Aktuálně: 4 985 inzerátů174 058 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů
Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 02.06.2023, 12:34:42 xxx.xxx.226.6

balu

Co je na tom vtipného? 

No, že každý vidíme to svoje, ne? Ale ono to nevychází z toho, že by to nastavil mastňáček - taky jsem nechápala, kam zmizlo to vídejo - ale, že to je šotek. No ale prostě mi to přišlo ftipný, že by tam každej viděl sám sebe, navíc pro mě by to byla  magie, neb jsem počítačovej negramot.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 02.06.2023, 11:54:28 xxx.xxx.226.6

Já se tady s dovolením přílípnu s dotazem asi stejným. Nevyznám se vůbec, ale chtěla bych kamarádce koňský koupit k dárkům ještě nějakou drobnost - ono nápady na dárky taky člověk neloví furt z kapsy, a tak jsem si říkala, že zkusím něco malýho od koní. A třeba praktickýho.

Takže - je tohle praktický?

https://www.kamir.cz/zvony-elt-reflexni-neonove

mně to jako lajce přinde, že na dobu tmy jo, ale nevím. Vím, že koníka často bere procházkovat, tak mě napadlo, že by byli zviditelněnej. A pokud je to dobrý nápad - řeší se nějaká velikost, nebo je to prostě obecný? 

Jestli je to blbost, kupovat to nebudu, nemám ráda dárky pro dárky.

Díky předem zadem i bokem za konzultaci.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 02.06.2023, 11:41:22 xxx.xxx.226.6

Fatia:. Ano, na ifauně byla spousta velmi praktických rad v diskuzích, co radili lidé, zkušení chovatelé, kteří teď už možná neporadí. Ale budou zase jiní, zkušení chovatelé, kteří třeba poradí, nebo taky ne a diskuze tady se zadrhne a odumře, jako spousta jiných v minulosti


Fatio , ale o to právě jde, že tam je toho spousta a dostupné teď a tady. když se za půl roku bude někdo potřebovat zeptat, protože má psa s ledvinovou dietou, tak se mu prostě zcela logicky těch informací dostat nemusí a když, tak ne v plný míře, protože odpoví ti současní, ale ti, kteří psali před 15 lety, sotva. a přes to už to bylo napsáno, mohl by odněkud čerpat, zvlášť když je v zoufalý situaci, tak se tohle hodí, jak kdo co vyzkoušel, co fungovalo, co ne,  a to už dohromady všechno, co tam bylo, kdy napsáno,  prostě nedáš, protože tam jsou i letitý zápisky těch, kteří už na žádný diskuzi nejsou nebudou a přesto řešili tu stejnou věc a x lidí, x zkušeností, tohle všechno bude prostě f čudu. Už se to historický nepotká s tím novým. 

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 02.06.2023, 10:33:54 xxx.xxx.226.6
megi-the-pes:

Kronika má význam pro všechny, co si tam něco čtou, protože návaznost a historie toho rádce.

orionka? tipuji... přihlašte se znovu zde a zatrhněte "přihlásit trvale" ;-)

Co myslíte, budou tady, kdekoli jinde lidé odpovídat na už tisíckrát psané? Jsou to často skoro romány. :-) Podrobné návody. Nikdo se s tím znovu psát nebude. Můj tip. Ale třeba se hrozně pletu. :)


No tak možná, že se hecneme, měli bychom. I s ohledem na to, že si nás sem admini implantovali.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 02.06.2023, 10:32:25 xxx.xxx.226.6
Anonymní:

@Fatia:

Máte pravdu, svět se neustále posouvá a tak některé rady staré 25 let......O svém předchozím příspěvku bych zdůraznila, že ta "kronika" má význam jen pro mě. 


