Aktuálně: 4 588 inzerátů178 049 diskuzních příspěvků17 802 uživatelů
Arosek
Arosek (266 příspěvků) 24.10.2023, 10:09:56 xxx.xxx.130.20
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 24.10.2023, 00:00:03

Potvrzuji prognozu u ALL.


V ponedli fena mirne “divna”, courala se na prochazce, frfnala v jidle

V utery odmitla jit na prochazku.

Ve stredu nabery krve - hematolka uplne v prd.., krevni obraz v rozkladu. Po porade nasazen Prednison, zda se holka chyti …

V patek k veceru krece, zvraceni, kolaps - byla odejita za duhu, pac rvat do ni dalsich par dni Diazepam jen proto aby byla by mi laska k ni nedovolila. 

Toz asi tak ☹️

Arosek
Arosek (266 příspěvků) 06.10.2023, 10:50:01 xxx.xxx.130.20
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 06.10.2023, 10:19:29

Dik za info, ja mam fakt vymeteno.

Tak jo, snad je to fakt trolicek. 

Arosek
Arosek (266 příspěvků) 06.10.2023, 10:15:52 xxx.xxx.130.20
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 05.10.2023, 21:05:09

Pardon, se vcucnu.

U nas jeste frci "Mšicu" (pripadne s E na konci) a “Inu - Šiblá” proneseno takovym tim mirne povznesene otravenym hlasem a doprovozeno chapavym pokrcenim ramen 😀

Jinak k rvani se dvou stenat se radeji moc nevyjadruju. Marne premyslim jak se muze trimesicni labuna rvat do krve s udajne submisivni sestimesicni kokrici. Jako fakt. Pochopim dospela zvirata dana naraz k sobe, ale dve mimina? 

A protoze mam za sebou dvanactihodinovou nataceci sichtu, nulovej spanek a tudiz komplet hlavove dutoprazdno a proto nejsem schopna v diskuzi dohledat zda na nejakou radu/otazku zadavatel nasledne nejak reagoval, budu v ramci zachovani sve dusevni pricetnosti predpokladat, ze je to troll. 

Arosek
Arosek (266 příspěvků) 02.10.2023, 09:34:06 xxx.xxx.130.20
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 28.09.2023, 23:19:13

Ale ja netvrdim ze to neni z pocasi. 

Ja jen tvrdim, ze to lze i pri urazu. 

Vysledek je stejnej, lecba je stejna. Jen tomu pocasi lze tak nejak aspon trochu predchazet. 

Arosek
Arosek (266 příspěvků) 27.09.2023, 11:34:49 xxx.xxx.130.20

Tak on syndrom mrtveho ocasu muze pes chytit i treba z blbeho narazu do jineho psa pri hre. 

Jo, fakt je to jak nas hexnsus. Zada v haji a chodim jak nakopnuty dervis. Nastesti to vetsinou brzo a samo povoli. U psa. U me ne 😀

Arosek
Arosek (266 příspěvků) 27.09.2023, 11:30:21 xxx.xxx.130.20
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 26.09.2023, 20:14:34

No, jako teda … je hezke ze ma clovek doma raritu, ze … ale tak nejak by to mohlo byt v jinych pripadech ☹️

Ja teda hlasim pro neraritni uzivatele Librely - Dudlik (11,5) je na L. od predlonskeho srpna, tedy cca 25 mesicu. 
Loni odchodil v zari celkem 8 honu na kacenky, postupne, bud jeden den a pak volno, nebo vyjimecne dva, kdyz byly dobre tereny. 
Letos jsme meli trosku maratonek - minuly tyden sobota, nedele, pondeli a utery, tenhle tyden repete. Plan byl ze dedek pujde “ob den”, dedek mel ovsem vyrazne jiny nazor. Takze krom jedne lece minulou nedeli, jedne tuhle nedeli a jedne vcera (fakt debilni teren) odtapkal vsech 8 honu (4 lece na jeden hon) a rozhodne tam nebyl jen do poctu. Delala jsem mu statistiku, tak chlapec donesl prumerne 6 kachen na jedne leci 🙂

Jo, mozna mu ty nozicky odejdou o neco rychleji nez bez L. Ale je stastnej a blahem bez sebe, ze dela to co ho strasne bavi. Takze to za to proste stoji 🙂

Arosek
Arosek (266 příspěvků) 22.09.2023, 12:02:42 xxx.xxx.130.20
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 22.09.2023, 11:49:44

Ha, a to jsem na cvicaku byla jednou v zivote, jen proto abych se ujistila, ze tohle neni pro me 😀

Jako u nas je to spis mimoradka - privolani samo ucim jinak, ale holt nekdy nastane situace, kdy dotycny jedinec zapomene na slusne vychovani a ma pocit ze potrebuje neco resit. A v tu chvili si rikam, ze radsi psovi cihlou zlomim nohu, nez aby k te dalnici (napriklad) opravdu dobehl. 

