Aktuálně: 4 586 inzerátů178 035 diskuzních příspěvků17 801 uživatelů
Vahine
Vahine (500 příspěvků) 03.01.2024, 17:08:33 xxx.xxx.179.11
janaa:

Hele,myslím,že těch šťopek náš osmikilovej mops sežere hafo😀 a o peckách od třešní, švestek nemluvím. U něj je jen nezebezpečí něco velkýho,páč je to polykač a už jsem ho asi desetkrát v životě křísila


Helám a “nezávidím” Vám to, je mi to spíš líto, ale chápu, že ve Vaší krásné velké smečce a CHS, je těžké něco takového uhlídat…já mám psa, jednoho útulkáče a tak jsem v diametrálně odlišné situaci a toho svého jednoho mrňouse si hýčkám, je na tom snad něco špatného?…a Vaši situaci ničím nepřebiju…vzdávám se 😊

Vahine
Vahine (500 příspěvků) 03.01.2024, 15:32:05 xxx.xxx.179.11
Sarah01:

Já dávám jabka běžně celý, nikdy jsem nezkoumala, jestli je tam stopka nebo ne. Stopka je teda asi to nejmenší neobvyklý, co moji psi sežerou. 😂


Jenom zkuste Sarah pomyslet na nepoměr mezi vahou bělouše a třeba Dráčka…vyzkoušela jsem např., že když podlehnu jeho vyvalenejm očím a uslintaný hubě a dám mu celý kuřecí sušený pařátek průměrné až větší velikosti(zkusila jsem jen 1x), leží, smutně kouká a už nic jiného nesežere, i když je to součást KD…je mu prostě přežraně a chuťku k jídlu má zase až druhý den. Můžu mu prostě dát max. ⅓ pařátku, s tím si jeho zažívání poradí. Kolik bych jich musel spořádat Dráček, aby mu bylo tzv. těžko a už by nic ten den nežral? Je to prostě jen takovej poměrovej příklad k zamyšlení…jestli teda Dráčkovi sušený pařátek chutná? 🤔

A jen tak na okraj- to má bělouš dobrý apetit, baští rád….

Vahine
Vahine (500 příspěvků) 03.01.2024, 13:27:02 xxx.xxx.179.11
janaa:

Já to nechápu,šťopka z jablka by měla vadit?


Bělouš má 7,5 kila a šťopka byla z velkého jablka, bála jsem se, aby se mrška někde po cestě nešprajcla..a pak aby si nenatrhl dírku o ten ostrý kraj….hysterická panička, že… 🙈

Vahine
Vahine (500 příspěvků) 03.01.2024, 13:03:43 xxx.xxx.179.11
Odpověď na příspěvek uživatele Dafi z 03.01.2024, 08:23:37

Jak já bych dala piškůtek a bělouš by se utloukl, ale po té hromadě cukru v tom, pak řádí kvasinky na jeho kůži a v uších. Navíc bývá v psích piškotech i kukuřice, a ta je pro bělouška zakázaná. Jablko rád, ale nastrouhám malou hromádečku a vymačkám šťávu, zase hodně fruktózy no 🤦‍♀️ on by jedl všechno, ale za vyrážku po těle a drbačku či průjem to nestojí. Je to holt princeznička. Kupuju vepřovou nebo krůtí sušenou všehochuť, kuřecí pařátky, hrtany apod. od budog.cz, na požádání mi slíbily příště speciální balíčky, když jsem jim popsala, jak to s běloušem je. 

Každý den trošku a je spokojenej a na cvičení ven buď jeho granulky nebo essential duck mini s jednoduchým složením nebo v létě borůvky….mám příhodu s jablkem-to bylo nějak brzy po adopci, když jsme byli s katolíky a naším farářem na pouti, která byla t.č. v malebné vísce. No a o sváče u božích muk po cestě jedna blondýna jedla jablko a náš bělouš seděl před ní a bedlivě ji pozoroval. No milá blondýna, aniž by se zeptala, mu hodila ohlodanej ohryzek i s jadýrky a pořádnou šťopkou…no nestihla jsem mu to sebrat ani náhodou a málem to se mnou fláklo…jako dobře, ty celá jadýrka zase v poho  vyjdou, ale co ta šťopka proboha?? 🙈…no naštěstí prošla druhý den vcelku tak, jak vešla a páníček(vyšlo to na něj) mu musel opatrně pomáhat ji “porodit”, měla prý docela ostrý konec a visela mu napůl z prďky…ach jo, blondýně se před kostelem s běloušem už, při čekání na páníka, vyhýbám, když by náhodou dostala zase nějaký prima nápad 🤦‍♀️tohle můžu popsat jenom pejskařům no…

Vahine
Vahine (500 příspěvků) 02.01.2024, 12:27:57 xxx.xxx.16.137
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 02.01.2024, 11:56:22

