Aktuálně: 4 833 inzerátů175 351 diskuzních příspěvků17 762 uživatelů
janaa
janaa (383 příspěvků) 03.07.2023, 19:05:57 xxx.xxx.174.242
Plaka:

Dneska je to týden od podání Librely. 

Lidičky, je to ZÁZRAK!!!👍 Mám zpátky svého usměvavého Vořecha, odpoledne mě vítal s hračkou v hubě. Krásně mu účinek najel, jsem překvapená, že už po 7 dnech takhle báječně L. zafungovala (potvrzuji tedy zkušenosti předchozích přispěvatelek). Pes je veselý a hravý, zvedá se z lehu úplně bez problémů, lítá si na vycházkách, hraje si (stále ještě trochu opatrně) s fenou. 

Když si vzpomenu na tu hromádku neštěstí, která se před týdnem sotva ploužila, měla problém vyjít dva schody, ohnout se k žrádlu, je to neuvěřitelný rozdíl. 🙂 

V srpnu je pesan objednán na druhou dávku a rozbory, krev + moč, snad se mu ledviny či játra nezhorší.  Ještě jednou díky všem za zkušenosti, moc mi při rozhodování pomohly.🌻

Fíkovnice, ráda vás tu vidím. Měla bych jednu otázečku - sice jsem se dočetla, že: “Bedinvetmab je vysoce specifický protein imunitního systému, který cílí na klíčový mediátor bolesti NGF a neutralizuje jej. Vazbou na něj snižuje množství volného NGF schopného vázat se na receptory v neuronech, imunitních a dalších buňkách, což má za následek redukci bolesti, snížené uvolňování prozánětlivých mediátorů a dalšího NGF a redukci neurogenního zánětu.” 

Mohla byste mi to jako totální laice v téhle oblasti přetlumočit? Mechanismus účinku tkví v přerušení vnímání bolesti, snížení zánětu, ale klouby postižené OA zůstávají stále “rozbité”, jen o tom pes přestane vědět nebo jak to říci? Přemýšlím, zda si takhle zvíře vlastně nedorasuje klouby totálně, když si bude zvesela a bezbolestně (zaplaťbůh) hopikat, když ho najednou nic nebolí… 


Jasně,že zrasuje, Librela nic neléčí, je to tak,jak píšete. Proto by to měl být lék poslední volby, kdy je na výběr život s bolestí,tedy nekvalitní, nebo Librela,samozřejmě riziko toho,že klouby půjdou do háje ještě rychleji,ale pes bude mít život kvalitní. Ten Trocoxil udělá to samé, ale ještě při trvalém užívání může poškodit např ty játra

janaa
janaa (383 příspěvků) 30.06.2023, 13:50:58 xxx.xxx.174.242

Tak nic nefunguje stoprocentně. Asi dva dny bude znamenat progesteron před ovulací. K ovulaci s největší pravděpodobností dojde za ty dva dny,ale u každé feny to samozřejmě může být jiné. Pokud chcete pravděpodobnost ještě zvýšit,můžete chodit na progesteron každý den ve stejnou dobu. Progesteron je pomůcka. Pokud fena nechtěla, mohli jste přjet další den,další, udělat progesteron znova....jakože jedu jednou,nepovede se to,tak se na to vykašlu,nějak nerozumím

janaa
janaa (383 příspěvků) 30.06.2023, 13:16:51 xxx.xxx.174.242

Ono je něco jiného pořídit si standardního jedince, který se nedostane do chovu, nebo jedince přímo na chov. Pak se pořizuje buď zvíře přezubené a v určitém věku (za větší peníze), nebo je v cizině poměrně časté, že se prodá štěně s vidinou chovu, a ve smouvě je ošetřeno, co se stane, pokud štěně nebude moct být uchovněno. Buď finanční kompenzace nebo např. levnější další štěně apod. 

janaa
janaa (383 příspěvků) 28.06.2023, 12:01:35 xxx.xxx.174.242
Lenocka:

Ohařka je po plastice vazu, koleno aktuálně drží, ale artróza tam je. Bohužel se na jejím rozvoji (či rozvoji projevů) podepsala prodělaná anaplasmosa. A zhoršení proběhlo v době, kdy se dočasně stala sídlem tasemnice.

