Aktuálně: 4 319 inzerátů190 585 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů

Třetí víčko

efe
efe (1343 příspěvků) 30.11.2023, 18:36:53 xxx.xxx.44.1
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 28.11.2023, 19:53:35

Já pálení ani řezání taky neměla, ale močák jako takovej hodně bolel a měla jsem nesnesitelně silné nutkání k močení, ale nevymáčkla jsem ze sebe ani kapku…

Na tenhle první stav jsem měla silná antibiotika. Teď když se mi to občas vrátí zase tím divným pocitem, tak jsem právě nasadila tu dračí krev a bylo hned po problému.

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 30.11.2023, 18:42:34 xxx.xxx.62.168
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 30.11.2023, 17:33:19

A to mě teda jo!!! Jednou to bylo ouplně k nevydržení, hlavně, jak ještě stará zubařka těmi minikartáčky navíjela v kanálcích zbytky nervových vláken. To byl fakt děs a nešlo to umrtvit. 

Teď, jak mám už dlouhé roky zubaře, tak jsem kanálky (čištění a pak vyplňování) zažila už mockrát, a jo, někdy to bolelo, ale už ne tak, jak tehdy.

No, a když mi bylo snad 18 (možná ani to ne), dostala jsem periodontitidu na chalupě. Nefungovala žádná zubní pohotovost, ale táta nějak sehnal v sousední dědině zubaře, co o víkendu večer otevřel ordinaci. Samozřejmě bez sestry a bez anestézie. A řekl mi, že jsou dvě možnosti - že mi tam dá devitalizační výplň a zub bude pomalu chcípat a bolet to bude míň, ale dlouho. Anebo - a to, že mě varuje - to bude šíííílená bolest - ale chvilková - jak pulpu prostě odstraní hned. Tak jsem kývla na variantu č. 2. Bolest k pomočení, jako fakt, ale opravdu chvíli. No a než mě k tomu dr. táta dovezl, tak jsem obrazně bolestí lezla po stěnách, ptž už byla rozjetá pulpitida a ta periodontitida.

Bobca
Bobca (1222 příspěvků) 30.11.2023, 22:23:56 xxx.xxx.20.192

zuby??brrr🙄to tahání nervů-aspoň tak mi to tenkrát dávno zubař řekl-z 1. šíleně bolelo😲..Pak byl ten zub mrtvý..

ale lepší téma..Právě jsem se vrátila ze Šternberka z koncertu “4 tenorů”…Bomba!!Nádhera!!👍👏užila jsem si to,i jsem zaslzela…Zpívali “tenkrát na západě”.."píšu vám", "mě sílu dáš"..něco od Žbirky..pak "z hor zní zvon"..prostě ty jejich a sólově každý něco zazpíval..Ave Maria zpíval sólo Michal-nějaké cizí jméno,jsem zapomněla..pak nějakou koledu…Bezva zážitek👌😊

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 30.11.2023, 22:47:46 xxx.xxx.94.205
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 30.11.2023, 22:23:56

A já dumala, jestli si to budeš pouštět někde na NETu, nebo to je někde v telce a ty nééé, ty jsi byla za kulturou😀👍 Hele, tak to už jsi zdravá, když jsi si troufla jít někde sednout!? Tak vidíš, super👍

Ano, to jsem psala, že nemá nervy…je dočista po něm😏

Dneska jsem dumala, do čeho se pustit. Vzhledem k tomu, že k obědu jsem naplánovala guláš a ve dvě byl ten pohřeb, velká akce to být nemohla. Nakonec jsem vydrhla spáry v dlažbě v kuchyni a pracovně a u toho vařila. Zítra dám rovnou halu a vchod. Já blbaňa jsem pořád odkládala to vyklizení a přetření alespoň té jedné zdi ve špajzu(kde plácám moly) a kde je melounem postříkaná zeď(umytá, ale je to poznat) Takže dneska néé, dneska taky néé až…venku mrzne a ve špajzu je hnusná kosa👎 Asi si dám příští týden kožich a vletím na to. Musím ještě od mamky vyžebrat zbytek starého primalexu, ať na ten kousek zdi nekupuju. 

