i nealkopivo, on řekl, že Plzeň je nej. 😁Jinak už alkohol ne e. Pak požírat jablka a vyhnout se cukru. 

Držím “močařkám” palce, ať jste brzy v pořádku, je to hrozně nepříjemný, vím, vím. A prosím, nepodceňte to, opravdu se vykurýrujte.

Bobčo, po covidu jsem byla dlouho marná. Trvalo tak měsíc než jsem byla schopná nějak slušně chodit - procházkovat se psem, a ještě dýl než jsem vyšlápla kopec. Dlouho hrozná nespavost a ta imunita byla taky na štíru, každou chvíli něco. Opatrujte se a nespěchejte na sebe.🌷

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 30.11.2023, 10:12:11 xxx.xxx.94.205

Nevím, jestli je to pravda, ale mám zkušenost, že ten nerv asi po nějaké době sám odumře? Když se s někým bavím o zubech, tak vždycky: mě tahal nervy, to byla šílená bolest. Nevím, jestli se to děje, nebo je to hovorový název pro čištění kanálků(vytahají se při té příležitosti ty nervy? ) Ale mě i když nějaký zub dlouho pobolíval, nebylo to hrozné, tak jsem nešla a časem to přestalo. Pak mi zubařka řekla: ten už je mrtvý. 

Jo Buggyro, já zapomněla, že jste to vlastně vykoumali pro ty koníky…s tou tyčí.

Bobi, já myslela po tom biseptolu, jiné neřeším. Neukazuje, v jakovém rámečku? Jestli je něco v rámečku je mi to prd platné, když zpátky nekouknu😏Tak byla a jsi nemocná, každý pochopí, že nemáš chuť nic tvořit, to je člověk strašně nechutný, vždyť jsem tak taky byla docela nedávno. Jak jsi mi poslala SMS jsem cvičila. Malinko, spíš jen takové protahovací - bolí mě mezi lopatkama, zřejmě jak jsem myla ta okna. A při to cvičení jsem zjistila, že jsem teda pěkně dodělaná. Bývala, áno bývala jsem pružná, naprosto samozřejmě a v pohodě. Teď se kvůli těm bedrům nemůžu předklonit, před pár dny jsem se nemohla ohlédnout doprava, jak jsem si sležela hlavu….musím! s tím začít něco dělat!😲 Já vím, jógu, ale já ji v podstatě nesnáším. Nebaví mě to, nesnáším dělat něco, co trvá, je to takové unylé, řeči o zklidnění těla a duše mi doslova lezou na nervy, natož abych to sama provozovala. Spíš už dlouho uvažuju, že si koupím ribstol a budu se věšet😜 Ta páteř mě štve, včera večer jsem se vrátila k běhání po schodech a pak jsem myslela, že zblbnu, jak mi vystřelovala bolest od beder, přes krční páteř do čela👎Musím fakt něco dělat, nebo se rozložím🙄 Nejsem po mamce, ta lítá jak čamrda. Před 3týdny ponatírala futra tam, kde má nové dveře. Už má všechno povyklízené(stříně, kredence) vyklizený a vymalovaný špajz,  umytá okna, vyprané, pověšené záclony a jde zdobit barák. Já jsem uklidila ledničku a umyla polovinu oken(ty, co jsou přístupná jen zvenku nemám, je zima) 🙄 Je jí 71 pryč a mě hanba fackuje😊

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 30.11.2023, 10:22:13 xxx.xxx.62.168
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 30.11.2023, 10:12:11

Nee, nervy se ze zubu netrhají…😄

Odstraní se pulpa zubu i s nervy, zbytky nervů se pak z kanálků čistí endodonticky, i dnes ještě někdy ručně, jindy takovým “minivrtáčkem”. Musí se to udělat fakt pořádně, ptž jinak i zbytek nervu kurevsky bolí. No a pečlivě a opakovaně se to dezinfikuje…a poté vyplňuje (gutaperčové čepy např.).

Bobca
Bobca (1222 příspěvků) 30.11.2023, 10:42:47 xxx.xxx.20.192

Bobčo, a jak snášíš solifenacin? Máš nějaké NÚ?

