Aktuálně: 5 013 inzerátů173 833 diskuzních příspěvků17 748 uživatelů
impact
impact (406 příspěvků) 25.04.2024, 14:01:59 xxx.xxx.1.97
sutrik:

Někde viděl bobra. A asi slyšel, že bobři sem patří. Tak jí chtěl pomoci, aby nebyla brána za škodnou. Jen blbě odhadnul míru placatosti. Je to prostě dobrák od srdce.


😂😂😂😂😂

impact
impact (406 příspěvků) 25.04.2024, 04:38:01 xxx.xxx.1.97
hmn:

fenka se šla napít…..

co je tohle za cocota, ten anonym…?😲


U nás na stránkách napsala jedna místní paní…

Jsme že Zlína a této lokalitě se vyhýbáme. Stačí projít jen kolem a mít v kočárku svačinu. Jsou jak z hororu a vylézají na břeh jdou po vás. I když je všude napsáno, nekrmit, tak to lidi nerespektují. Je to smutné.

A přidala video, jak jde s dítětem a kočárkem asi, co jsem pochopila a banda nutrií vyleze z vody a pronásleduje je. Vypadá to dost strašidelně. 🤐 Takže tady na to, jak chudinky nutrie otravují neposlušní čokli jakoby úplně nevěřím. 

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
impact
impact (406 příspěvků) 24.04.2024, 16:56:41 xxx.xxx.1.97
sutrik:

Zajímavá je informace v článku, že nutrie může zabít jen myslivecká stráž. V tom případě je u nás myslivecká stráž kupa myslivců. Spíš bych si myslela, že potíž je ve městech v tom, že tam nejde jen tak střílet. Ani po nutriích.

Že nutrie může zabít psa, mě nepřekvapuje. Dávám si pozor i na labutě.


Tak tam kde je labuť, tak moji psi absolutně nesmí. Ale v životě by mě nenapadlo, že se půjde napít na břeh, z pod břehu vyletí nutrie a jsem bez psa. 😲

impact
impact (406 příspěvků) 24.04.2024, 16:54:42 xxx.xxx.1.97
balu:

Šílené! Neumíme zatočit se žádným invazivním druhem, bohužel. Ve jménu humanismu… Proč nepovolit odstřel všemi myslivci… Je to jak s divočáky, budou se stále v klidu množit…


Myslivci je střílet můžou. Nebo mi to aspoň sami tvrdí. U této konkrétní kauzy bude spíš problém v lokalitě. Je to normálně městská zástavba, dokonce vedle Nemocnice. Tam asi každej jen tak střílet nemůže…

Obrázek
impact
impact (406 příspěvků) 23.04.2024, 07:55:56 xxx.xxx.1.97
balu:

Jo, ale to upozornění míří na ty majitele, kteří mají neposlušného psa, který má velký akční rádius a mohl by tak zvířata vyrušit v jejich úkrytu, ústraní. Není to přece první a jediné varování. Pobíhající psi na volno mohou být nebezpeční téměř všem mláďatům v lese, v lukách a polích. 

Když po vás půjde divočák tak psa odepnete nebo pustíte vodítko, myslím, že zcela instinktivně. 


Já bych byla třeba s uvázaným Kevinem namydlená. On by šel na stopro po praseti a než bych se já  vysukovala z toho zápřahu… 🤐 Jako mám v náprsní kapse kudlu, ale otázka je, jestli by mi k něčemu byla.

impact
impact (406 příspěvků) 22.04.2024, 10:58:17 xxx.xxx.1.97
assil:

No jenže je rozdíl pokrejvač a normální mrňavej pes, kterej je valný většině jako štěně naučen doma na podložku a pak prostě doma značkuje, tam je to jen o výchově a ti lidi pak kastrací spláčou nad výdělkem.


