Aktuálně: 4 632 inzerátů177 804 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů
Daja
Daja (427 příspěvků) 08.08.2023, 04:52:02 xxx.xxx.46.112

Dobré ránko 😉 všem,

moc děkuji za podporu a holky mužu říct s rukou na srdíčku, že mě to baví a zároveň unavuje, ale je super, když se Vám začnou svěřovat a já jsem typ co vytáhne s klienta vše👌. Docela často jsou příběhy smutné, ale já vždy najdu něco pozitivního a jedu na té vlňe. No a k tomu ty mojí kulíšci a je o zábavu postaráno.

Děkuji 💓.

Dája

Daja
Daja (427 příspěvků) 07.08.2023, 16:43:54 xxx.xxx.46.112

Dobré odpoledne 😉 bálu,

paní neznám. Ano polohování na pejskovi hmmm to už je jiný level. To já radši ty svoje babičky, dědečky a trochu jiné ( říkám jim bludičky ), bez polohování.

Dája

Daja
Daja (427 příspěvků) 07.08.2023, 06:05:06 xxx.xxx.46.112

Dobrý den 😉,

doře děvčata, ale držte si palce ať to po mě přečtete tu moji slátaninu.

Canisterapie je opravdu o tom, že lidičkám přinášíte radost a oddanost. 

V první řadě musite vědět tři věci a to jestli opravdu Váš pejsek je pohodář, pak jestli vy jste empatický človíček a hlavně ukacaný. Taky základní věc, uvidíte a uslyšíte hodně divných věci a příběhu, poloviná Vás chytne za srdíčko a někdy se i trápite po canisce ruznymy příběhy 😭. Na tohle pozor, musíte vědět jestli se dokážete s tímhle srovnat. I já za těch 15let jsem někdy mimoň a po cestě autem pláču i tom je caniska o vašem srdíčko.

Tak to bylo na začátek a teď k tomu jak to probíhá s pejskem. Musíte v první řadě si vybrat organizací pod kterou uděláte zkoušky, já si dělám taky časte návštěvy u veterináře, abych u pejska věděla, že je vpořádku. Po zkouškách si buď sama oslovíte různe zařízení a nebo pod organizací zustanete a oni Vám najdou nějaké zařízení. Tím, že já jsem na důchodu mám čas flexibilní, ale větsinou na 90% chce zařízení abyste chodili dopoledne a to je dost velká překážka protože většina pracuje. Pak s Váma a nebo s vaší organizací se uzavře smlouva buď na dohodu a nebo ( málo kdy ) pracovní smlouvu. Jo a ještě jedna věc, musíte vědět které zařízení je pro Vás a vašeho pejska nejlepší, já a mojí kulíšci jsme důchoďaky a LDN😉.

Tak tohle jsou papírové záležitosti a jdeme na to. Naše caniska se spíš točí jako společenská, žádne polohování po pejskach, žádne nucení psa do něčeho co se mu nelíbí, prostě pohodová atmosféra kterou už svým příchodem uděláte Vy. Pokud mám ležící klienty a mám dva pejsky, rozhodnu se který přijde ke klientovi. Mojí pejsci už od malá vědí co a jak, sama to vypozorujete na svém parťákovi. Mám jednoho lužkového a jednoho sedavého pejska. Měla jsem i běhavého, ale už jen dva. Běhaví Bišoneček zaměstnával u klientů zrak což byla velká výhoda. Můj začátek i když klienty znám, ale příjdu s volnočasovko, zaklepe mě vstoupíme a hlavně se představím a zeptám se jestli mají náladu na naší návštěvu. Pokud ano (dopředu mi časovka povykládal o klientovi) začnu pejsky dávat do postele, názvem vedle nohou a nebo na klín pokud klient je vozičkář. No a začnu snímá navazovat nějaké téma. Přitom klient hladí si pejska a já se snažím, aby semnou komunikoval, kolikrát i přes ty pejsky jsem navázala povídací niť, že to nedokázali ani v zařízení. Klienty nutím, aby sami mi dávaly otázky a to jim tvrdím, že jim zotpoví vše😉, musíte umět i srandu, když ten život je už tak těžký. 

Mám klienty s kterými se znám již těch 15let a to jdete jak ke starým známým i tak Vás už výtají. Mám klienty s nemocemi Alzhajmr a tam je to opravdu těžké, ale když vydíte, že si Vás už po dvou letech zapamatovali , hmmm je to veliký úspěch a já jsem opravdu hodně ráda i za jejich jiskřičku v oku🤩.

No a to je tak asi vše co jsem si vzpoměla, klidně teď vy do mě s otázkama, určitě jsem na spoustu věcí zapomněla.

A teď kouknu co, kolik a jak jsem to tady nadatlovala. Předem se omlouvám za chyby kterých bude hooodně 👌.

Dája

Daja
Daja (427 příspěvků) 06.08.2023, 09:31:31 xxx.xxx.235.104
Anežka:

Bylo by prosím možné napsat to ještě jednou, podruhé už se tablet určitě nesekne, pls 🙏


Dobrý den Anežko,

prozatím jsem pryč, ale jakmile bude čas napíšu soukromně, aby rýpačky neměli šanci něco komentovat čemu prd rozumí 😉.

Dája 

Daja
Daja (427 příspěvků) 03.08.2023, 07:02:08 xxx.xxx.235.104
Odpověď na příspěvek uživatele kocoura219 z 02.08.2023, 09:13:14

Dobré ránko 😉,

mylá zlatá až jednou za dlouhou dobu budete stará tak si vzpomeňte jak jste se chovala a jak se chováte jako seniorka. Já už tu nebude ( snad strašit ) , ale vím na 💯%, že bude smíšlet úplně jinak. Hlavně datem nám za pravdu. My to udělali.

Taky ňekolik let dělám se staršími i starými lidmi. V tom mě poučovat nemusíte, asi tak🤫.

Dája

Daja
Daja (427 příspěvků) 02.08.2023, 08:34:48 xxx.xxx.235.104
Odpověď na příspěvek uživatele kocoura219 z 01.08.2023, 20:39:58

Dobrý den,

tak to zase prrrr, i na nás hleděly starší generace jako “ no tohle zásadně roste pro kriminál ” a to jsme slýchaly i od úči ( tak jsme je jmenovali ), ale respekt byl a to veliký. Když šel policajt radši obloukem jsme se vyhýbali. Vždy byl respekt, ale dnes hruza a děs a co generace to bude horší.

Taky mám dítě a vnučky a taky pozoruji, že já bych to vychovávala jinak, no prostě po stáru, ale jsem jen babička nerozmazlovaci, ale vychovávaci když jsou u nás.

Asi tak Dája.

Daja
Daja (427 příspěvků) 29.07.2023, 13:56:24 xxx.xxx.235.192

Pane jo😠já napsala o canisce článek a on se mi zasekl tablet, vše zmizelo.

Až bude čas napíšu znova. Hlavně není to vopruz jak si někdo domíšly hlavně rýpalky.

Dája

Daja
Daja (427 příspěvků) 29.07.2023, 05:41:01 xxx.xxx.235.192
Odpověď na příspěvek uživatele Anežka z 27.07.2023, 10:47:06

Dobrý den p. Anežko,

já dělám 15 let canisku, ale jen u starších klientů. Mám pídí psy a ty se k babičkám a dědečkum nejvíce hodí. Chodím do domovů důchodců ana LDN.

Dája 

Daja
Daja (427 příspěvků) 22.07.2023, 05:11:00 xxx.xxx.235.65
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 21.07.2023, 11:30:07

Dobrý den,

mam pídí psy, měla jsem kdysi NO, tak že mužu srovnávat a s rukou na srdíčku říct, že je to o lidech.

Nikdy a to myslím vážně, nikdy nenechám svoje pídí psy štěkat a dovádět na druhé psy. Pokud uvidím, že se chystá okamžitě začnu jednat a svoje psy postavím do latě a je ticho. Měla jsem najednou tři psy a všechny jsem ukočirovala na volno bez problémů.

Dája

Daja
Daja (427 příspěvků) 09.07.2023, 06:38:08 xxx.xxx.235.95
Verun:

A koupe se kvůli srsti nebo že by to potřebovala kůže? 

Já když vidím psí “místo”- pelech  po týdnu, co jsem ho převlekla do čistého prostěradla, je to fakt kekel. A to se pes zdá být čistý, to ho beru vlhčenýma ubrouskama, když mám pocit, že se nadmíru válela venku  v prachu….

ad plemeno: nebožka erdela měla srst co do ní vše zalezlo, kamarádka s flatkou šla z vycházky s čistým psem já se šmurýnou


Dobrý den😉,

Podle mě a podle pejsku co jsme vypozorovala, spíš potřebuje srst. Kuže vypadá v pořádku, ale když přičuchnu ke kulíškum, cítím tam ty ruce. Něco se dá vyčesat, ale na bílém je vydět, že je šedivec.

Dája

Daja
Daja (427 příspěvků) 08.07.2023, 07:33:35 xxx.xxx.235.95
hmn:

verun má psa hladkosrstého, a bišonek nemá srst australáka. Opravdu je třeba rozlišovat typ srsti.

“Byl by to jeden velkej cucek a ještě k tomu smraďoch.”

nebyl, pokud by byl řádně vyčesáván, ani by nesmrděl, pokud by k tomu nebyl nějaký vnitřní  důvod, nebo se tedy nevyválel v tlející rybě, např.. AUO se češe, češe a zase češe! Koupel jen když je opravdu důvod.


Dobrý den 😉,

a o čem píšu? Hlavně si přečtěte poslední mojí větu a tam to je, že jo🤫.

Dája

Daja
Daja (427 příspěvků) 07.07.2023, 06:10:18 xxx.xxx.235.95
Evka:

Jsem ráda, že jste mě podpořila. Mně to příjde normální koupat psa. Nedovedu si představit kdybych to nedělala. Byl by to jeden velkej cucek a ještě k tomu smraďoch.


Dobrý den ,

tak i já Vás podpořím👍 protože koupu každý měsíc oba kulíškovy i já. Duvod? Protože jsme parta canisterapeutická a za měsíc se na nás vystřída neskutečných ruk. K tomu mám jednoho bílého a na něm je to opravdu poznat. Dokonce musím i fenovat a natahovat srst páč je rasy Bišonek a tam se musí.

Za těch 20let co mám Bišonky výstavní ( a to se koupat musím) nebyl nikdy problém jen je připravit a naučit, nikdy a podotýkám, že nikdy nebyl problém se srstí ani s kuži. Jen jednou před 15lety a to mojí chybou.

Tak, že já jsem zastáncem koupání pokud je to nutné, u někoho často a u někoho nikdy. Prostě se tomu nevyhne a tečka😉

Dája

Daja
Daja (427 příspěvků) 05.07.2023, 05:55:45 xxx.xxx.235.95
Tom:

Co jsou prosím  amarouny nic takového nedostává?


Co jsou? V mluě pejskařu granule

Pokud máte možnost a chuť změnit stravu? Tak opravdu přejděte na masitou, tady Vám holky a chlapci poradí dobře a hlavně není se čeho obávat 👍

Dája