Aktuálně: 4 319 inzerátů190 581 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů

Třetí víčko

Canka
Canka (339 příspěvků) 06.12.2023, 20:17:54 xxx.xxx.212.178

Tak holky…to byl teda den..v nemocnici jsem strávila 5 hodin…prošla jsem 3 odděleními a nakonec skončila přímo v nemocnici u primáře…gynekolog,kožní a alergie…prohlíželo mě asi 10 lidí a že nikdy nic takového neviděli..dokonce si to fotili..dohromady mi tam pak dali koktejl asi 10 prášků a mastí(jsou v tom i antibiotika) a 3 injekce…chtěli mě hospitalizovat..což jsem samozřejmě odmítla kvůli zvířatkům..ale musím denně dojíždět na injekce do nemocnice až do konce týdne..takže mi dali neschopenku(jsem poprvé v životě na neschopence) a každý den musím na bigáro..

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 06.12.2023, 20:43:14 xxx.xxx.177.163

Šmarjá jeden den tu člověk není a co to tady čtu….😲 Niki, tak přebíráš štafetu Calamity Jane🤠Já se z tebe picnu, co ty dokážeš boha vyvrbit😛 My jí radíme horem dolem, jak to prádlo x krát a v čem přeprat a ona někde vyštrachá zapomenuté bombarďáky a navleče to na sebe. Při představě, jak ti ji chodí prohlížet celá nemocnice a fotky budeš mít na nástěnce, jsme se doma pěkně nařehtali🤪

Když jsem Tomovi četla první zprávu o tom, že jsi v nemocnici, tak mi řekl, že je to fakt zvláštní, protože to tenisové triko už třikrát durch propotil a to tričko pořád nesmrdí…jako by ho na sobě vůbec neměl, učiněný zázrak!😀Ježíš…já jsem úplně zapomněla, že jsi si vzal už to tričko na tenis!😲  A jinak dobrý, nic tě nesvědilo a tak?  Prý nic, všechno OK. Ale já jsem do té pračky dala fakt jen cca polovinu doporučené dávky. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 06.12.2023, 21:09:12 xxx.xxx.177.163

Takže hlásím já: včera mě nevzala moje zubařka, ale termín se uvoůnil kolegyni  ve dveřích naproti. Říkám si: to je jedno, hlavně ať mi vyplní alespoň tu 4, nebo se mi rozlomí. Vlezu tam, tam holčina jak děcko, odvyprávěla jsem jí, co je za problém a podotknula, že kdyby zvládla oba, bylo by to super, protože jsem z daleka. Že odkud? Tak jí to řeknu s tím, že asi nebude vědět a ona mi řekne, že pochází od nás, že tu má dědu toho a toho. Có? Autobusák, tak toho samozřejmě zná každý👍 Ona ale už se narodila jinde, takže lidi od nás nezná. Ale i tak jsem měla protekci😉 a moc se snažila a zvládla oba zuby…super!👍Jen tam vydržet víc jak hodinu a půl s otevřenou hubou bylo děsné, už jsem úplně dostávala křeče, ale musela jsem vydržet, když jsem to ukvokala😛 Nebolelo mě nic, na otázku, jestli to nechci umrtvit jsem převrátila oka, že určitě ne a jestli to bude bolet, budu prostě ječet😉 Sestra mi říká: dobře, tak kdyby něco, zvedněte ruku. Ale tu, co je u mě, ať ji vidím!😛 No a jsem o 3000Kč, lehčí. Měla jsem sebou mamku, pochodily jsme asi milion obchodů, koupily jí stromek, ať pro něj nemusíme za týden nanovo a přijely domů skoro v půl deváté večer.  Bez jídla, bez pití, koupila jsem si KFC sebou(nouzovka, u mekáče jsme se nevyskytnuly) No, nic moc, pro mě škoda peněz, nepochutnám si. Ale doma nic nebylo. Tom mi řekl, že jsme se zbláznily, že teda nečekal, že bude doma dřív než my(na odpoledne měl několik jednání)

