Aktuálně: 4 594 inzerátů178 062 diskuzních příspěvků17 802 uživatelů
janaa
janaa (401 příspěvků) 19.10.2023, 18:02:49 xxx:xxx.293c:2da4
Sardullah:

Jako musím říct, že jasně …mám pastevce…a tak se soumračným preventivním štěkotem nutno počítat, ale…..člověk přijede večer z práce, když hódně dobře, tak 19:30h, standardně spíš později, ještě musí spoustu věcí pofackovat, ideálně s pejsama alespoň na chvíli na prochajdu a když potom vše živé v domě nakrmí, Ginu pěkně ručně vidličkou, protože ona to jíst z toho talíře sama nebude, občas i Matýska, protože už chytá její manýry…tak vezme pejsy na zahradu, že si tam s nima u kafíčka konečně v klidu vykouří dvě cigaretky a začne to….madam leží uprostřed dvora…a začne…haf…haf…hafhafhaf….Gino, ticho buď……haf…řekla jsem ticho……….haf haf…..GINO!!!!😠…..madam se zvedá a odchází k brance….hafhafhafhaf…haf….Gino, ticho a švihej od tý branky…..haf haf….takže se zvedám, dojdu k brance a říkám "Ginuš, tak mazej…! a Gina odchází od branky a lehne si na dvůr….srknu si kafe…hafhafhaf…a už je zase u branky…opakuji proceduru…..no a když jí to přestane bavit, protože furt prudím, ulehne na bok a hodí se do stand-by režimu….usrknu kafe a Mates ..hafhafhafhaf…a letí k brance, protože někdo prochází…takže se zvedá i bílá medvědice a jde se juknout, co se děje……no a pak to opakujeme celé od začátku. No prostě moje představa poklidné siesty se tak nějak neslučuje s večerním programem bílé Kanimůry.😴


Jasně,máte pastevce. Ale moje čubky si jen myslí,že jsou večer pastevci🤣

janaa
janaa (401 příspěvků) 19.10.2023, 15:20:47 xxx:xxx.293c:2da4
Aluška:

Krysy z Ikea ? U nás jezevčík z krysy udělal do 20ti minut prázdnou kůžičku. Ležela na trávníku, pak zmokla a když přišla kamarádka na návštěvu, ječela na mě : máš tu chcíplou  krysuuuuuu 😀 😀


To říká naše vet,když na jaře přijede očkovat smečku, že první co je, že se vyděsí, že po zahradě leží mrtvoly 😀 ne, většinou jsou to pozůstatky hraček z vánoc, který zapadaly sněhem, a v době jejího příjezdu aktuálně rozmrzají😂

janaa
janaa (401 příspěvků) 19.10.2023, 15:13:47 xxx:xxx.293c:2da4
Sardullah:

Jo…psi s největší pravděpodobností vidí ve tmě líp než my lidi…teda než já určo. Ale na druhou stranu to, že ve tmě lépe vidí, neznamená, že se za tmy cítí komfortně. Jako noc není den. Stejně tak jako Gina začne za soumraku hlásit všem vlkům v okolí, že tady nebude jehněčí kýta zadarmo, tak naopak Mates si ve tmě teda není jistej v kramflecích a raději se drží blízko u mě.


To mě pobavilo. Naší bílou sílu musím vždycky se soumrakem zavírat, páč tvrdím, že se za soumraku mění z labin na středoasiaty, obsadí vyvýšenou příjezdovou cestu, šéfová uprostřed, a vysílá je kolem plotu zahrady všem oznamovat, že teritorium je obsazeno😀

janaa
janaa (401 příspěvků) 18.10.2023, 13:45:30 xxx:xxx.e038:bb58

Já jen dodám,rozlišujte chůzi na vodítku (jen netahám) a chůzi u nohy. A s 5měsíčním štěndem něco nacvičujte,až bude řádně vyběhané a unavené. Což u setra fakt jako trvá

janaa
janaa (401 příspěvků) 18.10.2023, 13:43:39 xxx:xxx.e038:bb58
Thielli:

