Aktuálně: 4 849 inzerátů175 207 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů
Vahine
Vahine (471 příspěvků) 16.01.2024, 07:24:53 xxx.xxx.179.11
impact:

Pravděpodobně mix bordíka. Taky k adopci, kdyby Vám doma chyběl pes.🙃😛

Blbouni jsou proto, že je s nima každej výlet extra výživnej a i tenhle stál za to. Nejhorší je vždycky první kilometr, než ze sebe vypustí tu radost, že někam jedou. I když v tomto případě je to jen pár kilometrů za barák. 😂 Navíc jsem blbě zapnula obě stopovačky a přišla o oba psy. Zrzek Kevin překvapil a přišel hned, ale černopálenej Kongo si ze mě hodinu vyloženě dělal legraci, než jsem ho ve chvilce nepozornosti dokázala chytit za kožich. 🤪

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Na té poslední fotce vypadá zrzeček jako Falco z Nekonečného příběhu 🙂 kdyby byl bílej, tak je to on! 😉 tak buď ho drapsne Trickyvoo a nebo někdo jiný a brzo…je taky moc pěknej👍

Je to dřina, ta Vaše práce, to určitě je, ale když je v tom to srdce, tak je to jistě naplňující.  

Vahine
Vahine (471 příspěvků) 16.01.2024, 07:09:20 xxx.xxx.179.11
Xerxova:

Nora prodělala v onom kousacím věku tetanus - a kdyby Bodlinka nerozeznala příznaky hodně brzy (měla Nora kliku ), a nenasadila se ihned léčba… tak byla bez štěníka… Takže pokus o vtip, vycházející z kruté zkušenosti 


Nora Bodlinky měla i tetanus? Fakt? No chuděrka! Pamatuju matně z IF, že měla torzi žaludku a Bodlinka ji zachránila. Obě jsou na metál teda. 👍🍀

Je to tak, že tam hraje velkou roli zřejmě i věk a nejen rychlost zásahu, viďte…Vy jste jednala bleskově, ale prostě to někdy holt už nejde… 😳 tuhle jste dala foto Nighta a já úplně zjihla 😍

Vahine
Vahine (471 příspěvků) 15.01.2024, 12:54:26 xxx.xxx.59.218

Viděla jsem dnes ročního fešáka, ptala jsem se venčící paničky, co že je to za originálního malého pejska. Dandie dinmont teriér to byl a já ho viděla prvně v životě….moc pěknej pes 😊 asi trochu raritní plemeno…líbil by se Dáje možná, páč mi jeho hlavinka připomínala bišonka.

Vahine
Vahine (471 příspěvků) 15.01.2024, 12:38:18 xxx.xxx.59.218
sutrik:

Další nezdrhající zvíře. Co jim je? Nutrie byla kousek od místa, kde jsem o víkendu našla srnku. Neutíkala. Když přišla Bonnie, bránila by se. Naštěstí se fusak s nožičkami, jak byla Bonnie přejmenovaná známým, dal odvolat a blíž než na fotce se nepřiblížil. I když teda fusak choutky měl…

Obrázek Obrázek

To už je ale divný, ne?…bacha, aby tam v tom rajónu Bonnie něco nenačuchala nebo ještě hůř neochutnala….napadlo mne, jestli tam někdo nepohodil něco otráveného? Lidé jsou různí.

Vahine
Vahine (471 příspěvků) 14.01.2024, 11:10:31 xxx.xxx.179.11

Sorry, musím…když si nutně potřebujete zlepšit vnitřní nastavení a rozpoložení, doporučuju Zrzavcovic knihu, další velké plus…čtení knihy si šetřím, dávám si to za odměnu (až uděláš tohle nebo támhleto, počteš si) a nebo právě, jako lék na bolehlav a jiné. Řehtám se tu, jako blázen tomu, jak Bubiška přišpendlila Štajnidlo do pelíšku a mluvila u toho. Mám velkou představivost a tak čtu a vidím to před sebou. Je to balzám. Zdravím autorku tímto 🙋‍♀️

Vahine
Vahine (471 příspěvků) 13.01.2024, 20:18:19 xxx.xxx.179.11
keriton:

To je smutný ☹️

Známým takhle nedávno auto srazilo grifonka, pes to zázrakem přežil bez zranění… Čekali u silnice, až budou moct přejít, pán pohnul rukou a pejsek si to vyložil tak, že už teda může jít. Je to jinak velmi dobře vychovaný pes. 
No tak od té doby si taky říkám, že jakkoliv mbudu mít psa spolehlivýho, u silnice budu jednoduše vždy používat vodítko.


Pustila jsem bělouše přes úzkou silničku jen jednou, poprvé a naposledy..právě dnes, šel krok přede mnou…jen kousek od místa, kde se to pak za cca 3 minuty stalo. Už v tu chvíli jsem si říkala, že to už příště radši neudělám, měla jsem asi vteřinu nebo dvě takovej divnej pocit v ten moment. Teď už určitě vždycky jen na vodítku, ten divnej pocit byl asi varování…nemusíte mi to nikdo věřit, ale opravdu nemám důvod nikoho tahat za nos…díky všem za účast, ale už ten smutek musím pustit. Tím, že jsem fenku před odchodem pohladila, se mne celé o to silněji dotklo….😪

Vahine
Vahine (471 příspěvků) 13.01.2024, 18:22:18 xxx.xxx.179.11
Xerxova:

tak venčení Yody tento týden - od mrazivé neděle (bylo nevlídno - i pes měl kabát), přes slunečné pracovní dny (na druhé fotce ujíždí na ledu) až po dnešní veselou běhací procházku.

Na té třetí fotce levituje nad zemí - neb má chlapec zrovna hravou skákací…

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Na tom třetím snímku to vypadá, že spolu tančíte, hezké, moc hezké

Vahine
Vahine (471 příspěvků) 13.01.2024, 18:16:53 xxx.xxx.179.11
Odpověď na příspěvek uživatele sutrik z 13.01.2024, 16:51:24

Na poli ne, bylo to už mezi paneláky, kousek od té louky ze snímku. Slepá krátká ulička, asi páník nečekal, že by tam vjelo auto. Je tam stojan na čepování vody a denní stacionář pro staroušky, kde bych chtěla za pár let pracovat na půl úvazku, teď se budu tomu místu vyhýbat…dlouho…chodili jsme tudy často a párkrát jsem pána s fenkou potkala…chodili bez vodítka, i teď byli bez, pán ho u sebe neměl…oni jsou na tom doma určitě teď bídně, myslím na ně…bělouška jsem objímala, taky to vnímal, jen čekal opodál. Nechtěla jsem, aby se k fence hrnul nebo tak něco…

dnes to nedokážu, ale brzo ty myšlenky a obrazy musím opustit…

Vahine
Vahine (471 příspěvků) 13.01.2024, 15:48:04 xxx.xxx.120.11

Jak já byla dnes odpo šťastná, že mi včera napsal doktor vycházky a můžu s běloušem na procházku…bohužel za pár minut, po pořízení fotky jsme se stali opět svědky úmrtí fenečky, tentokrát maličké fenky yorka. Přejelo ji auto, ještě dýchala, plačící majitel na kolenou u ní a v šoku. Byla u toho i ta řidička, ale taky v šoku. Snažila jsem se obvolat místní veteriny, aby jí někdo honem přijal a uspinkal, bohužel všude jen záznamník, v sobotu odpo prostě tady nikoho sehnat nejde. Ani tu naši veterinářku. Nejbližší nonstop veterina je 20 km daleko a psí záchranka 30 km…během mých marných telefonátů fenka zřejmě dodýchala, povolily totiž svěrače. Tak se snad tolik netrápila…jsem na sra.ky 😪

 Vzali si na mne kontakt, jakožto svědka.Ptala jsem se pána, jestli mají zahradu a kýval, že ano. Tak jsem říkala, ať doma v klidu poslechnou ještě holčičky srdíčko a udělají jí pak hrobeček. Bulím, jak želva…

Obrázek
Vahine
Vahine (471 příspěvků) 12.01.2024, 12:05:07 xxx.xxx.179.11
Ph:

jela na doporučení do Čáslavi

Mvdr. Bednář - Neovet - vyborny vet

Mvdr Musil ordinuje velmi omezene - da se zastihnout, ale nelze na to spolehat. Jeho spolupracovnici ale taky umi - a treba meho psa s nim konzultovali, kdyz to bylo treba


Tak dobrý, Vy to tu všichni znáte, to jsem ráda 🙂👍

Vahine
Vahine (471 příspěvků) 12.01.2024, 12:02:06 xxx.xxx.179.11
Odpověď na příspěvek uživatele Daja z 12.01.2024, 11:19:40

Dájo, Chuli neskutečně vyrostl a ty kukadla má táák kráásný 😍👏 hned bych ho pomuchlovala, ale bělouš by byl zas načuřenej…🤦‍♀️

Váš malinkej je pěknej hošíček a pak ještě miluju Framíka a další a další, co sem kdy kdo lípnul foto chlupáče, to by bylo na dlouho je všechny vyjmenovat 🙈 tak napíšu jen atd.. 😄

Vahine
Vahine (471 příspěvků) 12.01.2024, 11:05:33 xxx.xxx.179.11
Heduš14:

U nás je nejhorší kulhaní když dlouho leží a pak vstane čím víc chodí tím méně kulhá. Zásuvkový test byl negativní koleno prostě drží. Vaz bude jenom natržený a pravděpodobně tam je i zánět po lécích se mu vždycky uleví. Na noze už má dost ochablou svalovinu jak si odlehčuje. Příští týden zkusím jinou ortopedii. V Brodě kde jsme byly dělají jenom TPLO a náhradu vazu. Dokonce ani nemáme klidový režim, nohu máme posilovat aby se zpevnily postranní vazy a svaly že by to mohlo pomoci a nemusel by na operaci. Pes bude mít teď lednu 11let.


Kamarádky pes si urval při aportu vazy na obou zadních nohách, jela na doporučení do Čáslavi, ale jméno veterináře ani kliniky si nepamatuji. Říkali prý, že možná pes už nebude chodit. Operace se podařila, pes je necelý rok po operaci a krásně si s tím mým minule zaběhali. Už je taky pejsek starší, myslím 9 nebo 10 let, menší střeďák, kříženec. Když byste o to stála, zeptám se kamarádky na kliniku a na jméno. 

Vahine
Vahine (471 příspěvků) 09.01.2024, 20:36:43 xxx.xxx.179.11
Orionka:

Atheira mě napadla hned, jak jste se ptala. Měla takovou ušatou fenku. Třeba se ozve.


Lara je ta fenečka Atheiry a někdo na počátku zde psal, že je jen na FB…asi Sarah01? 😉Lara je hrozně podobná Chloupěti, fakt neuvěřitelný…ty ušiska, všechno👍oba božani 🙂

Vahine
Vahine (471 příspěvků) 09.01.2024, 20:33:15 xxx.xxx.179.11
bambule:

Ach jo… já se dnes těšila jako malá, že s Bambulí vyrážím do terénu…. No mladý pán přišel domu ze školy, doma vše oblinkané. Pak jsem s manželem dorazila domů i já. Pes total špatný, blinkaní, třas. Volala jsem našemu veterináři, zrovna operoval, že jak bude moc tak zavolá zpátky. Už jsem chtěla razit na nejbližší kliniku, manžela napadlo do ní nacpat Smectu. Ulevilo se jí v podstatě  hned, sice ještě jednou blinkala, ale zdá se, že bude v pohodě. Teď spí a já tu sedím a koukám jestli dýchá. Veterinář volal, jsme domluvení, že kdyby se něco pokazilo vezme nás i v noci. Já vím jsem marná, ale mám o ní hrozný strach ☹️


No to věřím, že máte o fenku strach..snad se vše uklidní 🍀 vyměšuje dobře? Myslím na vás…

Vahine
Vahine (471 příspěvků) 09.01.2024, 10:25:37 xxx.xxx.179.11
Dafi:

tak dnes kousek mezi polama,krásně slunečno,fučák,mrzlo,Žeryk dostal 2 bundy,Dafi rolák po synovcovi a bundu,na kterou jsem ráno ještě přišívala gumičky,kolem stehen,měly obíhačky stromů,at mají pohyb a někkolikrát přivolání na povel piškotek,a doma hajííííí+vánoční větve ještě-všimněte si prosím ozdob s pejskama🙂

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Všimla jsem si nejen ozdůbky na větvi….mám tady identickýho plyšovýho fousatýho bráchu 😄

Obrázek
Vahine
Vahine (471 příspěvků) 09.01.2024, 07:46:59 xxx.xxx.179.11
sutrik:

Mám to stejně, taky ohluchla. Ráno během pár minut stihla na zahradě vše udělat. Ale já po návratu ani nestihla sundat obleček, pes zmizel 😂

Obrázek

Bodejť, musí se schovat, co kdybyste ještě navrch chtěla fakt jít na procházku…😁

Vahine
Vahine (471 příspěvků) 09.01.2024, 07:13:29 xxx.xxx.16.137
Kilian:

….než do té rakve, raději zainvestuju do veterináře doma na poslední cestě mého psa  a do spopelnění….


Přesně, takhlenc to vidím taky! 👍