Aktuálně: 4 318 inzerátů190 578 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů

Třetí víčko

Canka
Canka (339 příspěvků) 04.12.2023, 21:37:27 xxx.xxx.212.178

Ahoj holky,

Teda ty mrazy mě zabijou…ráno u nás -10°C..vstávala jsem v 5 hodin,abych před prací stihla rozbít ledy ve vodě u zvířatek,vyndat je,nanosit teplejší vodu z přepadu…no během chvíle jsem byla zmrzlá jak ho.no u cesty🙂Pak ještě seno holkám,nakrmit slípky..A do práce jsem stejně přišla pozdě..protože mi nešli zavřít dveře od auta..normálně jak jsem měla přimrznutý dveře a otevřela to,tak se nějak asi zaseklo to zavíraní a když jsem zabouchla,tak nic,dveře nezaklapli..takhle jsem tam strávila asi 20 minut,než se to povedlo..volala jsem rovnou cestou do práce automechanikovi a že prý to mám něčím prostříkat..měla jsem v plánu něco dneska koupit..bohužel..plány se změnili 😔Volala mi ségra..ještě do práce a hrozně brečela,že musíme toho jejího kocourka jet nechat uspat..že už vypadá šíleně,nechce jíst ani pít a neudrží se na nohách..tak jsem rychle volala na veterinu,že přijedeme…kocourek vypadal šíleně😟Z 9 kg kocoura byla 3,5 kilová kostřička potažená kůží..ségra sice strašně plakala,ale já jí řekla,že ho musí nechat odejít,ať se sama podívá,jak vypadá..že se strašně trápí…sám vet říkal,že tohle už opravdu nemá cenu,že už pomalu nemá ani sval,kam by píchnul injekci..a hlavně..po první uspávací injekci už skoro přestal dýchat,jak byl slabý..po uspavací byl během chviličky mrtvý☹️Vet říkal,že kdyby ho talhle nechala ségra ještě pár dní doma,umřel by ma vyčerpání…pohřbila jsem ho vedle jeho kamaráda(mámina kocourka) a jsem ráda,že už ho nic nebolí☹️ 

Obrázek
Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 04.12.2023, 23:12:54 xxx.xxx.63.74

Akorát, jestli to není blbé se teď ptát, zjistilo se nakonec, co mu bylo? Naposledy si pamatuji, že jsi psala, že měl odběry OK (ledviny, játra…). Pak jsem možná prošvihla nějaké Tvé další psaní o kocourkovi.

Bobca
Bobca (1222 příspěvků) 05.12.2023, 08:07:30 xxx.xxx.20.192
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 04.12.2023, 23:12:54

Jani,myslím že nepsala,já celkem stíhám,ale nevím,jestli se něco zjistilo..vím,že se lepšil,horšil..už bylo v plánu uspání,ale se zase lepšil,tak se to odložilo..🐈takže už se nebude trápit😟

Canka
Canka (339 příspěvků) 05.12.2023, 09:05:07 xxx.xxx.249.200

Jani nezjistilo..bohužel..z krve se nic nezjistilo,z moči taky ne..dělali se ještě stěry a nic..vet jen tipoval,že možna ledviny,nebo zánět..měl malinko nafouknuté bříško..možná lymfom..nevíme..ale když ho ségra vyndala z přepravky u veta,regulérně jsem se rozbrečela,protože vypadal opravdu příšerně…byla jsem ráda,že mu ulevíme..i když vím,že to teď bude ségru hodně bolet..měla ho 15 let..ale tohle bylo už trápení..už ani nepil..dávala mu vodu stříkačkou..padal..neudržel se na nohách..jen ležel..

Nejsmutnější je,že tenhle rok mamce se ségrou odešli všichni 3 kocourci😔V lednu první..ten měl ten lymfom na střevech..pak druhý..tomu bylo 18 let..To je chvilka zpátky..a teď ten poslední😔

Jsem ráda,že mám všechny kočičáky mladé a zaklepu,že snad zdravé(malé jsem nechala vzít krev a vše ok,říkal vet,že je zdravá jak řípa a můžu být v klidu) a doufám,že tohle budu muset řešit až za hodně dlouho…a u Bertíka budu doufat v to,žeje opravdu tak ostřílený a zkušený,ze nikdy nevběhne někam pod auto..doteď se to nestalo a já  jen doufám,že ani nestane a prožije dlouhý šťastný zivot u koní…

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 05.12.2023, 10:15:33 xxx.xxx.88.134

U nás včera odpoledně, večer, vichřice jak blázen. Všechno omleté, vrby celé olámané, všude leží větve👎 Nevím, kdo to kdy bude uklízet. Ještě fouká, ale ne taková hrůza. Cesta potokem…tak to hrůza je. Vlastně celá trasa je jedna ledovka, na druhém břehu rozježděné zmrzlé koleje, vylámané kry z kaluží a znova to zamrzlé, fakt děs po tom jít. Tom nejede dneska na tenis, už týden ho pobolívá kotník. Jsem mu říkala, ať se tam jde projít, to člověku zpevní kotníčky😛 Nebo vyvalí🙄Se divím, že jsem se na té poledovici někde nazabila🙄

Za chvíli nabírám mamku a valím do Zlína k zubaři. Snad budou hlavní tahy OK. 