ale jsou rady platné pořád, pořád, chápete? A nejen pro nás, ale i pro ty lidi budoucí. Ne každej je metrosexuál z Prahé, kterej bude žít novým životem, jsou lidi, kteří začínají a já doufám i začínat budou s poctivejma věcma  a tady se mohli "zeptat" mohli najít odpověď. Teď už se zeptat nebudou mít kde, chápete? Když se třeba teď rozhodnu, že budu chovat husy a vím o tom prt a budu si chtít nastudovat dopředu - zkušenosti těch, kteří si prošli stejnou cestu, jakou půjdu já, tak nebudu mít kde. A nebo ne já, aby to neznělo sobecky, ale někdo jinej. Třeba klidně Pražák, nebo Brňák, kterej od malička touží žít jinej život, začít jinak a ví úplný kulový co a jak se má dělat, ale chce to dělat dobře.Tady by byla studnice vědomostí. Pamatuju si, jak jsem byla ráda, když jsem se chystala pořídit si domů svýho prvnho ohaře - tehdy server Můj pes- ohaří fórum - neskutečně jsem si tam pročetla a zjistila, co na mě čeká, mohla se tam posléze ptát, lidi mi radili.... pak to zrušili,zmizelo to a všechny ty cené info a rady jsou fuč. 

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 02.06.2023, 10:26:45 xxx.xxx.226.6

Kvítek Informace v diskuzích na ifauně byly cenné tím, že to byla živá diskuze, jako databáze veterinárních a chovatelských rad je to k ničemu. Každý má možnost uložit si svoje.


To se přiznám, nevím jak, protože nevím, co budu třeba jednou potřebovat. Od brusky na drápy třeba, kde lidi psali, že používají ke spokojenosti třeba jakousi brusku - nářadí z Lidlu, až po ty ledviny, kardio........ nevím to teď,musela bych uložit všechno o psech a to jednak nevím jak a druhak nemám takový počítadlo, který by to zvládlo.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 02.06.2023, 10:24:06 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Fatia z 02.06.2023, 10:17:40

jako databáze veterinárních a chovatelských rad je to k ničemu.

To si nemysím

Když tam teď vlezeš a dáš si třeba te´d mě napadá ledvinová dieta, najdeš tam spoustu věcí, které se můžou člověku hodit, vím, že tam psala plaka svoje dost neocenitelné zkušenosti a tak jako podobně. 

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 02.06.2023, 09:01:04 xxx.xxx.226.6
megi-the-pes:

wayback machine :-) weby, které se často mění (jako diskuze atp.), moc uložených verzí nemají; ta data jsou v té formě k ničemu... 

jak najdu uživatele... no a vidíte, mně to za to stálo

myslím, že jsem tady i na fb naznačovala dost, abyste chvíli nechali protestů, Terven nic, ta tam nenapsala nic, co pak admini zběsile mazali... ale co tam se dělo, to ani v Kauflandu, když je v akci cukr

nevím, co štve lidi od koní, ale o tu psí část dost lidí stálo

myslím, že říct společně majitelům smysl mělo, nadávat jednomu adminovi ani ne... 

ne, nic nezmizí, diskuze se bude prodávat ještě v roce 2033, souhlas je k tomu, aby to bylo volně

nepotřebuji to dělat, udělali jsme to právě proto, že tam spousta lidí plakala, co se stane s roky zkušeností, ale tak když dnes už to neva, dobrá

jdeme tvořit hodnoty :)

 


Je škoda, že to zachování, přesun informací nevyšlo, já si vážím toho pokusu o který jste se všichni snažili - i toho mastňáčkova, aby nebylo pochyb, to zase jo /mě naopak mrzí, že se nemůže trošku usebrat, protože věřím, že přes svůj projev má, postatním co předat)

