Aktuálně: 4 319 inzerátů190 586 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů

Třetí víčko

Bobca
Bobca (1222 příspěvků) 03.12.2023, 08:27:41 xxx.xxx.20.192

hezké bílé ránko❄️

U nás -2,8,venku už nesype..ale prádlo visí a visí a visí…(napravo od té bílé střechy)Ty záclony chtěla Peťa vyhodit-resp.1 záclonu 3metrovou,tak jsem ji rozpůlila-nahoře jsou ty kroužky,a já mám taky závěsy po Maxovi(šplhací) na kroužky..Tak jsem si koupila v papírnictví lepící hvězdičky a odobila je,bo nejsou moc nařasené a nemají žádný vzor..😊Raduš,dlužím vysvětlení toho parapetu..je to na té poslední vidět-na okně jsou dlaždice a pod nima černý pytel do koše..aby nezatékalo..Mám tu povětšinou mezi 55-58%..Už nezapínám odvlhčovač..Suma sumárum za 75 hodin(po 2-3hodinách) jsem vycucla 34 litrů..a už mám maximálně!!61%-většinou ráno..Tak už to bude třeba dobré..Po 3 letech..Okna jsou ale stejně pořád zamlžená uvnitř..Na druhém obrázku je ten"lopatkový rýčovník"😎..a vedle něj jeden malý..

Obrázek Obrázek Obrázek
Canka
Canka (339 příspěvků) 03.12.2023, 09:18:37 xxx.xxx.212.178

Ahoooj holky,

Já také u nás hlásím bílo,ale sněžit už přestalo včera ráno..u vás se asi sníh stále sype že?Teda podle výstrah před sněžením,co na mě vyskakují….já si včera užila to,že je tady tolik snéhu po takové době a jeli jsme s kobčou na takovou krásnou zimní vyjížďku..bylo to krásný,protože jak říkám,nepamatuju se,kdy tu bylo tolik sněhu….slepice v tom běhali,nožky zvedlé..byla to sranda je pozorovat😀Jo a ano Raduš,bylo k té voliéře jen takové obyčejné pletivo..takže ano,musím koupit to tvrdé svařované a kolem dokola to natáhnout..dneska se chystám pro něj zajet…uvidíme,kolik za to tam nechám peněz🙄Ale aspoň budu mít klid…a taky potřebuji špuntíky,takové ty přísavky s háčky,abych mohla konečně ozdobit okna světýlkama..někam se mi všechny záhadně vytratili..nemám doma ještě vlastně žádnou výzdobu🤭Ale to je u mě klasika..já vždycky zdobím mezi posledníma..ale hlavně letos to asi s malou Čikitkou bude veselé a nezůstane kámen na kameni😀Jsem pak zvědavá na stromeček,jak dopadne😄Ale to je ještě daleko..dneska se chystáme se ségrou na rozsvícení stromečku a ohňostroj..a samozřejmě svařák a trdelník🙂

Ju a taky jsem včera po dlouhé době dostala čivavku,takže jsme si spolu užili den,byli spolu furt venku,u koní,na prochajdě u Mosteckého jezera..i na nákup jsme šli spolu🙂

Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 03.12.2023, 10:24:03 xxx.xxx.94.205
Odpověď na příspěvek uživatele Canka z 03.12.2023, 09:18:37

Šíkovné holky, moc vám to sluší👍 Niki, takovou čepici jsem už několikrát držela v obchodě v ruce, protože se mi líbí. Ba což, mám i jednu doma😏 Jenže já to na hlavě absolutně nesnesu. Kapuci, když je hnusně, tak ještě jo, protože za a) úplně netěsní a za b) ji člověk hned zhodí, když se mu zdá už teplo. Já klasicky: jdu proti větru, tak ji po chvíli nasadím. V polovině otáčím do protisměru, už mi fouká do zad, po pár metrech zjistím, že je mi hnusně horko na hlavu a kapuci schazuju. S čepicí by bylo: kam s ní?