Jani-psala jsem,že po 4 měsících jsem v pořádku.jedině,že čurám na 3x..musím vždycky chvíli počkat,a zase začnu čurat..takže se i mohlo stát,že jsem nebyla vyprázdněná a tam se to třeba pomnožilo..Proto je to možná i tom příbalovém letáku..A ten Celaskon popíjím ne teď,to si dám do půllitráku šumící hořčík…Jinak musím vydržet na tom čuračaji😊

Raduš-Psala jsem,že mi napsal prášky na tu nohu,že budou zítra(už se nemůžu vrátit na minulé vlákno…)Ten nechci probírat..Biseptol beru normálně-o ten jsem si řekla..A co se týče toho obdélníčku-píšou i cihlička…Přece,když chceš jít do jiného vlákna,dáš si “seznam vláken”,a tam máš u každého příspěvku napsané,kolik je nových-v té oranžové cihličce…Já to najdu a dám ti to sem..…Potom nemůžeš být v obraze😘

Ronjo-už mi to kdosi říkal,že je to tak měsíc,než se člověk z toho “vyhrabe”

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 30.11.2023, 11:09:18 xxx.xxx.62.168
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 30.11.2023, 10:42:47

Bobčo, já se z prvního COVIDu hrabala nejmíň půl roku. Ale je pravda, že tehdy nebyly léky a byla to ta hnusná britská mrcha Brigita! 👎

Navíc šéf labiny je můj dávný kamarád (a láska 😊), já mu tehdy volala (zjistila jsem až ex post, že je majitelem laboratoře) a on mi řekl, že můj vzorek byl snad nejhorší, co tam měli. Dostala jsem kvantitativně enormně vysokou virovou nálož.

Buggyra
Buggyra (3788 příspěvků) 30.11.2023, 11:14:24 xxx.xxx.198.226

Ale mě i když nějaký zub dlouho pobolíval, nebylo to hrozné, tak jsem nešla a časem to přestalo. Pak mi zubařka řekla: ten už je mrtvý.

Tak což o to, on by jistě scípnul. Jenže díra v zubu na živé není nic, o co bych upe stála. A když scípne ten nerv, tak už vlastně vám tělo neřekne, že se něco dalšího děje. Pak můžete mít migrény třeba nebo vytrvalé infekce skrzevá mandle, otoky, a furt léčíte nachlazení, ale vlastně se vám tam hnízdí jiný patogen. Z toho můžou být slušné následky, absces je ještě asi ten nejmenší. Taky můžu dostat zánět okostice, kosti, trojklanného nervu, a to kua nechci. Takže já prevenci potažmo řešení jakýchkoli problémů nepodceňuji. Navíc se fakt bráním tomu, abych si musela několikrát denně čistit zuby, takže radši zazáplatované zuby než denní péči. (ne, nechcete vědět, jak často si čistím zuby…)

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 30.11.2023, 11:18:05 xxx.xxx.62.168
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 30.11.2023, 11:14:24

A já to chci vědět! 😄

Jinak dobře děláte, zub je často zdrojem fokusu a od fokusu už je jen krůček třeba k sepsi (mohla bych vyprávět o mých asi 8 těžkých sepsích - mmch. zdroj se nikdy nezjistil; ale jednou mi to “střelilo” i do té páteře a těžký hnisavý zánět páteře a ploten s následným sesunutím nepřeji ani největšímu nepříteli).

Buggyra
Buggyra (3788 příspěvků) 30.11.2023, 11:26:03 xxx.xxx.198.226

No jako o celkové sepsi ani nemluvím, k tomu je od zánětu kosti fakt už jen krůček. Když vyprávěla Horsana tenkrát jak ten kůň měl tekutou kost čelisti, když ho na klinice zkoušeli zachránit, tak jako fuj.

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 30.11.2023, 11:34:59 xxx.xxx.62.168
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 30.11.2023, 11:26:03

Osteonekróza čelisti je také hrůza…a není zas až tak raritní. Umí ji vyrobit i jedna skupina léků… 😟😢

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 30.11.2023, 11:37:03 xxx.xxx.62.168
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 30.11.2023, 11:26:03

Jo a u mě to bylo naopak. Někde v těle mám pravděpodobně fokus. Při oslabení mi někam “střelí” - a dost často je z toho sepse. Ale když to střelilo do té páteře, tak se to ohraničilo na příslušné segmenty v L páteři. Tedy ne, že by to byla výhra…také jsem byla rok na PN a užívala ROK ATB (bez efektu!!!).

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 30.11.2023, 17:33:19 xxx.xxx.94.205

No však já k zubaři už chodím pomněrně pravidelně, nechodila jsem od 8 třídy do cca 30let, kdy jsem neměla ani zubaře. Tehdy mi právě chcípnula většina stoliček. Pár je zaplátovaná, na většině jsou korunky. Takže Jani vím, jak se to čistí a dávají čepy, ale nikdy jsem se neptala, jak to tam funguje s těma nervama. A nikdy mě právě nikdy čištění kanálků nebolelo. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.