Neztrácej naději, mám to podobně, i když z jiných důvodů, ale ohledně té koncentrace to mám stejně. Pracuji na zlepšení, luštím křížovky apod., naposledy jsem četla Gumpa, to je dýl a teď čtu Ohař, kam se podíváš a je to lepší, je! Fakt! 👍 Přemýšlím po kapitole o tom, co jsem četla, hodnotím a pak zase, když je chvíle, zase čtu…ale nejsem ještě zdaleka na konci, užívám si to, že jsem opět po letech schopna číst a vnímat obsah, myšlenky neodlétají, jak dřív, je to léčivá čtivá kniha o životě s pséky. Tu si pořiď, radím Ti, dodá Ti radost z četby. Budeš mít pocit, že jsi u Zrzavců v obýváku spolu s Ešusem a nebudeš se chtít, od toho obrazu před očima, odlepit. Až dočtu, skoro objektivní recenzi, napíšu ráda. 😊

Vahine
Vahine (500 příspěvků) 01.01.2024, 20:12:21 xxx.xxx.179.11
Odpověď na příspěvek uživatele Dafi z 01.01.2024, 18:33:42

Děkuji za podrobný popis Dafi, je to fakty pěkný, uvidíme. Jezdíme na dovči vlakem, nikdy jsme neměli ani jeden řidičák a bělouš nám taky stejně na trasách nad 15km zvrací. Středočeši jsme. Bus a vlak snáší bělouš dobře. Musím Vám ale prozradit tajem-on je totiž bělouš docela asociál a štěkna. Míjíme-li na chodníku psího frajera, musím ho posadit na zadel, pak to dá. Má pár kamarádů, to jo, kamarádek víc, ale…náš předchozí bělouš byl doslova anděl, ale tenhle má ďábla v těle…děti už miluje všechny, nejen naše vnučky, kočky má rád, venku nesbírá nic, což když k nám přišel, tak to jsem mu všechno tahala z krku, k popelnicím mě tahal…to vše ok, ale psí kluci a hlavně bulíci-problém, většinou 🤦‍♀️ i se 2x po sobě se psem váleli a řvali. Nic se nestalo. S jedním z nich je teď už od té doby věrný kamarád, druhý se odstěhoval.

kdyby jsme potkali Vás s celou velkou psí bandou, tak asi dobrý, to by si netroufnul a našlapoval by nejistě…ale ukecanej teda je, bohužel. 

Vahine
Vahine (500 příspěvků) 01.01.2024, 17:34:04 xxx.xxx.179.11
Odpověď na příspěvek uživatele Dafi z 01.01.2024, 16:33:05

Dafi, to jsou nádherná místa, díky za tip. Pro nás tip na letní dovolenou s běloušem 👍už teď přemýšlíme, kde to prošlapeme…

Vahine
Vahine (500 příspěvků) 31.12.2023, 20:20:48 xxx.xxx.179.11
Fikovnice:

Já si pamatuju, jak rekonstruovali ruku po poranění Petry Kvitové, jak ji přepadl ten zloděj a pořezal. Tuším to dělali machři někde ve Valmezu, jestli se nepletu.


Kvitové šil ruku dr. Kebrle, t.č. ve Vysokém. Operoval ruce synovi-karpály. Machr doktor.

Vahine
Vahine (500 příspěvků) 29.12.2023, 17:33:46 xxx.xxx.8.187
Dublinbarzoj:

My máme té zvěře hodně, vlastně kromě barzojů a Chanelky se zbytek u nás tak nějak vyskytnul. Ale díky tomu je hodně i těch odchodů, ( často se vyskytnou až v důchodovém nebo bolavém věku). Beru to tak, že jsme měli tu čest s nimi sdílet jejich čas, takže nesmutnit, dát si na jejich počest něco dobrého a přesunout kus volného srdce na další ztracenou duši. 


To jste napsala moc moc hezky, jak již psala Doron. Ať ztráta brzo přebolí a netrápíte se, je mi to moc líto 😔

Vahine
Vahine (500 příspěvků) 20.12.2023, 19:35:20 xxx.xxx.179.11
Zrzavci:

JO ! MEGÍÍÍ POVLEČENÍ! Tjo, ale to by bylo krásný povlečení, kdyby bylo jako knížka. já totiž miluju ten obal, to je dílo, který musí vstoupit do histórie 😀 Myslíš, že to někdo dělá, že si tam člověk nasází vobrázky a voni mu vymandlujou povlečení? Jako dítě jsem měla krásný, bylo modrý, byli na něm sloni, žirafy, zebry a taky mochomůrka. Jiný jsem nechtěla, máteř byla nejdřív neoblomná, posléze zoufalá a pak to vzdala.

p.s. mikina s kapucou!! to by bylo taky krásný, ale to mám dobrý, to vím, že nemožu. Jsem prase. nemožu mít nic bílýho, jen papír na psaní 😀


