Aktuálně: 4 874 inzerátů175 147 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů
impact
impact (412 příspěvků) 21.02.2024, 08:42:36 xxx.xxx.104.76
Trickyvoo:

Snad jak se udělá hezky, tak se někdo poohlídne po novém pejskovi. Oba jsou to fešáci.


Jsou. Ale už by fakt mohli pakovat z domu. 😀

impact
impact (412 příspěvků) 18.02.2024, 17:32:14 xxx.xxx.59.188

Minulej víkend jsme skrz počasí na žádném výletě nebyli, ale dneska už byl absťák. Teda on byl už včera, ale bohužel byly taky přesčasy v práci. A stejně bylo hnusně. 😏

Takže dneska hezká osmička kolem lomu Výkleky. Původně jsme měli v plánu víc, ale já si dala ráno ještě dvě schůzky se zájemci na adopci a tak jsem prochajdu pak trochu zkrátila. 🤭

Kevin je fešák, jak je otrimovanej. A u baráku jsme po příjezdu chytli zebřičku. 🦜

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
impact
impact (412 příspěvků) 17.02.2024, 15:38:54 xxx.xxx.59.188
Sarah01:

Máte pravdu. Ještě nikdy jsem takhle neujela, to asi tady vidíte. Ale tohleto mě nadzvedlo, vyhrožovat fyzickou likvidací. Jinak ten člověk, jestli se to tak dá nazvat, moc široké periferní vidění nemá.


Tak já myslím, že by něčeho takovýho ani nebyl schopnej. Je mi ho spíš líto. Je dost evidentní, jak hrozně moc by chtěl někam patřit, ale neumí to. Neuměl si asi nikdy o to přátelství říct, navázat ho. Možná nějaké nepěkné zážitky v rodině? A protože mu tu snahu už dlouho nikdo nereflektoval, nakonec skončil ve stavu, v jakým je. Zapšklej nenávistnej dědek, kterej si umí vynutit pozornost už jen křikem a sprostými nadávkami. Je to jediný komunikační kanál, co ho život naučil a jak může dostat alespoň nějakou obecnou pozor.

Na takový je nejlepší opravdu nijak nereagovat… 

impact
impact (412 příspěvků) 17.02.2024, 15:07:22 xxx.xxx.59.188
Fikovnice:

Já jsem celoživotně proti cenzuře…

Ale tady v této diskuzi vidím teda hodně kandidátních příspěvků na vymazání.☹️


A to jich už hromada zmizela.. Jinak já vidím spíš adepty na smazání uživatele jak se crcat s jednotlivými příspěvky. Jako já chápu, že člověku občas ujedou nervy. Ostatně sama vím, jaký to je, když mě někdo dlouhodobě vytáčí a pak to ze mě vyběhne. 🤪🤫 Ale tohle je prostě debull už od základu. Tam se nějaká sebereflexe nedá očekávat.

U nás na modrým raslím foru jsme měli jedno téma nazvaný žumpa, kam admin přesunoval takový zbytečnosti a jednou za čas ji celou vyvezl (smáznul). Ale nejsem si jistá, jestli by tohle bylo v případě mastňáčka řešení. Tam asi pomůže jen trvalá ignorace od všech.

impact
impact (412 příspěvků) 16.02.2024, 10:59:24 xxx.xxx.59.188

Do budoucna plánuji tabletu bravecta, ale vet mi to zatím rozmluvila, že by ze své dávky brzy vyrostl.

To je hrozná blbost.🙃

Jinak doporučuji spoty spíš na bázi permethrinu než na bázi fipronilu.

impact
impact (412 příspěvků) 16.02.2024, 07:08:41 xxx.xxx.59.188
janaa:

Karelák i lajky jsou lovecká plemena a jsou i u nás využívaný na naháňky. Upřímně si myslím,že tady ten pes asi poprvé nelovil, tyhle plemena mají silný lovecký pud,pouštět je volně v přírodě je dost scifi. Ale to na věci nic nemění. Prostě lovecký plemeno nesmí zastřelit


Hlavně je ten pes na polovině fotek s elektrikou.