Na Zoohitu nakupuji často, ale víte, co mi teď opakovaně udělali? Že když jsem si prohlížela něco dvakrát, zvedli mi při třetím náhledu cenu. A za měsíc byla cena zase jako předtím. Byly to drahé položky. Třeba teď u té pláštěnky se to stalo zase. Podívejte na ty cenové disproporce. Dříve to bývalo to tak, že s velikostí rostla cena nebo byla cena stejná bez ohledu na velikost.  Už jsem slyšela, že to některé e-shopy takto dělají. Co si o tom myslím, je nepublikovatelné. 

Obrázek

Nene😲vím,že to dělá jedna cestovka,ale eshop?

janaa
janaa (401 příspěvků) 14.10.2023, 11:35:04 xxx:xxx.93f0:e5db
Orionka:

Znám krásného středního knírače. Opravdu krásný pes. Údajně žije bez slinivky, minimálně 5 let. Teď je mu cca 12. Je to možné ?


nespletli to a nebylo to bez sleziny?

janaa
janaa (401 příspěvků) 14.10.2023, 09:51:44 xxx:xxx.93f0:e5db
Doron:

To je ten starší, je mu 11. Ale je to děsný. 

S tím psychomotorickým neklidem je to problém , v psí psychiatrii se nevyznám, asi bych dávala něco na uklidnění nebo na spaní.

Nevím co se dává, jestli hypnotika, barbituráty, anxiolytika, antipsychotika ( bych tipovala nejvíc). Radši bych měla pejska “ zfetovaného” , než v úzkosti. Taky musíte brát ohled na sebe, je to od Vás moc hezké , že se tak obětavě staráte, ale jestli nebudete spát, brzy se zhroutíte .

Je to hrozná situace, člověk se někdy nemůže psa vzdát i když tuší, že k dobrému to nepůjde 😔, sama to znám..

Tak snad ještě nějakého veta, který se specializuje na psychiatrii bych vyzkoušela..


Díky za opravu,přehlídla jsem…

Ale jinak souhlasím, kdyby se podařilo s neurologem najít nějaké psychofarmaka alespoň na noc,aby psa utlumila,tak by to vůbec nebylo špatné. Takhle to dlouhodobě není udržitelné.

Btw co vyzkoušet takový ten úvaz,co se doporučuje dávat psům,co se bojí,na silvestra. A naučila bych odpočívat v ohrádce a dávala na noc tam. On když nebude mít prostor na to chodit,tak třeba by udělal pár koleček a zase sebou plácl. A i z hlediska úklidu….A tam se mu nic nestane

janaa
janaa (401 příspěvků) 14.10.2023, 08:34:58 xxx:xxx.57d8:d61d

Hele,a dělalo se vyšetření mozku,jestli tam není nějaký nádor? Co je to za plemeno? Osmiletej pes,to je šílený

janaa
janaa (401 příspěvků) 13.10.2023, 13:14:51 xxx:xxx.c735:d658
kometa:

Asi jo, doma stále ještě netopím.


To mi taky ne, jsme chudý severočeši😀 přes den se obleču a v noci mě hřeje osm čoklů😂ale po víkendu už to podle předpovědi moc nevidím

janaa
janaa (401 příspěvků) 13.10.2023, 13:02:58 xxx:xxx.c735:d658
kometa:

Na dnešní výstavu ovoce si jedna studentka přivedla grifonka, dělá s ním agility. Ale ten krátký čumák je dost limitující - dneska je zase docela teplo.


