Aktuálně: 4 594 inzerátů178 060 diskuzních příspěvků17 802 uživatelů
janaa
janaa (401 příspěvků) 28.11.2023, 14:25:40 xxx:xxx.9c94:dce5
impact:

Realita je ale taková, že na hony chodí i bezpapoši… 


Já mluvím o zkouškách. Na honu musí být daný počet psů s LUP, kolik je tam jiných psů, je pak věc každého hospodáře. Na hon se berou i mladí psi bez zkoušek. A s bezpapošem jsem kdysi taky chodila😉

janaa
janaa (401 příspěvků) 28.11.2023, 13:28:31 xxx:xxx.9c94:dce5

U nás sněhová kalamita, celý dopoledne nešel proud,takže žádný topení,žádná voda… zimu nemám ráda a v téhle podobě vůbec. Každopádně psiska jsou nadšený a dnes zdatně pomáhali odhazovat sníh

Obrázek
janaa
janaa (401 příspěvků) 26.11.2023, 21:23:16 xxx:xxx.bcac:56d8

Viz bodlinka. Tito kříženci nemají nic společného s místními “voříšky” a už vůbec ne s psy bez PP. Za křížence si dosaďte divoké psy, ale opravdu divoké, do jejichž reprodukce a života lidé vůbec nezasahují. Logicky vám pak vyjde,že takového psa ale nikdy nemůžete pořídit

janaa
janaa (401 příspěvků) 26.11.2023, 20:33:39 xxx:xxx.bcac:56d8

Podle některých vědců je dokonce kříženec označován jako super plemeno a měl by být považován za samostatné plemeno.

Podle kterých vědců, určitě máte odkaz na studii,tak nám jí pošlete😉

janaa
janaa (401 příspěvků) 23.11.2023, 19:05:49 xxx:xxx.847b:b1a

Chemickou kastraci jsem dala před lety jednou labošovi,když jsem odešla od manžela,měla jsem k němu dvě feny, bydlela jsem v jedný cimře v baráku u kamarádky,ona sama měla další feny. Účinek přetrvával zhruba půl roku. Žádných změn v povaze,aktivitě,žravosti jsem si nevšimla. Pro mě to v té době bylo úžasné řešení. Pak už jsem se zase zmátořila a háravky mohla ošéfovat jinak.

Jinak klasicky kastrovaného jsem měla kříženýho jagoše, ten byl maniak hypersexuální,první léta jeho života jsme ještě bydleli v Praze,takže háravky vždycky nějaká, a on prostě šílel nonstop, celej den,celou noc,mazec. I přes kastraci o háravky zájem neztratil,ale už to prostě nebyla ta šílenost. Ovšem nakrývat je byl schopen furt😄 stejně tak machrovat na psy,provokovat atd. Prostějagoš,no, koule nekoule😎 a teď mám kastrovanýho mopse, vojede všechno, a přísámpánbůh je to první pes,co si umí honit šulína🤣 nechali mu totiž třetí kouli,tu na krku

janaa
janaa (401 příspěvků) 22.11.2023, 08:44:19 xxx.xxx.174.187

Rušit jej asi nechci, z toho mám špatný pocit aby to držel v sobě ještě když je to štěně a kor teď na zimu kdy bude běhání ven vopruz

Jj,to je fakt dobrej důvod mít doma psí záchod. Kdo by v zimě lítal ven😎

janaa
janaa (401 příspěvků) 21.11.2023, 20:07:50 xxx:xxx.7a46:438d

Tak pokud by to byla třeba tukovka,tak není potřeba tak kuchat,může se jen vyříznout to. Pokud to bude nějaký bubák,tak podle typu je vhodné vyříznout s okraji třeba jen bulku a vykastrovat, jindy vzít fakt celou lištu. Co když vám pak přijde rozbor s doporučením na sebrání celé lišty? Další operace? Já bych chtěla vědět předem, o co jde, a na základě toho se rozhodovat. Každopádně,ať se rozhodnete jakkoli,moc moc držím palce

janaa
janaa (401 příspěvků) 20.11.2023, 16:21:15 xxx.xxx.174.187
Odpověď na příspěvek uživatele L.S. z 20.11.2023, 16:10:48

Já to taky netušila,ale příbalový leták říká toto: Smecta je přírodní čištěný jíl s vysokou vazebnou kapacitou, jenž je schopen se vázat s hlenem sliznice zažívacího traktu a zvyšuje tak jeho kvalitu a množství. Touto cestou chrání sliznici proti infekci a škodlivým látkám a umožňuje rychlejší uzdravení. Současně je Smecta schopna vázat toxické látky produkované infekčním původcem průjmu. Smecta nebarví stolici, není RTG-kontrastní, nezrychluje ani nezpomaluje průchod trávicím traktem. Nevstřebává se. Vylučuje se stolicí. Přípravek SMECTA se používá k léčbě akutního a chronického průjmu u dětí (včetně kojenců) a dospělých a na doporučení lékaře k symptomatické léčbě bolestivých příznaků spojených s onemocněním jícnu, žaludku, dvanáctníku a střeva.