Dneska po snídani si hodím hrnek na plotnu, že dám vařit vajíčka do salátu k obědu a valím uklízet(vánočně drhnout) koupelny. Tom prý, že má takový návrh…vypnul mi hrnek😉 a že by jsme mohli jet do Maďarska do toho druhého hotelu, co jsme koukali(je to velký hotel s několika bazény a ještě o něco blíž než Hevíz) Tak jsme tady, jen na otočku. Pro mě super, velký vnitřní plavecký bazén. Teď málo lidí, všední den před Vánocema😀 Podrobněji až zítra, dneska už jsem groggy. 

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 06.12.2023, 22:15:30 xxx.xxx.62.51
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 06.12.2023, 21:09:12

To máš úplně zadara! Běžně nechávám u mého zubaře za dostavbu jednoho zubu pětku a víc!!!

Vlastně mám v zubech už asi Porsche a Ferrari dohromady…😂

Já jsem bohužel lehčí o víc peněz = poplatila jsem dluhy, byla jsem po dlouhé době na chalupě. Předtím odtahovka (tak ta byla zadara), výměna baterky v servisu - ti joudové nezazálohovali data a prý:"To se dělá?"😠 Takže jsem OPĚT přišla třeba o uložené TRIPY…👎

Pak mi nesvítí pravé přední (asi) parkovací světlo. Najednou vidím své auto až u stropu, tak říkám, co to dělají…a že se nemůžou ke světlu dostat a musí shodit kolo. No, už jsem nečekala nic dobrého a taky, že jo. Prej:"Odešla Vám patice…a žárovka je promáčklá!!!" Promáčklá je proto, že ji rvali násilím ven. Tipuju, že i tu patici zlikvidovali oni. Snaha o objednání patice (za asi 600 Kč) skončila fiaskem, že mi vymění celé světlo. Tak jsem se odporoučela, nenechala jsem ani korunu tringelt a objednala se do autoriz. servisu.

Nicméně dnešek asi odnesu. Od rána výuka, pak ty věci s autem, pak chalupa (v šachtě jsem byla vlezlá asi 20x! a furt a furt tekla voda) a pak ještě jet poplatit dluh za pokácení stromů, co se mi zbortily na střechu. Do Brna jsem odřídila už skoro polomrtvá a teď mám opravovat 70 písemek a chystat si výuku. Nemůžu, jen ležím jak placka!!!

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 06.12.2023, 22:17:09 xxx.xxx.62.51
Canka:

Tak holky…to byl teda den..v nemocnici jsem strávila 5 hodin…prošla jsem 3 odděleními a nakonec skončila přímo v nemocnici u primáře…gynekolog,kožní a alergie…prohlíželo mě asi 10 lidí a že nikdy nic takového neviděli..dokonce si to fotili..dohromady mi tam pak dali koktejl asi 10 prášků a mastí(jsou v tom i antibiotika) a 3 injekce…chtěli mě hospitalizovat..což jsem samozřejmě odmítla kvůli zvířatkům..ale musím denně dojíždět na injekce do nemocnice až do konce týdne..takže mi dali neschopenku(jsem poprvé v životě na neschopence) a každý den musím na bigáro..


Holky a nemůžete mi nějak napsat, co jste tu začaly blbnout s nějakou Puellou či co? Jak jste na to přišly? Mně se to popravdě nechce hledat 300 příspěvků zpátky…😛

Niki, děvče, to Ti teda nepřeju. A Ty jsi jinak alergik???

Bobca
Bobca (1222 příspěvků) 06.12.2023, 22:22:25 xxx.xxx.20.192

Jani-Puela je vůně do prádla…má se dávat pár kapek,ale Niki asi dala trošku víc…Raduš dala pár kapek a dobrý…a Niki chytla nějakou alergii,ale šílenou-jen z prádla....už asi před 10-14 dny…a už byla lepší,ale zapomněla nějaké nepřeprané gaťky…a objevilo se jí to znovu….