Bobca
Bobca (1222 příspěvků) 01.12.2023, 12:09:20 xxx.xxx.20.192

tak výsledky v laboratoři dopadly dobře..Lanařila mě doktorka na očkování-zadarmo na chřipku..Já zatím zarytý odpůrce☹️..prý,že jsem riziková skupina..Chřipku jsem měla myslím v únoru,Covida dodělávám příznaky…

jaké máte zkušenosti s tím očkováním holky?..že už to prý není jak kdysi,že se člověk nechal naočkovat a pak chytil chřipajznu jak blázen😲

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 01.12.2023, 12:29:39 xxx.xxx.94.205
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 01.12.2023, 12:09:20

Ale je😏 Každý, koho znám a nechal se očkovat, ji chytil. Teda možná ne, jak blázen, mírnější, ale chytil. Jestli jsi někdy měla opravdovou chřipku(teďka teda není už jasné, co je chřipka a co covid, myslím před lety spíš, když ještě neexistoval covid) Myslím tu chřipku se 40kama horečkama a že se nemůžeš ani postavit, všechno tě bolí nejmíň týden….tak věřím, že tu nechytneš. Doktorka má pravdu, jsi riziková, takže to očkování…je na tobě, to ti určo rozmlouvat nebudu jen, že si to myslím, že nechytneš. 

Niki se myslím očkuje pravidelně, ale se mi zdá, že je stejně pořád marod, jestli měla i tu chřipku si teďka nevzpomenu. Ale vím, že kterýsi rok, se s vakcínou úplně sekli, měli připravenou na jiný kmen, než nakonec přišel a neúčinkovalo to. 

Zůstala jsem trčet na Aliexpressu a musím valit vydrhnout tu halu…konečně😏

Buggyra
Buggyra (3788 příspěvků) 01.12.2023, 12:38:39 xxx.xxx.198.226

 Příbuzní chodí pravidelně na chřipku i na Covid a chřipku těch pár posledních let, co na ni chodí, nedostali, Covid nějak jo, jakože podle testů, ale průběh měli mírný. Jeden astma druhý rakovina (loni a předloni se řešila, letos snad vyřešená). Jo a jsou to pražáci, celkem často v MHD nebo na různých slezinách…

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 01.12.2023, 15:58:23 xxx.xxx.94.205

Ne, toto nepochopím😎Pochopím nějakou 90letou stařenku(co není Bohdalka😛) co naletí na zkazku o zraněném vnukovi, ale za tohle, by paní snad měli sebrat svéprávnost, to je na papíry na hlavu👎 Doufám, že umřu dřív, než takto zhloupnu👎 https://www.novinky.cz/clanek/krimi-zena-z-novojicinska-poslala-statisice-udajnemu-agentovi-osn-navzdory-varovani-banky-40452755#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=6&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

kometa
kometa (5005 příspěvků) 01.12.2023, 17:13:06 xxx.xxx.147.163
Bobca:

tak výsledky v laboratoři dopadly dobře..Lanařila mě doktorka na očkování-zadarmo na chřipku..Já zatím zarytý odpůrce☹️..prý,že jsem riziková skupina..Chřipku jsem měla myslím v únoru,Covida dodělávám příznaky…

jaké máte zkušenosti s tím očkováním holky?..že už to prý není jak kdysi,že se člověk nechal naočkovat a pak chytil chřipajznu jak blázen😲


jaké máte zkušenosti s tím očkováním holky?

Upřímně, já mám naočkovaný jenom tetanus a klíšťovku - tu proto, že jsem chtěla udělat radost svému obvoďákovi, který se o mě opravdu hezky stará. Na covid jsem tenkrát šla jenom kvůli možnosti chodit do hospody. Jinak bych se na to 1,2,3…

Už to nemám v úmyslu a proti chřipce taky ne.

Canka
Canka (339 příspěvků) 01.12.2023, 19:17:58 xxx.xxx.212.178

Ahoooj holky,

První Bobi k té chřipce a očkování..nechavám se očkovat posledních pár let..asi 6 nebo 7 let každý rok..a chřipku jsem nikdy nedostala..takže za mě v pohodě..nesmíš jít na očkováni nakřachlá nebo nemocná..to je pak jasný,že tě to složí..

