Aktuálně: 4 580 inzerátů178 009 diskuzních příspěvků17 797 uživatelů
Vahine
Vahine (498 příspěvků) 23.01.2024, 16:20:40 xxx.xxx.179.11
efe:

Možná pamatuješ, jak jsem bojovala s šílenou rýmou před půl rokem u Beu - došlo až k selhávání srdce. Pomohla jí mořská voda do nosu a ODSÁVAČKA, kterou mi poradily dobré duše na FB. Tímto znovu děkuji. Teprve až po odsávání hlenů byla schopná dýchat a spát.


Dobrý tip s tou mořskou vodou a odsávačkou a s tím, že jitrocelák zahleňuje, to je pravda, to ten cukr v tom, že? Lepší by byl asi vlažný slabý jitrocelový čaj nebo heřmánkový s šípkovým. Vy jste teď úplně bez psího chloupečku, efe?

Smí to bejt?….

Vahine
Vahine (498 příspěvků) 22.01.2024, 16:18:01 xxx.xxx.179.11
Kilian:

….když jsme u těch slepic, mladí mi ji nechtěli dát do Prahy s sebou a byla to láska na prvni dpohled….

Obrázek

Tý jo, to je slípka mazlivka i očka má blahem přivřená…to je moc hezká fotka 😍 fakt krása a hezké přátelství 🙂

Jinak slovník v knize mi taky moc dobře sedí, spisovné češtiny mám dost v práci a i když mám ráda český jazyk pro jeho košatost, tak ondynoj jsem se přistihla, že když něco vypravuju běloušovi, tak občas podle knihy, jako třeba v sobotu mu povídám, že mu udělám z masa a rýže masakéro, když ho bolí ten břuch…

Vahine
Vahine (498 příspěvků) 20.01.2024, 20:17:10 xxx.xxx.59.218
Verun:

my máme jiný problém, psina mi vypouští sekret samovolně- i šprycem, hladím jí po zádech až přes ocas a jak sjíždím ten ocas, špryc…nebo má radost a špryc, puch hroznej…ne furt, ale tak jednou do měsíce určo. Nemá taky někdo? 


Předchozí bělouš, když byl doma sám, rád spal v křesle a jednou za čas si to tam lízal, až to povolilo a měli jsme smrádek na křesle. Ovšem snažil se pak po sobě pěkně uklidit, tak to pak pusinku nedostal 🙈 stejně flekanec zůstal, takže potahy šly do pračky…nikdy s tím na veterinu nemusel, vždycky si pomohl sám… špryc je teda určitě horší až nejhorší varianta 🥴

Vahine
Vahine (498 příspěvků) 20.01.2024, 07:34:38 xxx.xxx.179.11

Vahine, prosím, běloušovi se nějak žlázky samy srovnaly nebo jste řešila ještě jinak, když mu to úplně nevyhovovalo?

Ronjo, žlázky více méně stejné. Drobná změna je ta, že jak dávám už několik měsíců sušené věci od budogu.cz ( bělený či naopak barvený a různě jinak upravovaný pamlsky ze zveráče nekupuju), tak jsme naši žlázkovou periodu prodloužily s vetkou na 6 týdnů namísto 4 týdnů. Když to půjde, zase interval se žlázkami o něco prodloužíme. Přisuzuji to sušeným malým hrtanům a pařátkům, které dávám vždycky ke kousku vepřového ucha nebo kousku kůže s masem. Prostě pěkně si zachroupe, požužlá a když to jde ven, dá to malinko víc práce. Bělouš je mrňavej, tak ho nepřecpávám, od každého jen kousek a tučného jen žďabec, páč to je pak opačný efekt, že…

Chloupě je taky alergik, že jo…a ono to jde ruku v ruce, mimo jiné, i se žlázkama.

Já se divím, že ještě nemá z hvězdičky řešeto z toho mačkání, ale už to tak děláme 5tým rokem a zatím je to v pořádku. Ovšem děsím se toho, kdyby musel na operaci s tím 🙈 ťuk ťuk…

Už nevěřím, že to bude někdy úplně ok. Nebarfuji, překyseluje se mu pak víc žaludek a on trpí na reflux i tak  jako panička a tak vím, jak mu je.

A jak to má chloupě se žlázkama? Vy Ronjo barfujete? 

Vahine
Vahine (498 příspěvků) 16.01.2024, 22:13:25 xxx.xxx.179.11
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 16.01.2024, 21:02:40

Náš předchozí bělouš byl uspinkán před červencovými svátky a vet nám ho právě nechala u sebe na klinice v lednici 4 dny, tj. přes svátky a víkend do dalšího pracovního dne a pak jsme ho vezli do krematoria do Prahy. Naše vet má dva velké mrazáky.