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 06.12.2023, 22:27:58 xxx.xxx.62.51
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 06.12.2023, 22:22:25

Jo jo, Bobi, to jsem pochopila…ale jak jste na tuto vůni vůbec přišly? Že vás o ní píše víc…?

Tu alergii - to už jsem četla i jsem se snažila Nikče nějak pomoct - radou.

Bobca
Bobca (1222 příspěvků) 07.12.2023, 07:15:52 xxx.xxx.20.192
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 06.12.2023, 22:27:58

Přišla s tím Niki z práce od ženských,že to provoní celý byt..taky že jo,prý to byla “bomba”.ale do té doby,než se začla škrábat..Já si koupila jenom vzoreček,dá se to normálně i koupit(asi 600 za 3deci?už nevím..230 za deci)..ale naštěstí jsem to tu četla dřív,než jsem to dala do pračky..jen pár kapek na povlečení,Nesmí se to dát přímo na prádlo..zbytek mám v misečce na pračce jako vůni…Je to drahé jak čert😲

Buggyra
Buggyra (3788 příspěvků) 07.12.2023, 07:35:12 xxx.xxx.198.226

Canko, kdybyste se toho parfému chtěla zbavit, tak odkoupím. Mě to zajímá, ale nehodlám to kupovat někde v obchodě. Já jak jsem líná sundavat prádlo a visím mi na rozkládacím sušáčku přímo nad pračkou třeba 14 dní, tak by bylo dobré, kdyby celou dobu vonělo 😀 Po informacích tady budu samozřejmě užívat desetinovou dávku 😀 Kdyžtak napište SZ a domluvíme se.

Kilian
Kilian (1280 příspěvků) 07.12.2023, 09:05:30 xxx:xxx.4044:a48
Bobca:

Přišla s tím Niki z práce od ženských,že to provoní celý byt..taky že jo,prý to byla “bomba”.ale do té doby,než se začla škrábat..Já si koupila jenom vzoreček,dá se to normálně i koupit(asi 600 za 3deci?už nevím..230 za deci)..ale naštěstí jsem to tu četla dřív,než jsem to dala do pračky..jen pár kapek na povlečení,Nesmí se to dát přímo na prádlo..zbytek mám v misečce na pračce jako vůni…Je to drahé jak čert😲


…..mně na to ještě před Cankou přivedla kamarádka a v naprosté pohodě i když moc nešetrim…peru v tom všechn  a dávám víc než pár kapek a v naprostém pořádku….ono bůh ví kolik tam toho Canka nalila a zvláštní je, že se osypala jen v oblasti spodních kalhotek….pokud taková reakce, tak bych předpokládala, že to bude všude tam,kde se ji pradlo v tom naparfémovane dotkne…teď jsem koupila pro mamču a kamarádku sadu tři lahviček, tak jsem na ně zvědavá….já ještě odzkoušet dvě vůně a pak podle toho, která se mi bude nejvíc líbit koupím už velké balení…..

Canka
Canka (339 příspěvků) 07.12.2023, 10:03:12 xxx:xxx.f6ac:f34b

Ahoj holky,

No každopádně dnes mi je lépe..bodejť by ne po tom koktejlu injekcí a prášků…oteklá jsem teda furt a strašně unavená,ale to přisuzuju těm práškům..už si aspoň můžu sednout,už to jde😀Ale že by mi bylo hej,to teda ne…

Včera večer u koní jsem myslela,že to už fakt nedám..potřebovala jsem uklidit balík sena a natahat vodu..všechno jsem to teda udělala,ale bylo mi tak zle a tak mě to bolelo,že jsem myslela,že nedojdu domů..v půlce cesty jsem si prostě musela sednout a pak lehnout do toho sněhu,protože se mi motal celý svět..a kdo ti pomůže na cestě v lese,kam nikdo nechodí🙄Ani nevím,jak dloouho jsem tam ležela..až když jsem měla úplně mokrý věci,tak mě to probralo,zvedla jsem se a doplazila domů..osprchovala se a padla a spala a spala…až do rána..

