Aktuálně: 4 597 inzerátů178 081 diskuzních příspěvků17 802 uživatelů
janaa
janaa (401 příspěvků) 03.12.2023, 22:18:44 xxx:xxx.39e4:8ed6
Terven:

Ono teda, chovatele pinčů by to označení psycho pěkně nadzvedlo😄

Pinč by měl být vyrovnanej neohroženej pes, žádná třesoucí se troska. Historicky se používal k lovu hlodavců, takže hodně aktivní, není to gaučák. Je to spíš pes na sporty, pro aktivní lidi- a od toho se to odvíjí. Lidi si ho pořizujou jako bárbínu, nevychovávají, nesocializujou, nezaměstnají - a psovi logicky bzíká. 


Však to já všechno vím. Ale co jsem poznala pinče (čest výjimkám), tak ho buď měli jak mimino paničky nebo jako vnouče starý babky. Sportovního pinče jsem znala jen jednoho. Ale to je to samé jorkové,čivavy atd. S dobrým vedením jsou to všechno super psi,ale…

janaa
janaa (401 příspěvků) 03.12.2023, 21:59:07 xxx:xxx.39e4:8ed6

řekněme, trochu senzitivnější

😂 hezky řečeno.. ale jasný,rozumíme si

některý lovečáci se třeba klepou,když se obstoupí první leč, než to začne lítat,střílet se a padá to…mě holky mlátěj vocasama 😀ale důvod je stejnej

Jnak buldoček,když není vyžranej,vypadá,že má hmotu, protože má širokej hrudník, ale tuk pod tou kůžičkou moc taky nemá. I když uznávám,že vidět štíhlýho buldočka je taky kumšt

janaa
janaa (401 příspěvků) 03.12.2023, 20:45:44 xxx:xxx.39e4:8ed6
Terven:

Jo jo…chodím pravidelně na farmářský trhy a lidi tam běžně vodí psy. Vždycky bych vraždila, když vidím, jak popocházejí od stánku ke stánku, klábosí se známejma - čili pohyb nula nula nic, a vedle nich se klepe nahatej krátkosrsťák. 

A taková perlička - někteří lidi si myslí, že u pinčů je třes plemenným znakem 🙄. Kolikrát jsem upozorňovala, že Čikině je zima, klepe se, a oni na to, ale to je přece ratlík, ti se klepou…🙄

No jo, klepou, historicky jim prostě většinu roku je zima, protože nemají chlupy ani podkožní tuk a lidi to až na výjimky ignorujou. A tak vzniklo rčení “klepe se jak ratlík”.


A tak tam to může být i od nervů,ne? Já co znala ratlíky,tak to vždycky bylo psycho (bez urážky) 😀 ale jasný,nemají žádnou podsadu,je logický,že je jim zima. Vidím ten rozdíl mops a buldočka, z dálky vypadají stejně,ale mops má fakt kožíšek,buldoček prd prd nic😉 naštěstí s labinama nic takovýho řešit nemusím,těm není zima nikdy, jediný,co řeším je,že i teď, pokud najedou tekoucí vodu,vletí do ní,tak aby nenastydly následovně. Ale ty ohaři mě teď fakt sejří, protože jich vidím tolik

janaa
janaa (401 příspěvků) 03.12.2023, 20:23:10 xxx:xxx.39e4:8ed6

My teď “venčíme” hlavně takhle a občas končíme takhle 🤣 doma je venčení dost obtížný,sněhu je moc, na honech to ještě šlo. Už se “těším” na zítřejší brodění😎

Obrázek Obrázek Obrázek
janaa
janaa (401 příspěvků) 03.12.2023, 20:14:59 xxx:xxx.39e4:8ed6

Baset je nízký,vždyť teď musí do toho sněhu zapadat, musí mu být zima. Oblečte je,když si o to říkají. Já naopak teď nadávám,když na honech vidím krátkosrstý ohaře klepající se zimou,protože to jsou přeci pracovní psi a oblíkat je ostuda. No, ty klepající těla a zuby vypovídají o něčem jiném

janaa
janaa (401 příspěvků) 30.11.2023, 08:13:05 xxx:xxx.408a:a6ed

Verun a kolik je psovi? Ono tohle ujíždění nohou není ani tak o bolesti jako o určité slabosti těch nohou. A na to žádné léky nepomůžou. Osobně bych další dávku taky nedávala,když nepomáhá. Budete to prostě muset ošéfovat tak,aby to psovi neklouzalo. Btw co páteř? Nemá spondylku? Tam librela nepomůže a může se takto projevovat. Určitě bych taky zašla na nějaké fyzio, pokud máte možnost, pár návštěv do základu a naučit se cvičit doma. Třeba balančky jsou na tohle super. Já jezdím s babčou každý dva týdny na chůzi ve vaně,masáž a mezitím cvičíme doma

janaa
janaa (401 příspěvků) 30.11.2023, 08:02:41 xxx:xxx.408a:a6ed
Xerxova:

jojo - Orionka je dnes spíš z Ještědského hřebene… ale JIzerky má nadohled a prochozené křížem krážem.

