Aktuálně: 5 042 inzerátů173 732 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů
Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 23.04.2024, 09:24:15 xxx.xxx.226.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 23.04.2024, 09:11:59

😀

to jim neudělám. ale  - to jsem si zas vzpomněla já na Tebe - pořítím si ten mobilní oplůtek, zapíchnu - vyhradim jim místo a půjdu si uvařit kafe, pak je zase přesunu. blbý bude, když na ně zapomenu jako včera na tu varnou konvici na kterou jsem zapomněla dát pokličku, takže….. se nevypla. Hrnky měly saunu 😀

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 23.04.2024, 09:22:31 xxx.xxx.226.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 23.04.2024, 09:13:13

Jo, jednu takovou Sněhurku jsem v Prahé potkávala v lesoparku, bylo to vždy nadšené setkání. A to to byl přesně roční pes. Pak………zmizel. možná k Vám.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 23.04.2024, 09:21:26 xxx.xxx.226.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 23.04.2024, 09:05:26

Já si nemyslím, že existuje jakékoliv plemeno, které by v ČR nemělo žít. Protože vše je v lidech.

já ano, protože právě je vše v lidech. ale nejen to,  prostě v takto zalidněné zemi nemůžete dát třeba  bernskýmu honiči to, co potřebuje a k čemu byl stvořen. U nás ne, buď se budete bát, že ho střelí myslivec, i kdyby neměl a nebo……… že pes vlítne třeba pod auto. Pokud ho budete mít na práci, tak je “odbržděnej” a prostě určitý geny nepřebijete a  pokud ho budete mít jako společníka, nedostane ten pes, co potřebuje. Argentina je odjištěný granát, prostě je. Čr je taková země, že pro některá plemena psů tu není pohodlné žití. A nebo to není pohodlné pro ostatní. 

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 23.04.2024, 09:15:33 xxx.xxx.226.6
assil:

Tak jsem si to vyhledala Tail Story je jedna pani a vše to dělá pod záštitou Pet Heroes, kde se teda angažuje dost lidí

https://petheroes.cz/o-nas/#kontakt


Já tam Tail Story nikde nevidím - hilfe, hilfe. Když jsem zadala tohle slovní spojení, vyběhlo mi

jméno: https://pesvnouzi.cz/utulek/jarmila-vojackova-tail-story/

a to tam nikde na těch stránkách Pet Heroes nevidím, jsem slepota asi.

hm a recenze zde:

https://www.pesweb.cz/cz/hodnoceni-firmy-prohlizeni?firma_id=i.002738

Zajímavý. ☹️

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 23.04.2024, 09:06:50 xxx.xxx.226.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele JardaPecival z 23.04.2024, 08:42:02

Supr, díky za důkladný info , tak to asi taky pořídím potom. až se to dobuduje. Teď , už mi vyzrála první vrstva betóna, tak až bude čas musím postavit tři řady cihel, další vrstvu betóna a pak pudu do vejšky. jsem na sebe zvědavá. Vojtěška se zdá uchytila, tak musím vykopat další a narvat jí tam  co nejdřív, aby stihla pořádně zakořenit. Už jsem vymyslela, kde je budu chodit pást - máme za zahradou pruh pozemku obecního kvůli vodovodu, tam to nikdo sekat nebude, tak to tam můžou holky udržovat. Už vím, kde roste nejvíc ptačince, budu připravena! 😀

Ještě jednou díky.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 23.04.2024, 08:54:01 xxx.xxx.226.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 23.04.2024, 08:46:59

Argentina je tak specifický plemeno, že já osobně ji mám v kategorii- plemeno pro které v ČR není místo, myšleno tím to, že aby ten pes mohl spokojeně žít a stejně tak i jeho okolí.  Nepochybuju, že se i tady najdou majitelé, v jejichž rukách to jde, ale není jich tolik, kolik je argentin, díky  líbivýmu vzhledu, u nás.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 23.04.2024, 08:38:11 xxx.xxx.226.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 23.04.2024, 08:29:26

Asi jo, protože jak jsem se pak začetla dál, tak …..