Děvčata, povlečení s ohaříkama z knihy může být, tady Vám splní přání 

 https://www.glamonde.cz/povleceni-s-vlastnim-potiskem

Už dloho se chystám, že dám vnučkám udělat povlečení s bělušema č.1 a 2…v příštím roce asi 😊….no a s motivy z knihy by to mohlo být super…👍

Vahine
Vahine (500 příspěvků) 18.12.2023, 18:14:05 xxx.xxx.179.11
Odpověď na příspěvek uživatele eena z 18.12.2023, 14:33:52

Můj útulkáč je s povelem “volno” 🤦‍♀️ maximálně na 4m ode mne a furt mě sleduje. Na vodítku, jak cítí, že jsme spojeni, tak je klidný, čuchá si, ale bez vodítka si to tolik neužívá. Má pořád v hlavě, že ho bývalí paníci před 4 roky cíleně někde venku vypustili, aby se ho zbavili, pak   když ho policie odvezla do útulku,se na něj ještě přišli podívat, aby se ho vzápětí vzdali. 

Nedokážu ho po 4 letech přesvědčit, že já mu toto neudělám. 🙈 myslela jsem, že ho to časem přejde…a ne a ne

Vahine
Vahine (500 příspěvků) 17.12.2023, 08:42:33 xxx.xxx.179.11

Terven, co takhle zkusit dávat občas do misky maličký kousek ananasu, podle toho, co zrovna v misce je? Ten přeci pomáhá s trávením, mimo jiné a psi ho  můžou (individ. vyzkoušet). Bez toho středu ananasu, ten se dávat nemá. Já občas dávám k tučnějšímu žvýkacímu masovému pamlsku kousek sušeného ananasu bez cukru a jiných blbostí (od Grizlyho), ale fakt maličko a můj cíťa to snáší dobře. Syrový ananas jsem zatím nezkoušela. 

Je to jen nápad…

Vahine
Vahine (500 příspěvků) 16.12.2023, 17:28:52 xxx.xxx.179.11
keriton:

Také mám venčení omezené, asi covid s lehčím průběhem, ale i tak ležím už několikátej den. Ještě že je ochoten venčit i páníček. Je super, že pes funguje i s ním, že ho může pustit na volno. To předchozího psa nemohl.


Tý brďo lítá to všade…uzdravte se brzy, ať Finn nejni smutnej …ale píšete, že chodí s pánečkem navolno…a tak dobrý, že se páník neztratí 😀😀..a teď vážně, je to úspěch a mám radost….když se ještě před rokem venčil Finneček sám …

Vahine
Vahine (500 příspěvků) 16.12.2023, 17:25:44 xxx.xxx.179.11
Zrzavci:

Mamka nejni smutná, mamka se rozptyluje, resp. je rozptýlená 😀 , doslova. Jezdíme tam každý rok “na návštěvu". Aby nebyla vo Vánočkách ”sama" Což pochopitelně nejni a teď je na mě věřím moc pyšná. Což si může dovolit, protože v jejím případku už nemůže bých pýcha hřích.


Aha, jo taklenc, taky jedu takhle za našima a za bráchou, strejdou atd. zítra “na kafe” tomu říkám. Na Vás je Vaše maminka rozhodně pyšná, naše milá Zrzavcová, to je na beton!!

Vahine
Vahine (500 příspěvků) 16.12.2023, 15:57:22 xxx.xxx.179.11
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 16.12.2023, 15:52:56

Ajaj, tak to se brzo uzdravte, ať nemáte smutnou mamku a taky knižní hvězdy…ohaře 🍀

Tady by ten vaječňák teda nevydržel dlouho….tejden?? 🙈 tak snad Vás vyléčí z neduhů

Vahine
Vahine (500 příspěvků) 14.12.2023, 11:37:48 xxx.xxx.24.169
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 14.12.2023, 11:29:01

Tak to já čtu s přestávkama radši hlavně teď, protože o svátcích tu bude furt někdo nasáčkovanej nebo naopak my někde jinde a mezi svátky musíme do práce, páč na ouřad přijdou především Ti, kteří mají mezi svátky volno 😀

Vahine
Vahine (500 příspěvků) 14.12.2023, 07:12:22 xxx.xxx.179.11

Ano, to číslování stránek je dokonalé! Megi, to Vy? 👏

A jestli teda jo, neispirovala jste se náhodou tady Šutříkovic raptorem Bonnie? Ta hrozně ráda noruje treperenda a vtipnej pes je to…noruje do listí,  do sena a taky se ráda plazí….byla to tahle inspirace nebo náhoda? Já si na ní, při pohledu do knihy, hnedle vzpomněla 😁

Čtu, mám poslední den doma, bělouš mi hřeje bůček a já si to pořádně užiju s ohaříky, páč cukroví mi peče už mnoho let moje kamarádka🌞

zítra už musím do arbajtu…🤦‍♀️