Takže včera ráno přijdu,slepice venku opět..já nervy na pochodu…dvě díry v plotě jako kráva..ale díky sněhu jsem už našla viníka😠Kobyla to dělá..už jsem si to na 100% potvrdila..všude její kopyta a hrabání..ona totiž za tím plotem cítí ty mňamky,co slepicím dávám..teď tam měli nasekanou řepu a strouhanou mrkev s vločkama..je to přesně v tom místě,kde to měli…čubka jedna🙄takže zajedu koupit takový to tvrdý pletivo,nevím,jak se to jmenuje..ale jde blbě ohýbat..a celý spdek voliéry tím olemuju…aby se to už nemohlo stát..protože takhle by to byla jen otázka času,kdy bych měla slepice sežraný..vyfotila jsem to,ale je to focený ráno za tmy,takže to nejde tak dobře vidět. Odpoledne jsem pak jela na pedikúru a celou dobu měla na klíně té známe fenku retrívra…neuvěřitelný mazel a pusinkovač🙂

No a dneska ráno jsem zapomněla,že mám jít na gyndu na preventivku,takže rychle to zařídit v práci,že dojdu později,pak rychle zvířatka,vykopat auto ze sněhu(taky u vás furt sněží?)a hurá k doktorce…milion lidí..takže na řadu jsem přišla až za hodinu a půl..pak neprotáhlý silnice,takže další komplikace..pak komplikace v práci..no a po práci angličtina,zvířátka,doma kočičáci a morčátka..no až teď jsem se zastavila a jdu do vany.. 

Obrázek Obrázek
kometa
kometa (5005 příspěvků) 01.12.2023, 19:22:50 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele Canka z 01.12.2023, 19:17:58

A to já měla naposledy (a vlastně i poprvé) chřipku před cca 20 lety. Od té doby nic, ač neočkovaná. Prostě je to kus od kusu.🙂

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 01.12.2023, 21:05:39 xxx.xxx.94.205

Ježíš Niki, ty to máš jen z tohohle králičího pletiva??😲Tak to se celkem divím, že ti dávno neutekly ty slepice samy😛To je fakt jak nic. No a liška😎ty jo, nechci ti to přivolat, ale pro tu tohle není žádná překážka. Já myslela, že je tam minimálně to svařované, co se používá na voliéry😲 to co chceš zřejmě dát kolem teď🙂U nás sněžopršelo celý den, jelikož bylo +, tak moc sněhu není, jen trochu posoplená zem. I teď je 0,2st. 

Retrívr…ani nemluv, minule ne, ale předminule, jak jsem byla u tchánů, jsem Adonise muconila, on se nedá odbýt, lehá ti pořád pod nohy, že se málem přizabiješ, protože takové hovádko jen tak nepřekročíš a mezitím ti skáče až nad hlavu. Jedině mlskama se mi ho daří trochu kočírovat(vychovávat ho moc nemůžu, je švagra, se kterým nemluvíme👎) No ohnu se ke kytce u dveří, že si nechám zakořenit větvičku a prásk…vyskočí a narazí mi otevřenou tlamou, tedy zuby do ksichtu. Na tu hrůzu to dopadlo dobře, žádný zlomený nos, zub apod. jen mě sekl pod ret a pod bradu. Pod bradou jsem měla bouli a modřinu týden na bradě za dva dny už nic. Ale v první chvíli jsem myslela, že mu nařežu na prdel👎

Bobca
Bobca (1222 příspěvků) 02.12.2023, 08:24:21 xxx.xxx.20.192

u nás včera “ladova zima”..vločky jak na pohlednici..Před polednem byla obleva,tak jsem šla vysvobodit auto z ledové krusty.(ale sypalo pořád).Měla jsem brát ve čtvrtek večer auto na ten koncert,ale neměla jsem v autě škrabku a smetáček(celé léto to vozím!!😲)Musela jsem volat,ať vemou jiní…Je slabě pod nulou,poletují jen malé vločky..Pak asi zajdu preventivě ho omést..Měla jsem jet včera ke Zdence,ale po zkušenostech s “bílou tmou”kolem Nového Jičína,jsem to vzdala🌨️.Nerada jezdím už ,když sype..

Ohledně toho očkování-dík za názory..Dcera se nechává očkovat už moře let,a je fakt,že chřipku neměla,jen škaredý Covid,když to nějak začalo..A já-teda riziková-lepší už to u mě s těma nemocema nebude,tak do toho možná půjdu..Děj se vůle Boží😇..Je mi jedno,jestli už tu nebudu….Vím,blbá řeč,ale když tu vídám parte mladých,kteří se nedožili ani důchodu..nikdy nevíme dne ani hodiny😇Nebojte,jsem v pohodě,to si jen tak polemizuju😊🥰❄️

Bobca
Bobca (1222 příspěvků) 02.12.2023, 08:33:41 xxx.xxx.20.192

Ještě jsem se chtěla zeptat na zkušenost z tím “TEMU”…někde to tam bylo,už nevím kde…Jsou tam dobré boty na zimu-levné,koketuju s myšlenkou,si je objednat..hm??došlo vám někdy něco?