Vím to - před tak pětadvaceti roky jsme se potkávali na venčících trasách. A pak se poznali na ifauně (ono až tak moc lidí v Liberci s dogou není)… že se vlastně roky známe od vidění…

Sněhu máme stále dost - a pořád tak malinko připadává. Od večera jen poprašek - ale alespoň je všude krásně čistě nasněženo.


No,to mi neříkej,že od včerejška poprašek,tady za noc připadlo dalších x centimetrů

janaa
janaa (401 příspěvků) 29.11.2023, 11:34:10 xxx:xxx.6c3e:dbeb

Hele,to je fakt alfa a omega, mít na telefonu důvěryhodného veta. Ideální je se domluvit předem a v průběhu porodu veta informovat. Já dávám vědět, když fena začne prodýchávat, začne první doba porodní, pokud je dlouhá,tak průběžně informuju, pak když odejde hlenová zátka, když se narodí první štěně… dát vědět,že porod začíná je dobré proto, aby vet věděl,že má být připraven. I v průběhu roku,natož na Silvestra. A o to víc je potřeba mít domluveného veta,který je spolehlivý. 

janaa
janaa (401 příspěvků) 29.11.2023, 08:45:30 xxx:xxx.6c3e:dbeb
efe:

Dnes mám hned vylepšený den, obdržela jsem zásilku fotek, které jsem si nechala vytisknout a mám v plánu je  zarámovat a zaplnit jimi celou jednu místnůstku doma tak, abych měla všechny svoje holčičky a chlapečky pořád na očích… ❤️ Fotek mám celkem 35.

Obrázek

Krásný. A nová placka nebude?

janaa
janaa (401 příspěvků) 29.11.2023, 08:35:05 xxx:xxx.6c3e:dbeb
efe:

…kdo asi… 🤣


Tsss, Belina to vyfásla náhodou, Kevina jsem chytla za kožich a hodila mezi bloncky a cvakla dřív,než stihl pochopit,co se stalo🤣

janaa
janaa (401 příspěvků) 29.11.2023, 08:33:24 xxx:xxx.6c3e:dbeb

Souhlasím s balu, pokud to není jen všeobecný “pokec”, tak to chce vážně upřesnit,specifikovat. Služební - má hlídat, má být schopný zasáhnout proti člověku, má vyhledávat bomby,drogy atd.? Záchranářský - vodní záchranařina, hledání osoby venku v prostoru, v sutinách? Co je to nejučenlivější, nejvíc užitečný?

janaa
janaa (401 příspěvků) 29.11.2023, 07:21:33 xxx:xxx.d708:e639
bery25:

skor mi išlo o počet šteniatok,nie je zle vediet kolko šteniat sa ma narodit,a či ide všetko v poriadku😉


Pokud je štěňat víc, stejně se často překrývají tak, že je to plus mínus . Takže jistotu počtu štěňat stejně nemáte. Za mě zbytečné, pokud se třeba nečeká jedno, dvě štěňata, je obava z velkých štěňat apod.

janaa
janaa (401 příspěvků) 28.11.2023, 21:50:03 xxx:xxx.d708:e639
Fikovnice:

Jůůů, Jani, jednak Tě po čase moc zdravím…a druhak úúúžasná smečka!👏

Koukám, že se Ti SKORO podařilo, aby všichni koukli do objektivu foťáku/do mobilu (jen jeden kverulant to bojkotuje!🤣).


Skřeti nemají odložení,že tam tu pikosekundu vydrželi, a Kevin ještě čuměl,je zázrak🤣

janaa
janaa (401 příspěvků) 28.11.2023, 18:09:16 xxx:xxx.d708:e639
Xerxova:

nejprve oprava mého prvního příspěvku někde nahoře… účinnost sice nabíhá pomalu, ale ne dva měsíce, ale měsíc. Nevím - jak se mi to tam povedlo napsat. Ale pravdou je, že mamut měl oproti příbalovému letáku týden navíc…

A teď aktuální hlášení. Po třech a půl měsících po aplikaci nejsou žádné cysty a prostata je úplně stažená. Takže to zabralo. Jasně, uvidí se, jak to bude po opětovném naběhnutí normálního hormonálního stavu - tedy asi za tři měsíce.


Tak držím palce,ať se problémy už nevrátí

janaa
janaa (401 příspěvků) 28.11.2023, 18:08:07 xxx:xxx.d708:e639
Xerxova:

úžasně barevně vyladěná smečka. Sněhu máme taky dost… Yoda taky asistuje při vyhazování sněhu - je na zabití, neb ho stále ještě neopustilo hravé chytání hrabla… ale dá se snadno zahnat o kus dál, neb nerad hromadu sněhu na kožichu 😉


Cácora taky hrablo moc ráda,k mojí smůle jí sníh v kožichu nevadí😀 tak jsem musela být krapet agresivní🤣