Ráno na telefonu samozřejmě několik zmeškaných hovorů a zpráv od rodiny a kamarádek,jestli jsem v pořádku,proč se neozývám a tak..takže jsem rychle všechny obvolala,že jsem prostě usnula vyčerpáním…a samozřejmě,že mi nabízeli zase pomoc,ale zase jsem odmítla..kdyby bylo léto,tak bych to asi neodmítla,to je ta péče nejjednodušší..ale teď v zimě je to konlmplikovanější a já bych prostě nemohla fungovat s vědomím,že nevím,co se tam děje,jestli mají vodu a dost jídla…prostě ne…ja to dám..

Teď už čekám v nemocnici na další vyšetření a injekci..

Buggyro já jí vyhodila do popelnice tu velkou flaštičku..ale zbyli mintady vzorky v pytlíčkách..klidně vám je pošlu..tohle já už nikomu nedoporučím..

Jani nejsem alergik..právě že ne..nikdy jsem na nic nebyla alergická..

aldamax
aldamax (38 příspěvků) 07.12.2023, 10:55:31 xxx.xxx.83.143

Zase já k té Puelle - můžu? Mně totiž vrtá čím dál víc hlavou, jestli potenciálně není škodlivá i ta vůně,  hlavně když tím někomu voní doma úplně všechno a navíc v zimě, kdy se moc nevětrá ani nepobývá venku. Co si o tom myslíte? A druhá věc, jak to třeba snášejí zvířata? Já si odjakživa myslím, že třeba pes není šťastný z žádné umělé vůně, má zatraceně citlivý nos. A kočky? Rybičky? Ptáci?

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 07.12.2023, 11:04:47 xxx.xxx.177.163

Nikčo já tě zarazím, si ty normální?!?😲Ještě tam někde zůstaň ležet a zmrzni!😲Doufám, že jsi alespoň někomu řekla, kdyby jsi se neozvala do hodiny, ať tě tam jde hledat! A maž do té popelnice, pro lahvičku! Tolik peněz a ona to vyhodí🙄 Měla jsi to nabídnout alespoň kolegyním, které to berou, když né teďka Buggyře. Já vím, nevěděla jsi. Vlastně…už ani nevím, ty jsi měla parfém nebo aviváž? 

Já jsem taky tvrdila, že nejsem na nic alergická a najednou zjišťuju, že 😏asi na kiwi a bůhví teda, co ještě. Přitom jsem před lety normálně kiwi jedla. Naštěstí to není nic, bez čeho by člověk nevydržel😉 Možná jsi Niki alergická jen na jednu složku, jeden aromaolejíček z něčeho…jenže v tom množství ingrediencí, co tam je, to těžko identifikuješ. Spíš to píšu proto, že se ti může stát, že koupíš něco úplně jiného, kde bude - jako příklad - třeba pačuli a ty dostaneš záchvat👎 Niki a vyprala jsi v tom všechno, i třeba podprdy, když jak tu píše Evka? že je divné, že jen u kalhotek ti to udělalo? Tak hlavně, že se ti ulevuje, ani si to nedovedu představit. Onehdá mě svědilo něco na ruce, jen nějaká blbost a čerti mě brali😏