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 02.12.2023, 08:41:37 xxx.xxx.119.6

Bambule

miminkovskou (věk nevím) máme takhlenc. Celej pakl u Vietnamců.

Obrázek
Ronja s motejlem (neregistrovaný) 02.12.2023, 08:44:33 xxx.xxx.119.6
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 02.12.2023, 08:41:37

Omlouvám se, nevím, proč mi to přeskočilo na jiný téma.

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 02.12.2023, 11:06:41 xxx.xxx.94.205
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 02.12.2023, 08:44:33

😛A já dumala, co se řešilo s ponožkama😄 Třeba se to bude někomu hodit (mě se hodilo, když si Worka urval dráp)

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 02.12.2023, 11:22:01 xxx.xxx.94.205

Sněžilo taky půl dne a celou noc asi. Včera by skoro +1st, takže to moc nezůstávalo, ráno ovšem -1 a všechno zasypané. Asi 3cm, ale obalené všechno, krása střídá nádheru, protože kupodivu nefučí.  Bobi, všude kalamity ještě, že jsi nikam nejela! Mě se bíží termín, kdy pojedem do Brna pro auto. Nevím přesně, ale má být do Vánoc. Já to ještě neřídila, s automatem neumím, velké hebedo, chtěla jsem to natrénovat tady, po našich okreskách první. Včera mi Tom oznámil, že on tam rovnou dá svoje na roční servis takže ne, že nás tam někdo vyhodí cestou a on moje nové odveze domů, ale pojedem zpátky oběma. Jsem mu na to řekla, ať zapomene, že v tomto počasí pojedu 100km (polovinu po dálnici) s autem, ve kterém jsem nikdy neseděla🙄

Dneska mi přišly dlouhé úpletové šaty z Ali, s rolákem. Byla bych raděj, kdyby byly trochu pletenější(tlustější úplet) ale znám je, takže jsem ani nic jiného nečekala😉 Tyhle mám oranžové a až do půl lýtek, páč je to jedna velikost, takže 180cm holka to má pod kolena, já skoro po kotníky😜 ale sedí a vypadají dobře👍 Až na pásek, ten je nepoužitelný, ale ten jsem ani nechtěla. Ještě jsem si objednala cyklámenové na ranní chození k legínám - krátké, jen do půl stehen. A doufám, že tam trefím barvu😉 a je škoda, že ty dělají jen bez roláku😕Na ten Temu či jak se to jmenuje jsem koukala, taky tuším na boty(zřejmě vyskočily na všechny😉) ale pak jsem zase vlezla raděj na Ali….a boty si rozmyslela😉

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 03.12.2023, 07:38:33 xxx.xxx.94.205

Nikdo nikde, tak jen já ranní hlášení😉Venku cca 12cm sněhu, zatím nefouká, takže stromy a keře jsou takřka na zemi ležící. Skoro -5st. Večer byla chumelenice jak blázen, když jsme jeli od tchánů, začalo do toho i foukat. Kočky chtěly ven. Nejspíš jen do garáže na granule a zkontrolovat. Ovšem tam je taky nevlídno, mokro z auta👎Za chvíli byli zpátky doma. Kolem půlnoci šel Viktín ven ještě jednou. Bože, celý den chrápe někde zalezlý a jak nakotí sněhu, tak najednou chce ven😎 Včera jsem musela běžecké boty chtě nechtě vyměnit za trekové, protože jsou nepromokavé. Ty trekové, co mi pravideně sederou paty👎Paty jsem si preventivně olepila náplastěma a riskla to. Ani jsem nepoznala, že jdu v těchto botech. Přitom na jaře mě i přes olepené paty sedraly tak, že jsem měla v botě kaluž krve a pata se mi hojila snad dva měsíce. Dneska to ovšem vypadá, že ne, že trekové,  ale zimní vyšší budu muset vytáhnout, protože na druhém břehu to není ani projeté, ani prošlapané. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.