Aktuálně: 4 955 inzerátů174 095 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů
Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 05.06.2023, 10:26:19 xxx.xxx.226.6
[p]Odpověď na příspěvek uživatele [strong]mastnacekk[/strong] z 05.06.2023, 10:04:35[/p]

zrzavci, pisete to dobre,

 

no a asi to vzdávám, protože prostě hlavou ze´d prorážet nehodlám, je to ztráta času, dál to nevede, nejde osvětlit.

Chápu Váš postoj malochov vs. chovzvířat, ale celé se to přelilo sem, hned z první, admini makají. Ano je tu taky reklama, taky se to může prodat . Ale tohle může klidně nastat i u malochovu, lidi se někdy nedohodnou- stačí vidět nějakou schůzi bytovýho družstva 🙂, dohady do tý doby dobře spolu vycházejících sourozenců, kvůli čemukoliv, hodit vidle se dají do všeho. 

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 05.06.2023, 10:21:24 xxx.xxx.226.6
hmn:

po mně někdo někde chtěl souhlas? jsem trošku dezorientovaná.....rolling-eyes

a jo smajlíci dobrý, konečně něco vidím i bez brýlí teeth

 


Jojo, megí to tu psala, asi to zapadlo tady v tom dohadování se. Poslat lze do SZ.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 05.06.2023, 10:03:47 xxx.xxx.226.6

Pátek příšernej, pádila povozem, pozapomněla pána , potřeba pozajet pozpět pro pána😄, přijela a pejsková Pubi placatá☹️, poděsila, převezla pejskovovou pro pohotovostní prohlídku, pejsková 41°C, - zánět mléčné žlázy navíc na nádoru -propíchli, pigáro 3x , pejsková pak polepšila,přesto panika převeliká.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 05.06.2023, 09:56:45 xxx.xxx.226.6
megi-the-pes:

Registrací na iF jste všichni dali souhlas, že Vaše výtvory budou

1) online

2) online jen s placeným přístupem

3) prodány do reklam, časopisů, webů, ...

a teď vadí, že by někde byly online zadarmo? Tak na mám teda příliš nízký IQ. :-)

A to právě vůbec nevíte, co s tím iF udělá. Ale dali jste jim souhlas k čemukoli. :-)

Několik tisíc lidí dostalo zprávu, že jste utekli jinam. Abyste se někde sešli.

To je vše. 


Já fakt vůbec nechápu, kde má kdo a proč problém. Místo aby byli lidí rádi. Nevidím rozdíl mezi předtím a teď. tedy v tom smyslu předtím jsem to někde napsal, tam to bylo a je - a nebude - kde, kdo si to mohl přečíst, stáhnout, uložit, vytisknout, demonstrativně spálit......... a te´d najedno je šécko jinak. Jsem E.T.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 05.06.2023, 09:51:57 xxx.xxx.226.6

Odpověď na příspěvek uživatele balu z 05.06.2023, 09:39:49

Mastňáček si nevidí do úst, a od megi bych např. tuto aroganci nečekala "Upřímně, jakou hodnotu to má pro Vás, pro mě nemá žádnou hodnotu. " (Odpověď na příspěvek uživatele Koloma z 03.06.2023, 22:12:55). To, co udělá ifauna s archivem diskuzí, neovlivním. Ale tady se žádá o souhlas, aniž by bylo jasné, co už jsem psala, tedy kde bude diskuze vystavena a v jakém režimu. Místní admini, kteří se snažili získat archiv legální cestou, odkupem od majitelů ifauny, jednak o této snaze informovali zde na webu, a druhak by zřejmě tento archiv vystavili zde. To je jednání diametrálně odlišné.

 

Takže klidně pro svou nevůli k někomu, se přidáte k tomu, že se ty informace ztratí - a věřte tomu, že tam krom toho plkání - když chcete, najdete dost toho, co může někdo potřebovat. NE VY sama, ale NĚKDO JINÝ, kdo neví, nezná, chápete to? nedělají to pro sebe, ale proto aby se to neztratilo. I proto napsala megí tohle.

"Upřímně, jakou hodnotu to má pro Vás, pro mě nemá žádnou hodnotu. "

protože to, že to nezajímá někoho jako jste Vy, nebo Koloma, není v tomhle případě prostě relevantní, dobře  Vy si v tom hledat nebude, Koloma si v tom hledat nebude a pan Xy a paní ZW taky ne, ale přijde někdo jako ten člověk s ochrnutým psem,který je díky tomu úplně v háji,  zadá heslo POLYNEUROPATIE  a najde jak si tím kdo prošel, že to nemusí být konečná, co kdo dělal, neděla, osvědčilo se..........chápete to? My , vy, nejsme v tuhle chvíli vůbec podstatní. TY INFORMACE, o ty jde. Čtete jen co chcete /pardon, to je prostě Váš způsob, nechci rýpat, nevidíte prostě hloubku/ proto je jim jedno, jak na to někdo nahlíží, jde jim o to uchovat to pro  TY KTEŘÍ TO BUDOU POTŘEBOVAT, mastňáček už svoje zkušenosti asi xkrát na ifauně napsal,takže on sám je má, nepotřebuje je, ale chce je uchovat pro ostatní, stejně jako megí rady ostatních. Nic jinýho v tom kruci není., proč je nutný za vším hledat něco špatnýho? nemůžeme kurnik aspoň jednou nebejt negativní, když je negace fšade tři řitě?

