Aktuálně: 4 831 inzerátů175 280 diskuzních příspěvků17 761 uživatelů
Arosek
Arosek (264 příspěvků) 01.03.2024, 16:10:11 xxx:xxx.a94a:a2d
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 01.03.2024, 15:30:40

Vite co? Super ze se ma vas pes dobre.

A vite co? Fakt ne super ze se ma spatne jeho mama. 

A jeste jenou vite co? Sama jste naznala ze inzerat nebyl koser a presto jste udajne nepoznala ze jde o mnozirnu? Jako to mate IQ 45, nebo vam to musi nekdo napsat na branu jako vstupni heslo?

Rad jak ne/kupovat stene je na netu bambilion, psat ocividne umite, tak jeste zapracujte na tom cteni. 

A jen tak pro poradek - prave mi u nohou chrape bezpapos. Uz kolikatej. Milovanej a opecovavanej jako vsichni u nas. Jen nebyl porizen za penize jako stenatko, alebrz vzat z utulku jako senior. 

To jen tak aby jste nahodou nepukla pychou jak jste skvela a uzasna.

Arosek
Arosek (264 příspěvků) 29.02.2024, 13:44:23 xxx:xxx.7c96:6b3b
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 29.02.2024, 13:32:59

Rada si prectu odpoved.

Moje zkusenosti se neopiraji o zadny vyzkum, jen proste leta praxe. Tak me zajima, jesli mam dobry nebo spatny vzorek populace 😀

Arosek
Arosek (264 příspěvků) 29.02.2024, 13:31:53 xxx:xxx.7c96:6b3b
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 29.02.2024, 12:59:20

Netusim ted z hlavy, nekde mam ulozene vysledky krve. Vim ze byl bilirubin nahore a leukocyty. Takze proste zanet. Mam nekde ulozene vysledky, zkusim pohledat a nahrat.

Kocky ja zas prave neumim. Ale u psu to vazne je tak, ze vetsinou kdyz maji blbe zuby, zacne jim postupne odchazet vsechno uvnitr. Zaludk (zanety), ledivny, jatra … ja nejsem odbornik, k tomu at se vyjadrej povolanejsi. Ale z meho laickeho pohledu a zkusenosti mi to prijde, jak kdyby “mam v hube zoologickou plnou hnusnejch bakterii a jak je kazdej den polykam, tak mi to dela uvnitr paseku” 

Arosek
Arosek (264 příspěvků) 29.02.2024, 12:35:08 xxx:xxx.7c96:6b3b

Alenko, Efe, Jani …

Jako jo, Jana ma asi pravdu. Trochu masochismu v tom byt musi, protoze to proste kur..va boli kdyz odejdou. A je jedno jestli je mate od mimina nebo od seniora, boli to hrozne moc. 

Jenze … ja mam v sobe nastaveno, ze radeji at umre doma, nekde kde ho ma nekdo rad a stara se o nej a ten pes je stastnej aspon chvilku, nez sam v utulku/pangejtu/u boudy na retezu. Mam tak nejak pocit, ze jim tim aspon trosku vykompenzuju ten posr… zivot, co meli. 

Ale i ja mam obcas stavy, kdy to mozek neda. 2019 v kvetnu odesla Cirda. Moje od stenete, jendoznacna vudkyne smecky, zabalila to behem dvou hodin. Ruple aneurisma nebo nador, pitva se nedelala. A kamaradka tehda jen tak mezi reci pronesla, ze doufa, ze kdyz vudce smecky zavelel, tak zbytek gerontu neposlechne. 

Poslechli vsichni ☹️ Happynka sla dva mesice po Cirde, Mirecek dva mesice po Happynce. 14 dni po Mireckovi jsem si dovezla Kittynku, tri tydny jsme spolu “bojovali” o jeji vuli zit a ona to po trech tydnech proste zabalila. A to byla posledni pest mezi oci a tehda jsme si rekla, ze neco mladsiho. Ze dalsi odchod bezem par tydnu/mesicu proste nedam. 

Tak prisla osmileta Leonka. 