Hele,ono asi záleží na původu problémů,no. Kortikoidy - to by celý problém byl autoimunitní? Pokud jo,tak je jasný,že to nic přírodního nevykurýruje. Kortikoidy teda taky ne,ale utlumí tu imunitu. Na prd,no…

janaa
janaa (401 příspěvků) 20.11.2023, 14:42:31 xxx.xxx.174.187
Odpověď na příspěvek uživatele L.S. z 20.11.2023, 13:31:21

Hele,začalo to pomlaskáváním po žrádle. Nejdřív jen to. Postupně se přidalo velký slinění, pak bylo vidět,že jí to i trochu vyletí do tlamy a spolkne to. U toho přecházela,nemohla se uklidnit,bylo vidět,že jí není dobře. No a končilo to tím, že to i vyletělo, i x hodin po krmení, takže jsem to našla ráno v posteli a v konečný fázi mi i několikrát nablila v noci do vlasů😀😏 Smecta by mě nenapadla, ale vetka říkala,že se to tím léčí taky, ve větších dávkách, a díky tomu, že Belča má xx léků a krevní testy takový všechno na hraně,nechtěly jsme přidávat něco dalšího, a zkusily nejdřív smectu jakože přírodní věc. A zaplaťpánbůh jí pomohla

janaa
janaa (401 příspěvků) 20.11.2023, 13:05:38 xxx.xxx.174.187

Hele,ono ti stejně nezbyde než to pokusama a omylama prostě vyzkoumat,co jí bude sedět. Já si tím prošla u Belliny a byl to očistec. Až zpětně vidím,že to zažívání nebylo nikdy nic extra,ale jak neznám její historii,tak jsem to brala tak,že to tak prostě je. Čím kdy byla živená,nikdo neví,každopádně vypadala otřesně,když se dostala k holkám do sdružení. U nás hned dostala maso,to jí chutnalo,ale střídaly se epizody normálního žraní, a pak epizody,kdy třeba tři dny nesežrala nic. Občas nějakej průjmík, ale nic děsivýho. Pak se přidal reflux žaludku a epizody nežravosti byly častější. No a pak začala průjmovat, ze začátku jsem to přičítala stresu, páč ona je nervés labilus technikus, a zrovna jsem měla štěňata, ke kterým jsem jí ale ještě nepouštěla,páč jsem se bála,že mi je zabije. Jenže pak už k nim mohla a rozjel se ne průjem,ale sračka jak bič, pokajdila si pokaždý celý nohy tak, že jsem jí musela sprchovat. Přitom kvůli refluxu do každýho žrádla dostává smectu. Tak dostala atb, různý přípravky, nic nepomáhalo. Už jsem měla doma nějaký spešl antibiotika silný jak kráva s tím, že je nasadíme. Ale začalo se to trošku zlepšovat,tak na ně nakonec nedošlo. V tý době jsem jí vysadila krátkodobě veškerý léky,co má, a převedla jí na vet dietu - to byl taky porod, protože něco nežrala, po něčem se průjem naopak zhoršil. Nakonec jsme našly s vetkou vyhovující dietu, granule a konzervu, začala vracet léky - po lécích na srdce opět průjem,tak se změnila léčba. Držela jsem jí na výhradně dietě x měsíců, než jsem se odvážila začít zkoušet maso. Každopádně se nám podařilo zkombinovat na půl vet dietu a vybrané druhy syrového masa, které jí vyhovují. Od té doby máme (ťuk ťuk) klid, zažívání funguje, už ani ten reflux se tak neprojevuje (ale Smectu dostává do každého žrádla stále), a nemá ty několikadenní epizody nežravosti. Teď nežere jen výjimečně,když odjedu pryč, a stávkuje. Nicméně jí to vydrží den,max dva a zas baští. Prostě jsme našly nějakou ideální kombinaci a u té setrváváme. 

janaa
janaa (401 příspěvků) 09.11.2023, 15:40:04 xxx:xxx.77d5:a3e7

Nedýchala? To snad ne, to se opravdu u epi nestává (kontrolovalo se srdce?). A jinak ano, epilepsie se může projevit kdykoli během života. Náš mops měl první (a zatím jediný,ťukám na vše) záchvat letos v šesti letech. Bude se muset vyladit dávka léků, někdy to trvá a pes ze začátku může být spavější,dezorientovaný atd. 

janaa
janaa (401 příspěvků) 09.11.2023, 09:58:25 xxx:xxx.77d5:a3e7

A proč na důchodkyni chcete dělat pátý vrh? Jasný,funkčně klidně ve dvanácti,ale jestli jí máte jen trochu rád,tak už jí dáte zasloužený klid a odpočinek a nebudete jí vystavovat zvýšenému riziku. On jako pátý vrh na jakkoli staré feně je pro mě otřes

janaa
janaa (401 příspěvků) 03.11.2023, 18:52:53 xxx:xxx.98d5:e443
Plaka:

Ano, on měl 4 dávky po týdnu.  První dostal 5. 9. Protokol dodržen. I tak mi veti říkali, že u Osteopenu mají zkušenosti, že zabírá tak u 50 % psů.


Ahaa,já myslela,že jste to vzdali dřív. No,je to na prd.