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 05.06.2023, 09:08:10 xxx.xxx.226.6
Doron:
  • ');" onmouseout="UnTip();">

To néni Fanóš! To je Falco! Enem byl moc dlóho na slunéčku a je přismahnuté!

Doron - gratuluju a přeju všem pohodový soužití. A je děsně ňuňůů a já Vám hnusně závidim. tak! 

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 03.06.2023, 12:51:07 xxx.xxx.11.41

https://www.kukacka.cz/rucnik-s-vysokou-abs-v-plastovem-obalu-66x43cm-tr/144860v?gclid=EAIaIQobChMI2fLN2vKm_wIViuvtCh3Q2gGDEAQYASABEgIO1PD_BwE&utm_campaign=prc_campaign&utm_dscnt=66218551448602887&utm_medium=prc&utm_source=google-merchant

 

a koukám, že ho mají v akci, náš už dosluhuje, tak koupím dva - i do auta

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 03.06.2023, 12:30:30 xxx.xxx.11.41

Tak Tě tu vítám Fanóšu!

A doufám, že bude dostatek zábavných historek, se vbrzku asi sejdete s houskou od Rezzy a budete se trumfovat, kdo vymyslel větší bejkárnu.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 02.06.2023, 15:11:32 xxx.xxx.226.6
Bodlinka:

já si teda myslím, že o archiv až tak nejde. Je to spíš nostalgie než užitečnost nebo nutnost. 15 let staré informace jsou v medicíně krutě zastaralé a i zootechnika se vyvíjí. kdyby mi někdo chtěl spálit starý knížky, tak jsem taky silně proti, ale objektivně vzato jejich spálení bere jen vzpomínky.

Bodlinko, ale základ je pořád stejný, vždy z toho starýho lze brát, ostatně i spousta Vašich rad bude platná i za deset let, třeba věci kolem hárání - abych zvostala u čoklů, který znám, co může znamenat támhlento, co může být příznakem čeho...... že je se od čeho odpíchnout , nejde o niternou veterinu, ale vezměte kolikrát jste hodila info o tom, co který rozbory asi tak naznačují. Za mě nejde o nostalgii, ale opravdu užitečnost.  Kolikrát člověk netuší, a tady našel. Vezmu třeba sebe, přistála mi doma kdysi dávno Bubrdle a já tu našla spoustu možností zjistit věci kolem toho hárání, kolem nestandardních projevů, co kdo u svý feny zažil, a tak. Nebo porody.  A to bude třeba u těch hosp. zvířat taky.... No ne, za mě to prostě není nostalgie. Tou ani vlastně asi netrpím.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 02.06.2023, 14:40:16 xxx.xxx.226.6
Lenacia: To, že Starbucks dělá jiný typ kávy než běžná pražírna je jen o osobním vkusu... Upřímně mi ale v tomhle případě přirovnání přijde, že Švédi koupili pražírnu, a předělají ji na Starbucks. A my se tu hádáme o pytle staré kávy, když můžeme tutéž kávu z daných plantáží dovézt. Jen bude zřejmě dražší a bude to chvíli trvat.

Lenacio - dobře, tak nebudu mluvit o kávě, ale o víně, a tam jsou archovivaný kousky dost ceněný.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 02.06.2023, 14:38:54 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 02.06.2023, 14:29:29

Díkec, díkec, díkec. Jo ta bandáž dává opravdu větší smysl, to je jasný, no blbý je, že nevím, zda to bude používat. Zas ale, když koupím dvě balení, tak třeba může to být putovní dárek a může to dát ona někomu jinýmu, tak jo, koupím dvě. Supr, jsem ráda, že jsem se zeptala, bývala bych koupila ty kopyta - kopyto jsem.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 02.06.2023, 14:34:05 xxx.xxx.226.6
[p][strong]megi-the-pes[/strong]:[/p] [p]Starbucks neumí uvařit kafe.[/p]

Tvl. Megátore - já to tady sepisuju jako debííílos dvě hodiny názorně a Vy to shrnete do jedný věty 👍. To je trapný teda. pro mě jako. :D

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 02.06.2023, 14:33:27 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Fatia z 02.06.2023, 13:47:12

....ani poslední zaměstnanec kavárny, který zrušení kavárny přihlížel bez možnossti situaci změnit, ...

a jenž hosty doposud u kávy sedící vymetl koštětem ven. A mohlo ho klepnout, když hosté doposud u  kávy sedící napsali na ubrousek a na okno vzkaz pro ty, jenž přijdou později a netuší, že to kafe už si tady nemají, ale můžou jít do jiný kavárny, kde se pak můžou pozdravit s těma, co jim vzkaz nechali.

Což v této souvislosti o které hovoříme není podstatné, je to jen konstatování faktu, že zaměstnanec tvrdící, jak je součástí kavárny už stopadesátmilijounů světelných let konal zcela zbytečně. Leč tohle je to poslední, co by mě trápilo, trápí mě to kafe, který tam zůstalo. Ale trápí mě evidentně zcela zbytečně, protože  o ten druh kávy mají zájem vlastně jen štamgasti, kteří do kavárny chodili léta a vědí, jak se má to kafe správně pražit, jak moc a dlouho ho spařit, což ovšem těm, kteří začali pít kávu až později je jedno, nepotřebují to vědět. Což je pochopitelně a logicky jejich volba a není důvod jim to vnucovat A tak je  zcela zbytečný, aby štamgasti řešilli, jak tu kávu, která prošla spešl pražením, dostat z tý zavřený kavárny ven.

Ale je tu ještě jedna věc, která je podstatná, voni kdyby štamgasti nepsali na ty ubrousky a vokna........tak si tady taklenc všicí nepovídáme, protože bychom tu nebyli. Nevěděli bychom o sobě. Nicméně pro mě pořád je podstatný to kafe. Mám ráda dobrý a kvalitní kafe, který vím, kde bylo pražený.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 02.06.2023, 13:31:05 xxx.xxx.226.6
megi-the-pes:

Těch 10 let znamená něco jiného. 10 má iF - po této době to musí smazat. Na delší dobu nemá licenci. Kdybychom dostali od lidí souhlas, můžeme publikovat jakkoli staré příspěvky!

Já myslela, že lidi už souhlas dali, jsem jediná?

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 02.06.2023, 13:30:16 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele mastnacekk z 02.06.2023, 13:21:23

U mazlicku je vec uplne jina, ty dela kazdej veterinar. Hospodarsky zvirata vcetne koni a jinych kopytniku, tam je to uz horsi.

No ano, to věřím.  Heh a dřív to bylo obráceně. Ale ono bohužel jako u lidí, tak u zvířat obecně prostě ta chemie vede :-(

Já teda, ale když nad tím tak přemýšlím, ono to asi mladší lidi prostě ve většině stejně neocení, nepochopí, jdou jinejma cestama - bez urážky kohokoliv, tak to prostě je, to není povzdech babičky na zápraží :-D , ale konstatování. Nevidí to a třeba asi ani vidět nemůžou. Jen to pak prostě nebudou mít - a teď nemyslím, jen faunu, že by na ní stál svět, myslím obecně. A asi ani nebudou vědět, že jim to chybí.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 02.06.2023, 13:16:30 xxx.xxx.226.6

Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 02.06.2023, 13:03:45

Díky. No promyslím to teda. Určitě, když už, tak dle toho co píšete logicky spíš ty kamaše . ono je to asi i líp viditelný, než na těch kopytech u země.

Repelent - resp. éterák Levanduli, která je fajn účinná,  už jsem dávala před časem, já jsem na to i koukala, ale pak jsem si vzpomněla na tu levanduli.

Hm, než jsem to dopsala, už jsem se rozhodla, jdu objednat ty kamaše, buď to bude sedět, nebo to popošije , a je to tuším na sucháč, ne, takže by to klapnout mělo. Děkuju moc.

 

edit a ještě - mám koupit dvě balení? aby měla na šécky čtyry nožénky? Asi lepší, že jo?

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 02.06.2023, 13:11:19 xxx.xxx.226.6

Odpověď na příspěvek uživatele Fatia z 02.06.2023, 12:41:27

...Ifauní diskuze nebyla...

no a tohle já právě vidím jinak. já ji za tu studnici mám, a nejen u psů. ten mnou neustále opakovanej a v době zrušení diskuze shodou okolností zadanej dotaz majitele ochrnutýho psa,  je mi důkazem. Informace a zkušenosti lidí a to nejen tý fauně, ale obecně mají takovou hodnotu, že si to lidi leckdy neuvědomují, nevědí o co přichází. Nemusím ani  mluvit o zvířatech, klidně stačí zamyslet se nad tím, kolik zmizelo zkušeností a znalostí o bylinkářství, léčitelství , bežných domácích postupech, a jak se to horko těžko dává dohromady. Tohle jsou věci o který se lidi nemají dobrovolně připravovat, protože se o ně jednou budou potřebovat opřít. A když vezmu ta hospodářská zvířata a jejich chov, tak tam jsou tyhle zkušenosti dost neocenitelný, když o tom člověk ví naprosto kulovaný. Ale ono je to zkrátka jedno, stejně není co řešit.