A vydrzela tri roky ☹️   

Jinak Jani - ja vim … Otik a jeho jatra jsou taky fajn kasicka na penize. Jenze to je prave ono - Otas, Senta a ted i Saggi jsou “korporatni psi”, takze ja jim muzu delat dobre, ale jen diky skvelym lidem ktere kolem sebe mam!

Arosek
Arosek (264 příspěvků) 29.02.2024, 12:25:56 xxx:xxx.7c96:6b3b
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 29.02.2024, 09:59:33

Hele dle teorie veterinare je vyssi bilirubin znamka ze nekde zanet a jatra to resi. 

A protoze jediny zanet byla prostata a zuby, tak doufame, ze vyresenim obojiho to pujde dolu. 

Doufame a pro jistotu podporujeme jatra 🙂

Me to prijde jak kdyz ma pes v hube kamenolom a k tomu blbe ledviny a kdyz s emu zuby spravi, ledivny se zpelsi taky. Nevim jestli to tak je, ale tise v to doufam. 

Arosek
Arosek (264 příspěvků) 29.02.2024, 12:23:23 xxx:xxx.7c96:6b3b
Anonymní:

Kdyby jste si o ní vše zjistil, tak má chovatelskou stanici . Nenapadne vás , že takhle zachází se štěňaty. 

A i u PP se stane , že nemáte ohlášený vrh a pak jsou štěňata bez PP.


Pokud se u PP chovatele stane nechtene kryti, vetsinou (a to opravdu valnou vetsinou) to klub resi dodatecnym vydanim krycich listu a uznanim vrhu. Jasne - chovatel musi dolozit parentitu a pripadne zaplatit nejakou tu pokutu. Ale vrh PP na 99% dostane, protoze kluby z principu podporuji cistokrevny chov a ne mnozeni bez PP. 

Pokud nekdo nevyridi papiry umyslne a vlastne je ani vyridit nechce a chova planovane bez PP, byva casto z prislusneho chovatelskeho klubu odejit. 

Pak jsou experti kteri flakaji jeden vrh na fene s PP a druhy bez a hezky to stridaji. Nebo vemou steneta od feny ktera zrovna musi “stat” a hodi je pod fenu ktera ma stenata planovane. Jenze na tyhle praktiky se vetsinou drive nebo pozdeji prijde, klub naridi testy a chovatel opet byva potrestan nebo odejit z klubu. 

Jo, ne vzdy to tak je. Ale dohledatelnost informaci u choavtele s PP proste je raodve jinde nez u bezpaposu. A kde chovatel info nema nebo zatajuje, tam logicky nekoupim. 

Arosek
Arosek (264 příspěvků) 29.02.2024, 09:39:49 xxx:xxx.558e:e715
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 28.02.2024, 16:38:58

Kdyz na to kouknu timhle uhlem pohledu, tak mozna jeste zvazim sve kategoricke ne 😀

Arosek
Arosek (264 příspěvků) 29.02.2024, 09:39:14 xxx:xxx.558e:e715
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 28.02.2024, 15:57:27

Co bys nedavala? Osm psu?

No jako je to obcas na hlavu, hlavne kdyz mladosi chcou behat a duchodci se tahnou jak svatej smrad 😀 Ale da se vsechno. 

Svatozar si zaslouzi muj drahy ze - ac kockar - neremca. A pak lidi z Otikovo skupiny, ze Saggimu umoznili novy zivot u nas 🙂

Arosek
Arosek (264 příspěvků) 28.02.2024, 16:04:57 xxx:xxx.55ed:e9fe
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 28.02.2024, 15:59:17

To vis ze na ni kaslu. Jsem ochotna ji maximalne zavolat, dat obecne rady a pak poslouchat jak to nefunguje, protoze je pulka rodiny nedodrzuje vubec a ta druha pulka jen v liche dny. 

Hele ja se potrebuju povenovat zapojeni noveho clena smecky do bezneho procesu a uplne nemam naladu si sem brat jeste nevycvalaneho pubose. 

