Aktuálně: 4 832 inzerátů175 149 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů
impact
impact (412 příspěvků) 07.02.2024, 15:16:28 xxx.xxx.24.208

No hele na mě zas leze nějakej moribundus, takže moje vysvětlovací schopnosti možná klesly na mínus padesát. 😂

Ale já fakt myslím, že je to tak jako obecně platné. Když se najde majitel odchyceného psa, platí odchyt a pobyt rovnou útulku. Když se nenajde, tak to platí útulku obec, na jejímž území se pes chytil. A je v té smlouvě myšleno i právě na ty neplatiče, jak se ptala megi. Prostě zvíře vydají oproti občance a naúčtují to městu. To ať si to pak z majitele vydupe. 😜

impact
impact (412 příspěvků) 07.02.2024, 15:04:57 xxx.xxx.24.208

Espiro ještě doplním seznam řádně registrovaných útulků. Ti všichni mohou poskytovat odchytové služby obcím a uzavírat na to smlouvy. Vážně tam nejsou jen standardní městské útulky, ale ten statut útulku a odchytovky má i spousta spolků (za předpokladu, že splní všechny podmínky, kam spadá nejen povinnost mít odchytový kurz, ale i spousta dalšího..).

https://www.svscr.cz/registrovane-subjekty-svs/registrovane-utulky-pro-zvirata/

impact
impact (412 příspěvků) 07.02.2024, 14:33:12 xxx.xxx.24.208

Espiro tohle určitě není špatně postavené. 🙃 Jedná se o smlouvu útulku, který smluvně zajišťuje odchyty obcím, má na to dle zákona odchytový kurz (resp. zaměstnanci ho mají) a splňuje všechny předpisy pro útulek.

Možná je potřeba si ujasnit i terminologii. U nás se často pletou organizace, které jsou spolky (blbé je, že v laické konverzaci sami často používáme pojem útulek). Spolek je v podstatě soukromý chovatel. A pak jsou organizace se statutem útulku a ti provádějí odchyty a fungují jako běžný (městský) útulek. Tuším, že útulek nemusí mít v názvu útulek, ale zároveň zapsaný spolek, který nemá statut útulku, nesmí mít útulek v názvu (jinak po nich půjde KVS a bude trvat na dodržování platných předpisů pro útulky). 

Útulek, o kterém se v mnou zmiňované smlouvě jedná, opravdu má statut útulku a může uzavírat smluvní odchyty. Navíc si můžeme být rozhodně jistí tím, že zrovna oni to mají právně všechno tip top. 

impact
impact (412 příspěvků) 07.02.2024, 13:56:40 xxx.xxx.24.208
Espiro:

Vyfakturuje komu? Městu? Jakože pokud majitel necvakne na místě, tak pak teprve fakturují? Rozumím tomu správně?


V jedné smlouvě jsem našla:

V případě, že ze strany útulku dojde k vrácení zvířete vlastníku, hradí služby vlastník přímo útulku. O vrácení a úhradě útulek uvědomí obec. Pro případ, že vlastník není ochoten služby uhradit, útulek oznámí vrácení zvířete obci a současně jí sdělí údaje o vlastníku, a to zejména jméno a příjmení, datum narození a adresu trvalého pobytu. Za správnost těchto údajů odpovídá útulek.  

Faktura Za provedenou Službu bude vystavena vždy cca za 2-3 týdny od data provedení služby.

Takže jsem to tak pochopila. 

impact
impact (412 příspěvků) 07.02.2024, 13:46:52 xxx.xxx.24.208

Navíc pokud se jedná o odchyt pro obec, pak za něj platí obec a vymáhá si to po vlastníku. Čili podle mého by psa vydat měli. Ihned.

No já se právě v jedné smlouvě o odchytu dočetla, že to útulek vyfakturuje 2-3 týdny po odchytu. Takže tam je asi i prostor pro to, aby si to zaplatil majitel.

impact
impact (412 příspěvků) 07.02.2024, 13:37:46 xxx.xxx.24.208
megi-the-pes:

No jako že našli (nebo jako v tomto případě předběžné opatření) mého psa, byl tam týden a já musím zaplatit ty náklady.
Dají mi psa a můžu zaplatit později?