Ráno jsem byla plavat a mé nadšení nezná mezí….nikdo v bazénu nebyl! Až pozděj přišel jeden pán, ale plaval až na druhé straně, bazén je velký, tuším klasická 50tka, jen tam nejsou ty lajny ohraničené. Naštěstí tam chodí, nebo zatím chodili opravdu jen plavci, co plavou, jak mají👍 Celou radost z výletu mi zkazil pohled do zrcadla v plavkách😠 Nejsem blbá, podle kalhot jsem poznávala, že jsem nakynula, ale že takhle!😲Jako utrpěla jsem menší šok😲 Před Vánocema🙄 Myslím, že od léta jsem přibrala tak 4kg. Houby od léta, vlastně covid a pak ta šílená střevní chřipka, kdy jsem byla krásně vyštíhlená. Takže za dva měsíce jsem se od samé radosti parádně vyžrala👎 Tady je jídla, ani nemluvím, doma ještě sobota u tchánů, ale pak, pak už nasadím fakt poctivou dietu, nežrat večer, což jsem porušovala, vyřadit hromadu sladkostí po obědě a celkově zmenšit porce. V neposlední řadě se začít hýbat, což jsem po těch nemocech taky nezvládala a i když jsem už trochu začala, moc jsem tomu nedávala. Udělám si zase časový plán, kdy co, běhání po schodech, posilování…

Venku svítí sluníčko. Sníh je, asi stejně jak u nás, takže bude zřejmě odtávat. 

Buggyra
Buggyra (3788 příspěvků) 07.12.2023, 11:53:38 xxx.xxx.198.226

a já bych prostě nemohla fungovat s vědomím,že nevím,co se tam děje,jestli mají vodu a dost jídla…prostě ne…

Tak však ta pomoc nemusí znamenat, že to udělají místo vás a nechají vás doma. Však ta pomoc může znamenat, že tu kámošku vyzvednete a půjdete ke koním spolu. Pěkně pomoci využijte, vy si u koní budete moct sednout na obrácený kýbl a kibicovat, aby bylo všechno jak se patří, a budete mít vše pod kontrolou.

Buggyra
Buggyra (3788 příspěvků) 07.12.2023, 11:58:13 xxx.xxx.198.226

Ptáci kdovíjak citlivý čich nemají, teda zejména ti ptáci, co chováme v domácnostech. Těm by pach extra vadit neměl, v životě se jím neřídí.

Rybičky si myslím že také problém mít nebudou, koncentrace toho pachu ve vodě bude nula nula prd, to už jim tam toho víc plave z jejich vlastních výkalů.

Pes a kočka můžou mít problémy značné a můžou mít krásně na to i tu alergii. Ale nevyperete psovi v tom asi obleček nebo botičky nebo pelech (teda já bych to neudělala, já i koním peru bez prášku). A co se zahlcení čichu týče, asi stejný problém budou mít s touhle vůní jako s kteroukoli jinou, ať už jde o spálené jídlo nebo vonnou svíčku.

Buggyra
Buggyra (3788 příspěvků) 07.12.2023, 12:03:45 xxx.xxx.198.226

lesnizinko, a to já jsem zrovna teď žrát začala! Pěkně od podlahy 😀

Jsou vánoce, tak co. Já teda nedržím přes rok žádnou dietu, ale nekupuji sladké a nepeču a tak. Ale teď už to začíná a pojedu ve velkém, to budou zase dvě tři kila nahoře v lednu, ale do března to zase vyběhám, se nebojím. Teď mám třikrát týdně výuku u koní, takže se tam mrcasím po svejch, chodím s děckama na procházky (fuj tím sněhem, blé), po jízdárně, každý den poctivé tři hoďky u koní.

Včera jsem se zakecala se začátečnicí, asi mám novou kamarádku, ona je zrovna mladá dospělá, a stály jsme na mrazu ve sněhu dvě hodiny v družném hovoru, no já měla pocit, že mi nohy upadnou. Tak jsem si pak zaběhla (jo, běžela) do obchodu pro majolku (té mám spotřebu na kila, ale to i během roku), a docela jsem se zahřála. Nakonec jsem to ani zdravotně neodnesla, naštěstí.

