Aktuálně: 4 626 inzerátů177 864 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů
Daja
Daja (427 příspěvků) 15.10.2023, 16:53:47 xxx:xxx.ad08:6c2
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 15.10.2023, 15:03:54

Dobrý den 😉,

krucifix už to začíná 🤧.

Holka zlata ať je vám lepší a slabost odfrčí😷.

Dája

Daja
Daja (427 příspěvků) 15.10.2023, 16:37:38 xxx:xxx.ad08:6c2
Odpověď na příspěvek uživatele Edůza z 15.10.2023, 14:11:12

Dobrý den 😉,

ano neustále i já běhám pokud u mě neleží a nebo ho nemám pod dozorem jsem s toho dost nervózní. Vet mě ubezpečoval, že nesmí zůstat jen tak stále ležet. Musí mít aktivity i když mu to nejde tak prostě ho neustále zaměstnávat. No chodím na canisterapie s pejskama, tak že zaměstnány je dost, ale žije si svím životem. Sestřičky vědí , že Batulek je jiný tak mu podstrojuji 😁.

Dája

Daja
Daja (427 příspěvků) 15.10.2023, 16:30:19 xxx:xxx.ad08:6c2
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 15.10.2023, 13:53:16

Dobrý den 😉,

opravdu vyloučena mrtvice. Zkusim znova přidat i vytamím B. Hodně tady o tom píšete.

No a právě, že i já byla zděšena, že demence a to měl Batulek 10,5let. Nevím jestli k tomu nepřispívá i kastrace protože i první Bišonek měl podle těhle příznaků demencí. Jenže jemu už bylo 14let a tam jsem to tak nějak brala a taky byl kastrovaný. Batulek je po kastraci +-1rok nemocná prostata.

Dája

Daja
Daja (427 příspěvků) 15.10.2023, 16:23:25 xxx:xxx.ad08:6c2
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 15.10.2023, 13:39:47

Dobrý den 😉,

ano vím a čtu. Jojo máme to trápeníčko😭.

Jani vůbec nevím na co se ptáte, ale vím, že je to pro holky odborníky. Snad odpoví.

Dája

Daja
Daja (427 příspěvků) 15.10.2023, 06:26:16 xxx:xxx.ad08:6c2
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 14.10.2023, 19:50:41

Dobré ránko 😉

tak tohle mě dostalo hned ráno😭, sedím a bulím.

Děkuji Vám a všem tady za hezké slova a podporu, dnes Batulek a já jsme chodili jen 2x za noc 🌃 a samozřejmě musím připsat, že nás vždy doprovází Gigoušek je to sluníčko pro Batulka a věrný jeho kamarád😭. 

Teď sedíme na chalupě kde to noční běháni je lepší než v paneláku ve 4patře. Nejkrásnější je na tom to, že když vyběhneme v noci na záhradu máme doprovod 3 kočicek miminek. Akurát teď jsme zase vylitly ven a procházka velice úsměvná v 5hod. já dva psi a 3 mini kočičky. Jak já miluji dědinu, jo a k tomu v dáli se ozývá kohout.

No u nás je veselo🤫. Už objednaný Alavis a později kouknu i na kapky. Ono aby toho nebylo zase moc. 

Dája

Daja
Daja (427 příspěvků) 14.10.2023, 18:11:36 xxx:xxx.ad08:6c2
Odpověď na příspěvek uživatele Katka z 14.10.2023, 17:52:13

Katko ano máte pravdu, prozatím ukázal, že se zlepšil jeho psychicky stav a věřte, že pokud se vrátí na úroveň zhoršení, opravdu udělám poslední rozhodnutí.

Dája

Daja
Daja (427 příspěvků) 14.10.2023, 18:08:50 xxx:xxx.ad08:6c2

Verun dělal se celkový rozbor krve jestli náhodou něco není ještě špatně vevnitř a prý ne krev n naprostém pořádku. Jo a cukrovka se dělala první a taky v pořádku.

Dája

Daja
Daja (427 příspěvků) 14.10.2023, 18:05:52 xxx:xxx.ad08:6c2

Katko určitě tohle je předčasné a ještě nenastal ten pravý čas, ještě ani já ani Batuly to nevzdávame. 