Ale jak rikam, jsou to vyjimecne situace, vetsinou jednou, dvakrat za zivot dotycneho jedince. Cirila napriklad premerovala vzdalenost, zda ji stihnu dobehnout nebo ne. Borka zkusela u krmelcu (holt zazila hlad) a Johana je pripad sam o sobe. Ach to kavaliri ego. Ale zas u ni dobre funguje povel “Johano ne..ser”, to kmita jak zjednana 😀

Zato treba Fretku nebo Dudlika to vlastne v zivote nenapadlo, ze by slo neposlechnout … 

Arosek
Arosek (266 příspěvků) 22.09.2023, 11:56:33 xxx.xxx.130.20
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 22.09.2023, 10:58:42

Tak ono zadat rodokmeny napriklad do K9 je spis veci chovatele nez majitele a moc casu to nestoji. Jen je pak  holt videt, kolik tech vrhu vlastne fena za zivot mela,  no … 

Jinak Nemecko neni tak daleko. Mas dve moznosti - uz jste stenda meli, tak si muzes nechat poslat a nainseminovat, nebo te tam proste odvezu, pac tohle neni zadna extra vzdalenost 😀

Arosek
Arosek (266 příspěvků) 22.09.2023, 10:40:41 xxx.xxx.130.20
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 19.09.2023, 21:21:13

Hele koukame na toho sameho psa? 
Exterierove prumer, predek spis slabsi, vypada celkem nizkej. 

Dohledat rodokmen nejde (i kdyz jsme nasla ze je to po Codette a Jarmila malokdy kryje nekde dal nez na vlastnim dvore) a najit zdravotni vysledky jeho, nebo jeho sourozencu by asi nezvladla ani FBI. 

Pracovne dle slozenych zkousek nic z ceho bych si sedla na zadel, i kdyz uznavam ze je mnoho psu kteri zkousky prolezou na tezky bojkot a v praxi pak exceluji (mam to doma).

Ale ma hezkou hlavu.

Arosek
Arosek (266 příspěvků) 22.09.2023, 09:37:58 xxx.xxx.130.20
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 22.09.2023, 07:54:08

Me se takhle povedlo babu Borku trefit sutrikem mezi oci - presne jsem vedela ze bude zkouset u krmelce neposlechnout, tak jsem si predem vybrala hezky ovalny valounek akorat do dlane. 

Vetsinou hazim stylem “mirim dopredu, trefim nekoho za sebou”, ale tehda jako na zavolanou madam pohla hlavou a oblazek ji pristal presne mezi oci. Zasilhala jak v kreslenem filmu a od te doby poslouchala jak hodinky. 

A asi si to rekli mezi sebou, pac chvili poslouchali vsichni 😀

Arosek
Arosek (266 příspěvků) 21.09.2023, 12:58:18 xxx.xxx.130.20

Tak ja tohle netoleruju, pro nas je privolani alfa a omega a proste plati “ted hned vseho nech a mazej k panicce”.  


Jasne - pokud vidim ze nekdo zacina curat, nechavam dokonat potrebne a velim az pote. 
Ale vysi*rani typu “Jo ty me volas, tak ja jeste nutne ukapnu par kapek abych ti ukazal/a ze to neni tak zhavy”, tak na to jsem fakt hakliva. 


Blahe pameti to delala madam Curila Plenkovicova, ktera si myslela ze vladne svetu. Ted stafetu prevzala Lady Johana Prvni a s ni uspesne zkousi mou trpelivost pan Primitiv. Vetsinou staci pohled a jde to, tuhle ale letely klice 😀

Arosek
Arosek (266 příspěvků) 15.09.2023, 13:13:13 xxx.xxx.130.20
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 15.09.2023, 09:59:16

Nam nebyl doporucen pri silne nedomykavosti mitralni chlopne. Jinak ale na bezna srdecni opotrebeni u starych psu se naopak doporucuje, takze tohle bych vzdycky konzultovala s kardiologem ktery ma psa v peci 🙂
 

Jo a taky pri selhavani ledvin se upravuje davkovani, co me tak napada. Jinak co vim zadne vedlesi ucinky nema, jen snad se nam podavat brezim fenam … coz u vas asi nehrozi 🙂

Arosek
Arosek (266 příspěvků) 15.09.2023, 09:36:35 xxx.xxx.130.20

Hele za me taky nenina co cekat.

Otasovi je 13+ a v beznem provozu je vyrazne lepsi nez treba Dududn (holt kila navic a neznicene klouby, no). Ale Karsivan ma uz dva roky a myslim, ze prave i diky nemu je porad v takove kondici, ze by mu 13 nehadal ani nejzarytejsi pesimista 🙂

Ja davam duchodcum Karsivan automaticky po ukonceni 10 roku vsem, bez ohledu jak jsou na tom. Proste jako prevenci. Jedinou vyjimkou jsou pripady kdy ho nasazuju z nejakeho duvodu driv, nebo naopak kardiaci - pro nektere srdecni diagnozy je Karsivan kontraindikovan ☹️