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 07.12.2023, 12:18:05 xxx.xxx.177.163

Puella - jsou to éterické oleje, které stejně kapu do aromalamp, zapaluju svíčky, mám difuzery(tyčinkové) Kočky, teda hlavně v zimě, u toho jsou a čichají to, ale nepozorovala jsem na nich, že by jim to nějak vadilo, i když někdy něčeho použiju třeba víc. Psy jsem měla venkovní, ti se pokusu neúčastnili😉 Pelechy nemají a neměli, takže to, že bych jim v tom něco vyprala nehrozí, pokud by jim to vadilo třeba na mé dece k telce, tak si na ni nemusí lehat, což kočka ani nedělá, kocour tak jednou denně ano. 

Saga
Saga (464 příspěvků) 07.12.2023, 12:46:51 xxx.xxx.167.183

Čanko, předně Vám přeji brzké uzdravení, věřím, že to dobře dopadne! U MUDrů jste byla, i když nerada, což chápu, asi nikdo tu nemáme oblibu v bílých pláštích, ale berte to to jako varování Vašeho těla k Vám samotné. Mám trošku obavy, že Vaše tělesná schránka má tak trochu dost. Hodně jste si naložila. Čtu Vás tu často, protože se mi Vaše povídání líbí, mám také koně a kočku a slepičky a také v lecčems podobný život. Podobný například v tom, že když jsem byla cca ve Vašem věku, měla jsem úplně stejný pocit, že musím všechno zvládnout, že musím do práce dolézt, i kdyby hrom bil, protože PN je sprostý slovo, je to pro slabochy, netáhla a tak podobně. A hlavně přijdu o peníze, že jo! Měla jsem tunu zvířat, se kterými mi nikdo nijak výrazně nepomáhal, protože to byl můj koníček a já tím nechtěla nikoho obtěžovat. Nikdy jsem nijak výrazně nebývala nemocná, PN nevyužívala a pak přišel Covid, který mě teda solidně vyndal z trenek. Sice jsem neskončila ve špitále, ale doma jsem byla 6 neděl, z toho první dva týdny jsem o sobě prakticky nevěděla. A o zvířata se logicky musel postarat někdo jiný, protože já nedolezla ani na WC. Do té doby jsem vždy byla v situaci, kdy jsem to nějak zvládla, i když mi pomoc byla nabízena, ale já jí odmítala. Tohle byla jiná situace. Stručně, rodina to zvládla, zvířata to přežila, já se z toho dostala a vlastně se v jádru nic nestalo. Nicméně, mě to dovedlo k zamyšlení, jestli opravdu potřebuji mít doma tolik zvířat, když mě to nijak neživí, chodím normálně do práce, akorát se furt za něčím pachtím, neodpočívám, a ptala jsem se sama sebe, jestli tohle má dlouhodobě smysl? 

No, abych to shrnula, trvalo mi tři roky (od Covidu doposud) než jsem se rozhodla, že takhle už to dál není možné, že chci ze života taky něco mít a žít, a ne se furt jen pachtit. Chov jsem značně zmenšila, a světe div se! Ono se nic nestalo! Žádné trauma ani konec světa se nekoná, prostě jsem si nechala jen to, na čem mi doopravdy záleží (u mě hlavně koně) a s ostatním se rozloučila. Tím pádem jsem přestala být ta unavená, prudná ženská, co nemá na nic čas, včetně partnera, který to dost neprávem odnášel, a najednou jsem odpočatá, spokojená, a hlavně jsem od té doby ani jednou nemarodila!!! Protože tělo je v klidu, jak v duševním, tak ve fyzickém, naučila jsem se odpočívat, tím pádem ani rýmečka nemá šanci a můžou na mě prskat sebevíc!

Opravdu Vám tímto neříkám, že se máte všeho zbavit a odjet na Floridu, to je samozřejmě nesmysl, jenom přemýšlejte, jestli nelze někde maličko ubrat, tělo se Vám za to odvděčí!


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.