Mimo téma,ale kdeže je dnes teplo? Tady je zima jak v morně😀

Grifonci jsou určitě vhodní jako rodinní psi, ale bývají docela akčňáci. Četla jsem před časem srovnání grifonka a mopse od člověka,co míval mopsíky,a pak pořídil grifonka, a sám psal, že plemena jsou to nesrovnatelná, že grifonci jsou daleko víc akční,samostatnější a tvrdohlavější. Koneckonců vznikli přikřížením mopsíků, nicméně mají v sobě pinče, malé španěly, asi i nějaké teriéry….asi to bude kus od kusu, ale musí s tím člověk počítat, a říct si,co od psíka očekává, a co může nabídnout. Určitě to není typický společenský gaučák. Ta čenichová partie samozřejmě výrazně zkrácená je, a s tím se snoubí problémy brachycefaliků, i když to u nich není třeba tak extrémní

janaa
janaa (401 příspěvků) 12.10.2023, 09:04:13 xxx.xxx.174.242
Anonymní:

Pes oblečen v kožišině?? 😲 to bych asi sápala taky 😀


Nooo, kapucka kožešinová s dluhým chlupem,kožešinka okolo pacek,zadku, mě málem mrsklo a psy taky😄 pravda,pak se hluboce zastyděli,když zjistili,že i TO je pes😂

Mopsle je dokonalá

janaa
janaa (401 příspěvků) 12.10.2023, 08:21:36 xxx:xxx.81a:1162
Zrzavci:

Taklenc?

Obrázek

🤣 se obávám,že já si oblíknout plyšový dupačky,tak to ze mě bloncky strhnou 😀a rozsápou😄 pamatuju jak kdysi v Praze vystartovali (naštěstí na vodítku) na “cosi”….on to byl pes, ale oblečen v kožešině😲

janaa
janaa (401 příspěvků) 11.10.2023, 19:44:35 xxx:xxx.81a:1162
Sarah01:

Jako ten pelech? Že jo? 😂


Jooooo😀🤣😂 ještě nejlíp do toho vlízt v takovejch těch plyšovejch dupačkách pro dospělý😛

janaa
janaa (401 příspěvků) 10.10.2023, 15:26:40 xxx.xxx.174.242

Mám doma svůj odchov - labinu,děláme vrcholově lovecký výcvik, v sezoně psi pracují v praxi, chovám. Čuba zůstala doma jako pokračovatelka. Všechno bylo zalité sluncem, fena zdravotě super,vše vyšlo, pracovně excelentní, ve dvou letech vyhrávala vrcholové klubové zkoušky. Pak si ve dvou a půl letech skočila ze skály za zajícem,poškodila ramena, natrhala vazy u nich,ty zosifikovaly…. neoperovatelné,neléčitelné, čuba s přestávkami kulhá,někdy víc,někdy míň. Vrcholový výcvik a soutěže pasé, praxe pasé, a páč nejsem dobytek,nebudu na ní chovat a riskovat zhoršení zdravotního stavu březostí a odchovem štěňat. Navrch čuba hyperaktivní mladá s nutností něco dělat. Tak jsem já, cvičákem nepolíbená, začala s ní dělat Rally obedience, otevřely se mi nové obzory, poznala jsem nové lidi, širokou škálu jiných plemen, je to pro mě relax. Takže je vlastně vše,jak má být, jen se modlím,aby stav zůstal alespoň takový jaký je, protože dívat se na mladé zvířátko s bolestmi je na pytel.

janaa
janaa (401 příspěvků) 07.10.2023, 16:14:00 xxx:xxx.3c7b:f10e

Mimo řečeného mě napadá, v kolik ho zavírá domů? Nedal by se čas posunout. Nevím,zavřít, před půlnocí ještě k němu zajít,případně vyvenčit, zase odejít.

plus u těch koní,v autě,píšeš,že samotu zvládá,ale nepředpokládám,že tam je sám nějak extra dlouho? Tak mu prodlužovat samotu tam,on jí asi jako takovou moc naučenou mít nebude…

A možná bych mu i nasadila nějaký geriatrikum, karsivan,geriadog apod., ono to může i souviset se začínající stařeckou demencí. Minimálně to,že nevydrží spát dlouho,pak se probudí,nikde nikdo, začne výt….