Užívá CBD a boswelii, střídám kloubní výživy. Má za sebou chiropraxi. V chladném vlhkém počasí nosí návlek, aby to koleno bylo v suchém teple (výrazně pomáhá). Po delší procházce mažeme prohřívací mastí. Aktuálně hodně plave a noha se začíná dosvalovat. Mám v plánu i tu dornovku, hydroterapie opakovaně je velký problém, vše je strašně daleko na pravidelné návštěvy.

Zatím tak nějak zvládáme, ale komfort prostě nemá, její oblíbené kroužení lesem už neexistuje, opravdu se proběhne jen na velké otevřené ploše, kde je míň rotací na ten kloub.

Librelu tedy ještě budu odsouvat co to půjde. 


Já zas nevidím důvod,pokud není finanční, Librelu odsouvat,když může významně zvýšit kvalitu života bez vedlejších škodlivých účinků

janaa
janaa (383 příspěvků) 28.06.2023, 08:28:12 xxx.xxx.174.242
assil:

Jj, já vím, že Trocoxil je dryák na ledviny. Ale zas je myslím obecně na bolest, kdežto u té Librely píšou jen na artritidu. Každopádně já byla před x lety ráda za ten trocoxil a nic jiného nebylo a je super, že teď je prostě víc na výběr.


Vím o psech se spondylozou,co jim Librela pomohla. Ale primárně je na artritidu,jak píšete. Třeba mojí Bertě, u které jsou problém zosifikované vazy po úraze,nezabírá

janaa
janaa (383 příspěvků) 27.06.2023, 20:16:34 xxx.xxx.174.242
Plaka:

Příbalák od Librely jsem si důkladně prostudovala a teď jsem otevřela příbalák Trocoxilu. To nejde ani porovnat, jak moc se případný nežádoucí účinky liší. Chronického ledvináře by T. zabil.

Jinak (snad to není můj placebo efekt) vnímám, že se psovi dneska o trošku lépe vstává, šmejdí si veseleji, blbnul si venku s hračkou. :)

 


No super,tak držím palce,ať je jen líp. Pro řadu staroušků je to fakt zázrak

janaa
janaa (383 příspěvků) 27.06.2023, 14:33:27 xxx.xxx.174.242
assil:

No píšou hlavně reprodukční a vývojová toxicita, nepoužívat u plemenných zvířat. Těhotný ženský si mají dávat bacha.

Ale tak u starého psa je to jedno a že by měl mladý artritidu je asi spíš nepravděpodobný.


Tak hlavně chovat na zvířeti s pohybovými problémy je totál prasárna,že

janaa
janaa (383 příspěvků) 27.06.2023, 11:35:04 xxx.xxx.174.242
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 27.06.2023, 10:37:31

Ani při trvalém a dlouhodobém podávání nemá žádné vedlejší účinky,nezatěžuje játra atd

janaa
janaa (383 příspěvků) 21.06.2023, 07:32:34 xxx.xxx.174.242

Včera jsem dvakrát odpovídala a smazalo se to,asi něco dělám blbě. Každopádně mám do kombíku mříž Kleinmetall

janaa
janaa (383 příspěvků) 21.06.2023, 07:31:36 xxx.xxx.174.242

Štěňata zůstávají na místě,nikam se s nimi nehýbe. Fena musí mít samozřejmě možnost odejít (první týden ale feny překecávám i na venčení a krmím v porodní bedně)

janaa
janaa (383 příspěvků) 17.06.2023, 22:07:26 xxx.xxx.174.242

Vůbec bych se toho nebála. Zrovna pro ledvináře výborná alternativa všeho ostatního,co na ty ledviny blbě působí. Držím palce,ať to zabere

janaa
janaa (383 příspěvků) 17.06.2023, 21:17:24 xxx.xxx.174.242

Jsem to psala jako anonym. Andras-Janaa. Fenku jsme v únoru uspali, chronickým selháním trpěla od šesti let a teď jí bylo 13. Librelu dostávala cca dva roky. Zabrala během několika dní a pak jí dostávala v delším intervalu než měsíčním, prostě když začal být pohyb obtížnější. Jinak znám dost veteránů na Librela, nejsou tedy ledvináři, klasický senioři s různými problémy

janaa
janaa (383 příspěvků) 09.06.2023, 19:05:21 xxx.xxx.174.242
efe:

Já bych ještě snížila četnost krmení - nevidím důvod (pouze zdravotní), aby tříletý pes dostával nažrat 3x denně. 


To je první,co mě napadlo. Nežravci nebudu dávat třikrát denně,klidně jednou,aby měl opravdu před jídlem hlad