Aktuálně: 4 832 inzerátů175 311 diskuzních příspěvků17 762 uživatelů
Arosek
Arosek (264 příspěvků) 08.02.2024, 08:52:09 xxx.xxx.130.20

Sarah - rekla. Jen ne takhle slusne jako ty 😀

Fikovnice - tak to ja netusim. Ona asi pani naznala ze se jako zname (coz teda zname, ale zadna suprtrupr kamoska to fakt neni) a ze kdyz to s tema psama umim a obcas si beru na vycvik/vychovu a hlavne si beru ty chudaky nemocny na doziti … no, asi bude zklamana 😀

Megi - taky napad. Zkusim ji to nadhodit jestli se ozve 😀

Jinak jen abych nebyla za tu co haji PP vzdy a vsude - tak hned po ranu me nasr… situace. 
Znamy chovatel, PR az na pudu, web navonenej, samy kudrlinky a duhovy jednorozci. Fene bude v dubnu 8 let, kolikatej vrh ceka se nikde nikdo nedovi, ale odhadem patej, sestej. Mozna i sedmej.

Je mi na bliti. Myslim ze zakony tyhle zeme by se mely zmenit a to hodne rychle.

Arosek
Arosek (264 příspěvků) 08.02.2024, 08:47:14 xxx.xxx.130.20
Rezzzy:

Děkuji za postřehy, nádherné zvíře. My jsme tady na samotě u lesa, je tu 6 baráku a osa tady máme jediný. Musím cíleně vyhledávat , abych našla psa na socializaci, jinak klidně měsíc nepotkáme v okolí psa, o to víc jsem se snažila socializoval, abych pak jednou, když psa náhodou potkáme nebyla nemilé překvapená, ale je to praštěný štěně a psy miluje, taky jsem se seznámila se dvěma paničkama v okolí, co mají čubiny a občas s nima jdeme ven, s klukama je to tady bída, 


Hele ja snad zacnu jezdit na navstevy 😀

Ja naopak vyhledavam mista, kde nikdo neni, kde nikoho nepotkame. Pac me proste nebavi bud:

1 - sundavat ze svych psu neco maleho urvaneho a zakousleho.
2 - vysvetlovat lidem ze ano, fakt mame 7 psu a fakt nejsme psychatricti pacienti 😀

Samota u lesa je muj tajny sen. Jenze bohuzel, praci mame v Praze ☹️

Arosek
Arosek (264 příspěvků) 07.02.2024, 14:46:10 xxx.xxx.130.20

Ja uz jsme se vyjadrovala k podobnym tematum tolikrat a vsude, ze uz to snad ani neni mozny. A i kdyz je osveta vsude a lehce dostupna, ocividne porad malo ☹️

Tak jen k tomu ze PP neni zdravejsi nez bez PP a podobne …

V mem zivote celkem zatim 16 psu. Plemena GR, KKCHS a jeden LR.

GR s PP - 8x. Z toho dva blbe kycle, zbytek bez problemu. Lokty ok, ramena ok vsichni. 
GR bez PP - 5x. Z toho 4x v hajzlu kycle, 4x v hajzlu lokty. 

KKCHS - 2x s PP. Jeden zdravej, druhej v peti letech selest st.1. Oba patelly ok, jeden trpi na oci, ale je to pourazovy stav.

LR - 1x bez PP. Co mohl mit na tele za klouby spatne, to mel a dvakrat. 

Toliko k onomu proklamovanemu zdravi papiraku. Uz jen z logiky veci - bezpaposi se jaksi narodili z paposu, ktery meli nejakou vadu. Takze minimalne tu vadu si po rodicich nesou dal a … a dal to nema cenu kometovat. Kdo nechce pochopit, nepochopi. 

Tez jsem ted nedavno resila pripad megazabednenosti. Rodina prisla o psa GR, meli papiraka, pred tim bezpapiraka, sami poznali rozdil nejen ve zdravi, ale i v pristupu chovatele. Pes zemrel vekem. Chteli noveho, psali mi, ja stenata nemam a jen tak mit nebudu … inu nasla jsem jim zdrave a rozumne vrhy, chovky kde sleduji zdravi, maji dobry pristup, perfektni chovatelsky servis … pani podekovala a za dva tydny mi poslala fotku “takygoldena”.  A pry pokud by se neco posr… tak jestli si ho vemu k sobe!

Lidi chcou vsechno hned, naservirovany az pod rypak. 
Hledat si sam informace? Bleeee.
Cekat na neco? Bleeee.
 

Ale pak fnukat na netu jak je svet zlej a nespravedlivej, to jim jde dobre ☹️

Ve vsech tehle pribezich je mi lito jen tech psu. Stenat i jejich rodicu ☹️

Arosek
Arosek (264 příspěvků) 06.02.2024, 11:50:18 xxx.xxx.130.20
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 06.02.2024, 11:37:55

Je to tak a za me zatim vzdy bylo. U vsech mych rozumnych veterinaru plati pravidlo - radsi vemu vic, nez aby tam necozbylo. 

