Aktuálně: 4 847 inzerátů175 172 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů
Vahine
Vahine (471 příspěvků) 06.02.2024, 06:42:05 xxx.xxx.105.99
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 05.02.2024, 23:18:48

Pamatuju si videa ještě z iF a ráda jsem si je nyní připomněla, protože Kelišek je prostě borec 👏 s těma penězma taky dobrý 👍 jj, Keliš na hrad!😀

Vahine
Vahine (471 příspěvků) 04.02.2024, 11:11:17 xxx.xxx.179.11
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 03.02.2024, 20:18:29

Je to tak týden, co jsem si říkala, že bych ráda viděla foto Yody, když byl štěník…díky.🙂 Nemáte prosím někde po ruce foto s óbr medvědem? To bylo snad pár dní potom, co jste Yodu dovezli? A hlavně, bylo to na iF, tak je to nenávratně fuč…..

Vahine
Vahine (471 příspěvků) 04.02.2024, 11:02:05 xxx.xxx.179.11
Kilian:

 …není vůbec zač….no já se složila až potom…je to hrozné, když vidíte jak pes padne na bok a je mimo…vůbec jsem v tu chvíli nepřemyšlela, psovi jsem z krku ten kuřecí krk dostala a byl v pohodě…štěstí bylo, že jsem u něj byla a to jsem si původně chtěla tehdy odskočit na toaletu, nevím proč jsem stala opodál a čekala až dožere….pes byl pak vesel, já ještě dlouho v šoku….


Tak to se nedivím, že jste byla dlouho v šoku…byla to intuice 👍

Bělouš taky často hltá, tak preventivně, když mu dávám pařátek nebo něco většího, jsem u toho vždycky tak nějak preventivně. Ty chlupáči nás cvičí teda 🙈

Vahine
Vahine (471 příspěvků) 04.02.2024, 10:44:03 xxx.xxx.179.11
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 04.02.2024, 10:18:10

Děkuji za reakci. Hmm, takže po 2 letech…nemusím mít výčitky, že půjdeme brzo, ale tak rozhodující je stav v hubině.….bělouš si tuhle cvaknul hubou a hlavně zubem o hranu dveří, když chytal míček a pěkně to buchlo, říkal manžel, no a už se, k těm jeho kývajícím se zubům, přidal další 🤦‍♀️

Rozdejchávala motejla jo….no tak to jste dobrá, že jste byla pohotová! No taky bych udělala cokoli…pěknou neděli Vám i Kelíškovi, ať nám ty malý pejsové dnes neuletí, fičí to a bude i víc 💨

Vahine
Vahine (471 příspěvků) 04.02.2024, 09:06:58 xxx.xxx.179.11
Kilian:

….no ja teď za čištění, trhání 4 zubů a sesiti dasni v inhalační narkóze plus ATB na 14 dní a kapek proti bolesti zaplatila necelých sedm tisíc…plus před tím predoperacni vyšetření s krevním testy něco přes tisíc korun…. 


Po jak dlouhé době jste se zuby byli na čištění prosím? A jak jste přišli na to, že ty 4 zuby musí ven? Co s nimi bylo? Nemám zatím s trháním zubů u psa zkušenost a předchozí bělouš měl zuby všechny až do konce života. Chystám se s běloušem zatím teoreticky po 2 letech. Zubního kamene má málo, ale přední se dost kývou a hlavní důvod proč do toho chci jít je, že se mu u pár zubů dělají jako kapsy-fistule? Vet už mu před 2 lety fistule vyplňovala a 1 zub potahovala hmotou, a ta teda drží, i když obden čistím a přední zuby i mezizubním kartáčkem kvůli těm fistulím nebo co to je. Měl teda větší pauzu v čištění zubů, když jsem přes Vánočky měla zápal plic a horečky.