Buggyra
Buggyra (3788 příspěvků) 05.12.2023, 12:00:19 xxx.xxx.198.226

Taky u nás v noci fučelo. Bude změna - blíží se obleva. Včera u nás už ve 4 bylo na nule, hlásí meteostanice. Tak se těším, že ten bílej hnus zmizí 🙂

Bobca
Bobca (1222 příspěvků) 05.12.2023, 12:07:17 xxx.xxx.20.192

Já včera byla pilná,došila jsem konečně všechny ty pytlíky..Je jich 35...Ani to nějak netrvalo,jen se k tomu dokopat..Ještě asi 6 trochu větších na bylinky Zdence.Musela jsem ještě dokoupit keprovky..A zapomněla jsem,že se v neděli už zapaloval advenťák a já na něj zapomněla..Tak jsem ho dnes vytvořila-klasika,stačí mi👍a v neděli budu svítit 2 svíčkama..Jestli dojedu domů vlastně…Mám v plánu v pátek jet do toho FM,ať můžou v nemocnici používat ty pytlíky,a musím ještě něco došít z rifloviny..

Tahy by měly být už suché..zatím🙏jinak bych nejela

Obrázek Obrázek Obrázek
Buggyra
Buggyra (3788 příspěvků) 05.12.2023, 12:17:38 xxx.xxx.198.226

Jen co cinkne výplata, jdu si koupit ten směšný šicí strojek! Už se mi zase udělala díra na patě na jedněch punčocháčích. A jak tady někdo poznamenal, že si neumí představit to šít v ruce - já si to taky chci neumět představit! 😀

Buggyra
Buggyra (3788 příspěvků) 05.12.2023, 12:19:57 xxx.xxx.198.226

Bobčo, krásný adventní svícen, já tyhle pičičinky nearanžuju, nemám na to vůbec chuť a nechce se mi do toho investovat čas (a prachy, počítám svíce nejmíň 10 korun, to je svícen za kilo lněného semínka pro koně 😀). Ale moc krásně se na to kouká, když si s tím někdo tu práci dá, a váš je povedený!

Bobca
Bobca (1222 příspěvků) 06.12.2023, 06:25:21 xxx.xxx.20.192

Buggyro-není nic jednoduššího😊to jen vytáhnu talířek,vysypu ze sáčku oříšky s ozdobama,plácnu mezi to svíčky..Mimochodem,já je letos koupila za 100 v galanterii a včera jsem byla u ťamana si koupit boty a tam bylo svíček hafol…ani jsem se nedívala radši na ceny😲co už..Boty stály 499..kotníčkové,vevnitř zateplené-dokonce mimo šněrování mají na boku zipy!což je ideální..(třeba vydrží do příští zimy)..Chtěla jsem si objednat na tom TEMU,ale pořád to tam mám v eurech..tak nevím,jak se to převádí..Tady v obchodě mě majitel přesvědčoval,když si koupím ty za 2500,tak je budu mít na 10 let(to už tu dávno nebudu)a navíc se mi nelíbily..

U nás je dnes kolem nuly-0,2..byla jsem si včera zas oškrábat auto..Někdo mi ve sněhu na zadním skle namaloval srdíčko přes celé okno❤️..potěšilo mě to👍Vídávám horší obrázky..😉

Canka
Canka (339 příspěvků) 06.12.2023, 09:21:37 xxx:xxx.4e8a:b7f

Ahoj holky..

Jsem debil debil debil🙄Sedím u doktora…jak jsem měla tu alergickou reakci na tu Puellu a pak jsem všechno přepírala,tak jsem asi zapomněla na jedny kalhotky a dneska 2x tak horší reakce..nemůžu se ani posadit..nemůžu nic..strašně to bolí..motá se mi hlava,necítím prsty na nohou…držte mi palce..

Buggyra
Buggyra (3788 příspěvků) 06.12.2023, 09:49:23 xxx.xxx.198.226

Canko, okamžitě to sundejte a pěkně naostro. A do první vietnamské sámošky a koupit nové, jestli to nedokážete dochodit naostro ten den. I když, třeba jsem to špatně pochopila, kalhotky jsou dávno v pračce, a vy sedíte u doktora kvůli předpisu na kortikoidy. To by pak bylo ok.

Bobca
Bobca (1222 příspěvků) 06.12.2023, 10:47:00 xxx.xxx.20.192
Odpověď na příspěvek uživatele Canka z 06.12.2023, 09:21:37

aúúúúú😢Niki..ta reakce je teda horší,né?když i prsty na nohou..hlava…Vyprala bych asi všechno!!!..Ty konkrétní gaťky bych hodila do popelnice…☹️

Holky,pamatujete si v galanterii,jak prodavačka motala keprovku?..Já včera tuhle 10metrů..škoda,že mě nenapadlo to vyfotit na prodejně,jak mi to “nachystala”!..bych to doma asi rozmotávala hodně dlouho..Tak jsem si dovolila jí ukázat,jak by to měla jednodušší👍No,tu druhou-té byly jen 3 metry,mi dala zase po svém,ale to by nebyla taková hrůza..Vyfotila jsem akorát ten zbytek,jak jsem už doma spotřebovala tu většinu,jak by to měla dělat🙂..

Obrázek
Bobca
Bobca (1222 příspěvků) 06.12.2023, 10:48:18 xxx.xxx.20.192
Buggyra:

Tak pokud mi ho někdo nevyfoukne, koupím tenhle. To už by mohla být slušná mašina, ne?

Obrázek

jojo,tahle by měla být dobrá..je to navíc “Singrovka”..Adidas mezi mašinama😊


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.