Jenze tohle byla akutka na klinice na pohotovosti. Tak asi doufaj ze pokud to propukne znovu, vydelaji si podruhe … nebo ja fakt jako nechapu, proc to kur..va nevzali vsechno, proc riskovat ze se to rozleze, proc riskovat druhou narkozu, proc? 

Moje veterinarka tez nechape, kamoska sestricka na veterine tez nechape. Uprimne - nikdo rozumnej nechape. 

Jenze tohle byla klinika, styl “tak nam ho tu nechte a zitra vam ho vratime” a nebyl moc prostor na diskuze. Ono to bylo celkem akutni, rozjizdel se zanet a to u seniora fakt nechci. 

Ale tak aspon mohli treba zavolat kdyz si nebyli jisti. Nebo neco … 

Musim priznat ze tohle me fakt nenapadlo. I ja jako laik pocitala ze to vemou vsechno, at nehrozi recidiva. A ze tam najdou bouli navic a proste ji tam nechaj, tak to mi hlava nebere uz vubec ☹️

Arosek
Arosek (264 příspěvků) 06.02.2024, 11:30:53 xxx.xxx.130.20
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 06.02.2024, 11:02:29

Tak u nas podobne, co se tyce progresivnosti rustu. Za tyden tenisak. 

Bohuzel uz ne podobne progresivni pristup na veterine. Vzali jen jedno varle, ackoliv jsem je vyslovne upozornovala ze pes je metuzalem, jatra drzej jakz-takz, je bezpapos a chovat na nem fakt nikdo nepotrebuje … a riziko dalsi narkozy opravdu podstupovat nechci. 

Presto nejen ze nechali druhe varle, tak dokonce nasli pri operaci vedle penisu nejakou bulku a tu tam taky nechali. A jen me upozornili ze tam je a at to pry hlidam. 

Takze tu od rana stridave nadavam, triskam vecma, brecim a googlim mozny progres ☹️

Arosek
Arosek (264 příspěvků) 06.02.2024, 10:57:22 xxx.xxx.130.20

Prosim vsechny kteri maji lepsi google-fu nez ja o odkazy jake typy nadoru varlat u psu jsou a v jakych procentech se vyskytuji. 

Uz od rana googlim jak vztekla a jedine co jsem nasla je info, ze muzou byt benigni i maligni. Jako to vim taky … ale jak casto jsou ty nebo ty a jaky konkretne typy to byvaji … nikde nic ☹️

Arosek
Arosek (264 příspěvků) 05.02.2024, 08:20:07 xxx.xxx.130.20

Ja mam zkusenost s obriky jen zprostredkovanou, ale z toh oco pisete se fakt radeji vyhnete rusakum. Tam je to o sebevedomi a vzajemnem respektu a pokud to sebevedomi nemate, pes vas respektovat nebude. 

Koukala bych po bernacich, mozna leonech, novofundkal, landseer, irsky vlkodav nebo leci varianta deerhound, bernardyn tu myslim nezaznel. Problem bude dlouhovekost a zdravi, ti obrici na tom proste nejsou uplne nejlip obecne. Ale verim ze i tak se daji najit zdrave a dlouhoveke chovy, jen si clovek asi na stene dost pocka.

Arosek
Arosek (264 příspěvků) 02.02.2024, 09:37:58 xxx.xxx.130.20
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 02.02.2024, 08:53:48

Ja uz prave studuju ty jaterky.

Ledviny ted doma nemame, jatra jo. Nejak se nam to strida …. 

Borka srdce, Zaja jatra, Gwen srdce, Mirek ledviny, Drake srdce, Otik jatra, … tak schvalne co prijde potom. 

Asi ja budu mit infarkt 😀

Arosek
Arosek (264 příspěvků) 01.02.2024, 09:01:03 xxx.xxx.130.20
Dublinbarzoj:

Ale toto není až tak sci-fi 😁. Měla jsem takovou dceru. Spinkala od jedenácti do osmi,( máma je sova), je do dneška velmi samostatná, přebalit, nakrmit, šup do postýlky a tam si hrála nebo koukala a pak zas spinkala. Nebrečela skoro nikdy - pouze když vázlo jídlo v obvyklém čase. Když  poprvé  bulela kvůli tomu, že se lekla, zhruba v půl roce tak mi náš rotvajler málem urval ruku - já ji utěšovala, jeho andílek měl trable - logicky kdo za to mohl? Když se to stalo byl vedle, neviděl důvod. Zvířátka miluje, procházky taky. A ještě k tomu vodu😁, je to ryba. Fakt moooc hodný  miminko, samý úsměv, blonďatý velmi komunikativní anděl 😁, ale nic netrvá věčně - vyrostla z toho😁, zhruba od tří převtělení v ďábla 🙈, je jí skoro sedmnáct a doufám, každý rok v další změnu 😁. Zvířátka sice miluje pořád, vodu taky, ale ten zbytek je věčný boj, ale mi ji za trest milujeme i tak😁.