Vahine
Vahine (471 příspěvků) 31.01.2024, 18:56:25 xxx.xxx.179.11
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 31.01.2024, 17:39:32

Ta podoba Vašich lásek je n e u v ě ř i t e l n á ! 🧐😀

Já nejdřív koukla na foto a myslela jsem, že je to jen jiný záběr štěníka! Vy máte ale šťastnou ruku…🍀👏

Chápu, že Vám předchozí pruhovatý pejsa chybí…a doufám, že mlaďoch Vás nenechává moc smutnit, že má hooodně energie na rozmetání chmurů 🙂 

ať se u Vás doma radost a štěstí pořádně zabydlí a neopouští Vás..

Vahine
Vahine (471 příspěvků) 30.01.2024, 18:58:01 xxx.xxx.179.11
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 30.01.2024, 18:01:06

Plako, jsem úplně hotová, jak je ten Váš pruh krásnej!!! Áále za Vaší brankou bych takhle v podvečer stát nechtěla…bude to hlídač vostrej, to zase jo…ale na tý fotce teď je krásnej pašák…. a žasnu, jak rychle roste!!! 😄

Vahine
Vahine (471 příspěvků) 30.01.2024, 15:59:15 xxx.xxx.179.11

Před Vánoci jsem zase potkala pána s puberťáčkem, vizáží celý Rumíček. Potkávám je vcelku pravidelně, pejsu od štěněte, vždy odpo, když jdu z práce…a tak hladkám podupápajícího zrzavýho koníčka a vypravuju pánovi, že jestli shání ještě dárky, že mám tip na Zrzavcovic knihu. On má pán ohařisko už třetí v pořadí říkal, takže knihy potřebná osoba. Pán děkoval, že děkuje za nápad a šel jsme si každý po svém. Dnes jsem je potkala zase, že už zase chodím do práce snad zdravá a pán se na mne usmívá a už zdálky hlásil, že si knihu v papíře koupil sobě k Vánocům a že už čte a moc se mu líbí a hlavně i ta mluva. Tak jsem říkala, že mám radost, že se mu kniha líbí a že ho potěším, protože  se píše další díl…vypadal opravdu potěšeně, tak to zase pak potěšilo mne a říkala jsem si, že to sem musím napsat…že z knihy bude hit! 😀

Vahine
Vahine (471 příspěvků) 27.01.2024, 16:35:58 xxx.xxx.179.11
acher:

Není to z venčení,ale po 14 dnech marodění přišla vnučka za Alanem a králíky.No kámoši jak hrom.

Obrázek

Láska bez výhrad 😍 moooc hezké foto!

Vahine
Vahine (471 příspěvků) 26.01.2024, 17:16:08 xxx.xxx.120.11

Koukám, že tu dlouho nebyla Thielli🧐, nevíte o ní někdo? Bývala tu docela často a chybí mi tu její povídání, poznatky a fotky…

Vahine
Vahine (471 příspěvků) 23.01.2024, 16:45:52 xxx.xxx.179.11
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 23.01.2024, 16:34:30

Beezva 🙂 jak zkrácený úvazek, tak i  ti pejsci výhledově 👍

Vahine
Vahine (471 příspěvků) 23.01.2024, 16:20:40 xxx.xxx.179.11
efe:

Možná pamatuješ, jak jsem bojovala s šílenou rýmou před půl rokem u Beu - došlo až k selhávání srdce. Pomohla jí mořská voda do nosu a ODSÁVAČKA, kterou mi poradily dobré duše na FB. Tímto znovu děkuji. Teprve až po odsávání hlenů byla schopná dýchat a spát.


Dobrý tip s tou mořskou vodou a odsávačkou a s tím, že jitrocelák zahleňuje, to je pravda, to ten cukr v tom, že? Lepší by byl asi vlažný slabý jitrocelový čaj nebo heřmánkový s šípkovým. Vy jste teď úplně bez psího chloupečku, efe?

Smí to bejt?….

Vahine
Vahine (471 příspěvků) 22.01.2024, 16:18:01 xxx.xxx.179.11
Kilian:

….když jsme u těch slepic, mladí mi ji nechtěli dát do Prahy s sebou a byla to láska na prvni dpohled….