Navic mi za mesic prijde uz dlouho domluvena spageta na vycvik, ale ta je pohodova, vycvalana a zvykla na smecku, jen panicka neumi z loveciny ani “Lovu zdar” 😀

Arosek
Arosek (264 příspěvků) 28.02.2024, 15:55:42 xxx:xxx.55ed:e9fe
Arosek:

Ja uz jsme se vyjadrovala k podobnym tematum tolikrat a vsude, ze uz to snad ani neni mozny. A i kdyz je osveta vsude a lehce dostupna, ocividne porad malo ☹️

Tak jen k tomu ze PP neni zdravejsi nez bez PP a podobne …

V mem zivote celkem zatim 16 psu. Plemena GR, KKCHS a jeden LR.

GR s PP - 8x. Z toho dva blbe kycle, zbytek bez problemu. Lokty ok, ramena ok vsichni. 
GR bez PP - 5x. Z toho 4x v hajzlu kycle, 4x v hajzlu lokty. 

KKCHS - 2x s PP. Jeden zdravej, druhej v peti letech selest st.1. Oba patelly ok, jeden trpi na oci, ale je to pourazovy stav.

LR - 1x bez PP. Co mohl mit na tele za klouby spatne, to mel a dvakrat. 

Toliko k onomu proklamovanemu zdravi papiraku. Uz jen z logiky veci - bezpaposi se jaksi narodili z paposu, ktery meli nejakou vadu. Takze minimalne tu vadu si po rodicich nesou dal a … a dal to nema cenu kometovat. Kdo nechce pochopit, nepochopi. 

Tez jsem ted nedavno resila pripad megazabednenosti. Rodina prisla o psa GR, meli papiraka, pred tim bezpapiraka, sami poznali rozdil nejen ve zdravi, ale i v pristupu chovatele. Pes zemrel vekem. Chteli noveho, psali mi, ja stenata nemam a jen tak mit nebudu … inu nasla jsem jim zdrave a rozumne vrhy, chovky kde sleduji zdravi, maji dobry pristup, perfektni chovatelsky servis … pani podekovala a za dva tydny mi poslala fotku “takygoldena”.  A pry pokud by se neco posr… tak jestli si ho vemu k sobe!

Lidi chcou vsechno hned, naservirovany az pod rypak. 
Hledat si sam informace? Bleeee.
Cekat na neco? Bleeee.
 

Ale pak fnukat na netu jak je svet zlej a nespravedlivej, to jim jde dobre ☹️

Ve vsech tehle pribezich je mi lito jen tech psu. Stenat i jejich rodicu ☹️


Tak jen pro pobaveni. Nebo k placi. Ale vlastne i politovat me muzete … 

Prave mi do mejlu pristala zprava od one pani. Psovi je pet  mesicu, nezvladatelnej, agresivni, … (pry).

A tak jestli bych si ho nemohla vzit na vycvik. 

Mam sto chuti ji napsat ze ne, ze se k ni nastehuju s celou smeckou vcetne noveho prirustku a jen ji budu kazde rano a odpoledne rikat, kde byla kurva chyba uz od zacatku … 

Arosek
Arosek (264 příspěvků) 28.02.2024, 13:38:11 xxx:xxx.55ed:e9fe
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 28.02.2024, 13:19:39

Jj, je v pohode. 
Jeste si to samozrejme musi sednout, musi se naucit stekat cesky 😀 A najit si misto v nove smecce. 
Ale pujde to, on neni konfliktni.

Arosek
Arosek (264 příspěvků) 28.02.2024, 13:37:10 xxx:xxx.55ed:e9fe
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 28.02.2024, 12:50:03

Zdravej je v ramci dvanactiletyho deduly z osady.
Od utulku ma udelany zuby a je vykastrovany (mel cystu na prostate a zanet jak prase). 

Krev co delali tam vypada na ten vek a peci/nepeci skvele, jen vyssi bilirubiny, ale to muze byt tou prostatou a zanetem. Jeste dobira atb a nejaky leky na jatra, pak pujdem na testy a uvidime. Kdyztak se holt Otik podeli o dietku 🙂

Prochajdy zatim chodi kratsi, jeste ma stehy a ty atb, tak ho nechci honit po lesich. Ale tape mu to vyborne, tak bud je ok i na kloubech, nebo ma vyhodu ze je lehkej. 

Az se trochu aklimatizuje pujdeme na rtg jen aby se vedelo. Bud dostane jen nejakou kloubku, nebo Alavis nebo uvidime. 