Vahine
Vahine (498 příspěvků) 16.01.2024, 09:26:19 xxx.xxx.179.11
hmn:

zavolat do krematoria


A nebo svému vetovi kvůli uložení do lednice než se rozhodnete, jak a co. V létě je potřeba jednat rychle, chápete…

Vahine
Vahine (498 příspěvků) 16.01.2024, 07:24:53 xxx.xxx.179.11
impact:

Pravděpodobně mix bordíka. Taky k adopci, kdyby Vám doma chyběl pes.🙃😛

Blbouni jsou proto, že je s nima každej výlet extra výživnej a i tenhle stál za to. Nejhorší je vždycky první kilometr, než ze sebe vypustí tu radost, že někam jedou. I když v tomto případě je to jen pár kilometrů za barák. 😂 Navíc jsem blbě zapnula obě stopovačky a přišla o oba psy. Zrzek Kevin překvapil a přišel hned, ale černopálenej Kongo si ze mě hodinu vyloženě dělal legraci, než jsem ho ve chvilce nepozornosti dokázala chytit za kožich. 🤪

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Na té poslední fotce vypadá zrzeček jako Falco z Nekonečného příběhu 🙂 kdyby byl bílej, tak je to on! 😉 tak buď ho drapsne Trickyvoo a nebo někdo jiný a brzo…je taky moc pěknej👍

Je to dřina, ta Vaše práce, to určitě je, ale když je v tom to srdce, tak je to jistě naplňující.  

Vahine
Vahine (498 příspěvků) 16.01.2024, 07:09:20 xxx.xxx.179.11
Xerxova:

Nora prodělala v onom kousacím věku tetanus - a kdyby Bodlinka nerozeznala příznaky hodně brzy (měla Nora kliku ), a nenasadila se ihned léčba… tak byla bez štěníka… Takže pokus o vtip, vycházející z kruté zkušenosti 


Nora Bodlinky měla i tetanus? Fakt? No chuděrka! Pamatuju matně z IF, že měla torzi žaludku a Bodlinka ji zachránila. Obě jsou na metál teda. 👍🍀

Je to tak, že tam hraje velkou roli zřejmě i věk a nejen rychlost zásahu, viďte…Vy jste jednala bleskově, ale prostě to někdy holt už nejde… 😳 tuhle jste dala foto Nighta a já úplně zjihla 😍

Vahine
Vahine (498 příspěvků) 15.01.2024, 12:54:26 xxx.xxx.59.218

Viděla jsem dnes ročního fešáka, ptala jsem se venčící paničky, co že je to za originálního malého pejska. Dandie dinmont teriér to byl a já ho viděla prvně v životě….moc pěknej pes 😊 asi trochu raritní plemeno…líbil by se Dáje možná, páč mi jeho hlavinka připomínala bišonka.

Vahine
Vahine (498 příspěvků) 15.01.2024, 12:38:18 xxx.xxx.59.218
sutrik:

Další nezdrhající zvíře. Co jim je? Nutrie byla kousek od místa, kde jsem o víkendu našla srnku. Neutíkala. Když přišla Bonnie, bránila by se. Naštěstí se fusak s nožičkami, jak byla Bonnie přejmenovaná známým, dal odvolat a blíž než na fotce se nepřiblížil. I když teda fusak choutky měl…

Obrázek Obrázek

To už je ale divný, ne?…bacha, aby tam v tom rajónu Bonnie něco nenačuchala nebo ještě hůř neochutnala….napadlo mne, jestli tam někdo nepohodil něco otráveného? Lidé jsou různí.

Vahine
Vahine (498 příspěvků) 14.01.2024, 11:10:31 xxx.xxx.179.11

Sorry, musím…když si nutně potřebujete zlepšit vnitřní nastavení a rozpoložení, doporučuju Zrzavcovic knihu, další velké plus…čtení knihy si šetřím, dávám si to za odměnu (až uděláš tohle nebo támhleto, počteš si) a nebo právě, jako lék na bolehlav a jiné. Řehtám se tu, jako blázen tomu, jak Bubiška přišpendlila Štajnidlo do pelíšku a mluvila u toho. Mám velkou představivost a tak čtu a vidím to před sebou. Je to balzám. Zdravím autorku tímto 🙋‍♀️

Vahine
Vahine (498 příspěvků) 13.01.2024, 20:18:19 xxx.xxx.179.11
keriton:

To je smutný ☹️

Známým takhle nedávno auto srazilo grifonka, pes to zázrakem přežil bez zranění… Čekali u silnice, až budou moct přejít, pán pohnul rukou a pejsek si to vyložil tak, že už teda může jít. Je to jinak velmi dobře vychovaný pes. 
No tak od té doby si taky říkám, že jakkoliv mbudu mít psa spolehlivýho, u silnice budu jednoduše vždy používat vodítko.