Budu-li mluvit za sebe - tak vážená paní adminová, kdyby se nechovala, tak jako se chovala a nevymazala úplně všechny informace pro ostatní, které jsem se tam snažila předat, aby ti lidi věděli, že to zavírají a že je nutný se přesunout a nezablokovala mě díky tomu zcela neopodstatněně, tak bych se na uzdě držela, ale s ohledem na tohle prasácký chování.... a to jsem se opravdu ještě držela. Nevidím jediný důvod, proč to nemohli lidé vědět, je to od ní, řekněme, že nehezké. Za tím si prostě stojím. A že by se s námi domluvili, kdybychom seděli tiše jako pěnice, o tom se dalo hodně pochybovat. Vadí mi na tom spousta, spousta věcí z principu, ale co už. Nenadělám nic. Jen mi může být líto toho, že opět Švédové ukradli něco historického , jako za třicetiletý války, i když to nemá takovou hodnotu jako ona kronika, která nám před časem milostivě zapůjčili, zloději, ale princip je stejný. 

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 02.06.2023, 08:15:24 xxx.xxx.226.6
Sarah01: Já vlastně vůbec nechápu, o čem to dohadování tady pořád je. Už cca před měsícem jsem věděla, že diskuze končí, není žádná možnost je zachovat, natož archivovat a už vůbec ne prodat. Sem jsem šla, protože sem odešli skoro všichni a jde mně jen o to být s těmito lidmi v kontaktu, na FB pořádně nepoznám, kdo je kdo. Víc nepotřebuju.

Tak to já se přiznám, že na to koukám právě z toho úhlu ztráty informací. Lidi se přesunou  - a jak se ukázalo, udělalo se to dokonale - ale ta možnost  v případě nějakých potíží - viz to mnou zmiňované vlákno o:

https://www.ifauna.cz/psi/diskuse/detail/3891314/polyneuropatie-a-nasledna-rehabilitace-u-psa

si pročíst zkušenosti jiných a případně se moci i zeptat, to je z mýho pohledu ten největší průser. Už to nebudete moct napsat do vyhledávače a zjišťovat, jak to řešili ostatní, co dělat, když se něco zadrhne. Jasně můžete vznést dotaz nový a třeba zase někdo odpoví, ale tam už ty zkušenosti jsou.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 01.06.2023, 13:03:43 xxx.xxx.226.6

impact:

Zrzavci:

Ale jo, jasně. No já si pořád říkala, že když jsem se domluvila s chvd - mimochodem mám pozdravovat nazpátek-psala jsem mu SOS jak mě vyblokováváli a pak už to vypli úplně, takže nebylo co řešit, že jo - , tak že tady to taky půjde, když jinak v SZ je ten projev velmi normální a byla velká snaha ten obsah uhájit  a přesunou. Tak nechci bejt úplně nějak todlencto- odsuzující.

Mě nejde kurnik uložit celá odpověď. Už jsem to zkoušela dvakrát a vždycky je jen půlka. Zkouším z PC...

Psala jsem tam puvodně ještě, že to, co tady píše jaksi vůbec nic nevypovídá o nás, jako spíš o něm. Nicméně mu nelze upřít naprosto fascinující schopnost uvést se hned první týden na novém foru jako ten největší blb. laugh

A taky že každopádně děkuji za podporu. kiss

Jinak u Chorcheho to podle mého názoru pramenilo spíš z nadprůměrné inteligence. Trochu asociál, ale inteligentní. To tady u Mažňáka bohužel nemůžeme očekávat, protože tam je to na opačném pólu stupnice. Ono když je někdo hloupej, tak to se prostě nedá nic dělat. Ale kombinace hloupého a ještě zlého člověka je bohužel smrtící...


Nicméně mu nelze upřít naprosto fascinující schopnost uvést se hned první týden na novém foru jako ten největší blb.

Tak víš jak - když musíš, tak musíš, to je jak s Fidorkou 😄

Jinak u Chorcheho to podle mého názoru pramenilo spíš z nadprůměrné inteligence

souhlas,

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 01.06.2023, 12:57:10 xxx.xxx.226.6
mastnacekk:

Ehm, co je to zajimava financni nabidka od prime konkurence? :)) Dneska zatim nejvetsi vtip na chovuzvirat. Pokud by vam opravdu tak zalezelo na zachovani ifauni diskuzek tak tady zrusite inzerci a mate archiv v kapse. 


