Aktuálně: 5 594 inzerátů168 305 diskuzních příspěvků17 659 uživatelů
Zrzavci
Zrzavci (2766 příspěvků) 28.03.2024, 10:08:50 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 28.03.2024, 09:55:42

který jsou finančně totál v zadeli a už nemají, kde ušetřit,

No a to ještě  -zpravidla to je často matka samoživitelka - tu pomoc nechce (rodiče musí dát souhlas s tím financováním) , protože je jí stydno, nechce, aby se o ní říkalo, že jsou takový chudáci, tak pak dítě třeba říká, že mu ty obědy nechutnají a někde sedí a cpe se v lepším případku suchým rohlíkem. A bohužel nejde jen o to jídlo samotné, ale též o to, že je pak mimo sociální kontakt - páč vzpomeňme si, jak to asi v tý jídelně probíhá, že jo 😀 , co se tam páchá, co se tam děje, děti se druží, hádaj, blbnou…….a ono sedí někde zcela mimo. Tak tohle je pro mě morbidní a ne to, že svého psa živým jako psa ne suchejma bobkama jako línej Emeričan. mimochodem to mě nepřekvapuje, že oni to tam takhle mají, oni to totiž takto opravdu nastavený  mají. Ale to je mi fučík, to ať si dělají jak chtějí.

Zrzavci
Zrzavci (2766 příspěvků) 28.03.2024, 09:21:56 xxx.xxx.226.6
anonymní:

Tahle diskuze na mě působí poněkud morbidně, obludně a zvrhle. Protože když čtu, co všechno v naší blahobytně-pospolné společnosti dostane  do tlamy pes, je mi z toho trochu enviromentálně ouzko. I trochu nevolno.

Všechny možné a nemožné druhy mas a poživatin. Mně tam teda ani tak nechybí  pribiňáček ,jako holoubátko, ústřice a lanýž. Ale věřím, že i toto psovi někdo podstrojí.

Je to celý fakt divný, jaký božstvo se tady ze psů dělá. Vím, i to už tady bylo, ale jak mám psy ráda, mám z toho divný pocity.


Morbidně proto, že psu kupuju maso? že dostane mrkev, kořenovou zeleninu, bylinky,  jablko, zelí, hrušku, řepu- tedy to co jíme my? A sem tam toho pribiňáka? A že když si dám banán, tak se rozdělím? 

Kdybych mohla cizím dětem, který neznám a kterým platím obědy místo jejich rodičů, který si radši koupí cígo, kafe, pívo, než aby jim zaplatili obědy, koupit toho banána a pribiňáka, tak věřte, že jim ho ráda koupím a dám, jenže to nejde, tak aspoň přes ty obědy supluju jejich sobecký rodiče. Tohle, tohle je morbidní - že jsou rodiče, který na svoje děti kašlou a části společnosti je to fučik a nezabývá se tím, aby se to nějak řešilo (což chápu, že by asi nebylo ani krapítek jednoduchý) a části společnosti ne a tak se snaží těm dětem pomáhat aspoň takhle.  To je morbidní, že dítě nemůže ve škole jít ani na blbej oběd. 

Zrzavci
Zrzavci (2766 příspěvků) 28.03.2024, 09:15:53 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 27.03.2024, 16:20:14

přiznám se poctivě, jak kdy- někdy to koupíme - teda hlavně páníček. ale není nad domácí. už mám koupenýho spoustu mlíka, puding, tvaroh…… bábrdle bude tančit čardáš! 😀

Zrzavci
Zrzavci (2766 příspěvků) 27.03.2024, 14:35:57 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 27.03.2024, 14:21:29

A tak já proti nikomu nejsem, ať si to každý dělá, jak mu libo. Jen vždycky napíšu takový nějaký z mýho pohledu rozumný důvody proč já granule ne.

(jsem si vzpomněla, jak jsme šli s Tali do Rakouska na dovolený a já jim tehdy z nouze,protože na dovče maso moc jako nejde,  dala k snídani nějaký suprhyprd bobky, došli jsme na rozhlednu, uplacírovali se tam na terásce, objednali si a Taliprdnice hýkla  a vyklopila tu hromadu granulí efektivně do prostoru. Tak jsem si zauklízela a od tý doby už fakt nic.

Zrzavci
Zrzavci (2766 příspěvků) 27.03.2024, 14:32:55 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 27.03.2024, 14:22:52

Voni sou pak fšicí jak ščenátka u takový tý krmní kaše 😀 a Mouses mlaská tak, že je to slyšet oknem ven  😀 Jen teda v tom počtu vyšším než dva psy už je blbý to, že jim kelímek člověk nemůže držet. To milovali vždycky všichni, když jim to člověk držel a oni se mohli soustředit jen na tu konzumaci.

Zrzavci
Zrzavci (2766 příspěvků) 27.03.2024, 14:01:14 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele janaa z 27.03.2024, 13:52:57

Přesně hezky výstižně.

Ešče pribiňáček mi tam ale chybí. Ten muší občas bejt. Já když vidím, ty slastně přivřený oči, při vylizování kelímků…. 🙂

Musím zase o víkendu vyrobit.

Zrzavci
Zrzavci (2766 příspěvků) 27.03.2024, 12:21:39 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 27.03.2024, 12:12:47

Já si nedělám iluze, že je to skladované tak jako pro lidskou kvalitu, ale rozhodně je to skladované líp než to, co pak jde do těch bobků. Nicméně to co kupuju mi nepřijde jako něco, co bych jim nechtěla dávat. Ty hovězí kousky jsou vyloženě v pohodě, kuřata, skelety, játra, držky, losos, kosti tak tam úplně vidím co jim dávám a když už kupuju nějakou mletinu, tak od falca, kde až na jednou jedinkrát jsem vždycky byla spokojená. 

Zrzavci
Zrzavci (2766 příspěvků) 27.03.2024, 11:58:48 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 27.03.2024, 11:39:20

No dyk jo, to píšu, že vstupní surovina bude v lepším případku stejná /ale spíš si myslím, že horší, protože se to spíš prodá právě takhle a snáz/,ale - pak to projde procesem a už to není tak živý, jako to bylo a jako to dávám do tej misky já. 

ad ta kvalita do granclí - tam je ta výhoda pro výrobce, že nikdo nevidí v jaké kvalitě to maso dorazí k nim, co tam dají, co semelou a jak dlouho to skladujou, než to zpracujou. Vím jak příšerně to smrdí v Chrášťanech, kde se nějaký grancle vyrábí, když to k nám do tehdejšího bydlení občas zaválo, stálo to za to. No a pokud ten odpad po zpracování pro lidskou konzumaci chtějí prodat ještě jako syrové maso pro psy , musí to mít taky nějakou úroveň, takže to nemůžou skladovat jak kdysi hory kostí pro výrobu magi ve vitaně, nebo kde se to dělalo, kdy s tou horou kostí a odpadu hýbali červi. Takže to podle mého úsudku má i tu kvalitu lepší, než to maso co do granclí dají jako setinovou vstupní surovinu  -(navíc já tam toho lososa v misce vidim, když jim to plesknu. V těch granclích ho bude kolik?). Horší určitě ne, min. stejnou, ale podle mě, jak píšu, to bude výrazně lepší.