Pustila jsem bělouše přes úzkou silničku jen jednou, poprvé a naposledy..právě dnes, šel krok přede mnou…jen kousek od místa, kde se to pak za cca 3 minuty stalo. Už v tu chvíli jsem si říkala, že to už příště radši neudělám, měla jsem asi vteřinu nebo dvě takovej divnej pocit v ten moment. Teď už určitě vždycky jen na vodítku, ten divnej pocit byl asi varování…nemusíte mi to nikdo věřit, ale opravdu nemám důvod nikoho tahat za nos…díky všem za účast, ale už ten smutek musím pustit. Tím, že jsem fenku před odchodem pohladila, se mne celé o to silněji dotklo….😪

Vahine
Vahine (498 příspěvků) 13.01.2024, 18:22:18 xxx.xxx.179.11
Xerxova:

tak venčení Yody tento týden - od mrazivé neděle (bylo nevlídno - i pes měl kabát), přes slunečné pracovní dny (na druhé fotce ujíždí na ledu) až po dnešní veselou běhací procházku.

Na té třetí fotce levituje nad zemí - neb má chlapec zrovna hravou skákací…

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Na tom třetím snímku to vypadá, že spolu tančíte, hezké, moc hezké

Vahine
Vahine (498 příspěvků) 13.01.2024, 18:16:53 xxx.xxx.179.11
Odpověď na příspěvek uživatele sutrik z 13.01.2024, 16:51:24

Na poli ne, bylo to už mezi paneláky, kousek od té louky ze snímku. Slepá krátká ulička, asi páník nečekal, že by tam vjelo auto. Je tam stojan na čepování vody a denní stacionář pro staroušky, kde bych chtěla za pár let pracovat na půl úvazku, teď se budu tomu místu vyhýbat…dlouho…chodili jsme tudy často a párkrát jsem pána s fenkou potkala…chodili bez vodítka, i teď byli bez, pán ho u sebe neměl…oni jsou na tom doma určitě teď bídně, myslím na ně…bělouška jsem objímala, taky to vnímal, jen čekal opodál. Nechtěla jsem, aby se k fence hrnul nebo tak něco…

dnes to nedokážu, ale brzo ty myšlenky a obrazy musím opustit…

Vahine
Vahine (498 příspěvků) 13.01.2024, 15:48:04 xxx.xxx.120.11

Jak já byla dnes odpo šťastná, že mi včera napsal doktor vycházky a můžu s běloušem na procházku…bohužel za pár minut, po pořízení fotky jsme se stali opět svědky úmrtí fenečky, tentokrát maličké fenky yorka. Přejelo ji auto, ještě dýchala, plačící majitel na kolenou u ní a v šoku. Byla u toho i ta řidička, ale taky v šoku. Snažila jsem se obvolat místní veteriny, aby jí někdo honem přijal a uspinkal, bohužel všude jen záznamník, v sobotu odpo prostě tady nikoho sehnat nejde. Ani tu naši veterinářku. Nejbližší nonstop veterina je 20 km daleko a psí záchranka 30 km…během mých marných telefonátů fenka zřejmě dodýchala, povolily totiž svěrače. Tak se snad tolik netrápila…jsem na sra.ky 😪

 Vzali si na mne kontakt, jakožto svědka.Ptala jsem se pána, jestli mají zahradu a kýval, že ano. Tak jsem říkala, ať doma v klidu poslechnou ještě holčičky srdíčko a udělají jí pak hrobeček. Bulím, jak želva…

Obrázek
Vahine
Vahine (498 příspěvků) 12.01.2024, 12:05:07 xxx.xxx.179.11
Ph:

jela na doporučení do Čáslavi

Mvdr. Bednář - Neovet - vyborny vet

Mvdr Musil ordinuje velmi omezene - da se zastihnout, ale nelze na to spolehat. Jeho spolupracovnici ale taky umi - a treba meho psa s nim konzultovali, kdyz to bylo treba


Tak dobrý, Vy to tu všichni znáte, to jsem ráda 🙂👍