Zubu moc nema, predevsim dolni rezaky jsou fuc komplet. Coz znamena ze se mu hur zere, ale zas je to fajn zmena proti tem mejm hltounum 🙂

Postupone ho zkusim prevest na masicko a casem mu dosypu to co povazuju u gerontu za standart - Karsivan, Karnitin, kloubka, vitaminky. Ale postupne, ted se bojim ze by z toho mohlo mit jeho telo sok 😀

Arosek
Arosek (264 příspěvků) 28.02.2024, 12:14:06 xxx:xxx.55ed:e9fe

Tak uz jsem dospala cestu, sice na me hopsla chripka, ale uz mi to aspon trochu mysli 😀

Takze Saggi, drive Bady, je udajne 9-10 let stary GR ze slovenske osady. 
Povidali ze mu hrali … z osady sice je, ale je to GR bonsai (odhadem 50 cm v kohoutku a 20 kg) - takova hodne drobna fenka. A je mu minimalne 12. 

Ale je bozi 🙂

Trochu zdrojar (aby taky ne), ale vyborne komunikuje se psama i lidma, je hodne vnimavej, pozoruje, zjistuje jak to tady chodi. Kocky mu sice prvni den lezly pomerne dost na nervy, ale vzhledem k tomu ze Carka mu zdrhne a Cestmir je splachovaci a vzhledem k tomu ze jsem se zlobila a on je fakt hodne vnimavej, tak uz je ignoruje. Ale k misce mu je jeste radsi nepustim 😀

Uz se stihl poskorpit s Primem, pac zradlo, ale nejde natvrdo, spis vystipe za nejakou svoji nastavenou hranici osobniho prostoru. Povrkava si kdyz mu tam nejaky pes vleze, resp. povrkaval prvni den a zjistil, ze mu na to smecka prdi a i kdyz on je zkousi vystipat, neopetuji utok. A on fakt neni dementni, aby sel do likvidacniho utoku, uz jen proto ze jeste netusi jake jsou vazby a kdo koho brani, zato tusi se se svoji vahovou a vekovou kategorii to asi pripadne nevyhraje 😀

Co me bavi je fakt, ze Otik desne ozil (rada pro povzbuzeni stranouciho seniora - poridte mu jineho seniora 😀) a ze dokonce i Otik ho respektuje, neotravuje a uci co a jak. A dokonce i pometla Ferida, Prim a Skvarek okolo nej chodej div ne po spickach aby ho nesmetli 🙂

Suma sumaru - davam tomu mesic, dva a bude plnohodnotnym clenem smecky 🙂

Jo a jedna rani posnidanova a poprochazkova. Na posteli z leva: kus Erisky, Drake a Saggi, dole z leva kus Prima a Otik. Je hezky videt proti Drakeovi jak je drobouckej a malickej a taky jsou hezky videt diry v modrem prehozu, coz je Otikovo prace 😀

Obrázek
Arosek
Arosek (264 příspěvků) 27.02.2024, 12:22:26 xxx:xxx.aa11:e30c
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 27.02.2024, 11:46:55

To je prosim nas Saggi 🥰

Driv Bady, ale on  na to stejne neslysi 😀

Arosek
Arosek (264 příspěvků) 27.02.2024, 12:21:51 xxx:xxx.aa11:e30c
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 27.02.2024, 11:26:03

Jj, dojela jsem vcera v deset vecer. Trochu narocna cesta, ale on je v pohode 🙂

Arosek
Arosek (264 příspěvků) 23.02.2024, 12:08:15 xxx.xxx.130.20
Odpověď na příspěvek uživatele janaa z 23.02.2024, 12:04:01

Njn, patek. To me snad omlouva 😀

Ale jinak - ono je jim jedno jestli jsou za dobytky v Tachove nebo v Piestanech 😀
A tim myslim vsechny - moje, tvoje, … vsechny pracovni magurky 🙂

Arosek
Arosek (264 příspěvků) 23.02.2024, 11:59:18 xxx.xxx.130.20
Odpověď na příspěvek uživatele janaa z 23.02.2024, 11:57:56

Jani to moje je fotka z honu, proslavene tachovske Pradlo 🙂

Ale nic to nemeni na faktu, ze psi to stejne berou jako lazne 😀