Aktuálně: 5 029 inzerátů173 658 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů
Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 26.03.2024, 12:05:47 xxx.xxx.226.6

já nevím - podle mě je to hlavně o tom, kdo s tím psem víc žije, víc se mu věnuje, víc mu rozumí. Flákota do misky v tom nehraje až takovou roli. Bráno podle nás.  Když se dřív manžel psům  nějak zásadně nevěnoval , bylo to jasně daný, teď je zapojen mnohem víc a je to znát. Já asi neumím říct, koho z nás dvou maji naši psi - 1pes+2feny - radši, na koho jsou víc upnutí. Jo, když jdeme ven všichni hromadně, začnou bláznit, až když vyjdu já , protože je jim jasný, že při venčení bude mnohem víc zábavy , neb páník je ten, kdo prostě jen jde, kdežto já s nima i pracuju, hraju si, mluvím, komunikuju. Pokud bude problém, poběží se za mnou atd. Ale nemyslím si, že by jednoho z nás zbožňoval kterýkoliv pes víc, nebo míň. Jsme jedna banda. Heh, je pravda, že když začne hromovat na naši germánku páníček, jde se frajle schovat za mnou - páč ví, že pokud to hromování nebude spravedlivý, zastanu se jí, když začnu hromovat já, nejde se schovat k němu, aby se jí zastal a přijme výtku . 

Asi to bude věk štěněcí …

ani ne, před dvěma rokama jsme byli pro naši současnou útulkovou babičku, když ji vyvedli z kotce, utíkala k mému muži s výrazem: "Kde jsi proboha celou dobu byl!" až by to mohlo vypadat, že jsme ji tam odložili my 🙂 . Naštěstí jsme byli z velký dálky, takže to nepadalo v úvahu, ale opravdu to od první vteřiny vypadalo takhle. On byl ve vteřině její bůh a guru. Pak si to “zkazil”, protože stavíme a on na ni nemá tolik času jako já, která se psům věnuje mnohem víc.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 26.03.2024, 10:08:00 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Terez z 25.03.2024, 21:23:04

No, vy nevíte, co proběhlo během těch třech neděl, kdy jste s ní nebyli. Může být, že se něco stalo, co zapříčinilo tuhle změnu chování.  Taky to s tím ale třeba nemusí souviset. To už nezjistíte.

Zaměřila bych se na dvě věci - úpravu vztahu mezi náma dvěma, abych si ji co nejvíc natáhla na sebe, když v podstatě pes je ve Vašich rukou a manžel nic. To by byl můj plán č. 1. Hodně bych si  s ní hrála, pracovala s  ní. Nejdřív  a nejvíc doma. Udělat se pro ni co nejzajímavější a pak to přenést na zahradu. Vím, bude to těžký, znám to, když nám doma přistála původně lovecky vedená/nevedená zkažená ohařka. Hodně práce a úsilí Vás čeká.

A hodně bych se zaměřila na tu práci kterou tohle plemeno v sobě má, učila bych ji, ovladatelnosti na té šňůře - zase nejdřív na zahradě. Máte-li nějaký povel, který vám doma v klidovém prostředí dobře funguje, začněte ho cvičit venku, aby se fena naučila na vás soustředit. zařaďte i takový “blbosti”, jako že jdete ven - i na zahradu se šňůrou(vím, je to opruz, moc dobře si to pamatuju) a fena si hezky sedne před dveřmi a věnuje Vám svůj pohled a až pak se ty dveře otevřou. To stejné při otevírání branky ze zahrady. Abyste si tímhle způsobem na sebe natáhla to, že vy jste ten, kdo jí dává tu možnost jít za tím, co jí nejvíc baví. Musíte s ní opravdu intenzivně pracovat. A to vždy opravdu na té šňůře. Je dobře, že ji nepouštíte, protože tohle plemeno, má svou práci v názvu, není to parkový pes a Vy u ní máte nulovou poslušnost. Čeká Vás hodně dlouhá cesta, držím palce.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 26.03.2024, 09:09:59 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 25.03.2024, 17:44:57

Efe - mám tu hubu kolem celý hlavy, moc hezky se na vás dvě holky kouká, jak si to užíváte. Jsem moc ráda, že to všechno klaplo, že jste se rozhodla, že jste ji našla, že to po těch peripetiích skutečně vyšlo a že si spolu s Barčetem takhle vyhovujete. Hurááááááááááá.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 25.03.2024, 13:21:00 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 25.03.2024, 13:16:34

no já si taky právě myslím, že to nebude mít dlouhýho trvání, jen nemám představu, zda je to otázka čistě jen dnů, nebo o něco víc.

Buggyra

zkuste se zeptat drůbežníků, jestli to někdo testoval.

já myslela, z toho, co jste psala, že když si to pochvalujou, že už někdo ví, jak dlouho mu to vydrží. páč si myslím, že moc dlouho ne-ale jak píšu výše, nemám představu, co je to “dlouho ne”.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 25.03.2024, 13:10:09 xxx.xxx.226.6

Dík. 

No my jsme myš měli zatím - živou - třikrát. Poprvní ji přinesl kocour, dvakrát to dokázala sama - psi, ani kočka jí netankovali, vzala to tehdy oknem přímo do kůchně, kde v tu dobu bivakovali shodou okolností všichni a byla čerstvě vystěhovaná - jo to bylo s podzimem. pak se nám taky s podzimem nějak dostala do baráku takovou škvírou ve zdi. pravda je, že na chalupě to přes léto normálně nechávám otevřené a ve dveřích je jen takovej ten příšernej provázkovej  rádobyzávěs a ač jsme na samotě u mezi polema, tak v létě nic. Jen to prostě u toho domu, kde člověk bydlí nějak vnímám jinak, než u tý chalupy. Moc nechci řešit bobky na lince a myš pobíhající po baráku, protože v tomhle jsem paní hygiena, bych pak musela savovat šécko jako blázen 🙂

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 25.03.2024, 11:21:35 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 25.03.2024, 11:10:40

No myši jsou taky důvodem, proč nemáme ani přes den úplně otevřeno v tom pravém slova smyslu. Ve dveřích je síť  a já dělám vrátnou (bez utírání těch ťapek, když je sucho)

Myslíte -otázka tak nějak do pléna-  že přes den se tam myš nepropašuje? nemám s tím zkušenosti a tak radši preventivně to řeším sítí.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 25.03.2024, 10:57:43 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele impact z 23.03.2024, 15:17:19

Impakte! Tvl to Tvoje venčení blech mě vždycky dostane! 😀 😀 😀 😀  Už minule, ale to jsem nestíhala napsat. 

Obrázek Obrázek
Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 25.03.2024, 10:42:40 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Varaxi z 23.03.2024, 20:51:21

Taky jsem byla na konferenci o globálním oteplování, a když jsem dojela domů a spala u otevřeného okna, ráno jsem se vzbudila - a čuměla na mě andulka. Přiletěla asi tím oknem, musela někomu uletět, ale s plnou hlavou těch dat, jak týráme planetu, jsem si napoprvé pomyslela, že armageddon je blíž, než si myslíme.

😂😂😂😂😂😂😂

Výborný, Varaxi, výborný. Dík. Jsem po dnešní rozjezdu, kdy jsem chtěla udělat dobrý skutek a jako vždy mi to nevyšlo, něco podobnýho potřebovala 😀

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 25.03.2024, 10:35:28 xxx.xxx.226.6

Jinak my ohaříky normoš pro procházce i teď v Domečku taky otíráme, aby se eliminoval bordel z 12 ťapiček psích a 4 kočičích- neb i MOuses se naučil nechat si tlapky otřít. Když je sucho, tak pak si pochopitelně cárají jak se jim zachce, ale v době mokra, bahna, sněhu a plískanic se otírá. Ložnice je naše, tam se nechodí. Mají svůj gauč a k dispozici zbytek Domečku.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 25.03.2024, 10:33:08 xxx.xxx.226.6

Znala jsem münsterlanda- toho velkého - který bez problémů otevřel - k sobě! těžké venkovní dveře. To jako byl majstštyk. 

Naše Bubi si taky uměla otvírat dveře. Což jsme netušili a zjistili až v momentě, kdy na ni přišla střevní potíž a tak si ze světlé předsíně, kde spolu s malinkým Rumíčkem bivakovali, otevřela do kůchně a jídelny, protože přece v tom humusu nebudou. Pak na ni přišla druhá vlna střevní potíže a tak si otevřela i do obýváku, protože přece v tom humusu nebudou………….. Rumíček byl v tý době opravdu ščenátko a ščenátka běžně moc do obýváku u nás nechodívala, protože tam byl koberec, bez dozoru jen, když  už uměli dobře venčení. No a on měl takovou radost, že si to tam může prošmejdit, že veškerej ten humus tam co? Ano… roznosil. 

Zaplať psí bůh, že do ložnice a pokoje už si to Bubi nestihla otevřít. I tak to na úklid stačilo.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 25.03.2024, 10:27:04 xxx.xxx.226.6
Fikovnice:

Ano, Zrzavci, není to zodpovědné chování. A o to mi šlo primárně.

Jinak všimla jste si, že bych já někde na někoho útočila?? (Ten dotaz se netýká Vás.)


No jo, ale tohle :

Ano, Zrzavci, není to zodpovědné chování. A o to mi šlo primárně.

Ani já, ani Megi, ani ty ostatní, které se ozvaly na mysli nemáme, máme na mysli to, co bylo právě následně. Proto jsem pak už já třeba nepsala, vyjádřila jsem se k tomu, že to je nezodpovědné a jestli má slečna, nebo nemá nějaké duševní problémy nepřísluší nikomu na netu rozebírat.   

Nicméně, sem to taky nepatří, tak to asi uzavřeme.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 22.03.2024, 17:40:02 xxx.xxx.9.187
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 22.03.2024, 14:04:26

Poté co fena přijede domu zajistit klod, teplo, přikrýt dekou a to i když se vám zdá teplo, nechat v klidu odpočívat spát, zajistit vodu kdyby potřebovala pít, ale  naopak s e nebát, že  nepije, neb je zavodnena. rozkrmovat velmi pomalu a často,   já vařím kuřecí  s mrkví a bramborem, r ozmixuju, podávám po troskách a často, nedávat v tuto dobu kosti. hlídat aby si nemohla lizat ránu a neskákala na gauč,křeslo apod.  venčit A TO I NA ZAHRADĚ   NA VODITKU a to ne jen pár prvních dní. Ránu udržovat čistou a suchou, fenu nenechat blbnout.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 21.03.2024, 14:10:13 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 21.03.2024, 13:56:14

že jo? Já jsem ráda, že v mým okolí vychovávají normální lidi normální děti a ne nějaký generace ZetFň and comp. A miluju, když jsou děti takhle výborný, jako píše Doron a zároveň nejsou přemoudřelý, jsou pořád dětmi.  Přesně tak, víc takových. 

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 21.03.2024, 11:55:07 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele kocoura219 z 21.03.2024, 11:53:37

Já bych strašlivě ráda viděla ten tok myšlenek, který tomu nebohému běžel tím mozečkem. Je to fakt obdivuhodný, když dítě dokáže takhle přemýšlet.  

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 21.03.2024, 11:52:54 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele kocoura219 z 21.03.2024, 11:50:27

Koukám, že vás to taky pěkně vzalo, tenhle kousek, co? 😀 😀 

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 21.03.2024, 11:52:24 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 21.03.2024, 11:42:40

….“ Já, já si myslím.., že lidé kteří chtějí po dětech jejich potlaviny ….ktelých mají málo, to není hezké, to vůbec není hezké! To nejsou hodní takoví lidé! ”…..

pomooooooooooooct!😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂 Geniální

Výborná úvaha, hezky se z toho dostal.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 21.03.2024, 09:36:43 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Jitka z 21.03.2024, 07:48:41

Nejsem akvarista, ale vím, že existují nějaké boxy na transport  - posílají se tak i mezi akvaristy

tady to vozí asi v pytlíkách a v termoboxu?

https://www.akva-tera.cz/termoboxy-2/

a tady asi na domácí převoz , kdy to je na kratší cestu a člověk to má pod kontrolou?

https://stegra.cz/akvaristika/prenosne-kontejnery-na-rybky/

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 21.03.2024, 09:32:41 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 20.03.2024, 23:22:29

Fíkovnice, já se ale vyjádřila čistě jen v té obecné rovině - na začátku, dál jsem diskuzi už nejela. Vyjádřila jsem se čistě jen k tomu, že to není zodpovědné chování ani ze strany matky, ani ze strany té slečny a za tím si stojím. Dcera studuje nemá peníze, pořídí si psa, vezme si na to peníze od matky, která nemalou částku vydá a neptá se a pak se diví - to prostě nevidím jako zodpovědné chování a to k držení zvířat prostě patří.

 Dál už jsem se nevyjadřovala a nerozebírala její život, stavy, poruchu atd. 

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 20.03.2024, 14:35:13 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 19.03.2024, 22:39:54

Jo, Megi má pravdu.  Vadilo by mi to i bez nějakých psychických potíží, či bloků a dost výrazně bych se proti tomu ohradila. Natož pak, pokud bych měla nějakou potíž.  To bych se asi  - odhaduju - nedokázala ohradit, ale o to víc by to ublížilo.