Aktuálně: 4 594 inzerátů178 062 diskuzních příspěvků17 802 uživatelů
janaa
janaa (401 příspěvků) 03.11.2023, 17:55:29 xxx:xxx.98d5:e443
Plaka:

Arosku
Hele ale … kdyz vemu jak rychle jde vyvoj kupredu, treba vymyslej jeste neco dalsiho a jeste lepsiho.
Toho už se Vořech nedožije. Ale jo, taky doufám, že vývoj půjde kupředu a vychytají se vedlejšáky co nejvíc.

Janaa
Osteopen mu zabral, ale vlastně jen krátkodobě. Právě kvůli ústupu jeho účinků jsem volila tu minidávku L. Nebudu už do něj nic dalšího cpát, musím se smířit, že je dobojováno. Představa psa, kterýmu selhávají ledviny, je snad horší než řešit zvíře, co má problémy s pohybem. Víc času pro Vořecha holt už neusmlouvám.

Efe
Fantomová bolest je dobrý příměr. Tak nějak to vypadá. U čeho to měl koník? 


Tak osteopen má účinnost týden😉

janaa
janaa (401 příspěvků) 03.11.2023, 08:39:06 xxx:xxx.98d5:e443

To mě moc mrzí, vy fakt musíte mít každou specialitu.

A ten osteopen nezabral? I když tam si nejsem jistá těma ledvinama. Nebo dát prostě trocoxil, a upřednostnit bezbolestnost před rizikem, že to ty ledviny zhorší. No,nezávidím vám

janaa
janaa (401 příspěvků) 02.11.2023, 07:34:45 xxx:xxx.b45b:23ee
sutrik:

I tak zkuste mrknout na rally obedience. Připadá mi to ze všech poslušností jako nejzábavnější disciplína. 

RO bych ráda zkusila. V mé oblasti je bohužel nedostatek cvičitelů, už jsme s kamarádkou oslovily čtyři. Jeden má volno zřejmě jen pro jednoho psa (jsem bez auta, tak bude jezdit kamarádka), dva nám ani neodpověděli. V čtvrtém případě jsme domluvení na cvičák 50 km daleko, kde se RO začíná cvičit, ale vůbec nevíme, kdo tam cvičí…


Zkoušeli jste se poptat na FB skupině? Odkud jste? RO je fajn oddechovka, i když na mě už tam taky řada lidí blbne a vymýšlí i v řádech kraviny,tím,jak se z toho stal populární sport. Ale je to sport pro všechny plemena,lidi, je to fajn.

Doron - já neporadím,nicméně jsem viděla cvičit briardy v zko Stará Paka a naprosto super

janaa
janaa (401 příspěvků) 01.11.2023, 08:43:54 xxx:xxx.8662:e74d

Biothane je za mě top. Ještě na ifauně jsme s někým stopovačku řešili (možná zrzavci?). Neklouže,nenasákne,v ruce nepálí,nedělají se na něm uzle, stačí osprchovat….já mám léta barvářskou šňůru a obojek z biothanu a nedávno jsem pořídila komplet biothanovou výbavu

janaa
janaa (401 příspěvků) 26.10.2023, 08:58:15 xxx:xxx.b221:2061
efe:

Vahine: ano na bitiba. Jinak s tou fyzio má Jana pravdu. Kdysi jsem chodila s Hupi a mělo to výsledky. Chodila ve vodě na pásu a pak s ní cvičili, což se jí strašlivě nelíbilo, ale pomáhalo to. Záleží samozřejmě, co přesně mu je, ale i po mně tenkrát chtěli rtg, aby nešahali do něčeho, čemu by to spíš ublížilo.


Já jezdím se starou Baruškou, chození na pásu ve vodě super, balančky a podobný blbosti super, teď si lehni,bude masáž - neeee,já nechci v klidu ležeeeet, to je děsný muči muči😀 ale teď jsem měla sebou dvakrát Adélu, kterou sejmul na kachnách výmar a pochroumal jí přední nohu, a ta se po krátkém přemlouvání a vysvětlování,že masáž nespočívá v drbání pupku, naprosto rozteče a max si to užívá. Jsem tomu nevěřila

janaa
janaa (401 příspěvků) 26.10.2023, 08:03:59 xxx:xxx.b221:2061
Vahine:

Parádní lehátko efe 👍na bitibě jste teda koupila? 

My teď řešíme u bělouše bederní páteř, tak jsem teď koupila schody ke gauči nebo posteli. Možná na lehátko taky dojde, uvidím ještě.

Zřejmě od bolesti se mi doma 2x počůral, když byl sám, protože skáče na postel a zase pak dolů, to vím podle hlídací aplikace a 1x venku vypustil MM, když jsem ho asi vzala blbě do ruky, protože nechtěl jít, když předtím doma nedoskočil na gauč a spadnul na bok na plovoučku. Dle rtg zřejmě mírná protruze/extruze L2-L3 ( pan doktor by po potvrzení MR × CT operoval, ale našeho citlivku a bolestínka si nedovedu do takovém zákroku představit. Raději bych do toho nešla, ale kdoví, co bude… 🤷‍♀️

Obrázek

Vezměte zprávu od veta a najděte si kvalitní fyzio, to umí zázraky, a naučí vás i jak cvičit s psékem doma. Po schodech ho naučíte chodit na vodítku pamlskama, ale aby neblbnul,je potřeba ten gauč,alespoň v době vaší přítomnosit,obestavět tak,aby prostě jinudy než přes schůdky nemohl. Nebo dát psa do jiný místnosti

Efe.bombaa

janaa
janaa (401 příspěvků) 24.10.2023, 13:10:42 xxx:xxx.502a:485f
Lenocka:

Ano, přezubuje (spíš končí) a na horní čelisti má na každé straně jeden navíc. Ještě mám tedy maličkou naději, že je mléčný, ale nemyslím si to.

