Aktuálně: 5 038 inzerátů173 166 diskuzních příspěvků17 736 uživatelů
impact
impact (400 příspěvků) 03.04.2024, 10:44:21 xxx.xxx.25.168
kometa:

Já se paní ozvala. Slušně, byla jsem jenom zvědavá. A paní slušně odpověděla, že je to  čivava s PP, pod WKU. Takže u nás nemůže do chovu ani na výstavy. Ale paní na rovinu píše, že je jenom na mazlíka. Za mě je to v pořádku. Pokud si nový majitel pohlídá zdravotní vyšetření a tak.

Já bych takové peníze nedala, ale to je každého věc.


WKU má klub i u nás. Takže u nás může do chovu i na výstavy. Nemůže nikde v rámci FCI.

impact
impact (400 příspěvků) 31.03.2024, 20:11:22 xxx.xxx.25.168
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 31.03.2024, 18:25:16

Chtěla jsem se vyhnout tomu, že budu během veřejné procházky tři hodiny v kuse komandovat osm milionů psů. 🙄

Když si vezmu osm deset psů sama na procházku, tak jsou všichni hodní. Když je vezmu s přáteli a jejich psy, co chodíme spolu, tak se to dá. Sice se občas chovají jak trotli, ale kámoši jsou schopní je uhlídat a ukomadovat stejně jako já. 

Vzít z deset psů mezi hromadu cizích lidí a psů by byla sebevražda a já bych procházku strávila ve stylu chameleóna, abych všechny uhlídala. A z pohodové procházky bych měla houno…

Takže bohužel. Šli s námi jen moji psi a jeden raslík, co je k adopci a kterého si na cestu vzali předem domluvení lidi. 🙃

Jinak na té fotce, na kterou reagujete, jsem právě jen já a moji VLASTNÍ psi. Proto pro mě byla tak hezká. 🙂

impact
impact (400 příspěvků) 31.03.2024, 11:36:57 xxx.xxx.25.168
Vahine:

No tak to jsem zvědavá, jestli třeba nenajde u zadavatelky domov 🍀 vždyť je tak úžasnej!!! Každopádně Impact, moc prosím, až se tak stane, napíšete nám to? Díky předem i zadem.

Já bych nemohla dělat to, co Vy, chtěla bych si je všechny nechat pro sebe 🙈, ale jasan, že to nejde… to Vás musí přece bolet, když jde takový božan do nového domova, ne? Asi si to musí prostě člověk v hlavě potřebně nastavit a není to jednoduchý 🤔


Jsou psi, u kterých se mi doslova uleví, že konečně vypadnou. Teď jsem málem vnutila kámošce do dočasky jednu bíglíci, protože jsem už od prvního momentu věděla, že my dvě k sobě prostě povahově nepůjdeme a bude to přesně ten pes, kterej mi tu bude dělat jenom nervy. 😂 Naštěstí si ji druhej den vybrala jedna naše adopční rodina do páru ke dříve adoptovanému bíglovi. 😂

Jinak třeba Kongo s Kevinem jsou super psi a dost jsem na nich zamakala a těm to doslova přeju. Budou mi chybět, ale zároveň bych chtěla, aby měli konečně to svoje doma.

Jestli se mi něco těžko dává do nových rodin, tak to jsou většinou týraný feny z chlívků a množíren, který tady postupně úplně rozkvetou a najdou znovu smysl života a dobro v lidech. Ty někdo obulím, to je fakt. 