Jezis to je jak u nas. Obe deti jak reklama na miminko - spat v devet, vstavat v devet, v noci jen na jidlo, ani prebalit nechteli dobytci 😀 Pres den pohoda, usmev, sezrali co videli. Plac jen pri nemoci a horecce, jinak vazne na pohodicku. 

No a ted se nam plizi puberta, tak uvidime kdo z koho 😀

Arosek
Arosek (264 příspěvků) 31.01.2024, 17:19:48 xxx:xxx.f70d:2967
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 31.01.2024, 13:24:20

Je s nima sranda co 😀

Jako slepice jsou u nas taky zlo. Ono kdyz je vidim, tak pohoda, projdeme u nohy a nic se nedeje. Klidy pred zveri. 
Jenze kdyz jsou nekde zalezly v trave a ja o nich nevim a vyletej psum pod rypakem, tak moje reakcni doba je proste kratsi nez jejich a ten ptak co neuleti je prece kridlovanej maminko … 😀

Arosek
Arosek (264 příspěvků) 30.01.2024, 23:19:21 xxx:xxx.cbd0:c952
Odpověď na příspěvek uživatele Trickyvoo z 30.01.2024, 20:56:40

Hele vlastne jo. Asi nejsme upa normalni, ale kdyz mi stene hrabe v mice s vodou a pousti bublinky a macha se v louzich, tak ho netrestam. Ale mam radost, ze to bude dobrej vodar.

Jj, tohle je uz fakt diagnoza 😀

Arosek
Arosek (264 příspěvků) 30.01.2024, 12:52:45 xxx.xxx.130.20
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 30.01.2024, 12:47:59

Vyvoji? 

No, dostala jsem nejaky lajky a myslim ze autorce prispevku (tedy zajemkyni o stene) to ani neprobehlo skrz mozek. 


Tohle je marny a marny a marny.  Osvety je vsude habakuk a stejne porad lidi kupujou zvire “na benzince za petikilo” a je jim to jedno … 

Arosek
Arosek (264 příspěvků) 30.01.2024, 12:06:01 xxx.xxx.130.20
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 30.01.2024, 09:48:56

No asi takhle … 

Jsem to na FB precetla, napsala odpoved, smazala odpoved, dala si panaka, napsala odpoved, smazala odpoved, dala si druheho panaka, napsala odpoved, dala ji zkouknout cenzorovi, prepsala odpoved a odeslala odpoved. 

Arosek
Arosek (264 příspěvků) 30.01.2024, 09:32:23 xxx.xxx.130.20
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 30.01.2024, 09:14:26

Poslu cislo uctu a zacnu fotit.  Jestli za kazdej tenhle vyraz dostanu bura, jsme do konce roku milionar 😀
Ona se takhle tvari furt.
A jeji dcerenka taky.
Ale vede synacek Primitiv. Tomu bych dala posledniho bura i ja 😀

A na mou obranu - jak Eruna, tak Feruna, tak Primuna lezli do hnusiku driv, nez zacli s loveckou praxi 😀
 

Arosek
Arosek (264 příspěvků) 30.01.2024, 08:57:38 xxx.xxx.130.20
Odpověď na příspěvek uživatele janaa z 30.01.2024, 08:45:52

Ja zajemcum o stene vzdycky licim vsechno v tech nejhorsich barvach. I fotky ukazuju. Predevsim tyhle tady co jsem postla. 
Ono to slabe kusy odradi uz v zarodku. A tem co vydrzi pak jen rikam “Ja vas varovala” 😀

Zrzavci - jako je to tak. Ucime je to. Ale tak zas jako je pravda ze my obe s Janou mame lovecaky do praxe, tak tam je to takove jako fakt zdouci, aby tu zver prinesl i z hnusu. A ono to asi vychovou nejak jde korigovat … ja teda netusim jak, v tomhle jako vycvikar tezce selhavam, pac moji psi jsou na nejake “nesmis se valet v louzi” dost imunni 😀

Jo a ten “nebozak v popredi” je draha Eruna Meruna, ktera uz uz vymejslela jak zdrhnout 😀

Arosek
Arosek (264 příspěvků) 29.01.2024, 13:40:15 xxx.xxx.130.20

Si clovek chvili odskoci pokecat do vedlejsihco kanclu a  tady tohle 😀

Janaa - Takhle vypadaji vsichni retrieveri po prochazce. A nekdy i kavaliri 😀 Nenech se mylit. Ja myslim ze MY mame NORMALNI psy a naopak vsichni ti nacancani obchazeci louzi normalni nejsou 😀

Alenko Primovi je jedno zda tekute, polotekute ci hutne. Vyvali se s chuti ve vsem. A vse jde dolu dobre. To je proste typ srsti. Z Meruny bych to musela brat vapkou, jeho staci poplacat po zadech a opada jak osika na podzim.

Kometa - nee, Jozin je mala, sedmikilova flekata zaba s vypouklejma ocima 😀

Zrzavci - jako dik, jdu cistit monitor 😀