Zrzavci
Zrzavci (2766 příspěvků) 26.03.2024, 13:04:25 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele janaa z 26.03.2024, 12:58:36

Asi Stokholmskej syndrom,protože mě se trochu bojí

😀 😀 

co mi to krucinál, připomíná, nemůžu si vzpomenout….. vidim jen nějak flekatě 😀

Zrzavci
Zrzavci (2766 příspěvků) 26.03.2024, 12:05:47 xxx.xxx.226.6

já nevím - podle mě je to hlavně o tom, kdo s tím psem víc žije, víc se mu věnuje, víc mu rozumí. Flákota do misky v tom nehraje až takovou roli. Bráno podle nás.  Když se dřív manžel psům  nějak zásadně nevěnoval , bylo to jasně daný, teď je zapojen mnohem víc a je to znát. Já asi neumím říct, koho z nás dvou maji naši psi - 1pes+2feny - radši, na koho jsou víc upnutí. Jo, když jdeme ven všichni hromadně, začnou bláznit, až když vyjdu já , protože je jim jasný, že při venčení bude mnohem víc zábavy , neb páník je ten, kdo prostě jen jde, kdežto já s nima i pracuju, hraju si, mluvím, komunikuju. Pokud bude problém, poběží se za mnou atd. Ale nemyslím si, že by jednoho z nás zbožňoval kterýkoliv pes víc, nebo míň. Jsme jedna banda. Heh, je pravda, že když začne hromovat na naši germánku páníček, jde se frajle schovat za mnou - páč ví, že pokud to hromování nebude spravedlivý, zastanu se jí, když začnu hromovat já, nejde se schovat k němu, aby se jí zastal a přijme výtku . 

Asi to bude věk štěněcí …

ani ne, před dvěma rokama jsme byli pro naši současnou útulkovou babičku, když ji vyvedli z kotce, utíkala k mému muži s výrazem: "Kde jsi proboha celou dobu byl!" až by to mohlo vypadat, že jsme ji tam odložili my 🙂 . Naštěstí jsme byli z velký dálky, takže to nepadalo v úvahu, ale opravdu to od první vteřiny vypadalo takhle. On byl ve vteřině její bůh a guru. Pak si to “zkazil”, protože stavíme a on na ni nemá tolik času jako já, která se psům věnuje mnohem víc.

Zrzavci
Zrzavci (2766 příspěvků) 26.03.2024, 10:08:00 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Terez z 25.03.2024, 21:23:04

No, vy nevíte, co proběhlo během těch třech neděl, kdy jste s ní nebyli. Může být, že se něco stalo, co zapříčinilo tuhle změnu chování.  Taky to s tím ale třeba nemusí souviset. To už nezjistíte.

Zaměřila bych se na dvě věci - úpravu vztahu mezi náma dvěma, abych si ji co nejvíc natáhla na sebe, když v podstatě pes je ve Vašich rukou a manžel nic. To by byl můj plán č. 1. Hodně bych si  s ní hrála, pracovala s  ní. Nejdřív  a nejvíc doma. Udělat se pro ni co nejzajímavější a pak to přenést na zahradu. Vím, bude to těžký, znám to, když nám doma přistála původně lovecky vedená/nevedená zkažená ohařka. Hodně práce a úsilí Vás čeká.

A hodně bych se zaměřila na tu práci kterou tohle plemeno v sobě má, učila bych ji, ovladatelnosti na té šňůře - zase nejdřív na zahradě. Máte-li nějaký povel, který vám doma v klidovém prostředí dobře funguje, začněte ho cvičit venku, aby se fena naučila na vás soustředit. zařaďte i takový “blbosti”, jako že jdete ven - i na zahradu se šňůrou(vím, je to opruz, moc dobře si to pamatuju) a fena si hezky sedne před dveřmi a věnuje Vám svůj pohled a až pak se ty dveře otevřou. To stejné při otevírání branky ze zahrady. Abyste si tímhle způsobem na sebe natáhla to, že vy jste ten, kdo jí dává tu možnost jít za tím, co jí nejvíc baví. Musíte s ní opravdu intenzivně pracovat. A to vždy opravdu na té šňůře. Je dobře, že ji nepouštíte, protože tohle plemeno, má svou práci v názvu, není to parkový pes a Vy u ní máte nulovou poslušnost. Čeká Vás hodně dlouhá cesta, držím palce.