A nejradši se zbavuju štěňat, protože to jenom žere a sere a dělá to bordel, kterej musím furt uklízet 🤣

PS: Vědět určitě dám.

impact
impact (400 příspěvků) 31.03.2024, 09:27:52 xxx.xxx.25.168

Ještě sem lepnu jednu fotku, co ke mě ze včerejška doputovala.. Mám sice osm milionů fotek psů a lidí, protože na společných procházkách se vždycky snažím udělat nějaký průřez. Ale málokdy se stane, že by někdo vyfotil mě. Tohle mě včera zahřálo. 😊

Já a všichni moji psi. 🥰

Obrázek
impact
impact (400 příspěvků) 31.03.2024, 07:32:56 xxx.xxx.25.168

Mám jednoho polobordíka k adopci, nechcete? 😀

Lovec je fakt slušnej, takže vodítko to jistí. Už mu došel postroj od Manmatu, tak budeme zkoušet tahat. K lidem totální láska. Ke psům byl jak debžon, ale naučil se. Domácí bez problémů. Psi, co jdou s námi na vycházku taky. Ale občas má tendence pokřikovat po kolemjdoucích cizích psech. Zvyklý doma, neštěká, neničí. 

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
impact
impact (400 příspěvků) 30.03.2024, 12:38:32 xxx.xxx.25.168

My jsme dneska pozvali na venčení karamády a nakonec se sešlo dvanáct lidí a dvacet psů. A dali jsme si krásných dvanáct kiláčků za tři hodiny. 🤗

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
impact
impact (400 příspěvků) 25.03.2024, 09:27:18 xxx.xxx.11.39

Když já nevím, esi by si efe nenaserinkala trochu do bot, mít takový dva lovce. On je s tím někdy až fakt otravnej. Jsem asi nikdy netušila, kolik zvěře na nás z lesa kouká, ale on teda spolehlivě všechny vyčumí. 😂

Ale pobavila jsem se teď. Jdu kouknout k efe do tématu, abych se mrkla, esi vím, o které Barče se mluví a já normálně Kevinovi včera objednala postroj od Manmatu, že ho zkusím zapřáhnout. 😂 Tak to vypadá, že by úplnou náhodou mohli mít stejnýho koníčka. 😂 Po včerejší procházce už jsem si říkala, že to prdím ho furt buzerovat. Když chce tahat, tak ať se tahá s mojí váhou. 🤣

impact
impact (400 příspěvků) 23.03.2024, 15:17:19 xxx.xxx.11.39

Dneska krásných dvanáct kiláčků. ☀️

Potkali jsme jen tři splašený cyklisty a pár lesáků. Evidentně turisticky ne moc oblíbená trasa. Tam budeme jezdit častěji. 😄

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
impact
impact (400 příspěvků) 23.03.2024, 15:12:41 xxx.xxx.11.39

Já se teda s extrémní pažravostí po kastraci taky nesetkala. U nás byla extrémní pažravec jen Mercinka a ta kastrovaná nebyla… Monkey třeba byla extrémní nežravec a u ní jsem taky doufala, že by se to kastrací mohlo zlepšit. A nic. 😛

Zato jsem se několikrát setkala s tím, že si tímhle nekastrovaní psi kompenzovali nějakou psychickou bolest, stres či frustraci. Takže bych se možná v takovém případě zkusila zaměřit i tímto směrem. 

impact
impact (400 příspěvků) 20.03.2024, 17:12:07 xxx.xxx.11.39

Hm, tak my si dneska k tomu mezinárodnímu dni štěstí chtěli dát krásnou procházku podél Moravy a nakonec to byla naprostá hrůza. Zhmotnila se moje noční můra… Daleko za městem jsme potkali jakýsi vyhulený vyfetlo s mixem stofárda, kterej se pustil za náma. Viděli jsme se už tak na 50 metrů, tak jsem svolala psy, sešla z cesty na břeh a čekala, že si ho zavolá. Pokus sice proběhl, ale psovi to bylo úplně u prdele a davaj za mnou. To už jsem řvala jak tur, ať si ho okamžitě chytí. Hovno to pomohlo. Pes kroužil kolem nás, borec s řevem běhal za ním, do toho Kevin amok, že ho zabije. Malí psi mi vybíhali proti psovi. No hrůza. Nakonec ho chytil, no takovejch ku*ev ode mě dostal, že si to bude pamatovat do smrti. Když pak procházel, tak se zkoušel omlouvat. Sám z toho byl docela v knedli, že by to byla katastrofa, že je jeho pes rváč. Tak jsem na něj zařvala, že zkusit chytit jedinýho mýho psa, tak mu ho na místě podřežu. Fuj, třepala jsem se celá, hlasivky nemám…. 

Zbytek procházky docela dobrý. Psi jsou okoupaní, protože byl celej les pod vodou. A nakonec jsme brutálně zapadli v poli v bahně. Dokonce mi tam zůstaly boty a udělala jsem pár kroků v ponožkách.. 😂

Oraništěm jsme šli asi kilometr, jsem nadřená jak kůň. 😂

Natáhnu video na youtube a dám ho sem, ať se pobavíte. 

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
impact
impact (400 příspěvků) 20.03.2024, 07:42:26 xxx.xxx.11.39

Na dožití mám dva.

Merlin (ten černobílý s náhubkem) - protože je to blbej josepčík, jak mu říkám. 🤪 Už jako štěně vystřídal několik majitelů a občas má trochu kramle v hlavě. Ráda bych se ho zbavila, ale bohužel je to přesně ten typ psa, koho by mlátili, aby mu ukázali, kdo je doma pánem a pak by se vrátil jako úplnej dement. Tak jsem ho radši nechala u nás. To mám jako trest za všechny svoje hříchy. 

A pak parson Qim - zachráněn před utracením jako čtyřletý v roce 2014. Fakt byl blázen, ale u nás fungoval. Nedala jsem ho do nové rodiny ze stejného důvodu, jako Merlina. Už mu táhne na čtrnáct, je slepej, hluchej, šontá se po baráku, ale zatím mu chutná, tak to s námi ještě chvíli snad doklepe.

Moji jsou staffbull Rémin a JRT Maffi (oba s PP). Chtěla bych říct koupení, ale Maffi jsem dostala darem. Potom BJ, kterej se narodil u nás zachráněné feně a Mery s Chucky (obě zachráněný jako štěňata od množek i se svými sourozenci). 

A pak je u nás k adopci rezavá Rosey, blonďák Bolek, černoch Kongo, zrzek Kevin, jack Waragi a u kolegyně flekatá Bonnie. Plus mám doma ještě před kastrací nezveřejněný bígly Heřmánka a Ibiška. A příští týden přijede dalších šest bíglů. 🤪

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
impact
impact (400 příspěvků) 19.03.2024, 21:15:26 xxx.xxx.11.39
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 19.03.2024, 20:35:16

Zkuste si ještě jednou přečíst, co jsem napsala. A jestli to ani poté nepochopíte, nemá smysl v diskuzi pokračovat. Vás možná baví opakovat pořád dokola totéž, ale mě jakoby úplně ne, no. 🙃

impact
impact (400 příspěvků) 19.03.2024, 11:00:20 xxx.xxx.11.39
efe:

Byli by s Bajčou dobrej zrzavej páreček, ale to se musí nejdřív doma slečna porovnat do nějakýho ok stavu…


Třeba si Kevin počká. 🤗

impact
impact (400 příspěvků) 19.03.2024, 10:58:28 xxx.xxx.11.39
Verun:

Psala to vyloženě ta.co u ni pes je. Že by tu noc v tom kotci nedal…. Jestli na fb nebo kde už nevím.byly tam i fotky psa asi v nějaké zimní zahrade.a jak je pomalu rozkrmovan a že už projevill i trochu zájmu/emoce.

Já to na svém kompu v historii až budu doma zkusím najit.verun


Kdybyste bývalá tušila, co takoví záchranáři nalžou a navymýšlejí za báchorky… 🙃

Samozřejmě to mohlo být tak, jak vypráví ona. Ale na druhou stranu já často  velmi úzce spolupracuji s nejrůznějšími strážníky MP a když pak člověk slyší průběh z jedné strany a příběh z druhé strany, tak se nestačí divit. A od naší MP třeba ten příběh znám kolikrát dřív, než psa od nich někdo vezme a pak se divím, kam na to lidi chodí. 😂

Prostě ze své praxe nevěřím tomu, že by ho v tom kotci nechali dýl než pár hodin, než by našli někoho, kdo si ho vezme. A buď by si ho vzala ona a nebo jiný spolek..