Nevidím rozdíl mezi psem, který chčije doma na podložku a psem, který odjakživa chčije všude po baráku, kde se zrovna zastaví. 🙃

impact
impact (406 příspěvků) 22.04.2024, 09:52:28 xxx.xxx.1.97
assil:

No ale to značkování doma je spíš o výchově a kastrací se to nevyřeší, takových lidí, kteří to zkusili a nikam to nevedlo, znám dost. Obecně to bývá problém právě u malých psů, protože u velkých to holt lidi nenechají dojít do tohohle stavu.


Tak to já mám třeba opačnou zkušenost a to právě hodně u samců, kteří sloužili v množkách jako pokrejvači, takže nonstop kule v mozku. Kolikrát jsem byla až v údivu, jak rychle po kastraci přestali všude zvedat nohu. 😂 

impact
impact (406 příspěvků) 21.04.2024, 18:13:02 xxx.xxx.1.97

My jsme dneska vyrazili s pár přáteli do Lhoty u Pačlavic. I když bylo solidní bahýnko, tak jsme se krásně prošli. Kevin zas vystavoval všechny zvířata okolo cesty a já bych přísahala, že jsem ve druhé třetině cesty slyšela chrochtnout prase… Začala jsem mluvit o Alušky příhodě a moc mi nepřidal kámoš. Šli jsme na začátku kousek cesty řepkou (vede tam turistická trasa) a Aleš tam šel úplně poslední a prasata tam slyšel. Tvl jakoooo napadení bych se nechtěla dočkat. Moje nervy. 🙄

Pak jsme u vesnice potkali nějaký pejskaře a tak jsem Konga připnula ke Kevinovi a zjistila jsem, že spolu táhnou jak koně. 😀 Asi pořídíme postroj i Konýskovi. 😀

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
impact
impact (406 příspěvků) 20.04.2024, 08:17:19 xxx.xxx.1.97
Xerxova:

jinak dnešní venčení bylo s překvapením - vyrazili jsme brzičko, než začne pršet… a uprostřed procházkové cesty k lomu najednou hromady navezeného perku, a úderem sedmé ráno najednou všude chlapi v pláštěnkách - a nakladač a náklaďák a bagřík a dvě “dusadla” a Yoda nevěděl, co na to říct. Duc, duc… ze všech stran… Byl velmi vzorný a dělal vše proto, abychom šli nejkratší cestou pryč.

Sranda je, že když v centru opravují křižovatku, která komplikuje provoz, tak v sobotu v sedm ráno tam nepracuje nikdo - a uprostřed lesa…


Protože by si lidi stěžovali, že nemůžou spinkat. 😂

impact
impact (406 příspěvků) 19.04.2024, 14:15:53 xxx.xxx.1.97
Aluška:

proberu vše s vetkou, kamarádka nabízí aloe sprej a gel, koupila jsem curenzym, uvidíme co mi vetka schválí. Má právě okolo toho škubance  velkou plochu oddělenou od vaziva, kdyby to nepřirostlo, musely by se brát kožní štěpy a je mu 12 let, tolik narkóz bych nechtěla, no uvidíme


Zkuste i zevnitř třeba betaglukan. 

impact
impact (406 příspěvků) 19.04.2024, 11:01:13 xxx.xxx.1.97

Vesměs pozitivní. Mozek se z kulí přesune zpátky do hlavy a se psem se dá zase normálně vycházet. Aktuálně mám doma pět kastrovaných samců, jednu kastrovanou fenu, sedm nekastrovaných fen a tři nekastrované psy. Všichni spolu vychází bez problémů, ale u těch dvou nekastrátů (třetí je štěně) je ten mozek v kulách vidět fakt jakože dost. 🤐

Pokud chcete vědět, jak by pes na kastraci reagoval, zkuste se u veta zeptat na Suprelorin. Můžete si na pár měsíců vyzkoušet kastraci na nečisto a uvidíte, jestli by trvalá kastrace měla smysl. 🙃

impact
impact (406 příspěvků) 18.04.2024, 20:18:06 xxx.xxx.1.97
Sarah01:

Je to hrozné a nechápu vůbec, jak se to mohlo stát. Ale podle fotek a videí, které jsem viděla, tak to teda jako útulek vypadá hodně vzdáleně. Jak tam proboha můžou vůbec vozit nějaké psy.


Taky mi to prostředí přijde mírně řečeno zvláštní.. 🤐

impact
impact (406 příspěvků) 15.04.2024, 10:57:13 xxx.xxx.1.97
sutrik:

Nádherný výkon! Paní s bíglicemi spala kousek od nás.


Holky jsou naprosto šílené. 😀 Byly za loňský rok na druhém místě i v tom celkovém součtu ze série MČR. Tohle je fakt totálně mimo moje chápání. Kam se hrabu s naším strop třináctikilometrovým výkonem. 🤣

Každopádně si u nich vždycky vzpomenu na to, jak jsme kdysi kdesi zabředli na fejsu do diskuze o výzkumácích a nějaká paní, co se holedbala, že je údajně veterinářka, tak nám tvrdila, že psy z výzkumáků nemá smysl zachraňovat. Jsou to totiž nebožáci, kteří když vylezou konečně z výzkumáku na čerstvý vzduch, tak do pár dní umřou. A když jsem jí napsala, že je úplně blbá a že chodí klidně stokilometrové túry, tak mě seřvala, že sto kilometrů by naráz neušel nikdo. Hm. A to kdyby věděla, že jsou i magoři, co to uběhnou za osm hodin. 😂

Obrázek
impact
impact (406 příspěvků) 15.04.2024, 10:04:20 xxx.xxx.1.97
Odpověď na příspěvek uživatele sutrik z 15.04.2024, 09:11:59

A trasu přes 92 km uběhla nejrychlejší žena za 12 hodin a fousek. 

Se pochlubím trochu cizím peřím. 😀

Těch 91 km ušly za 17:15 i trojice Katka a Pony&Hory - dvě “naše” bíglíce, které jsme již jako dospělé zachránili z výzkumáku a Katka si je pak postupně adoptovala. Umístily se ve své kategorii (mám dojem ženy 40+) na druhém místě. 🤗

Obrázek
impact
impact (406 příspěvků) 14.04.2024, 16:16:22 xxx.xxx.1.97
Vahine:

Postroj Kevískovi moc sluší a obojek přišel taky? Obojí mu sekne a vypadá to, že je oboje jedna firma, jestli se nemýlím? Odkud to máte? Líbil by se mi ten obojek, asi by šel i na našich 8 chlupatech kilíček?? Kevin má určitě kil víc…tipuju 11?


Je to xs polostahovák od Manmatu. Já na ně někde natrefila ve slevě snad za dvě stovky, tak jsem vzala na zkoušku dva a byla jsem úplně nadšená. Pak jsem je v tom eshopu vykoupila všechny. 😂

Používám je právě na ty větší psy. Keva, Kongo a taky bíglům sedí suprově. Ale to jsou psi 11kg a vejš. Šla jsem je teď schválně zkusit mým psům a ti z toho vypadnou. Maffi má cca sedm a Merlin asi devět kilo? Na ně je to veliký. A menší se nedělají, mám právě ty xs. 😔

https://www.manmat.cz/obojek-polstrovany-design-p1551/?vid=2221

impact
impact (406 příspěvků) 14.04.2024, 15:43:47 xxx.xxx.1.97

My se jdeme pochlubit. Mám děsnou radost! Konečně došel Kevinovi postroj a dneska jsme ho mohli vyzkoušet. Šel jak profík. Je fakt, že po prvním kilometru se rozhodl, že se se mnou tahat do kopce nebude, ale jak jsme šli z kopce, tak zase mazal. 😂

Komunikace v zápřahu na jedničku, krásně mi reagoval, nemotal se. Akorát povel pomalu (z kopce) totálka ignorace. 😂

Do toho lesa jezdíme moc rádi, protože je to ťůristy nepolíbená lokalita. 🤩

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek