Aktuálně: 4 624 inzerátů177 818 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů
Daja
Daja (427 příspěvků) 21.11.2023, 19:12:38 xxx:xxx.91d6:8649
raven_kix:

Doporučuji raději Chrome, ale cokoliv bude lepší než výrobcův prohlížeč.


No dopadlo to dost blbě, nainstalovala jsem i chrome a jak jsem se nervla vše jsem s tabletu smazala. Kecalo to na mě anglicky a to jsem v keli.

Tak kašlem na to protože by mi prdla cevka a pak bych tahala nohu za sebou  .

Dája

Daja
Daja (427 příspěvků) 21.11.2023, 17:28:57 xxx.xxx.236.1
Buggyra:

Tak uf, Dájo, to jsem ráda, aspoň víme, kde je zakopaný pes. Smajlíky bych být vámi neřešila, to je podružnost (na noťasu sem stejně nejspíš v budoucnu chodit nebudete), hlavní je, že jsme zjistili, že je to opravdu nastavením těch přístrojů.

Nyní bych vám poradila vzít telefon i tablet do prodejny/opravny PC a poprosit tamní pracovníky, aby vám oba stroje vrátili do továrního nastavení, případně provedli aktualizaci softwaru na nejnovější verzi. Ještě uvidíme, co k tomuto nápadu povědí ostatní chytřejší přispěvatelé.


Děkuji za rady, ale dám na meginku, nikomu nic nedám. Víte co než dát na opravu tak koupím radši nové zařízení 🤣.

Zkusim přejít na Firefox, ty vada já pablb na PC jdu na to, 🙏 no to dopadne🥵.

Dája

Daja
Daja (427 příspěvků) 21.11.2023, 17:22:06 xxx.xxx.236.1
megi-the-pes:

Smajlíky otevřete tak, že vlevo dole vedle mezerníku najdete klávesu se 4 kostičkami, co tvoří jako že okno - klávesa win. A k ní zmáčknete tečku. Okýnkovou podržíte a k tomu máčknete tečku. Zkuste. Měla by vyskočit tabulka s hafo smajly.
Radím telefon a tablet nedávat do továrního nastavení a nedávat nový systém, pokud toto je jediný problém. Protože Dája pak třeba nic nenajde a kdo ví, co se tam poto… když to funguje, tak do toho nevrtej. Teoreticky bych zkusila ukončit všecky aplikace na pozadí… ale zase je hloupost, že to dělá tel. i tablet.
Tady může být problém v prohlížeči, přes který sem D. chodí. V obou může být používaný ten systémový, to jsou většinou ubožáci. Chce to zkusit jiný… bohužel už si nepamatuji, které všecky D. zkoušela… 


Meginko zkoušela jsem to na tabletu a tady mi smajle jedou. 

Děkuji za pomoc a radu a dám na Vás, nikomu nedám tablet a telefon.

Dája

Daja
Daja (427 příspěvků) 21.11.2023, 17:05:23 xxx.xxx.236.1
raven_kix:

Když jste psala, že máte notebook schovaný, tak po jaké době jste ho vyndala? 🙂 Smajlíky jsou ovlivněny samotným systémem. Jaký máte na notebooku Windows? Nejsou to ještě Windows XP? 🙂


V notasu mám windows 7 ,ještě jsem konzultovala s největším odborníkem🤣 mojim manželem a bylo mi řečeno že mám přejít na firefdox. Prý mám chybu v seznamu.

Jdu na to🎈.

Dája

Daja
Daja (427 příspěvků) 21.11.2023, 11:34:36 xxx:xxx.2e89:85b6
Buggyra:

Mno já si právě myslím, že šotek bude v těch přístrojích, ne v připojení jako takovém. Ale dobře, že jste to vyzkoušela, nemusíme zkoušet restartovat krabičku na internet 🙂

Já jak vidím, že se s tím trápíte tak dlouho, tak bych moc ráda nějak pomohla, ale já těm počítačům vůbec nerozumím… To jen že mám pořád dojem, že se to nezkusilo… Třeba až zkusíte ten notebook, bude to na něm běhat, a pak už se dá vymýšlet, co dál. 😊


tak ted jsem na notebuku a vypadá to, že je vše v pořádku. ještě vyzkouším, ale je vidět, že jsem dlouho pouívala jen tablet😂. na notebuku mám smajlíky jen černobíle a jen pár jich tam je. tak, že chyba v smajlícich 😢.

Dája

Daja
Daja (427 příspěvků) 21.11.2023, 07:35:35 xxx.xxx.70.175
Buggyra:

Dajo, dostanete se někdy k nějakému úplně cizímu počítači (třeba v knihovně nebo u souseda), abyste si na něm vyzkoušela, zda to bude blbnout i z jiného přístroje?


Děkuji za pomoc 😉,

nedostanu, ale zkusím ještě z notebooku co mám schovaný🤫

Dája

Daja
Daja (427 příspěvků) 21.11.2023, 05:08:19 xxx.xxx.70.175
raven_kix:

To už jste ale měla problémy ve staré verzi. Věřil jsem, že nová pomůže, ale nepomohla. Bohužel se to ale stalo z ničeho nic, nějakou aktualizací prohlížeče nebo něčeho jiného a patrně jen na vašem telefonu. Ostatním to funguje.