Obrázek

Tý jo, to je slípka mazlivka i očka má blahem přivřená…to je moc hezká fotka 😍 fakt krása a hezké přátelství 🙂

Jinak slovník v knize mi taky moc dobře sedí, spisovné češtiny mám dost v práci a i když mám ráda český jazyk pro jeho košatost, tak ondynoj jsem se přistihla, že když něco vypravuju běloušovi, tak občas podle knihy, jako třeba v sobotu mu povídám, že mu udělám z masa a rýže masakéro, když ho bolí ten břuch…

Vahine
Vahine (471 příspěvků) 20.01.2024, 20:17:10 xxx.xxx.59.218
Verun:

my máme jiný problém, psina mi vypouští sekret samovolně- i šprycem, hladím jí po zádech až přes ocas a jak sjíždím ten ocas, špryc…nebo má radost a špryc, puch hroznej…ne furt, ale tak jednou do měsíce určo. Nemá taky někdo? 


Předchozí bělouš, když byl doma sám, rád spal v křesle a jednou za čas si to tam lízal, až to povolilo a měli jsme smrádek na křesle. Ovšem snažil se pak po sobě pěkně uklidit, tak to pak pusinku nedostal 🙈 stejně flekanec zůstal, takže potahy šly do pračky…nikdy s tím na veterinu nemusel, vždycky si pomohl sám… špryc je teda určitě horší až nejhorší varianta 🥴

Vahine
Vahine (471 příspěvků) 20.01.2024, 07:34:38 xxx.xxx.179.11

Vahine, prosím, běloušovi se nějak žlázky samy srovnaly nebo jste řešila ještě jinak, když mu to úplně nevyhovovalo?

Ronjo, žlázky více méně stejné. Drobná změna je ta, že jak dávám už několik měsíců sušené věci od budogu.cz ( bělený či naopak barvený a různě jinak upravovaný pamlsky ze zveráče nekupuju), tak jsme naši žlázkovou periodu prodloužily s vetkou na 6 týdnů namísto 4 týdnů. Když to půjde, zase interval se žlázkami o něco prodloužíme. Přisuzuji to sušeným malým hrtanům a pařátkům, které dávám vždycky ke kousku vepřového ucha nebo kousku kůže s masem. Prostě pěkně si zachroupe, požužlá a když to jde ven, dá to malinko víc práce. Bělouš je mrňavej, tak ho nepřecpávám, od každého jen kousek a tučného jen žďabec, páč to je pak opačný efekt, že…

Chloupě je taky alergik, že jo…a ono to jde ruku v ruce, mimo jiné, i se žlázkama.

Já se divím, že ještě nemá z hvězdičky řešeto z toho mačkání, ale už to tak děláme 5tým rokem a zatím je to v pořádku. Ovšem děsím se toho, kdyby musel na operaci s tím 🙈 ťuk ťuk…

Už nevěřím, že to bude někdy úplně ok. Nebarfuji, překyseluje se mu pak víc žaludek a on trpí na reflux i tak  jako panička a tak vím, jak mu je.

A jak to má chloupě se žlázkama? Vy Ronjo barfujete? 

Vahine
Vahine (471 příspěvků) 16.01.2024, 22:13:25 xxx.xxx.179.11
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 16.01.2024, 21:02:40

Náš předchozí bělouš byl uspinkán před červencovými svátky a vet nám ho právě nechala u sebe na klinice v lednici 4 dny, tj. přes svátky a víkend do dalšího pracovního dne a pak jsme ho vezli do krematoria do Prahy. Naše vet má dva velké mrazáky.

Vahine
Vahine (471 příspěvků) 16.01.2024, 09:26:19 xxx.xxx.179.11
hmn:

zavolat do krematoria


A nebo svému vetovi kvůli uložení do lednice než se rozhodnete, jak a co. V létě je potřeba jednat rychle, chápete…