Aktuálně: 4 832 inzerátů175 151 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů
impact
impact (412 příspěvků) 15.03.2024, 17:48:04 xxx.xxx.97.71

Vypadá mnohem lépe. 🤩

A já si říkala, co maj furt všichni s tím stofárdem, když je to jasnej ambully. By mě zajímalo, esi se nějak provalí i chovka. Tihle psi se tu moc bez papírů nepohybují. Bez ohledu teda na to, že jsou to papíry psaný na koleni. 😛

https://www.novinky.cz/clanek/domaci-stav-zbidaceneho-psa-se-kazdym-dnem-vyrazne-lepsi-vnima-okoli-a-reaguje-na-podnety-40464398

impact
impact (412 příspěvků) 15.03.2024, 12:23:17 xxx.xxx.97.71
Buggyra:

Není zvláštní, že když měli psi k dispozici celý dům, znečistili úplně všechno? Chápu, když jsou v kotci, tak tam není moc na výběr, třeba mají aspoň čisto v boudě (mají?), ale když mají celý dům, že si pár koutů (doupat…) nenechali čistých? Že by na tom byli v čistotnosti hůř než prasata a koně? Ale možná za to mohla ta štěňata…


15 psů při zhoršené výživě znamená dvě tři hovna od každého denně. V průměru denně třeba 40 kousků a za měsíc neuklízení je to 1200 hoven. Pak už to na packách nosí všichni všude. 🤮

impact
impact (412 příspěvků) 15.03.2024, 11:40:47 xxx.xxx.97.71
Fikovnice:

I když je vychrtlá, je nádherná!!!

To je velká škoda, že nebyla zatím nabídnuta k adopci, je vidět, jak moc je smutná!😢


No když se dokrmila, tak už moc smutná nebyla. Její majstrštyk byl, když vylezla na police v kotci a poshazovala a rozbila přepravky v hodnotě tak deset tisíc. To jsem měla málem infarkt. 🙃

Jinak do adopce nemůže do té doby, než řádně proběhne soud. A to je prostě na roky v té naší úžasné zemi. Stalo se to v prosinci 2021 a od té doby stále čeká a stejně jako stovky dalších odebraných zvířat to živíme ze svých daní.

impact
impact (412 příspěvků) 15.03.2024, 11:11:21 xxx.xxx.97.71
Doron:

Včera byla v televizi reportáž o tom zbídačeném psovi v okně .

Bylo tam i vyjádření toho majitele . Kál se a mluvil o tom, že na tom byl byl psychicky špatně a pak , když viděl, že pes strádá, už tam nechtěl chodit , aby neviděl, co provedl.  Trvalo to prý od ledna.

V kostce.

Přemýšlím o tom, jakou měl ten kluk sociální bublinu, že nikdo nezasáhl dřív.


Měl akorát čas si to vymyslet… Když ho prej kontaktovala policie jako nájemce bytu, tak jim řekl, že tam nemusí chodit. Že tam nikdo není, jen pes.

Včera jsem viděla taky nějakou reportáž a pes tam vypadal o hodně lépe. Bylo vidět, že už je pěkně  zavodněný. Tak snad to chlapec zvládne. Tam jde hlavně o to, aby nedostal najednou kalorický bomby a neodpálilo to ledviny.

My jsme něco podobného řešili před pár lety taky v Kojetíně. Tvl na to, jak malý jsme město, tak tu máme taky tyranů jak nasráno. Rozkrmovala jsem doslova po lžičkách a nakonec se z ní stala docela pěkná fenka. Byla nějakou dobu u nás, ale pak jsem ji musela nechat převést do útulku v Přerově a vzhledem k tomu, že ji ještě nenabízeli k adopci, tak se obávám, že tam smrdí furt. Ty naše soudy… 

Obrázek Obrázek
impact
impact (412 příspěvků) 14.03.2024, 13:43:52 xxx.xxx.97.71
Sarah01:

Jste silná ženská, já bych to nedávala. Dřív jsem si i myslela, že ty psy kradou, ale jak to tak vypadá, tak vůbec nemusejí. 😢


Paradoxně ale asi nejhorší zážitky mám s těmi českými množiteli. 

Za asi absolutní hrůzu považuji to, když jsme likvidovali množku v mém rodném Kojetíně. Pochytali jsme tam tenkrát všechny psy, pozavírali je do klecí a na rychlo vytvořených kotců a zbyla nám v baráku plným hoven a odpadků maličká fenka, asi mix krysaříka. Nebylo možný jí chytit, protože byla kluzká jak had a zuby jí jely jak sešívačka. Nechali jsme ji zavřenou v baráku a kluci z  MP mi tam druhej den dovezli odchytovou tyč, že ji zkusím chytit takto. No zjistila jsem, že tam v hovnech porodila tři štěňata. Byly velký jak malá myška, tipuju tak 50-60 gramů. Chytla jsem i fenu, dovezla je domů a tam jsem zjistila, že jsou ty štěňátka plný blech. Měli je jak malinký korálky všude po těle, kde neměli chmýří.