Dobré ránko 😉,

mě to nefunguje ani na telefonu, ani na tabletu. Ano nefungovalo to ani už na staré verzi, ale vy jste už začal pomalu něco dělat. Sám jste se bonznul🤫ha.

Dája

Daja
Daja (427 příspěvků) 20.11.2023, 18:53:32 xxx.xxx.70.175
Irma19:

Fabia, to ještě ujde. Mohla jste dopadnout podstatně hůř 😂😂


Hmmm🤣 zase můj překlep a víte co? Vůbec jsem si toho nevšimla 🤫. Děkuji za upozornění.

Dája

Daja
Daja (427 příspěvků) 20.11.2023, 18:35:33 xxx.xxx.70.175
raven_kix:

Jako, že teď poslední dny už vám to zase fungovalo?


Nene nefungovalo  ale jak jste napsal,( že děláte vylepšení)mě to před vaším upozornění šlapalo bez problémů. Od nové verze má já problémy, škoda a tak mi to super šlapalo.

Dája

Daja
Daja (427 příspěvků) 19.11.2023, 06:21:45 xxx.xxx.121.106
Odpověď na příspěvek uživatele HelaS z 19.11.2023, 01:44:49

Dobré ránko 😉,

tak to je moc hezké a držím pěsti ať se Vám tam stěhuje hooodně opeřenců.

Fikovnice v rodině se mi říká FABIA , i když dáte další nápovědy, opravdu netuším kdo to je a budu čekat na konec rozuzlení🤔

Dája

Daja
Daja (427 příspěvků) 17.11.2023, 13:49:20 xxx.xxx.121.106
Vahine:

Dájo, moc Vám rozumím a ta Vaše popisovaná péče je extrémně náročná. Musíte taky někdy odpočívat, máte se s kým vystřídat? Nechala jste dělat Batulkovi odběry v poslední době? Když žere a hubne, nejsou nemocná játra a nebo ledviny třeba?….možná by potřeboval upravit stravu? Nechce se mi číst Vás zpětně, možná to někde píšete  nevím. 

Možná ale Batulínek hubne, že už tolik neťape a ztrácí proto svaly? 🤔 posílám pohlazení oběma pejskům 🍀


Vahine právě, že ťape až moc, pokud nesedím u něho stálé běhá. V noci ho neudržíte na místě, když se rozhodné jede lajnu tam a kolečko na zpět. Nevím s jídlem má speš l granule na prokrvování nervové soustavy a ano jí mimo toho vše.

No a ohledně vystřídáni nene musím já. Naštěstí mě nevyčerpáva být vzhůru já jsem skřivan, ale po 18hod. jsem už mimoň já.

Dája

Daja
Daja (427 příspěvků) 17.11.2023, 13:34:48 xxx.xxx.121.106
Fikovnice:

Dajo, přidávám se k Vahine. Já jsem totální nespavec, ale strašně mě nedostatek spánku ničí. Vy MUSÍTE i odpočívat a dobře se vyspat. Aspoň občas. 

Co Dajo plánujete dál? Nechcete jít do nějakého podrobnějšího vyšetření? Pokud se nepletu, tak tu demenci u Batulka nemáte stoprocentně potvrzenou, nebo ano?


Batulek byl kompletně vyšetřen neurologický, ortopedicky, sono a krev. Vše v naprostém pořádku jen prý na sračku mozek a to doslova, zhrnuto po všech vyšetření u třech veterinářu. Na 100% diagnóza demence. 

Dája

Daja
Daja (427 příspěvků) 17.11.2023, 06:14:14 xxx.xxx.46.241
Fikovnice:

Ahoj Vahine.😉 Oni neví, kolik jí bylo. Manželovi mé kamarádky zemřel otec, kterého celý život neznal (nestýkali se). Fenka zůstala po něm a měla jít do útulku. Ačkoli moji přátelé měli zrovna nové štěndo čívy, tak kámoška rozhodla, že tady ta bábrlinka dožije u nich (bylo na ní poznat, že je to už stařenka + byla ze začátku hrozně obézní). Tak tomu i bylo. Myslím, že jak jsem sem psala, tak jim prostě ruply nervy (mám pro to pochopení; mně občas také Podnájemníci dávají zabrat!😄).

Takže bábuška u nich dožila a naprosto chápu jejich dnešní rozhodnutí. Jsou z toho špatní - už si na ni zvykli a ona byla naprosto bezproblémová (krom toho, co se dělo teď ten poslední cca týden nebo o něco málo déle). Jsem i zvědavá, jak to ponese ta číva…😢


Dobrý den Fikovnice 🖐️,

chápu vaše známé. Teď tu jsem vystěhovaná s ložnice ve tři hodiny, s přestávkama postavám a nebo dávam na Batulka pozor. Už jsme běhali i s baterkou nadrá raném venku. Nový poznatek , zjistila jsem, že mi hubne, zadní kyčle vystouplé, páteř taky, nadočnice taky, přitom v rámci možností jí vše ( je to moje popelnice ).

Prozatím to zvládam a Batulka zatím nedám a pohlidam.

Dája

Daja
Daja (427 příspěvků) 17.11.2023, 06:02:59 xxx.xxx.46.241

Dobré ránko 🙋,

jen mám takový maličký dotaz, nevíte co je a nebo kde je Huskyjana? Nevím proč, ale dnes nějak na ni musím myslet a to přitom jsme si nějak nepsali. Doufám, že je v pořádku 🙏.

Dája