Zrzavci
Zrzavci (2766 příspěvků) 26.03.2024, 09:09:59 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 25.03.2024, 17:44:57

Efe - mám tu hubu kolem celý hlavy, moc hezky se na vás dvě holky kouká, jak si to užíváte. Jsem moc ráda, že to všechno klaplo, že jste se rozhodla, že jste ji našla, že to po těch peripetiích skutečně vyšlo a že si spolu s Barčetem takhle vyhovujete. Hurááááááááááá.

Zrzavci
Zrzavci (2766 příspěvků) 25.03.2024, 13:21:00 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 25.03.2024, 13:16:34

no já si taky právě myslím, že to nebude mít dlouhýho trvání, jen nemám představu, zda je to otázka čistě jen dnů, nebo o něco víc.

Buggyra

zkuste se zeptat drůbežníků, jestli to někdo testoval.

já myslela, z toho, co jste psala, že když si to pochvalujou, že už někdo ví, jak dlouho mu to vydrží. páč si myslím, že moc dlouho ne-ale jak píšu výše, nemám představu, co je to “dlouho ne”.

Zrzavci
Zrzavci (2766 příspěvků) 25.03.2024, 13:10:09 xxx.xxx.226.6

Dík. 

No my jsme myš měli zatím - živou - třikrát. Poprvní ji přinesl kocour, dvakrát to dokázala sama - psi, ani kočka jí netankovali, vzala to tehdy oknem přímo do kůchně, kde v tu dobu bivakovali shodou okolností všichni a byla čerstvě vystěhovaná - jo to bylo s podzimem. pak se nám taky s podzimem nějak dostala do baráku takovou škvírou ve zdi. pravda je, že na chalupě to přes léto normálně nechávám otevřené a ve dveřích je jen takovej ten příšernej provázkovej  rádobyzávěs a ač jsme na samotě u mezi polema, tak v létě nic. Jen to prostě u toho domu, kde člověk bydlí nějak vnímám jinak, než u tý chalupy. Moc nechci řešit bobky na lince a myš pobíhající po baráku, protože v tomhle jsem paní hygiena, bych pak musela savovat šécko jako blázen 🙂

Zrzavci
Zrzavci (2766 příspěvků) 25.03.2024, 11:21:35 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 25.03.2024, 11:10:40

No myši jsou taky důvodem, proč nemáme ani přes den úplně otevřeno v tom pravém slova smyslu. Ve dveřích je síť  a já dělám vrátnou (bez utírání těch ťapek, když je sucho)

Myslíte -otázka tak nějak do pléna-  že přes den se tam myš nepropašuje? nemám s tím zkušenosti a tak radši preventivně to řeším sítí.

Zrzavci
Zrzavci (2766 příspěvků) 25.03.2024, 10:57:43 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele impact z 23.03.2024, 15:17:19

Impakte! Tvl to Tvoje venčení blech mě vždycky dostane! 😀 😀 😀 😀  Už minule, ale to jsem nestíhala napsat. 

Obrázek Obrázek
Zrzavci
Zrzavci (2766 příspěvků) 25.03.2024, 10:42:40 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Varaxi z 23.03.2024, 20:51:21

Taky jsem byla na konferenci o globálním oteplování, a když jsem dojela domů a spala u otevřeného okna, ráno jsem se vzbudila - a čuměla na mě andulka. Přiletěla asi tím oknem, musela někomu uletět, ale s plnou hlavou těch dat, jak týráme planetu, jsem si napoprvé pomyslela, že armageddon je blíž, než si myslíme.

😂😂😂😂😂😂😂

Výborný, Varaxi, výborný. Dík. Jsem po dnešní rozjezdu, kdy jsem chtěla udělat dobrý skutek a jako vždy mi to nevyšlo, něco podobnýho potřebovala 😀