Pod pažičkama, v tříslech, za těma malinkatýma ouškama. Jedna přisátá blecha vedle druhé. A teď co s tím? Neexistuje nic pro tak malinký miminka, čím by šli odblešit. A tak jsem je jedno po druhým držela v dlaních pod čůrkem teplé vody a houbičkou na nádobí jsem se z nich ty blechy jednu po druhé snažila sundat. I když jsem přes slzy neviděla.. 

V září to bude osm let a do dneška o tom nejsem schopná nahlas mluvit. Napsat jo, ale mluvit ne.. Tak strašný zážitek to byl.

Druhej šílenej zážitek je taky od české množky. Když se zbavila feny xJRT. Dovezli mi ji myslím v sobotu a na oko vypadalo všechno v pořádku. A tak jsem si říkala, že nechám fenu přes víkend dáchnout a na veterinu pojedeme v pondělí. Druhý den ráno fena začala funět a hrabat a během pár minut mi doma porodila štěně s uhnilou hlavičkou. Tenkrát jsem seděla úplně v šoku v kuchyni na zemi a říkala si, že tohle přece kurva nemůže být pravda..

A pak se tady o sobě člověk dočte, že se rád hřeje na výsluní, když tu lynčuje tu de*entní množku s jorkama. Ale to je jen a jen o tom, co člověk ve svým životě zažije. Lidi, kteří jsou na stejném nebo podobném postu jako já, to znají moc dobře. Lidi, kteří maj jen nastudováno ze socek a internetu, nemají ani za mák tušení, s čím vším se musíme srovnat. A jak velký odpor k hloupým množkám pak máme.

No a to je i důvod, proč pro mě neexistují hranice mezi ČR a SR. Protože nezáleží na tom, jestli ten pes štěká česky nebo slovensky. Záleží jen a jen na tom, jestli ho někdo zachrání…

impact
impact (412 příspěvků) 14.03.2024, 11:49:08 xxx.xxx.97.71
Sarah01:

Mně to ale připadá, že valíte balvan jak Sysifos, to nikdy neskončí. 😢 Jezdíte tam i osobně a vidíte, že ti psi ubývají? Je to strašný se jen na ta videa a fotky dívat a fakt se divím, že někteří ti psi jsou po tom všem v pohodě.


Já ale nemám ambice spasit svět. A už dávno jsem pochopila, že se to, co se týče slovenských osad, prostě nikdy (alespoň ne za mého života) nezmění. Tam nikoho nezajímají lidi, ne tak zvířata…

Ale současně nejsem ten typ člověka, který nad tím dokáže zavřít oči a říct “vyřešte si to tam sami”. Protože podle mého názoru se každý jeden zachráněný pes počítá.

Jo a jak někde zpátky píše balu, že nevěří tomu, že tam vyhazují psy bílí Slováci. Jako jasný, ultra vořeši se prostě množej tam. Ale nejsou tam jen vořeši. Měli jsme z osad krásný foxteriéry, typicky půl roku až rok starý mladý psy. Sourozence barevný jorky, cca půl roku věku, zavšivený a plesnivý. Plesnivý štěně kavalíra. Dvě štěňata polojezevčíka. Dvě krásný půlroční štěňata poloohaře. Mohla bych jmenovat dál a dál… A to vážně nejsou typičtí psi z osad. To si někdo “normální” namnožil a neprodal, případně to ochořelo a tak to vyhodil u osady. Ostatně ve slovenských skupinách není žádnou vzácností přečíst si inzerát typu: darujeme inak ide do osady. 

impact
impact (412 příspěvků) 14.03.2024, 11:33:21 xxx.xxx.97.71
balu:

Ježkovy voči, já jsem domotala a spojila  “megi” a “impact”. Oběma se omlouvám. Píšu to tady tak mezi jinými činnostmi a to mi uteklo. Dámy, promiňte. 


Proto odpovídám. Přišlo mi to jako typický atak na mě. 😀

Ale je to úplně zbytečný, protože já si za touto částí naší práce pevně stojím a mám kolem sebe obrovskou partu lidí, kteří k tomu mají stejný přístup. 🙃

impact
impact (412 příspěvků) 14.03.2024, 11:00:47 xxx.xxx.97.71
balu:

Moc bych se nechlubila, že sem vozíte psy ze Slovenska. Nemáme jich tu dost? Vím, že pro psy děláte hodně, ale fakt je nutné řešit problémy jiného státu? Kdo to platí? 


Chudák megi. Ta mi odkdy fušuje do řemesla? 😂

Jinak abych hodila vidle do zdejší hysterie, tak ano, třeba my vozíme psy ze Slovenska. Odjakživa. Už od roku 2012 pomáháme slovenským psům a spolupracujeme se slovenskými útulky a spolky a nikdy jsme mezi slovenskými a českými psy nedělali rozdíly. 

Finančně nám s tím pomáhají dárci, kteří jsou na stejné vlně a nedělají rozdíly mezi českými a slovenskými psy. 