Aha. No, těžko říct. Já byla přesvědčená o tom, že mi psa zadržet nemůžou. Ale pak jsem zaznamenala několik kauz, kde na tvrdo majiteli řekli, že psa nevydají, dokud nezaplatí. Třeba se tu nějaká moudřejší (myšleno právnická či útulková) hlava vyjádří. 🙂

Podle mě tam docela hraje roli i ten faktor předběžné náhradní péče. Protože v tomhle případě obec umístí psy do útulků a pobyt jim platí. Takže útulek nemá jakoby co po majiteli vymáhat.

U těch běžných odchytů nejspíš vyfakturují práci právě obci, kde odchyt proběhl a nebo pak teda majiteli, pokud se najde.

Já vyzvedávala naše vyhozený psy tuším dvakrát. Jednou byl pes tejden v záchytných kotcích MP a až ho po tejdnu dovezli do útulku, tak tam se přečetl čip a hned mi volali. Tam po mě nechtěl nikdo nic, jen podepsat papír, že jsem si psa převzala. (Mimochodem když jsem pak kontaktovala majitele, tak mi řekl, že psa přejelo auto a už je půl roku mrtvej.) A jednu fenu nechali v útulku sedět tři dny a čekali, až se na ni někdo ozve. Když se nikdo neozval, tak se milostivě uvolili zavolat na kontakt u čipu. Tam jsem nějaký peníze za odchyt a ubytování myslím platila. Ale tak zase nejsem člověk, kterej by se cukal s platbou. Zaplatila bych cokoliv, jen abych ty psy měla v autě..

impact
impact (412 příspěvků) 07.02.2024, 12:52:12 xxx.xxx.24.208
megi-the-pes:

A fakt je to u nás tak, že nejdřív musím zaplatit útulku, až pak mi mého psa vydají? 


V jakém kontextu?

impact
impact (412 příspěvků) 07.02.2024, 10:06:07 xxx.xxx.24.208
Ph:

Je tu prokazany prijem z prodeje psu, je na to smlouva, svedci. Proc ten nesel na umoreni vycisleneho dluhu. To byla moje otazka? Recnicka, ano…


A jen tak btw. dost hotelu poskytuje sluzby mestum -jako odchytove zarizeni - postaraji o odchycene psy na uzemi mesta uplne normalne a za ten od mesta domluveny pausal.

Mohla bych ještě jednou poprosit o informaci, které hotely poskytují odchytové služby městům? Ráda bych se podívala, jak mají nastavené smlouvy a kolik jim města za služby platí. Děkuji.

impact
impact (412 příspěvků) 07.02.2024, 08:05:44 xxx.xxx.24.208

A tady doslo prokazatelne k tomu, ze ma i jiny prijem nez jen duchod. A byl oficiálne vymeren dluh. Tak jake po trech stovkach z duchodu? 

No prokazatelně nic. Nesmí mít březí a kojící feny, takže oficiálně jen ten důchod.

Ty tři stovky jsem uvedla proto, že v naší skvělé republice stačí dělat, že platíte. A nezmůže nikdo nic.

impact
impact (412 příspěvků) 07.02.2024, 08:00:42 xxx.xxx.24.208
Odpověď na příspěvek uživatele Ph z 07.02.2024, 07:45:55

nikoho nenapadne, ze ty penize ma vybudovat a udrzovat areal a zajistit si k tomu i celorocni provoz.

Teď mi asi unikla nit diskuze. Vždyť ti psi byli v útulcích víc jak dva roky. A je to poměrně běžný stav, že se v takových případech soudy táhnou roky a psi jsou umístění v útulcích v předběžné péči. Celoročně. A využívají všeho zařízení útulku. Počínaje metlou a lopatou a papírem do tiskárny konče. Asi jsem z Marsu, ale považuji za úplně normální, aby to náklady na péči o ubytované psy pokryly. Protože když to útulek dodotuje z nějaké sbírky, tak zas bude křiku, že somruje. 