Je to ten na obrázku zakroužkovaný, prostě je tam 2x. A prý je zdvojení zubů často právě u tohoto 🤷‍♀️

Obrázek

P1 u mléčného vůbec nejsou a u trvalého se většinou klubou jako poslední, klidně v sedmi měsících, jsou úplně pidi. To je zvláštní. A běloušové na to trpí?

janaa
janaa (401 příspěvků) 24.10.2023, 12:30:00 xxx:xxx.502a:485f
Lenocka:

Chjo, já teď čerstvě vstřebávám zklamání. Po pouhých 2 měsících, co s námi žije, už vím, že i kdyby malá bílá byla sebelepší, tak chovná nebude - má nadpočetné 2 zuby. 
Vzhledem k tomu, že první fena na jaře přišla o štěňata a je vykastrovaná, tak jsem měla velké naděje v nové importované holčičce. A už v jejich 5 měsících vím, že to nepůjde. 
Jo, není to o zdraví, o nějakých potížích. Vůbec není jisté, že by jinak kvality k chovu měla. Ale takhle brzy je to velké zklamání. 


To jako přezubuje a vyrostly jí dva zuby navíc? Můžu se zeptat jaké? 

janaa
janaa (401 příspěvků) 23.10.2023, 20:26:40 xxx:xxx.c334:579f

Posílám mailem pracovnici,která má na starosti plemenku u daného plemene (u nás je to konkrétní pracovnice na čmkj). Takže podle plemene. Ale vždy jsem  posílala jen oskenovanou tabulku ze zkoušek a zápis v PP

janaa
janaa (401 příspěvků) 20.10.2023, 21:39:13 xxx:xxx.a97e:98e1
Tenurri:

Takhle, abych někoho nehanila neoprávněně…samozřejmě se na tento test zeptám. Brala jsem testy uvedené v kolií databázi. Na druhou stranu s tím, jak chovatelé (ne)aktualizují svoje stránky je možné, že ten test má, jen ještě není nikde zapsaný.

Co jsem koukala tak test na PRA tam nemá uveden skoro nikdo. Jen CEA. 


No,to já bych ho tedy sakra chtěla

janaa
janaa (401 příspěvků) 20.10.2023, 21:22:56 xxx:xxx.a97e:98e1
Tenurri:

Ve zkratce si to představuji přesně naopak, než to bylo u našich koček a to bylo u obou tak, že na mě tak nějak zbyli 😅. “Máme poslední volné koťátko”

Oba jsou pro nás naprosto úžasní, ale třeba Willy má složitější povahu a je to bojínek. Hlavně na lidi. 

Takhle, já si štěně nikdy nevybírala, tak samozřejmě nevím jak přesně to chodí. Určitě si nechci vybírat z fotky, chtěla bych tam jet osobně. Tu druhou chovatelku zatim znám jen přes výměnu e-mailů. S první jsem se viděla už osobně na klubovce a viděla(a pomuchlala) jsem i její fenky + i některé potomky. Tam vím, že se psům věnuje a že dělá hodně support majitelům svých odchovů. 

Janaa: krátkosrstou kolii 

Vybírala jsem si z chovek, které neměli moc vrhů, mají co nejvíc vyšetření u rodičů a nemají rodokmeny barevné jako omalovánky…koukala jsem i na rodiče páru, případně odchovy…dále jsem pak hledala info různě po internetu, sleduju dost českých koliích profilů na instagramu 😅, kde jsou vidět i potomci…koukala jsem i na názory samotných chovatelů…například jednu chovku jsem vyřadila, protože opěvovala Dostála z psí školy Falco…nevím jaký tu na něj máte názor vy, já ho moc dobrý nemám. Dostala jsem nějaké reference i (myslím že ještě ) na ifauně od majitelů kolií. Další chovku, která se mi líbila jsem taky spíše vyřadila, protože tam jsou kočky úhlavní nepřátelé…a já mám dvě doma. Ono se to vyselektovalo tak nějak postupně i podle pocitu. 


Tak zrovna u kolií by snad měl být test na PRA samozřejmostí,ne? Vím,že trpí na víc očních chorob,ale pokud to jedna chovka netestuje a druhá ano,bylo by to pro mě dost zásadní

janaa
janaa (401 příspěvků) 20.10.2023, 19:37:27 xxx:xxx.a97e:98e1

Tenurri -  a co že to plánujete za plemeno? Jinak za mě informovaný nadšený začátečník je mnohdy daleko lepší,než zkušený chovatel,který si často jede ve svých zajetých kolejích. Ale to je i o vašem pocitu z chovatelů jako z “lidí”, často je to i o vzájemném “sednutí si”.

janaa
janaa (401 příspěvků) 20.10.2023, 08:23:20 xxx:xxx.fb3d:c7ce

Vi zrzavci. Btw plachost je u čsv velmi častá, to,co se často označí za dominanci, je ve skutečnosti strachová agrese. Chtělo by to někoho,kdo specifika čsv zná a pomohl by vám