Ono totiž nikde není řečeno, že názor odpůrců je ten jediný svatý a správný. Nikdo vás a Vás balů nenutí si adoptovat slovenského psa. Ani vás nenutí si adoptovat kastrovaného psa a už vůbec vás nikdo nenutí finančně takové záchrany podporovat.

Současně ale asi nikdy nepochopím, proč Vy a Vám podobní nařizují lidem, co můžou a nemůžou podporovat, zachraňovat a adoptovat. 

Naštěstí je realita taková, že to stejně zůstává jen na bázi internetových výkřiků, díky kterým se dotyčnému asi uleví, ale stejně to na věci nic nezmění. 

impact
impact (412 příspěvků) 13.03.2024, 10:48:48 xxx.xxx.97.71
Zrzavci:

Ne mezi ně, jen uklízet, čistit a já bych ho klidně poslala čistit k nějakýmu tomu ranaři, možná bych mu dala košík…………..tomu Kenovi 😀


Já bych ho poslala do uranovéch dolů a bylo by. 🙃

impact
impact (412 příspěvků) 13.03.2024, 08:48:25 xxx.xxx.97.71
Zrzavci:

😠

Majitel je ten Ken na poslední fotce?????? 


Těžko říct. Ještě jsem k tomu nějaký bližší informace nezaznamenala. Ale je to ten pes.

impact
impact (412 příspěvků) 13.03.2024, 08:45:09 xxx.xxx.97.71
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 13.03.2024, 08:29:32

ještě pak makat do útulku, čistit boxy, uklízet po nemocných psech 

Upřímně? Neumím si představit, že bych takovýho člověka pustila samotnýho mezi psy. Jednou zm*d, vždycky zm*d… 

Ale tak já naštěstí nejsem útulek. 😛

impact
impact (412 příspěvků) 11.03.2024, 20:05:37 xxx.xxx.97.71
Odpověď na příspěvek uživatele Miroslav z 11.03.2024, 14:57:54

Psy bych nijak neškolil, na to nemám zkušenosti.

A máte vůbec nějaké zkušenosti s velkými plemeny?

impact
impact (412 příspěvků) 08.03.2024, 18:50:23 xxx.xxx.97.71

Dnešní double svátek jsme se smečkou oslavili v údolí bledulí. 🤩 

První dva kilometry jsme nepotkali ani jednu a už jsem si vcelku zoufala, že jsem vyhodila den dovolené oknem. 😂 

Ale pak jsme došli k brodu a tam už jich bylo mooooooc! Obešli jsme si celé údolí a celkem to dalo čtyři hodinky a 13 kilometrů. 🐕

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
impact
impact (412 příspěvků) 08.03.2024, 18:37:31 xxx.xxx.97.71
tetrivek:

Já jsem si myslela že by třeba začali řinčet skleničky v maminky skleněné vitríně, ale vyloženě se zatřásl celý dům. Měla jsem pauzu na oběd a cestu okolo. 

Doma naštěstí zvířata a všechno v pohodě. Ale pořád na to myslím, tady v Čechách. 


Zažila jsem něco podobného v roce cca 2000 v Nebanicích u Chebu. Taky jsme prvně letěli ke kotli. Třásl se celej barák. Na Chebsku to není vcelku nic neobvyklého…

impact
impact (412 příspěvků) 06.03.2024, 16:17:03 xxx.xxx.41.158
Anonymní:

Dokazal by mi nekdo rozumne vysvetlit pro jsou ceny sheltie tak kolisave? Byly za 20 000 Kc pred 2 roky ted jsou za polovic. Take male oblibene plemeno.


Vořech je aj za deset litrů drahej.

impact
impact (412 příspěvků) 05.03.2024, 17:46:35 xxx.xxx.41.158
Zrzavci:

aha

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/shopping?q=tbn:ANd9GcSNn-QC1HXiOa85ElvdPBeM-9G_wVxTffOsciZbz5ngAkhRBP8A3jKkPInE8ue53k09YAlWOUDO55wNZuGUwlWQCFEgXiTn3w

😀


To je Dvorská osobně. Za chvíli bude na všechny okolo podávat trestní oznámení. Upřímně lituju kluky ze služeben ze Dvora Králové, kam ty ho*na chodí na celej svět podávat. 😂 

impact
impact (412 příspěvků) 05.03.2024, 17:42:32 xxx.xxx.41.158
Namo pitoma:

Ale ale-nejvetsi maslo ba hlave a vsude spini ze?Gabrielko


Ajéje Adélko, tys objevila chov zvířat? Gratuluji. A to jsi k tomu všemu začala i chlastat a nebo co znamená ta hromada překlepů? Mimochodem co jsi googlila? Mě a nebo to, kde všude se o tobě mluví? 

impact
impact (412 příspěvků) 25.02.2024, 18:38:49 xxx.xxx.104.76

Dneska pěkná desítka okolo Výklek. 🥰

Z malé Chucky roste šílenej vodomil. Ještě pár měsíců a budeme mít každou neděli k obědu kachny. 😂🦆

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek