Aktuálně: 4 832 inzerátů175 311 diskuzních příspěvků17 762 uživatelů
zvedavec
zvedavec (230 příspěvků) 17.10.2023, 17:53:49 xxx.xxx.10.102
Odpověď na příspěvek uživatele ančovička z 16.10.2023, 18:51:18

inak, ančovička, klobúk dole, obdivujem, ako viete na základe svojich skúseností, vo veciach týkajúcich sa hydiny,  poradiť, 

aj keď chov pižmoviek neplánujem,  ja by som sa (možno spolu s inými začiatočníkmi v chove pižmoviek) musela poučiť na vlastných chybách

mali sme indických bežcov, káčera a kačenku, rástli spolu a keď už boli skoro dospelí, raz sme našli kačku mŕtvu, nič jej nebolo predtým, bola plná života

pripísali sme to psovi, ale ako Vás čítam, možno bola chyba, že bola jediná, potom sme káčerovi kúpili najprv jednu staršiu (bolo to pred zimou, a nik neponúkal), potom na jar či v lete ešte jednu mladú kačku, doteraz mi to nenapadlo (a navyše sliepkam pes vôbec neubližuje)

a ktovie, či aj táto kačenka-pižmovka neunikla káčerovi takto: "o víkendu nám pošla z nejistých důvodů kachna pižmovky"

zvedavec
zvedavec (230 příspěvků) 24.09.2023, 18:40:13 xxx.xxx.133.181
Bodlinka:

kroužek nemůže být zárukou kvality. vždyť ve věku, kdy kroužkujete kuřata, poznáte možná pohlaví a u některých plemen ani to ne.


Čoho je ten krúžok zárukou? A prečo sa vyžaduje? 

zvedavec
zvedavec (230 příspěvků) 24.09.2023, 18:34:23 xxx.xxx.133.181

“naše ZO má i nějaké další výhody, vyjma kroužků, třeba erární automatickou líheň, takže si nemusíme líhně pořizovat, či levnější krmné směsi. Já se organizoval hlavně kvůli kontaktům na chovatele v okolí, člověk se na těch výstavách s nimi seznámí😉”

takže máte šťastie, presne na podobné aktivity som myslela - áno, aj mne napadlo, že by sme mohli mať všetci lacnejšie krmivo, slamu, či drevené hobliny a podobné často potrebné chovateľské potreby, možno aj dostupnejšiu chovateľskú literatúru, že by sme si mohli radiť,  pomáhať, keby sme sa zoznámili

A tiež si myslím, že nielen celoštátne, ale aj oblastné výstavy majú zmysel - aj pre členov a aj pre propagáciu chovateľstva a tu možnosť vzbudiť záujem o chovateľstvo v deťoch

zvedavec
zvedavec (230 příspěvků) 23.09.2023, 23:03:55 xxx.xxx.133.181
Odpověď na příspěvek uživatele zvedavec z 23.09.2023, 22:57:20

Tiež to považujem za neetické, ale osobne by som si vedela predstaviť aj inú činnosť, ako distribuovať krúžky. Sú rôzne základné organizácie. Také, ktoré pracujú napr. s mládežou, čo liahnu čistokrvné kuriatka, organizujú výstavy atď. a také, ktoré rozdávajú len krúžky. 

Navyše, mala som pôvodne naivnú predstavu, že to, že vták je krúžkovaný, znamená záruku určitej kvality. Že si chovateľ nemôže čokoľvek okrúžkovať…

zvedavec
zvedavec (230 příspěvků) 04.09.2023, 14:27:07 xxx.xxx.157.189
Buggyra:

Tohle není poradna ale diskuse.

V poradnách se příspěvky mimo téma administrátorsky likvidují, případně jsou to poradny placené, kde každý příspěvek stojí peníze, takže si každý rozmyslí tam plácat “jen tak”.


“Tohle není poradna ale diskuse.”

Buggyra, súhlasím a osobne nevidím dôvod, prečo by nemohla táto diskusia obsiahnuť  v rámci opakovania aj na hydinu zameranú otázku položenú viackrát.   Veď odpoveď ani čítanie nie sú povinné.

zvedavec
zvedavec (230 příspěvků) 03.09.2023, 19:13:00 xxx.xxx.157.189
list:

Já nechápu, proč se zakládá nové vlákno na toto téma. 


🙂😜milé, štatisticky:

- 6 odpovedí na otázku pýtajúceho sa - k veci

a potom  tu máme 

34 reakcií  (keďže som zapadla, teraz už s mojou reakciou, keďže som slepica - až 35), ktoré má google možnosť vyhľadať na tému “slepice se škubou”, také, ktoré sú  od témy vzdialené.

To nielen “slepice se škubou”. 

zvedavec
zvedavec (230 příspěvků) 29.08.2023, 12:57:37 xxx.xxx.157.189
Odpověď na příspěvek uživatele ančovička z 29.08.2023, 11:56:38

dobrý nápad, ja by som asi kúpila jednu, zvykli by si spolu tie biele a potom by som k nim postupne púšťala po jednom hnedé zo starého kŕdľa. Aby boli hnedé v menšine, mali by asi aj menšie sebavedomie. 

zvedavec
zvedavec (230 příspěvků) 22.08.2023, 10:34:33 xxx.xxx.187.54
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 22.08.2023, 09:04:59

A ako teda odpovedali na Ifaune? Keď zadám do môjho vyhľadávača, zjaví sa takýto úryvok (Ifauna, bez uvedenia roka ) - 

“Křídlování se provádí v podstatě u veškeré létavé okrasné drůbeže. Vzhled tím neutrpí, ale ptáci potom mají menší šanci před eventuální škodnou. Křídlování je asi nejlépe vidět u velkých ptáků v zoo když promáchnou křídly - jedno je kratší.”

 - ale do diskusie sa nedostanem.

zvedavec
zvedavec (230 příspěvků) 21.08.2023, 09:46:23 xxx.xxx.187.54

“Rádi bychom si pořídili "nějakou drůbež". Problém je, že sami nevíme jakou”

To je z môjho pohľadu problém naozaj.  Mám to tak, že keď si chcem niečo zaobstarať, prvá je túžba, nadšenie. Akési “zaľúbenie sa” do zvieraťa. Poprípade potreba. To mi potom dodá energiu na to ostatné (práca, financie, vyhradenie si času…).  Inak, načo? Ak môžem poradiť, zamyslite sa, čo od chovu očakávate. To je rozhodujúce. Potom si niečo o tom prečítajte a spýtajte chovateľov.  

zvedavec
zvedavec (230 příspěvků) 21.08.2023, 08:18:06 xxx.xxx.187.54
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 21.08.2023, 07:38:02

🙂Je to na obr. idylka, krása. 

K idylke patrí ale aj kus driny a dosť času, asi aj financií (to na obrázku nevidieť), taký rozľahlý areál vyžaduje aj práce na údržbu, aby nič neschátralo.  Záleží aj na tom, koľko pracovitých rúk je do práce pripravených. A napokon aj hydina na dvorku ten dvorek trochu zmení. Treba zažiť, skúsiť.