Nabízí se otázka kolik psů musí nosit elektriku, když neutíkají..

Obrázek
impact
impact (412 příspěvků) 15.02.2024, 19:48:22 xxx.xxx.59.188

No.. Je to těžký. Psi nemaj co štvát zvěř a na druhou stranu by taky MS nemusela všechno řešit střílením. Každopádně jestli se do toho vloží Plicka, tak myslivci nemaj šanci. Život to psům ale nevrátí..

impact
impact (412 příspěvků) 10.02.2024, 12:08:03 xxx.xxx.24.208
Fikovnice:

A to je pravda? KVS JE POVINNA ohlásit přesně datum a termín návštěvy a kontroly?


Ne. Je to obecně rozšířený omyl a záleží na konkrétních inspektorech, jak se k tomu postaví.

impact
impact (412 příspěvků) 10.02.2024, 12:07:16 xxx.xxx.24.208
N:

A když řekněme pozorný člověk informuje KVS kvůli podezření na týrání zvířat, tak KVS nahlásí dotyčnému termín kontroly.😐 No to je výborný a je to jako vzkaz: Ukliď všechny důkazy a zameť všechny stopy. My si uděláme potřebnou byrokracii, nic závažného neshledáme a pak můžeš v klidu pokračovat. Vaše KVS.😐


Nemusí být. Oznámení o konání kontroly se bere i to, že vám zabouchají na dveře. Je teda fakt, že je zas nemusíte pustit… 

Na to hřešila třeba známá tyranka z Borovničky 

https://krkonossky.denik.cz/zpravy_region/inspekce-zasahovala-u-chovatelky-z-trutnovska-tyrala-pres-dve-stovky-zvirat-2023.html

a nebo údajný hospic Domov na konci cesty

https://hradecky.denik.cz/z-regionu/podvyzivena-hladova-dehydratovana-tak-dopadla-zvirata-odebrana-lupenice.html

U obou se dlouhodobě vědělo, že je tam problém, ale obě dvě v tom uměly chodit a tak to trvalo třeba v případě Lupenice fakt roky.

impact
impact (412 příspěvků) 10.02.2024, 11:14:26 xxx.xxx.24.208
megi-the-pes:

Tam bude možná tak 60 (na chov, možná i 80, už nevím) % výdajový paušál. Tzn. neřeším, která granule pro kterého… 
A pak je tu paušální daň a buďme všici poctiví… množky, jo? 

20 psů za rok? 20 štěňat tam bylo ten prosinec…, to bude tak za čtvrtletí. 


Musí se ještě odečíst ty, co tu jejich péči nepřežili. 😏

Obrázek Obrázek
impact
impact (412 příspěvků) 09.02.2024, 23:09:54 xxx.xxx.24.208

Asi Vám to moc nepomůže…

Ale naočkovala jsem a přeočkovala jsem stovky a stovky psů nejrůznějšího věku a nejrůznějšími vakcínami a nikdy jsem takovou reakci nezažila.

Boule, která naskočí klidně dva tři týdny po očkování je normál. Ale výsev x malých bulek nikdy.

impact
impact (412 příspěvků) 09.02.2024, 09:26:10 xxx.xxx.24.208
Zrzavci:

Tak to nepochybně. Jakže se ta paní z Plavska, kde množí jorky a biewry vlastně jmenuje? Aby to jméno nezapadlo, byla by to škoda.


Jana Melichárková

Rovnou radši dávám důkaz. 🤪

Obrázek
impact
impact (412 příspěvků) 09.02.2024, 09:10:22 xxx.xxx.24.208
Zrzavci:

To není nelogické, jsou to zastírací manévry.


No ono už celkově logika v souvislosti s touto paní nejde moc dohromady…🙃