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 03.12.2023, 12:15:31 xxx.xxx.94.205

Ještě dopíšu: Niki, já mám všude ještě bordel, takže o nějakém zdobení baráku nemůže být řeč. Trochu doufám, že ho v průběhu tohoto týdne uklidím a pak začnu zdobit(ne až dva dny před štědrým, jako obvykle😏) 

Bobi, co je probůh ,,lopatkový rýčovník"?😛 Jsi si to upravila podle svého? Lopatkovec😀

Tom mi poslal fotky, co nafotil ráno z oken🙂

Obrázek Obrázek Obrázek
Ronja s motejlem (neregistrovaný) 03.12.2023, 13:36:13 xxx.xxx.119.6

Bobčoo😁

U nás taky viselo …od středy, ve čtvrtek se oteplilo, tak jsem si řekla, že ho nechám ještě přes noc vymrznout a ráno sundám. V noci chumelenice, ráno chumelenice, včera chumelenice. Dnes ráno -6, zvládla jsem sundat jen jedno křídlo a šla rozmrazovat ruce pod kohoutek, zbytek jsem dosundala teď, zbytky sněhu dosušuju u pece, ale co, aspoň hezky voní.

Ale vždycky, když jsem se na něj koukla, vzpomněla jsem si na Vás a Vaše “ A prádlo pořád visí…”😁

Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 03.12.2023, 14:06:02 xxx.xxx.94.205
Fikovnice:

Raduš, ten název vznikl dle kreseb paní Zrzavé a myslím i Espiro.


To jsem vůbec nezachytila, to bylo tu? 😲 Aha já, že čistě Bobči invence😛 a ono jich do toho bylo víc😛

Zapomněla jsem napsat ( k těm záclonám) objednala jsem si záclony z Ali, možná jsem psala. První jednu, když jsem schválila, že je celkem dobrá(za ten peníz😉) tak další dva kusy, co do ložnice potřebuju. Nejde to najednou…platila bych clo. Jedna cca 700Kč (250x260cm s našitou stuhou) Ještě mi chybí přijít ta poslední, snad se to stihne. Jsou trošku víc do žluta, je to čínské pojetí beige barvy😉ale na okně vypadají cekem dobře. Navíc…kožená postel má podobný odstín, časem trochu ztmavnula(zežloutla z té slonovinové) 

Jak jsem včera koukala na ty zdi(u mě v pokoji a v ložnici) doprdele…to fakt člověka přejde chuť něco zdobit, uklízet👎 No dnes jsem shodou okolností volala s tetou a aniž bych pípnula nadávala, že bratránek lítá jak šílený, že všichni chtějí před Vánocema vymalovat a on neumí říct ne. Takže jsem ani hubu neotevřela, i když jsem si právě ráno říkala, že co kdyby alespoň něco, alespoň tyhle dvě místnosti, kde není ani velice co uklízet(po malování) No tak nic…to byl jen takový nápad😏

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 03.12.2023, 21:53:54 xxx.xxx.61.238
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 03.12.2023, 14:06:02

Nee, to bylo v jiném vlákně, ale kde, netuším… Možná Všeobecný pokec…ale je to bez záruky!😀

Buggyra
Buggyra (3788 příspěvků) 04.12.2023, 06:56:09 xxx.xxx.198.226

U nás v neděli takto. Jela jsem známým pro koně do Hradce Králové, a překvapivě cesta dobrá, kolem Liberce suchý černý asfalt, hodně super práce silničářů, ale hradecko katastrofa, kruháče jsem brala smykem, docela jsem dostala strach. Naštěstí tam zasvítilo intenzivně sluníčko a než jsme se vydali s koníkem na cestu zpět, už byly i tam silnice černé, chválabohu. Jen ve městě mezi baráky, kde byl stín, jsem musela brzdit hodně zdálky a hodně pomalu, aby se to neutrhlo.

Na diagramu vidíte tmavě modrou barvou srážky, jsou uvedené v mm (vody), tak si je představte v cm (sněhu) 🙂 Postupně napadalo asi 10 čísel jen za neděli. Máme 20-30 cm…

Obrázek
Bobca
Bobca (1222 příspěvků) 04.12.2023, 07:06:10 xxx.xxx.20.192

ano,všeobecný pokec,ale hodně daleko ve “vnitrozemí”.😊

“ A prádlo pořád visí…”

Ronjo-to prádlo-jen objasním..není moje,ale vedle u sousedů(zvětšete si ten obrázek napravo od střechy..)Mám vedle sousedy-početnou rodinu cikánského rodu..nikoho neurážím,žijeme tu v symbióze už 3 roky..když mám připomínku,vždycky se domluvíme(i když je často brzo zapomenuta)🤔ale navzájem si neškodíme..Je mi jen líto toho prádla,jak často přečká několik dešťů..a to tam jsou dětské bundičky,deky,koberečky..teď je tam červené a žluté dvojprostěradlo už hódně dlouho ..a spadené růžové asi 14 dní, už zapadané sněhem..Šla bych si ho vyptat😇Přes plot visívá bílý koberec-plyšový,tak dlouho,až změní barvu a je nahrazen novým,se vzorem mandaly😊Nechci tu řešit na co kdo má peníze,ale…..Jen nechápu to myšlení..Je hezky..posbírám prádlo,néé?..Já tu v létě suším na hůře a v zimě na chodbě u dveří..schne to dýl,ale jinou možnost nemám..

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 04.12.2023, 07:46:02 xxx.xxx.94.205

Bobi, je to asi tím, že když si peníze sama nevyděláš, nedřeš se na ně měsíc, někdo doslova, nebo se na tom ani nijak nepodílíš(to je příklad můj) tak si jich nevážíš. Naučili je, že peníze se vždycky najdou, natáhneš ruku a přistanou. To je prostě úplně špatně. Bohužel se to netýká jenom etnika, vplížilo se to i do běžné populace. Je to chyba systému. 

Buggyra
Buggyra (3788 příspěvků) 04.12.2023, 08:01:20 xxx.xxx.198.226

Je to tak. Já když někde umelouchařím peníze bokem, zpravidla trochu tučnější, než ty vydřené v práci, tak hned přemýšlím, kam je otočím, většinou to prožeru nebo nacpu do nějakého nesmyslu 😀 Nevážím si jich… A to se mám náramně dobře.

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 04.12.2023, 10:50:10 xxx.xxx.94.205

,,Blbé pondělí" mi začalo už včera večer👎nechala jsem se ukecat a nažrala se popcornu😏 Z toho plynulo špatné svědomí a blbá nálada😕která vygradovala tím, že jsem zjistila že CC krém, který používám už druhým rokem a jsem s ním strašně spokojená…se nedá sehnat👎Hledala jsem ho snad po celém světě, říkala jsem, že si ho objednám třeba z Ameriky, jen ať ho někde seženu…leč není👎 Nebo neumím hledat😟 No a završila to Gucci, která šla večer ven a spát domů nepřišla. No tak neva, bude v garáži, i když je tam vlhko ze sněhu. Ráno nepřišla, v garáži nebyla. Šla jsem obejít potok s tím, že ji pak půjdu vyzvednou do domku, protože ani v psí boudě nebyla. Cesta ledovatá, jak ji uhrnul obecní traktor s pluhem, šlo se blbě. Těšíla jsem se, až budu ve sněhu na druhém břehu…no tam mě málem šlak trefil. Nadávala jsem jak špaček. Soukromý zemědělec neměl nic jiného, než nějakým tím obr traktorem tu cestu totálně rozjezdit, nadělal kaluže i tam, kde nebyly, takže kaluže, zamrlý ten vzoprek z obr zadního kola a povyvalované kry z ledu a bláta všude😈 Skákala jsem po té cestě jak zajíc, abych to nějak přešla. A zbytek dorazil nějaký šu.da, který se tam musel jet projet se čtyřkolkou, takže aby nejel do toho marastu, objížděl to po krajích, kudy by jsme to nějak obcházeli my blbci, co chodíme pěšky. Takže i tam to stálo za ho.no. Přijít mi některý z nich do rány, tak na ně řvu nadávky hodinu. Já nevím, ale rozšmelcovat cestu tak, že je pro zbytek nepoužitelná…nevím, jestli si to ještě někdo někde dovolí, nebo se tohle děje jen u nás?!? Obec po nás potřebuje kus pozemku naproti, takže to si starosta ode mě vyslechne…😠Alespoň tu Gucci, že jsem pak našla v domku. Nafrněná nevím, co jí přeletělo přes nos, nešla se mnou domů, přišla až po chvíli. Ještě jsem zjisila, že jsou pytle plast a já to nemám nachystaně před barákem na svoz oceduličkované, tak jsem lítala ještě kolem toho. Grrr

Ještě, že je alespoň hezké počasí, sice už pofukuje, ale je sluníčko od rána, -3st.  U snídaně volala sestra od zubařky, že na zítra po obědě. Doufám, že zase jen nekoukne a neobjedná mě na příště, jak ona to umí🙄 nemám čas tam před Vánocema jezdit x krát. 

