Aktuálně: 4 874 inzerátů175 147 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů
impact
impact (412 příspěvků) 09.02.2024, 08:00:10 xxx.xxx.24.208
Daja:

Dobré ránko 😉 impact,

obhajoba zubů byla jinak myšlená, tohle je opravdu pruser, ale já obhajovala to, že jim brzo vytrhávají zuby i když jsou v péči i když se staráte. Tyhle zuby jsou fakt ku*evský pruser, tyhle zuby nikdo neobhajoval.

Dája


Obhajovala to ještě na staré iFauně Leithian. Že je to v pořádku, že to tak malí psi prostě mají. 😉

impact
impact (412 příspěvků) 09.02.2024, 07:07:42 xxx.xxx.24.208
drvodelkafialova:

Já tomu nerozumím, koho se vyptává, respektive, proč?


No to je, resp. bylo u té aktuality na Voříškově v komentářích.

Píšou v textu, že všechny psy (krom zemřelých a třech, co propadli státu) u nich za svoje peníze od chovatelky vykoupili. Leithian se ptá, za kolik peněz je vykoupili. Zřejmě proto, že jsem zde nastřelila 200K, tak aby mohla chtít důkazy. 🙃 A Voříškov jí odpovídá, že ji Leithian sama pár prodala, tak cenu musí vědět. Na to konto jim ona píše, že cenu neví a jestli mají nějaké důkazy pro své tvrzení. 😂

No a komentář zmizel. Já nechápu, jak si může někdo myslet, že si všichni zapojení do té kauzy informace nepředají. Předávali si je dávno předtím, než to pustili veřejně. 

A nechápu náturu člověka, kterej sám s těmi psy kšeftoval, všichni to o něm ví a ještě po někom vyžaduje důkazy. 🤐

impact
impact (412 příspěvků) 09.02.2024, 06:46:45 xxx.xxx.24.208
Fikovnice:

Uf, na té fotokoláži, vpravo nahoře - to jsou vytažené zuby? Ani jsem si foto příliš nezvětšovala…


Ano, to jsou ty stále obhajované zuby. To je u malých psů normální. 

impact
impact (412 příspěvků) 08.02.2024, 17:54:32 xxx.xxx.24.208
megi-the-pes:

https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-blesk-tlapky/778061/hladove-zanedbane-psychicky-zlomene-majitel-sve-dogy-tyral-presto-se-jich-nechtel-vzdat.html

Dva roky jsou asi standard nebo co. 


Je. I delší. Holt soudy…

Ale když jsme řešili dům hrůzy v Kojetíně, tak tam to bylo fik fik za tři měsíce hotovo. 

Odkaz na reportáž má DP na stránkách. Moje legendární “propadlý hlavy”. 🤣 

https://www.dog-point.cz/obsah/tv-prima-zachrana-psu-z-kojetinske-mnozirny

impact
impact (412 příspěvků) 08.02.2024, 17:48:48 xxx.xxx.24.208
Fikovnice:

Jj, vím, že jste občas dávala printscreeny některých “psaní” zájemců. Kdyby to nebylo vlastně k pláči, tak by se člověk i zasmál.

Btw, hodněkrát jste zmiňovala kikány ;-). Vím jen velmi přibližně, odkud jste (a nijak dál nemíním pátrat ;-)). Ale pokud jste někde +- Přerovsko, tak tam je to proslulé…😕


Kojetín u Přerova. To není tajné. Sídlo naší organizace je v místě mého trvalého bydliště. 🙃

impact
impact (412 příspěvků) 08.02.2024, 17:47:42 xxx.xxx.24.208
Zrzavci:

Ta poslednííííííííííííííííííííí!!! Ta posledníííííííííííííííííííí!!!

Kam chodíte žebrat? Nechceš zajet na Karlůf most? Todle tam ešče neměli. Zájezd žebravejch dementů 😀 😀 😀 😀 😀  pooooooooooooooomooooooooooooooooct hiiiiiiiiiiiilfeéééééé SOS.


To zní jako dobrej byznys plán. 🤪

impact
impact (412 příspěvků) 08.02.2024, 14:25:54 xxx.xxx.24.208

Aktualita z Voříškova.

Po více než 2 letech skončila kauza Plavsko. Pouze 15 psů z téměř 50 se však dočkalo v útulcích propadnutí státu = byli chovatelce nadobro odebráni. 9.12.2021 jsme přivezli z Plavska zubožené a děsivě zanedbané jorkšírské teriéry. Celkem jich u nás našlo útočiště 14. Březí fence se u nás pak narodila ještě 2 štěňátka, bohužel 3 jorkšírci se nového domova nedočkali. 2 fenky podlehly svému zdravotnímu stavu a nebylo jim přes nejlepší veterinární péči pomoci, jednoho pejska srazilo auto, když se dobrovolníkovi lekl při venčení velké rány od dělobuchu a utekl mu. Po odvozu pejsků z Plavska se rozjel nekončící právní kolotoč ve kterém jedné straně šlo o blaho zvířat a snažila se tak o co nejrychlejší ukončení celé situace = propadnutí psů státu, ale straně druhé šlo bohužel o úplně jiné věci. Vše se táhlo a táhlo až se stalo, že spousta psů byla chovatelkou rozdána jejím známým a s největší pravděpodobností se jí tak vrátila oklikou zpět. A i kdyby se zpět k ní nevrátili, lepší osud je asi nepotkal. Ale to je jen moje spekulace, každý nechť si udělá názor na osud rozdaných pejsků sám. Závěrem chci říct, že z našeho útulku se chovatelce nevrátil žádný pes. Všechny až na 3, kteří teď propadli státu a budou nyní nabídnuti k adopci, jsme my jako rodina, naši dobrovolníci a přátelé za nemalý peníz od chovatelky vykoupili a dali jim domov, protože už jsme nedoufali v dobrý konec. A po více než 2 letech přátelství a péče o ty malé skřítečky, jsme vůbec nemohli pomyslet na možnost návratu pejsků chovatelce do Plavska k čemuž se jednu chvíli opravdu schylovalo.

https://www.facebook.com/share/p/qU9NtK4LPUPAQB4n/

Takže jich vykoupili kolik? Deset to vypadá? Dalších dvě stě tisíc někomu spadlo do kapsy? 