Mimochodem můžete mi jmenovat konkrétní hotely pro psy, které městům zajišťují odchyty? Ráda bych se podívala, jak mají ty smlouvy nastavené oni a jakou taxu městům účtují. Díky!

impact
impact (412 příspěvků) 07.02.2024, 07:09:03 xxx.xxx.24.208
Odpověď na příspěvek uživatele Espiro z 07.02.2024, 07:03:10

Tvl co jsem to napsala za ptákovinu? 😂 No neva, asi bylo i na mě ještě moc brzo. 😂

impact
impact (412 příspěvků) 07.02.2024, 04:45:30 xxx.xxx.24.208
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 07.02.2024, 01:49:50

Pak je asi paní chtěla zpátky ( když se vrátila z nemocnice po tý mrtvici) a útulky je asi nechtěly vrátit ( protože neměla na zaplacení možná), tak nějak si to představuju..

Žádný tyran ale přímo útulkům nic neplatí. Obec, na jejímž území k dané věci dojde, ty zvířata umístí u dočasných pečovatelů a to umístění jim smluvně platí. Pak si ty platby má vymáhat na tom, čí ty zvířata byly.

Jinak mě teda udivuje, jak tady vzniká nějaká bublina, jak je to úžasný byznys. Při deseti psech je to platba 1500-2000 Kč na den. Z toho musíte zaplatit nejen krmení, ale taky minimálně dva lidi, co se o psy starají (protože lidi jsou tam od rána do večera, pátek, neděle nebo svátek - každý den, musíte jim dát slušnou mzdu, platíte za ně odvody a ti lidi je musí venčit, uklízet kolem nich, jezdit s nima na veterinu…), platíte třeba i svoz odpadu, vodu, elektřinu, veškeré materiální zabezpečení počítačem a tiskárnou počínaje a opotřebením bud a kotců konče, kupujete desinfekce, platíte provoz auta, opravy na budově… To je tvl byznys jako kráva. Hotely pro psy jsou v dnešní době od pětikila nahoru denně, aby to ty lidi uživilo. No za stopadesát korun na tom útulek vydělá majlant. 

impact
impact (412 příspěvků) 07.02.2024, 04:32:22 xxx.xxx.24.208
Ph:

me by jen zajimalo, proc penize za prodej zabavenych psu nesly na umoreni dluhu? Protoze na dluhu neni exekuce?  Proc vlastne neni?


Protože někomu na krajském státním zastupitelství hrozně záleželo na tom, aby se psi množce vrátili a nic se jí nestalo. Takže bohužel dotazy musíte vznést tam…

impact
impact (412 příspěvků) 06.02.2024, 21:54:36 xxx.xxx.24.208
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 06.02.2024, 21:48:27

Myslíte, že policie, má to městská, což je úředník, to udělá za lepší peníze? Už jste někdy viděla něco stát/město udělat za normální peníze?

Budete muset postavit hodně kotců, i nějaké uvnitř budovy, karanténa, topení, kolik vody jenom, zaměstnanci… 

Úplně vidím ty veřejný zakázky na poslední dekl od kanálu… 🤣🤣🤣

impact
impact (412 příspěvků) 06.02.2024, 20:13:02 xxx.xxx.24.208
Doron:

To jo, ale některý lidi si hned přece nějaký psy odvezli  a koukám že ve článku píšou, že je jeden útulek si vzal deset a druhej osmnáct psů. Takže to vypadá na cenu za 28 psů . 

Já už opustila morální stránku věci a dělám si ekonomickou rozvahu. 🤣 

Vědět přesnej  počet psů, už to mám hotový. 😅


Tak ty útulky byly čtyři. Tady jsem Vám u dvou vypíchla ze smluv, které uzavřely s městem Jindřichův Hradec, jejich taxu. Ať máte lehčí počítání. 🤪

Akorát jsem v nich nenašla, kolik přesně psů kdo měl. To my jsme třeba ve smlouvě měli. 

Obrázek Obrázek
impact
impact (412 příspěvků) 06.02.2024, 20:05:07 xxx.xxx.24.208
Irma19:

Vy jste od fochu já jenom laik…

Měla jsem za to, že chovatelé pod jakoukoli organizací musí splňovat nějaké požadavky. U FCI i povinná vyšetření. Absence základního očkování a čipu by mě nenapadla. To je absolutní minimum i pro běžného majitele psa, natož pro chovatele.🤔


Ale tady se bohužel nebavíme o řádném chovateli. Bavíme se o člověku, co to mrskal jak Baťa cvičky. A pokud psi neměli ani tu základní péči stran zubů, drápů a uší, tak bohužel nevěřím ani tomu, že je pravidelně vídával veterinář a že s nimi vůbec baba na veterinu jezdila. Čip by teoreticky dospělí chovní psi mít měli, ale víme, jestli byli všichni s PP (ať bylo jakkoliv pofidérní?). A kdo by kontroloval platné očkování? Leda by jí tam někdo pravidelně posílal KVS. Jinak to nikoho nezajímá.

impact
impact (412 příspěvků) 06.02.2024, 19:33:19 xxx.xxx.24.208
Irma19:

Jasně, přeočkování a čipování štěňat chápu, jen mě zaskočilo, že by tohle neměla paní v pořádku u dospělých den a psů, když je chov někde registrovaný.


Tak to by mě osobně teda vážně nezaskočilo. Spíš by mě zaskočilo, kdyby měla všechny očkování a čipování v pořádku. 🙃

impact
impact (412 příspěvků) 06.02.2024, 19:09:58 xxx.xxx.24.208
Irma19:

Moment, oni nebyli očkovaní a načipovaní? To jde při PP chovu, byť pod jinou organizací?


Já tak nějak vnitřně nevěřím tomu, že v tom bordelu baba dodala nějaké očkovací průkazy. A pokud je útulkům v nějaké krátké době nedodala, všechno se plošně naočkuje znovu hned při nejbližší příležitosti. Na slova množek se nelze spoléhat a pes očkovaný prostě být musí. 

Nicméně to jsou jen moje domněnky a zkušenosti s takovými množkami. 

Rozhodně ale nevěřím tomu, že už bylo řádně načipovaných a naočkovaných těch 16 nebo kolik štěňat. Ty na to ani neměly věk. 

O případné nutnosti každoročního přeočkování při dvouletém pobytu psů v útulcích asi netřeba polemizovat.

impact
impact (412 příspěvků) 06.02.2024, 18:39:35 xxx.xxx.24.208
Doron:

To jo, ale některý lidi si hned přece nějaký psy odvezli  a koukám že ve článku píšou, že je jeden útulek si vzal deset a druhej osmnáct psů. Takže to vypadá na cenu za 28 psů . 

Já už opustila morální stránku věci a dělám si ekonomickou rozvahu. 🤣 

Vědět přesnej  počet psů, už to mám hotový. 😅


47 mínus mrtví. Pokud to chcete fakt do detailů, počítala bych 45. Jeden nebo dva v tom nehrají roli. Jo a útulky si je rozebraly minimálně tři - Olomouc, Tábor a Dogpoint.

V ceně je nejspíš započítána nejen taxa za péči o psa na den, ale taky povinné čipování a očkování na vzteklinu, odčervení, odblešení, čištění zubů, kastrace a taky třeba služby salonu nebo někoho, kdo je musel stříhat. No a s full servisem si je množka pak odvezla, případně je za dvacet tyček obratem prodala. Parádní vejmrd. 😂

impact
impact (412 příspěvků) 06.02.2024, 18:34:53 xxx.xxx.24.208
megi-the-pes:

No, 46, ale teď se zas říká, že 47… a včetně těch mrtvých?


Dle oficiální zprávy SVS jich bylo 47.