Aktuálně: 4 852 inzerátů175 258 diskuzních příspěvků17 761 uživatelů
Arosek
Arosek (264 příspěvků) 21.06.2023, 10:16:45 xxx.xxx.130.20

Ja mam zkusenosti jen s jaterkarem. Librelu ma bez mesice dva roky a super. Jatra stale stejna, pohyb vyrazne lepsi - oba lokty v hajzlu, plus vek mirneho metuzalema - a on si to masi ze ho obcas nestiham. 

Druhy je kardiak. V haji koleno a kycel. Delka brani Librely stejna jako prvni psisko, a stejne tak ji bere bez jakychkoliv vedlejsich ucinku na cokoliv. A stejne tak lita v ramci mounosti jak sus.   

Treti psice ji brala stejne jako kluci. Ta byla organove zdrava, zato kloubne na tom byla nejhur. Oba lokty po operaci (ale pozde, takze udrzovacka v horznem stavu aby nebyl jeste horsi nez hrozny), obe kycle v haji k tomu jako bonus. Brala ji rok a pul, pak odesla na akutni leukemii.

Dalsi geronti co je mam v "polopeci" - devitileta fena, kardiak, ledviny, anaplasma (prelecena), resekce kycle, operace loktu a prervane koleni vazy. Beha jak camrda, Librelu ma rok a pul.

Cca petilety cuvac. Vsechny klouby takove, ze me jeho snimky doted strasi ze spani. Divim se, ze to zvire vubec muze chodit. Librelu mel zatim jednou a  druhe podani zvazime, apc to hovadko zaclo behat a skakat tak, ze si hnul se zadama. Coz v jeho pripade naprosteho neosvaleni znamenalo dva tydny klidoveho rezimu navic.

Vsem vyse zminenym zacne fungovat cca po 24-48 hodinach a drzi 6-8 tydnu dle aktivity. 

Jop, za Librelu dekuji kazdy den panu Bohu a se slzou v oku vzpominam na ty, kteri se ji nedozili a vrchol lecebneho umeni pro ne byl Trocoxil. 

Arosek
Arosek (264 příspěvků) 21.06.2023, 10:07:00 xxx.xxx.130.20
Zrzavci:

Tak doufejme, že už jste si vybrala všechno.

Já jsem zase na ty staříky z útulku.Má to pro mě něco takovýho hlubokýho, nikdy by mě nenapadlo, že se k tomu dokážu postavit.


Moje duse.

Otas oslavi za 4 dny 13.

Uz pomalu pripravuju draheho na dalsi kousek. Nebo dva.

Nebo mozna zacnu pomalu kopat hrobecek, az ho klepne pepka pri predstave dalsiho stareho chudete, co mu bude okupovat postel. No, nema to se mnou lehky chlapec :D

Arosek
Arosek (264 příspěvků) 05.06.2023, 20:35:52 xxx.xxx.0.1

Ja mam dve prihody

Rok 2003, nekdy koncem cervence, louka u Divcich hradu v Praze, Radlicich. Pomerne brzo rano. Tri goldeni na louce, tri kane ve vzduchu. Jedna kane zacla nalitavat na nejmladsi fenu (necely rok), ostatni dve to po ni opakovaly. Tusim ze to asi byl rodis a potomci a ucili se lovit. Nedolitly nikdy na psa, byly cca dva metry nad nim. Ale byl to hodne neprijemnej pocit, pro me i pro cubu.

O par let pozdeji napadl kamaradcinu fenu GR orel. Na Tocne. Cuba skoncila s propichnutou kuzi na krku, kamoska na orla lehla a znehybnila ho. Byla to orlice od sokolnika. Nekdo mu ji pravdepodobne umyslne pustil z voliery. Mela nastesti GPS, takze ten chudak za ni behal po kopcich a udolich a snazil se ji chytit. Rikal pak kamaradce, ze divoky orel by si takhle velkou korist nevybral, protoze ji neodnese. Lovi tak zajice, lisky, jehne, ale ne 30 kg psa. A bez pritomnosti lidi. U lidi a  velkou zver lovi jen doma chovani orli, tak hlavne se nepriplest nekam kde zrovna sokolnici lovi :)

Takze suma sumarum mi z toho vypliva, ze orel by asi yorka nebo civku vzal v pohode, ale muselo by to zviratko byt dal od lidi. A kane lovi mysi nebo max. mlade zajicky, takze tam bych se nebala uz vubec.