Obrázek
impact
impact (412 příspěvků) 08.02.2024, 12:36:56 xxx.xxx.24.208
Fikovnice:

Btw, Impact copak to máte tedy za šikovného štěníka? Byl asi ve vláknu Psi v médiích. Mně se také líbí.🥰 Ten je k adopci?? Ne, já nemám podmínky…jen si říkám, že i když je u Vás spokojený, že takový psík by se asi mohl snadno udat. Nebo se pletu?


To je můj vlastní pes a pokud by teda nevadilo, ráda bych si ho (resp. ji) nechala… 😄 Myslím, že mám taky nárok na to, abych měla něco svého. 😄😄

impact
impact (412 příspěvků) 08.02.2024, 12:04:29 xxx.xxx.24.208
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 08.02.2024, 11:16:57

Já jsem vloni strávila pár hodin v sídle Jezevčíků v nouzi, kde mají ochrnutých pejsků několik desítek a odjela jsem neskutečně nabitá pozitivní energií.. A až zase za teplého počasí začnou open dny, rozhodně tam pojedu znova. Už jen proto, abych si mezi ně mohla lehnout na deku v trávě, nechat všechny starosti za brankou a užívat si té lásky a radosti, co tam všude panuje.

impact
impact (412 příspěvků) 08.02.2024, 07:29:05 xxx.xxx.24.208
Espiro:

Impact, to vaše mimino je prostě božatý. Je z nich opravdu nejhezčejší 🙂 


Děkujeme. 🤩 Teď jsme se v neděli na procházce kolektivně shodli, že z ní roste fakt pěknej parsonek. Na to, jak namíchaný geny má, to docela vyšlo. 😂

impact
impact (412 příspěvků) 08.02.2024, 07:01:15 xxx.xxx.24.208
Sarah01:

Jj, co jsem na FB, tak jsem o lidech dost ztratila iluze, někdy mám pocit, že spousta jich sotva dokončila ZŠ.


Tak mě stačí ten vzorek že zájemců na adopce. 🙄

impact
impact (412 příspěvků) 08.02.2024, 06:59:04 xxx.xxx.24.208
megi-the-pes:

Voni sou ty množky úplně blbý. Test stojí patnáct stovek. 1) produkovali by “zdravé” psy 2) mohli by se tím testem chlubit

Hustý je, že u malých teriérů se nemoc projeví tak brzy - takže brzy po koupi zjistím, že psa budu muset uspat. 
U velkých teriérů je jiná ataxie, projeví se až tak po druhém třetím roce, takže množky to rozmnoží… 

Tady u těch psů, co všici ví, jak mají vypadat, mě nákup kdesi v tramtárii dost udivuje. Dyť se mi pak budou lidi smát, co to mám. Nebo možná v té záplavě dnes… už nevíme, jak má raslík vypadat?


Množkám je to hlavně úplně jedno, protože jejich Fifinka je přece zdravá a jim se něco takovýho stát nemůže…

A bohužel ne, běžný pejskař nikdy netušil, jak vypadá JRT. Památná byla historka, kdy jsme šli s asi patnácti hladkosrstýma raslíkama, přičemž co pes to jiná ves… Uši , žuby, nohy žahnutý nahóru a podobně.. A šla s námi jedna jediná hrubosrstá výstavní žampionka. Míjeli jsme nějakýho pána, no ten se nad tou smečkou úplně rozplýval. Všechny si mazlil, šišlal na ně a když k němu došla žampionka, tak sprásknul ruce a říká: No ale ty ses nějak nepoved!

O mých psech si taky všichni kolemjdoucí myslí, že jsou to jackové a přitom JRT je tam jen jeden. A zbytek jsou nejen že jakoraslové, ale vyloženě kříženci.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
impact
impact (412 příspěvků) 07.02.2024, 18:21:20 xxx.xxx.24.208
Odpověď na příspěvek uživatele Jen názor z 07.02.2024, 18:17:00

Přesně z těch Vašich všech důvodu profitují množky typu Plavsko.

impact
impact (412 příspěvků) 07.02.2024, 17:12:04 xxx.xxx.24.208
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 07.02.2024, 16:57:04

Já zapomněla v tom zmatku před Vánocemi zaplatit elektriku. Skluz asi dvacet dní. A když jsem to hned v tu neděli dopoledne zděšeně zaplatila přes fofrplatbu, tak mi asi za půl hodiny neslyšně bouchla žárovka v chodbě a vyhodila mi pojistky v baráku. 😂 To jsem si fakt kákla, že mě odpojili. 😂

A už se jdu radši věnovat něčemu kolem Plavska, ať zas nedostanu cepung, že plevelím vlákno. 🙃