Jednu věc jsme zapomněli zmínit, Rose je hluchá, už se tak narodila. Krom toho, že je při komunikaci s ní potřeba víc gestikulovat, nepovažujeme její hluchotu za hendikep. Klidně může běhat na volno (samozřejmě jen tam, kde je to pro ni bezpečné), svého páníčka si Rose hlídá. Pro hluché pejsky skvěle funguje i vibrační obojek, který pejska upozorní, že se na Vás má podívat, a Vy už mu pak gesty můžete ukázat, co po něm chcete.

Já si úplně dovedu představit hluchou argentinu navolno!!!!!! Se mi radostí s případnýho setkání orosilo čelo.

a ještě takový doušek:

Rose může být v nové rodině psím jedináčkem nebo parťákem k dalšímu pejskovi, tady si ale musí být nový majitel jistý, že si poradí s výchovou a případnou korekcí nežádoucího chování ze strany Rose.

znamená to tedy - logicky, že oni si neporadili asi, že jo?  když se jim takhle chová. Chápu to dobře?

Útulek si říká Tali Story

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 23.04.2024, 08:33:06 xxx.xxx.226.6

Sakra, koukám, že tady došlo na mou noční můru!!! Držím palce moc, aby se dědoušek rychle pospravil, brouček malej!!  Mám z tohodle právě strach teď i větší kvůli bábrdlíně a jím noženkám, neutekla by taky. 

jako já vím, že se to může stát i v Prahé, však je to tak tři roky zpátky, kdy jsem z tramvaje očumovala u Motolskýho krematoria bachnu s mladejma. Pásla se na plácku pod hotelem :o . A že jak píše Janaa je to malá pravděpodobnost, ale je ☹️

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 23.04.2024, 08:27:07 xxx.xxx.226.6

Jen takový povzdech:

Rose u nás žije pohromadě s ostatními pejsky, na jejich společnost je zvyklá, ráda si s nimi pohraje, ale tváří se, že se klidně obejde i bez nich. Poslední dobou Rose ale začíná trošku zlobit, asi jak holčička dospívá, vybrala si některé pejsky, které pozoruje, číhá na ně a najednou po nich vyjede. Netušíme, jestli je to ze strany Rose nějaká hloupá hra, lovení, nebo se jí prostě nelíbí.

Každopádně to nás všechny přestává bavit. Rose se nepere, jen ty pejsky tak nějak “usazuje”, ne všichni si to však nechají líbit, a tak poslední dobou řešíme stále nějaké vrčení a šarvátky.

Tohle napíše spolek zachraňující psy? O argentině?? Nevědí, zda  je to hloupáa hra, lovení, nebo se jí ti psi nelíbí??? Argentině ? Roční argentině?? A přestává je to bavit? :o :o Asi jsem Marťan, hodně starej Marťan a nebo jsem se zbláznila já, a nebo v tom spolku………….  nevim.

asi si mě nevšímejte, protože to je fakt jen povzdech. Ani radši nepíšu, co to je za spolek, protože to stejně je fučik.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 22.04.2024, 22:11:39 xxx.xxx.50.250
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ladd z 22.04.2024, 22:02:04

Ano, měl přivolání na zaluskání prsty. Jak dlouho to vydrželo už se bohužel moc nepamatuju, ale byl skvělej pohled na to jak si kroužil nad zahradou. Máme chalupu na samotě. Ono i velcí papoušci se učí létat volně a mít přivolání. No a já už nikdy nechci ptáčka. I přes to, že všichni volně lítali po bytě a tenhle jeden, tam jsme se odvážili ho pouštět, tak z mého pohledu to prostě není dobře, ten ptáček je buď sám - jako byli ti naši a společníka mu dělá člověk a nebo jsou třeba v páru ale mají k dispozici v lepším případě celý byt, ale ne svobodu v přírodě. Člověk na ptáčka musí mít hodně moc času.

Tenhle poslední uměl i chodit u nohy a aportovat 🙂

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 22.04.2024, 21:29:04 xxx.xxx.50.250
»
Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 22.04.2024, 19:19:07

křečka nebo kanárka.

ne, ne ani náhodou, chovali jsme andulky a není smutnějšího pohledu na ptáčka zavřenýho v kleci a pak šoupnutýho někam do pryč, protože pelichá, dělá bordel a hlučí. A naopak nebylo hezčího pohledu, když náš andulák seděl volně na bříze a poletoval si po zahradě. Teď jsem zrovna v sobotu v autě obulela dva velký papoušky chovaný v příšerných podmínkách jakýhosi zahradnictví. Pták - tvor svobody a volnosti v tmavým koutě ve voliéře nula, nula prd.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 22.04.2024, 14:55:44 xxx.xxx.226.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ivy z 20.04.2024, 19:07:28

Koťátko - samo na dvorku? Proč si každý myslí, že je to tak v pořádku - vystrčit mládě, které by za normálních okolností bylo ještě s mámou - jedno zda pes, či kočka - samotné na zahradu, dvorek?? 

Matkám rve osrdí, když nechávají plačící dítě ve školce, ale šoupnout mládě jiného tvora do celodenní a celonoční samoty, to je v pořádku. 

POhrajeme si a pak šup, starej se, zabav se. A posléze se pak diví, když se zabaví, když koťátko, nucené žít samo venku a starat se samo o sebe, protože cizí kočky, které jsou tam dozajista také, mu nic nedají zadarmo a pokud kotě nebude sekáč, neubrání se, tak když pak to koťátko je spíš rabiját než mazlivec. Logicky musí být, musí se o sebe umět postarat. 

Jakápak je asi životnost koťátek takto chovaných? 

A posléze se lidi diví , když se zabaví i ten pes, když štěňátko, nucené žít samo venku a hledat si vlastní zábavu, nejen škodí, ale taky na lidi kašle, nedá se s ním jít ven, neposlouchá…………. 

Pořídit a vystrnadit ven, to je přímo ideální start pro každé mládě, opravdu. 

Milá paní Ivy, o vlastní mláďata strach máte, o ta mnohem menší a bezbrannější ne, to je škoda, učíte tak své děti poměrně špatnému náhledu na svět.

Rozmluvte, prosím, tento nápad především vám dospělým. Děti rozum nemají, věřte, že s tímto přístupem vás za chvíli bude kočka a její projevy obtěžovat. Co budete dělat, pokud i přes to, že bude kotě odložené, bude nosit domů živé, mrtvé myši, ptáčky, potkany…. , protože to kočky dělávají, že se chodí chlubit úlovkem.  jak zajistíte veterinární péči u tvora, který nebude zvyklý na to, že se cestuje v bedýnce, navštěvuje veterinář??? Jak zajistíte  kastraci a následnou pooperační péči? Umíte si odpovědět? Pokud ne - rozmluvte si tento nevhodný nápad.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 19.04.2024, 14:29:52 xxx.xxx.226.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 19.04.2024, 14:23:38

Já proti zvířátkům nic nemám, proto taky na vesnici jsem,  ale potkala nechcu! 🙂 má plno nemocí, to je jedinej důvod

Nu tak uvidíme, no, snad máš pravdu. Budu tam dodržovat přísnej pořádek, žádnej bordel, aby je to nelákalo. S myšma se počítá.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 19.04.2024, 13:54:38 xxx.xxx.226.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 19.04.2024, 13:44:33

No ne, od nás to není, nevím zda od sousedů, kde mají slepice a nebo o kus dál z bývalýho vepřína. Ale jasně to indikuje, že se třeba budou chtít natáhnout k nám :o. Sem preventista! Zaklecuju pozemek! 😀

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 19.04.2024, 12:48:58 xxx.xxx.226.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 19.04.2024, 12:33:52

Za ty prachy by měl i smažit! 😀 a donýst mi je na stůl! ale zase by je určo neudělal jako já, musím se neskromně totiž pochválit, byly fakt povedený.

Ne, ono se to určitě vyplatí, ale já tak nějak to, co jsem potřebovala více-méně mám. Jen už je to věkovitý, to je fakt, a neutáhne to tolik, jako on. No tak zase ale - na druhou stranu se to hodí, protože Bubiškový starý mojí babičce jsem teď začala vařit a tím pádem jsem jeden z těch robotů vyčlenila pro práci s masem pro psy (jsem paní hygiena) , kde jí to vždycky ještě nasekám, aby se jí to dobře baštilo a hlavně snáz trávilo, bylo vidět, že to syrový jí už tolik nesedí. No tak teď se ještě sžít s tou hromadou haraburdí, co k tomu patří a bude to. Tak šťastnou ruku při výběru.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 19.04.2024, 11:52:14 xxx.xxx.226.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 19.04.2024, 11:45:37

Sem asi nechtěla slyšet tohleto ☹️ S myšma jsem počítala, s potkanem ne teda. Ten plech tam stejně dám do tý podlahy, ušetří to následně nutnost zabetonovávání podlahy. a možná dám pořádný pletivo i na stěny, než tam přijde stěrka. Mám tam dát perlinku, nebo pletivo. Ach jo, kruciš.

jasně, že kurnik se bude kontrolovat, ale i tak tohle mě teda zaskočilo. 

Tak tos byla Ty, kdo to tehdy psal, když mi tu někdo radil tohle krmítko, že slípky to nedaly. No ale ty moje třebas takhle jsou zvyknutý z tý haly? Tam určitě se budou snažit minimalizovat ztráty? 

Bodlinka by mohla vědět, že jo, jestli se tohle ve velkochovech používá?

JÁÁÁ NECHCI POTKANA NA POZEMKU!!!

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 19.04.2024, 11:40:08 xxx.xxx.226.6

Jsem tu zas! Kurnik rozebrán, díra  vykopaná a mám první vrstvu betóna, kterou jsem si tam nakydala z velké části sama, pak jen přišel finišér - viz níže, měla jsem to i se stavebním dozorem. Rovnou jsem tam prdla i vojtěšku, ať se tam s velkým předstihem zkusí holka zabydlet, ať má dostatečný kořeny a je odolná. Ale! Ale! Do mých plánů vstoupila obava z potkanůch, neb Mr. Mouses tuhle předložil na obětiště v záhonu 3 kousky. Kde je vzal netuším, ale začínám se bát! a proto prosíravě zabetonuju do druhý vrstvy betóna ešče taky plech! Aby se ty mrchy nemohly prohrabat. 

A tím pádem - můj dotaz. Odvrhla jsem svoje plány na závěsný krmítko z trubky a pokorně sáhnu po tom nášlapným, které jste mi tu někdo doporučoval a budu doufat, že se to holky nějak naučí - třebas to ostatně budou umět už z haly????. Už s velkopředstihem koukám, které pořídit. Tohle mi přišlo s tím roštem praktický 

https://www.granofyt.cz/feed-o-matic-automaticke-naslapne-krmitko-pro-drubez_z11014/#1905

otázka je, zda to není krám? Máte někdo nějaké osvědčené? Mám asi koupit radši dvě, aby se holky nepraly, že jo? A taky jedno domů - resp. teda do kurnika?

A otázka další - když by se na to nějakým způsobem dostal ten potkan - ráda bych tomu teda zamezila, ale vim já co všechno vymyslejí? - šlápne na to a otevře si to?

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek