verun:L- kefír je bez laktozy pravděpodobně
ta pomlčka za L je jako mínus, laktoza mínus.
verun:L- kefír je bez laktozy pravděpodobně
ta pomlčka za L je jako mínus, laktoza mínus.
Občas si koupím bezlaktozové mlíčko, je sladší… a teplé mlíčko s cukrem nebo medem je lábuš (a škraloup je pochoutka)
Musím si vychválit zubaře. 35letý pony, žravý až hanba, ale takový poslední půlrok rozhazuje krmení kolem kýblu, špatně se mu žere z kýblu, přičítala jsem stáří, bolestem (měla pravdu), artroze, slepotě, špatné koordinaci.
Zubař ho ani nechtěl přispávat, dali jsme radši jen poloviční dávku, teda srdce si předtím poslechl, ale nějak se mu to moc nelíbilo, tak aspoň tu polovinu, aby kůň zvláčněl. Bylo to akorát. Prý že mu jen na ty zuby koukne, brousit se mu nic nechce, že koni už zuby nerostou… A pak mu sáhnul do huby a říká “ajajaj, tady přece jen něco bude”, takže byly nějaké háky na broušení, a pak staříkovi ještě snížil řezáky, že aby kůň nemusel ty řezáky, které se spíš pokládají, než obrušují, přetlačovat, když žvýká stoličkama, že ho to může bolet, jak na to pořád dokusuje - ejhle zase něco nového jsem se dozvěděla. Teda brousil tam toho docela dost, až jsem znejistěla.
A nekecám, druhý den nevypadlo poníkovi z huby jedno zrnko! Já si to uvědomila zpětně, když jsem s úžasem přišla k vylízanému kyblíku (dřív na dně klidně nablemtané sliny nebo zbytky zrní v rozích) a kolem kyblíku byla tři zrnka (jindy koberec zrní ponechaný hříbatům na vysávání). Já mám radost! 🙂 On tak miluje papání, to mě tak těší, že si to zase může vychutnávat bez takových trápení!
Zaplaťpánbu u nás je sucho sucho sucho a široko daleko žádná kráva. Takže obtížného hmyzu ve smyslu hovad téměř nula. Máme štěstí. Co u nás takhle při vlhku funguje, jsou pičurky, to jo, to jsou sfině. Snad je polechtá trochu ten spot on 🙂 No, šest koní, nikdo jiný by jim repelent nekupoval, takže šestka měsíčně, děkuji ne. Budou to muset myšičky naše nějak vydržet 😈
Já mám radost! 🙂 On tak miluje papání, to mě tak těší, že si to zase může vychutnávat bez takových trápení!
To je hezký, to je mocinky moc hezký, člověku se tak uleví, když vidí, že se ulevilo jim. Krása!
Buggyra:Zaplaťpánbu u nás je sucho sucho sucho a široko daleko žádná kráva. Takže obtížného hmyzu ve smyslu hovad téměř nula. Máme štěstí. Co u nás takhle při vlhku funguje, jsou pičurky, to jo, to jsou sfině. Snad je polechtá trochu ten spot on 🙂 No, šest koní, nikdo jiný by jim repelent nekupoval, takže šestka měsíčně, děkuji ne. Budou to muset myšičky naše nějak vydržet 😈
Tak bez deky siťě s třásněma v létě se ven u nás nedá, hovada se umí “vozit ” v úplavu a stihnou s náma i klusat. (furt se cválat nedá když je opravdu horko, to bych kobylu utavila) Přes tropy se koně pouští na noc a to řádí komáři a tipky(vaše pičurky)… tak já mám jedináčka(tajemství: pracujeme na rozdvojení 😎) mě to nezrujnuje, to rozdvojení asi ano 🤪. Levný repelnt : octová voda, koncentraci si budete muset vychytat, ale méně než půl na půl bych nešla.
My máme taky hodně lesů, tam když zapadneme, u horských potoků dokáže být fakt zima, hovadům se tam nechce.
Octovou vodu bych teda nějak dlouhodobě nepatlala ani já sama na sebe… To už spíš bych potírala česnekem 🙂 Když jsme měli muchařku, matlali jsme jí exponovaná místa prostě rostlinným olejem, obyčejným z krámu. Hmyz se na kůži nedostal, kůže byla namaštěná, kobyla za chvíli pod krustou černého prachu spečeného olejem, na eventuálně poškrábanou kůži nemohl vzduch, takže se to nedráždilo… Do toho oleje by se dal picnout případně nějaký ten levandule nebo tea tree apod.
Já vím, že “chováme tak koně třicet let” není argument, ale… jak říkám, máme štěstí.
😂
Kedze som predvcerom zaspala na zachode, rozhodla som sa vyhladat mudru, vzala mi krvisku a uvidime.
Niekde zacat musim, ze. A som PN a idem spinkaat 🤭
Od posledneho vazenia Zoran pribral 100 kg, ha 💪
Niekde zacat musim, ze. A som PN a idem spinkaat
velmi rozumný! dobrou noc a sladký sny.
Zoranko bude za chvílu bečka! 😀 😀 Ty jo sto kilo, to už je porce!
Víte co si myslím? Že by veterináři měli mít nařízené nějaké krátké oddychové dny, ne dovču, ale něco navíc, aby ta duše dostala možnost regenerace.
Tak tam nevím - zda to může fungovat, v tomhle se nepohybuju, vůbec netuším.
Buggyra:My máme taky hodně lesů, tam když zapadneme, u horských potoků dokáže být fakt zima, hovadům se tam nechce.
Octovou vodu bych teda nějak dlouhodobě nepatlala ani já sama na sebe… To už spíš bych potírala česnekem 🙂 Když jsme měli muchařku, matlali jsme jí exponovaná místa prostě rostlinným olejem, obyčejným z krámu. Hmyz se na kůži nedostal, kůže byla namaštěná, kobyla za chvíli pod krustou černého prachu spečeného olejem, na eventuálně poškrábanou kůži nemohl vzduch, takže se to nedráždilo… Do toho oleje by se dal picnout případně nějaký ten levandule nebo tea tree apod.
Já vím, že “chováme tak koně třicet let” není argument, ale… jak říkám, máme štěstí.
octovou vodou se např. oplachují vlasy, obklad po štípnutí hmyzem…já jí v rozprašovači prokládám mezi repelentama, vím, jsem zhýčkaná stájovým zázemím, skoro denně v létě koupu …, mám taky olejový repelent z Top vetu a docela mi vadí, jak je vše co s tím přijde do styku hned špinavé.
Verun:Tak bez deky siťě s třásněma v létě se ven u nás nedá, hovada se umí “vozit ” v úplavu a stihnou s náma i klusat. (furt se cválat nedá když je opravdu horko, to bych kobylu utavila) Přes tropy se koně pouští na noc a to řádí komáři a tipky(vaše pičurky)… tak já mám jedináčka(tajemství: pracujeme na rozdvojení 😎) mě to nezrujnuje, to rozdvojení asi ano 🤪. Levný repelnt : octová voda, koncentraci si budete muset vychytat, ale méně než půl na půl bych nešla.
jééééé! bude hříboň??
Jojo, octovou vodou nemám problém se umýt nebo dát si obklad. Ale mýt se tím denně, ještě v ředění 1/1, to fakt ne, to podle mě nemůže být ku prospěchu té kůži a srsti a tak. Do rozprašovače bych dala stejnou koncentraci, jako dávám do zálivky, to je tak desetina komerčně prodávaného octa max. A i po tom mi trnou zuby - nevím, kdo je tu teda zhýčkaný 😀
A jo, vše, co přišlo s olejem, koněm, ohlávkou… do styku, bylo špinavé. Upatlané, uťapané, hned plné prachu, později zabetonované prachovou krustou. Tak to je.
Já na koně nebudu patlat ničehož, dokud nebudu muset 🙂 Jsem náramně ráda, že nemusím!
Zmizol mi prispevok.
Neznasam kone.
Fakt.
A ze sa tvaria nevinne, to je klam.
očekávám, že stihli min. rozebrat plot, vykramovat zas budku a prodat pozemek sousedům..
JanaJanaJanaJana:jééééé! bude hříboň??
snad jo…vše se připravuje a snad to příští týden klapne…chichichi🤗
to je klam…..
Ešivá vy je jen nepomlouváte……
Ano, susedia v tom istu rolu zohrali, vybrala som sa totiz ku konom ako spravny pacient v niecom ako pyzamku a drahomilovane koniky zo susedskej ulicky priatelstva zamierili rovno ku trati, pretoze kam uz inam, zeano. S Nehou na cele a ze ta klopila zatacku dolu…
Kobyly sice prezieravo dostali ohlavky, ale ja som nemala vazak, ani snurku, ani len tu blbu podprdu a tak som za privalu milych slov “viedla" malu i velku v jablonovskom upeku hore kopcom, co mi znacne asymetricky rozhojdalo moje mimooriadne poklesle kozy, najma ked Liska nahle zastala.
Prisaham, ze som si natiahla vsetky brusne svaly, sikme, rovne, priecne a ktovie ake este, lebo som nemohla dovolit, aby Liska zistila, ze sa moze cloveku vytrhnut a ujst.
Nevytrhla, snad len okrem mojich ramennych klbov, ale co sa obcas prihodi zenam v mojom veku a stave, ked prilis zapoja brusny lis?
Nooo, ano, kde tu im unikne moc. I stalo sa.
Cely tento vyjav na suseda tak mocne zaposobil, ze ma okamzite pozval na vino!
A teraz som sa dozvedela, ze na trati je vyluka, lebo (zatial marne) vytahuju tu vykolajenu lokomotivu spred x mesiacov.
Chjo…
Nevytrhla, snad len okrem mojich ramennych klbov, ale co sa obcas prihodi zenam v mojom veku a stave, ked prilis zapoja brusny lis?
Nebojte, ešče chvíli budu takhle kašlat, jak kašlu a přidám se, ba myslím, že vás rovnou předstihnu. Jen teda nebudu mít nejspíš pyžamo. V práci ho nenosim 😀