Buggyra
Buggyra (3788 příspěvků) 04.12.2023, 11:38:34 xxx.xxx.198.226

lesnizinko, dejte víc info k tomu CC krému, já na netu celkem hledat umím, třeba se mi zadaří 🙂 (CC krémů je jinak na trhu mrtě, ale to určitě víte)

Já nevím, ale rozšmelcovat cestu tak, že je pro zbytek nepoužitelná… Se ještě podívejte, jestli ta cesta náhodou nevede po soukromém pozemku, hm. Třeba zrovna patří tomu zemědělci. No a i kdyby ne, kudy měl ten člověk s traktorem asi jet, že. Když jede po cestě, projede stopu a rozhrne kaluže, je to špatně, kdyby jel mimo koleje a rozjel vám ty pěšiny, taky špatně… Tady se to děje běžně, zejm. po kůrovci, jak se to o překot těžilo, tak tady rozbombardovali všechny louky neskutečným způsobem, o cestách nemluvě. No a samozřejmě nadělali cesty i tam, kde předtím nebyly, to mi osobně tedy vůbec nevadí, na druhou stranu. Aspoň tam můžu s herkou beztrestně lézt 🙂 Ten čtyřkolkař na druhou stranu tam dost možná fakt neměl co dělat, ale to taky těžko říct. Třeba syneček vezl papínkovi traktoristovi sváču… Tady se polní a lesní cesty považují za hospodářské pro majitele a nájemce a obhospodařovatele pozemků, pěšáci nikoho nezajímají, u vás to bude podobné.

Nebo jsem to pochopila špatně a ta cesta je vaše?

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 04.12.2023, 12:14:04 xxx.xxx.94.205
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 04.12.2023, 11:38:34

Ne, ne, kdyby byla moje, tak ho nejspíš zabiju😛 Je to obecní cesta, teda považovaná za obecní, ale ve skutečnosti je to myslím cesta náležící Povodí Moravy - obslužná cesta kolem potoka. Povodí ji využívá…možná jednou za pár let. Jinak ji využívají prostě místní, co jdou se psy, děckama, koňma😉na kole atd, buďto na prochajdu, nebo do vedlejší připojené vesnice. Lidi, co tam mají humna a potřebují vyjet zadem…něčím. Atd. Tenhle si tam asi koupil pozemek, hodil tam ovce a začal cestu využívat jako ,,svoji" obslužnou, aby se k tomu dostal. To ale neznamená, že po ní znemožní chodit všem ostatním😠 Není to v lese, je to ve vesnici. 

Jo, ten krém: OLAY Total Effects LSF 15 CC Cream 7v1 Mittel bis dunkel (střední až tmavý)

Když jsem hledala, nabízelo mi to tisíc krémů Olay jako takových, nanejvíš BB krém, pak sice tenhle, jenže na světlou pleť…už jsem z toho pak byla na prášky. Nechci vás ale otravovat svýma starostma😊

Buggyra
Buggyra (3788 příspěvků) 04.12.2023, 15:03:40 xxx.xxx.198.226

Tak nenašla. Evidentně se to prodávalo, ale všude je to vyprodané a na stránkách Olaly ten krém vůbec ani nemají, přestože na CC krémy tam pořád mají návody, tak CC krémy prostě nemají jakoby uvedené v portfoliu. Leda se zeptat přímo Olay, jestli to přestali vyrábět nebo co.

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 04.12.2023, 15:33:29 xxx.xxx.94.205
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 04.12.2023, 15:05:12

Naposled jsem si ho kupovala někdy v létě, tuším červenci. Možná to byly doprodeje skladových zásob. Ale ještě předloni na něj vyšla recenze právě, že je to skvělý krém za rozumnou cenu. Na základě toho jsem si ho objednala poprvé. Děkuju moc za snahu, já jsem s tím hledáním právě dopadla stejně😟


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.