Repro ano naprostá pravda, přesný popis👍.

Megí jste moje ☀️, ano doladíme a jedeme dál.

Nevrle děkuji i Vám za podporu.

Pro všechny, momentálně Batuly má asi 5dní ☀️ akurát klepání jak ratlík a chození v nocí i tohle je už míň 3-4x za noc což se dá🙏. Skusim ještě na podporu nějaký lék hlavně na uklidnění, ale ne na utlumení, to jsme už měli,holky a kluku je to hrozné se na tohle dívat. Spíš mu asi vyhovuje jen lék co má.

Děkuji Batulkovy za to, že se drží a nevzáva to. Chtěla jsem Vám napsat moje trápení už dávno, ale nebylo sily tohle popsat až jsem zjistila, že se zlepšil, dalo mi to odvahu se vypsat.

Dája

Daja
Daja (427 příspěvků) 14.10.2023, 13:58:45 xxx:xxx.ad08:6c2

No Batuly dostal nějaký lék Alavis s marihuanu a musela jsem po třech dnech vynechat ( blil kudma chodil) nechala jsem žaludek odpočinout a zkusila jsem znova nasadit a znova vše nanovo po třech dnech.

Dája 

Daja
Daja (427 příspěvků) 14.10.2023, 13:03:34 xxx:xxx.ad08:6c2

Dopíšu, mimo CT se mu dělalo vše. Neurologický vyšetření opravdu do podrobná, nic nenalezeno, krev ninikajici výsledky, sono v pořádku, jen mozek na sračku takhle to zhodnotil po vyšetření veterinář.

Dája

Daja
Daja (427 příspěvků) 14.10.2023, 12:56:04 xxx:xxx.ad08:6c2

Děkuji za postřehy a rady.

Doplním, pejsek je rasy Bišonek teď je mu 11let ( kdyby mi řekli jeho diagnózu v jeho 13-14let tak to beru, ale 11let si myslím, že je to moc brzo). Připíšu co ještě dělal neskutečně pil, dokázal 1-2l pil třeba i co hodinu. Bylo doporučeno mu odebírat vodu, jenže já mám ještě jednoho pejska hmmm… hodně zle. Nejedl jen pil, byl zalitý vodou. 

V noci jsem si rozložila obr postel, dala pejska do kenelky a zavřela, dala jsem si ho do postele a jen přes škvírku, když bylo zlé, prostčila jsem ruku. Nic nepomohlo, stále jen chtěl chodit. Musela jsem ho vytáhnout protože byl schopen kenelku rozbit.

Vím, že špatně vidí, míň slyší, mě poznává. Teď asi týden je zase úplně jiný. Začal dobře jíst, za noc se zbudíme 3-4x, má jiskru v oku, pije omnoho míň. Klepe se jen při chladu. Venku chodí svižnějí.

Prášky ano měl i na uklidnění, ale a zase to ale byl fakt sfetovany, předávkovaný a bylo to unás asi tak, že každé dopoledne manžel volal co Batuly a já jenom pokaždé hlásila, že je den ode dne na tom zle. Dala jsem pryč prášky a začal znova ožívat. Nechala jsem jen na prokrvování a prozatím dobrý. 

No naučím se zavazování a uvidíme jak bude Batulek pokračovat,pokud se podaří jeho nemoc zpomalit budu ráda za každý jeho den v pohodě .

Dája

Daja
Daja (427 příspěvků) 14.10.2023, 06:57:52 xxx:xxx.ad08:6c2

Dobré ránko 😉,

po dlouhém uvažování jsem se rozhodla sem napsat a popsat co máme doma za trápení.

Jak všichni víte mám dva psy Batynka 11let a Gigouška 8let. Před půl rokem začalo naše martirium s Batynkem. První projevy jeho nemoci byly záškuby až obrovský třes zadnich nohou, namlouvala jsem si, že zima, ale přišlo teplo a my se klepala jak ratlíci. Tak, že začala návštěva veta. První diagnóza buď mu chybí vytamin a nebo je dementi. Byl řádně vyšetřen neurologický, sono, pohmaty, ortopedicky…..atd.

Vitamíny jsme doplnili a třes se klidnil tak na 50%, ale přidaly se další potíže a to celou noc prochodí ( spím jen co půl a nebo nanejvýš hodinu v kuse) neustále je v pohybu, začal kálet a počuráva se, postaví se ve známem prostředí a stratí se, nemá jiskru v oku, nic ho nebaví, nejraději by nechodil ani ven, vypadá hmmm jak to popsat asi jak mimoň.

Navštívila jsem tři vety a každý přidal nějaký lék, pejsek po všech lécích byl dementní - s fetovany - předávkovaný pes. Potřebovala jsem zjistit jestli první vet určil správnou diagnózu. Určil všichni se shodli na tom, že je to demence.

Vrátila jsem se k prvnímu a znova nechala Batynka vyšetřit i s odběrem krve a závěr, Batuly po stránce orgánu má vše v naprostém pořádku jen mozek má mimo.

Nechtěla jsem se smířit s jeho diagnózou protože je podle mě ještě mladý pes, ale asi se nedá nic dělat. Noci sním prochodím, balíme ho do deky ( přišlý jsme na to, že mu dělá dobře bazální stimulace) dostal lék na prokrvení nervové soustavy. Snažíme se ho motivovat k činností, teď je obdobný kdy vypadá , že má na chvíli jiskru a chuť žít. Asi jeho nemoc bude přicházet ve vlnách.

Shrnutí má lék Karsivan, balíme do deky, začal znova jest, chodí na vodítku, noční chození se neodbouralo a já už chodím jak mátoha, zavírat ho nechci bojím se, že kdyby potžeboval pomoc já tam nejsem.

Prosím má ještě někdo nápady jak fungovat s tímhle pejskem?

Děkuji předem za každou radu.

Dája

Daja
Daja (427 příspěvků) 15.09.2023, 05:16:23 xxx.xxx.236.129
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 15.09.2023, 00:35:33

Dobré ránko 😉,

i já děkuji za veselou ranní kávičku 🤣. Stálo to za to 👍.

Dája

Daja
Daja (427 příspěvků) 14.09.2023, 05:26:05 xxx.xxx.71.112

Dobrý den 😉,

než jsem doslova dolů tak mě předběhla Skeeve, ale krásně nafoceno . Palec👍 nahoru manželovi a samozřejmě i Vám a kulíškovy.

Dája

Daja
Daja (427 příspěvků) 22.08.2023, 06:47:30 xxx.xxx.71.244
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 22.08.2023, 06:04:08

Hmmm tak to já kouřila od 18 let až do 35 let. Alkohol nepiju páč jsem zarytým abstinentem.

Dája

Daja
Daja (427 příspěvků) 22.08.2023, 05:25:23 xxx.xxx.71.244
acher:

Dnes se mně stal takový nepříjemný zážitek, a tak bych chtěla znát názor někoho nestranného.Šla jsem ráno se psem přes vesnici,pes byl na vodítku,čmuchá,kouká,zastavil se na kraji silnice před brankou jednoho baráku,mají tam starou setřici a fenu BO a teď tam přibylo štěně.Pes stál koukal,neštěkal,nedorážel nic,jen stál a koukal.A vylítl majitel a začal nádávat ať táhnem a nese… ho.Byla jsem z toho úplně vedle,chová králíky,holuby,má koně,párkrát jsme se bavili,připadal mně normální chovatel.Sami  chodí s fenou BO okolo,fena lítá navolno až k plotu,na našeho psa štěká a doráží přes plot.Nikdy jsem jim nic neřekla,spíš psa odvolám a tohle mě celkem ranilo.Je něco tak strašného na tom,když pes stojí na veřejné komunikaci a kouká.


Dobré ránko,

pokud jste se spolu už bavili tak nevím co mu vadilo. Možná jiní vysvětli co bylo zlé, ale podle mě nic.

Dája

Daja
Daja (427 příspěvků) 22.08.2023, 05:11:59 xxx.xxx.71.244
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 21.08.2023, 23:13:59

Dobrý den,

tak já se hlásím že já ne a nikdy jsem nic takového nezkusila, jen lék na předpis a tam nevidím jestli něco není někdy. Jenže já jsem stará generace jak říká syn “fosil”.

Dája