No ale Vy jste opravdu neskutečnej. Je něco, co Vás uklidní?

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 01.06.2023, 10:39:14 xxx.xxx.226.6

impact:

m, že nemá vůbec smysl mu odpovídat. To je typickej troll. Dokud ho krmíme, bude mlít máčku pořád dokola. Myslím, že naše psí sekce se zná dost dobře na to, abychom se akorát tak pousmáli nad těma jeho blitkama.


Ale jo, jasně. No já si pořád říkala, že když jsem se domluvila s chvd - mimochodem mám pozdravovat nazpátek-psala jsem mu SOS jak mě vyblokováváli a pak už to vypli úplně, takže nebylo co řešit, že jo - , tak že tady to taky půjde, když jinak v SZ je ten projev velmi normální a byla velká snaha ten obsah uhájit  a přesunou. Tak nechci bejt úplně nějak todlencto- odsuzující.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 01.06.2023, 09:32:35 xxx.xxx.226.6
mastnacekk: Zrovna vy dve a vase blafy chybet nebudete :)) takze jen dobre. Bohuzel vsadim gate, ze vam nebude vyhovneno.

Tak Vás vyvedu z omylu, protože  min. za Impaktem "pár" těch dobrých rad mezi psy jde, víte? To, že si to nemyslíte Vy, neznamená, že to tak skutečně je. Pokud si to doopravdy myslíte, tak to svědčí o Vaší neodbornosti na poli psího žití. 

 

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 01.06.2023, 09:29:33 xxx.xxx.226.6
mastnacekk:

Tak nektere mistni blbky muzou mit radot, presun archivu ifauny na malochov.cz nedopadl. 


Místní blbky nejsou rozhodně tím důvodem, že se to nepodařilo. To je Váš hrubý omyl. Naděje mohla být, ale...už z jejich prvotního jednání bylo jasný, že je spíš marná. 

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 01.06.2023, 09:27:55 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 01.06.2023, 09:06:34

No nebudou, když si vyžádáme aby nás smazali? To co je starší deseti let? A pak každý rok znovu a znovu. Ale - znamená to, že se tedy není dobré deaktivovat? Aby posléze mohly moje příspěvky najít?

Jsou to šmejdi, to je jasný od začátku.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 01.06.2023, 08:40:39 xxx.xxx.226.6
Doron: Tak jsem pesana viděla, jsem z toho trochu rozpačitá. Feňule, jeho máma, ani neblafla když jsme přišli a vůbec neposlouchá :). Majitelé milí, dvě krásné chovné feny, prostředí super. Pejsek je nejmenší z vrhu, nebo alespoň tak vypadá, ale takových čtyřicet kilo určitě v dospělosti mít bude.. Dost ho zastínili jeho sourozenci, kteří jsou kontaknější a víc akční, zvlášť jeho brácha, kterýho si majitelé nechávají, se mnou hned chtěl jít domů :)). Ale jináč klidná příjemná povaha, jakou mám vyloženě ráda, určitě nebude nijak labilní, ale prostě nebyl tak efektní jako jeho brácha a ségra.. Takovej trochu outsider skupiny zatím vypadá, ale třeba by se vyloupnul dobře. Trochu se bojím, aby to nebyl moc velkej ťunťa, na druhou stranu zase žádnýho hyperaktiva nechci. Tak si to ještě nechám projít hlavou..

Já nejsem zkušený chovatel, ale vím, že tu kolikrát padlo, že leckdy buchtička , když je sám za sebe a bez sourozenců, tak se projeví nakonec jinak. Však i Balu to tak myslím měli se svou současnou fenkou? Jestli se nepletu? Bude mít k sobě parťáky, dodají mu sebevědomí?