Aktuálně: 4 930 inzerátů174 578 diskuzních příspěvků17 755 uživatelů

Zaujímavé videá o včelách

Tom50
Tom50 (389 příspěvků) 02.04.2024, 15:21:39 xxx.xxx.139.252
Anonymní:

https://youtu.be/nRLAZWk6ogk?feature=shared


Nemám rád Dvorského pro jeho názory, jinak ho neznám a je mi celkem ukradený. Netuším, zda je V DEVĚT LET STARÉM videu jeho úl se včelami, věřím, že ano. A pokud ne, jistě mu dali pořad autorizovat a musel to video vidět a i kdyby to nebyl jeho úl a jeho včely, nedistancoval se od filmu a je tudíž spojován s ním. Pro mě ano a vůbec mě to nepřekvapuje, zapadá to do mého názoru o něm. 

A v tom vězí moje neobliba tohoto “včelaře”. Na jedné straně plnou hubu jak jsme včelám ublížili a jak jsme se provinili tím, že žijeme a přetváříme svět aby byl vhodnější pro život lidí. To je první rovina, řekneme filozofická, proč já aktivisty všeho druhu neumím vystát a ani si nechci znečišťovat svoje nitro posloucháním jejich bludů.

Ovšem druhá rovina, říkat jak jsme včelám ublížili a mít úl v takovém hnusu na pohled, je úděsné. Všimněte si jak má na horních loučkách rozmačkané a slisované desítky včel, které se ani nesnaží odstraňovat. K tomu mezerníky na horních loučkách - idiotský relikt zadováků, kdy se rámky vytahovaly vodorovně a tudíž mezerníky nemohly rvát plod a zásoby jako když se zadovácké rámky vytahují nahoru v úle, kde není distanční mezera. Naproti tomu Blaník má větší vnitřní rozměr o 22 mm a v něm je těsně u čelní sdtěny celoročně (když netvoří komoru) zaparkovaná blinovka, po jejímž vytažení lze rozvolnit rámky a tudíž pracovat šetrně (a pohodlně) Protože jak je vnitřní rozměr přesně jak má být, pak první rámek lze vytáhnout jen za cenu zničení spousty včel, zásob a plodu, tedy když jsou na něm mezerníky přibité idiotsky. Ano, pleckaté rámky tohle udělat nemůžou a jsou tudíž dokonale blbovzdorné, u lepších mezerníkových se musí myslet a to se mnohým “věhlasným” včelařům často moc nedaří. Mimochodem, jinde tvrdím, že neznám rabovku. No, nemám takovouhle kra.inu třeba, nervu zásoby a nerajcuju včely příležitostí. Mnohým by stačilo u práce myslet a nebýt prase, řečeno lidově - a nebo učeně s odkazem na dávného Sókrata - chovat se eticky (Sókratés popsal a zavedl etiku a z ní vyplývá přirozeně humanita).

Vydržel jsem video do minuty 2:45 a vypnul jsem to, nechci se dívat na prasečinu!!!! A to i když mám na přírodní výběr V DIVOČINĚ svůj názor, ale v chovu včel neakceptovatelný, jak dokládám ve vlákně Darwinův princip, které ale začali okupovat aktivisti a feministky dohadováním úplně mimo mísu.

V této souvislosti připomínám blud (týrání zvířat - když je včela to zvíře) o potřebě prostavování včelí mezery mezi patry. Prostavování mezi patry nástavků civilizovaný včelař musí za každou cenu bránit právě proto, aby nedrtil včely. Na HL, ale ani na DL rámků nesmí nic být!!!!! U NN systému jsou jen teoretické nesmysly o tom, že by včely mohly v zimě nepřejít vodorovnou mezeru. Boháčovi, Ptáčkovi, Čermákovi a všem teoretikům by bývalo stačilo to zkusit a věděli by, že to zimní chumáč přejde bez nejmenších problémů. Jinde kritizuju jakéhosi Märze v jeho videu za totéž a on tam blábolí jak je báječný Americký originál, který má mnohem tlustší jak HL tak i SL a tudíž je pak vodorovný prostor mezi patry a nesmyslnou tloušku dřeva větší. A tak dále. (a tihle lidi točí videa, jejich sebevědomí je dechberoucí!)

Jednodušší lidé nechtějí nic číst a mají raději pohyblivé obrázky, piktogramy, názorné ukázky. Tak se shlížejí ve videích a vůbec jim na nich nic nepřijde divné. Hnus a sedma, jak se lidově říká něčemu takovému jako je většina včelařských videí na YT!!!

Nemám moc rád takováto vida a většinou je ani neotevírám a většinou se nepletu. To druhé video s Kolomým je taky takové. Nemusím toho člověka a důvod si nechám pro sebe. Ale někomu stačí se na někoho jen podívat a ví svoje…

Na video o kleštíkovi se nebudu dívat, kleštík mě už přestal zajímat, jsem o hodně dál.

ClitoLynx (neregistrovaný) 02.04.2024, 20:04:41 xxx.xxx.231.93
Odpověď na příspěvek uživatele Tom50 z 02.04.2024, 15:21:39

nerad bych se mýlil, ale už z názvu toho videa pro mě jasně vyplývá, že rozhovor byl pro rozhlas a obrázky tam dodal ten, co to pověsil na web. že o tom Dvorský musel vědět, tak to myslím, že ani náhodou…

k mezerníkům na HL se zeptám, jak tam vadí? na dolních bych to pochopil, že rvou plod, ale na horních?

Anonymní (neregistrovaný) 02.04.2024, 20:10:25 xxx.xxx.231.93
ClitoLynx:

nerad bych se mýlil, ale už z názvu toho videa pro mě jasně vyplývá, že rozhovor byl pro rozhlas a obrázky tam dodal ten, co to pověsil na web. že o tom Dvorský musel vědět, tak to myslím, že ani náhodou…

k mezerníkům na HL se zeptám, jak tam vadí? na dolních bych to pochopil, že rvou plod, ale na horních?


sorry s těmi mezerníky za blbej dotaz, už mi to došlo.

Tom50
Tom50 (389 příspěvků) 02.04.2024, 21:01:45 xxx.xxx.139.252
Odpověď na příspěvek uživatele ClitoLynx z 02.04.2024, 20:04:41

Horní rvou plod vyndavaného rámku. Prostě o rámek, který stojí nehybně v plodišti, tak z něj trčí  ty mezerníky a o ně se orve rámek vytahovaný a ten současně rve svými dolními mezerníky. Bez rolování voští, včel, často plodu se prostě první rámek vyndat nedá.

Žádný dotaz není “blbej”, ano, něco hned nedojde, ale kdybyste to tak měl, poznal byste to ihned. A to je to, co mi vadí. Že to tak mnozí mají, rvou a drtí včely a plod, vidí to, a stejně to nepředělají.

Takže, to, že někdo něco neví není hanba. Horší je když ví, že to dělá špatně a klidně v tom pokračuje. A přešel jste ty slisované včely. To mě rozladilo nejvíc. Ne, že jste to přešel, v tom videu, to vědomí, že jsou mezi námi i takovíhle “včelaři”.

Aha, to mi nedošlo, že video přidal ten, kdo dal pořad na YT. A to se jako smí? Ten, kdo tuhle montáž “vytvořil”, nemusel kontaktovat jak Kociánovou o práva - ta pořad vyrobila, tak i včelaře poskytujícího rozhovor? To jako fakt? Bez souhlasu protagonistů, kteří v pořadu vystupují pod svými jmény? Takže je možné k nějakému pořadu přimontovat  video s Leninem, Putinem a Hitlerem? To se mi moc nezdá.

A Dvorský, to je ten jak vyšlechtil varroaodolné včely? Ty, jak mají nepatrnou vadu, že jsou varroaodolné jen u něj na zahradě? Jak se převezou jinam, jsou zase už normální.

ClitoLynx (neregistrovaný) 03.04.2024, 11:24:58 xxx.xxx.231.93
Odpověď na příspěvek uživatele Tom50 z 02.04.2024, 21:01:45

smí, nesmí…asi nesmí, ale kde není žalobce…

ad Dvorský: to bude asi jinej,  ten, co mluví v tomhle videu je ten, co kdysi v jedné přednášce, co byla na YT a teď už jí tam stokráte bohužel neumím najít, mluvil o tom, že mu jeho postup při ošetřování včelstev umožňuje v podstatě kleštíka neřešit a soustředit se na viry a to ostatní, co včely opravdu ohrožuje…v podstatě říkal to, co teď říkáte Vy, jestli jsem to tedy dobře pochopil. rozhodně na mě nepůsobil tak, že by byl schopen tvrdit, že něco vyšlechtil, co funguje jen u něj…ale zase, mohu se mýlit

Tom50
Tom50 (389 příspěvků) 03.04.2024, 11:45:05 xxx.xxx.139.252
Odpověď na příspěvek uživatele ClitoLynx z 03.04.2024, 11:24:58

OK Děkuju, snad mu neubližuju a ten šarlatán je někdo jiný. Já to přímo od něj neslyšel, jen se o tom bavili ještě na VF, když jsem tam chodil a jednoho znám, co by u něj na přednášce. Taky o Dvorském ví víc Tom4 a snad sem dá svojí zkušenost.

Pokud je to jak říkáte (jsem tedy předpojatý, přiznávám), OK, poslechu si to jeho povídání celé. Mě totiž nakrknul už ten aktivistický úvod, kdy říká, jak člověk krásné přírodě (včelám) ubližuje. Už jsem to tu psal. Jestli někdo viděl v jakém hnusu eklovním žijí divoké včely a nepo.lil se, gratuluju. Já tedy za ubližování léčebnou starostlivost a civilizovaně hygienické podmínky, jaké k životu včel poskytuje člověk, rozhodně nepovažuji a jestli někdo toto řekne úvodem, ztrácím zájem od dotyčného poslouchat cokoli dalšího.

Já totiž tak zvané ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ chápu pouze jako prostředí pro život člověka na prvním místě.

Tom50
Tom50 (389 příspěvků) 03.04.2024, 20:52:39 xxx.xxx.139.252
Odpověď na příspěvek uživatele ClitoLynx z 03.04.2024, 20:23:56

Děkuju moc.

Jsem starý (vymlouvám se, byl jsem línej se to naučit) a neumím z WhatsApp vložit fotky do fora. Poprosil jsem pána s nickem Romaning, aby dal na forum moje včely, jak tvrdím, že to vypadat má, poslal jsem mu dneska odpoledne fotky. Pak asi mnozí pochopí proč jsem se tak rozohnil a nechal se unést tím videem. Já a mí přátelé a kamarádi máme včely špígl nýgl, od někoho bych tedy rozhodně med nechtěl ani vidět, natož ochutnat.

Mrknu na to, děkuju ještě jednou. A jen z titulku by plynulo, že díky ponechání medu se ušetří krmení? Zajímavé, to mě nenapadlo. Nikdy jsem neměřil kolik včelám dám. Dám jiom tolik, aby měly dost. Znám ale mamlasa, který dá na včelstvo 12 kilo a víc ani náhodou. Pak v únoru (nezužuje, hňup) otevírá včely a těm, kde je hlad, dává těsto (těstíčkuje). Já tímto typem lidí nesmírně pohrdám.

romaning
romaning (15 příspěvků) 04.04.2024, 10:04:54 xxx.xxx.112.219

Fotky od Tom50

1. foto: úl po otevření - na HL voskové můstky

2. foto: takto by to mělo vypadat před uzavřením

3. foto: Jiný úl s loňským oddělkem hned po otevření takhle čistý to musí být

4. foto: Detail - čistota a klidný včely, který jenom koukají z uliček co se bude dít. Jsou klidný, neútočí

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.