Aktuálně: 4 853 inzerátů175 263 diskuzních příspěvků17 761 uživatelů
zvedavec
zvedavec (230 příspěvků) 10.11.2023, 13:31:50 xxx.xxx.166.170

Ja som raz dávala sliepkam do vody, nepáčil sa mi v tom čase ich trus (bol redší, ale možno bol aj tak v poriadku), teda preventívne, poradil mi to jeden chovateľ. Dávkovanie mi odporučil 1 strúčik cesnaku na 1 liter vody, 10 dní za sebou. 

zvedavec
zvedavec (230 příspěvků) 06.11.2023, 16:54:47 xxx.xxx.165.11
Odpověď na příspěvek uživatele Varaxi z 06.11.2023, 16:41:15

Vonku, mám dokonca 2 stromy, 2 odrody, zväčša ich pojedli sliepky, lebo ich bolo veľa, ale už sú tam posledné figy, a zaujímavé, že sú ešte sladšie, ako tie letné - možno preto, že každý deň som ich v lete trhala a dávala netrpezlivým sliepkam, nestihli prezrieť. 

Aj my sme ich jedli, ale bolo ich priveľa a sliepky, ale aj pes, ich milovali. 

zvedavec
zvedavec (230 příspěvků) 04.11.2023, 19:27:25 xxx.xxx.165.11

Naše “prírodne” žijúce sliepky majú popelište pod dreveným prístreškom, ktorý som im urobila proti dažďu. Sami si ho zvolili, vyhĺbili si viaceré jamy, ktoré sú naplnené jemnou zeminou.  Asi sa tam cítia v bezpečí pred predátormi.  Je tam stále rušno, neustále ich slastne  využívajú, zjavne si pobyt v kúpeľoch užívajú. Prepokladám, že aj materiál, ktorý by našli aj v prírode, bude v poriadku.  Zatiaľ čmelíky nemali. 

Obrázek
zvedavec
zvedavec (230 příspěvků) 02.11.2023, 19:49:58 xxx.xxx.165.239

A my máme ešte aj psa, ktorý kedysi vyhnal aj naše vlastné mačky…ešte že sliepkam neubližuje. Mačky “z duše nenávidí”. Takže aj popelište je bez mačacincov. 

zvedavec
zvedavec (230 příspěvků) 01.11.2023, 15:04:32 xxx.xxx.205.185

Ktovie? 

  • niektorí si chcú odskúšať oplodnenosť vajec a potom už ponúkajú nedočkavcom násadové vajcia
  • niektorí chcú postíhať čo najviac
  • a niektorí nevedia vydržať

Tak si myslím. Možno sú aj iné pohnútky, veď počkajme si na ďalšie vyjadrenia. Osobne som liahla vždy pod kvočkou (prvé kuriatka boli v polovici apríla, v máji) a liaheň mi to len istila. 

Tiež si myslím, že ak je problém liahnuť neskoro na jeseň, rovnako nie je ideálne liahnuť, keď sa kuriatka musia odchovávať umelo na jar, bez slnka, trávy, len pod žiarovkou.

zvedavec
zvedavec (230 příspěvků) 27.10.2023, 15:13:17 xxx.xxx.175.154

K IP adresám: 

Odhliadnuc od toho, že vôbec netúžim otrocky pátrať o autorstve v IP adresách, IP adresa sa dá zmeniť a aj sa zmení, ak reštartujem router, taktiež budem mať inú adresu, ak pôjdem cez mobilného operátora, sú aj iné možnosti…

Vyžaduje si to naozaj toľko odvahy odhaliť dočasne veeeľmi čiastočne  v jednej téme svoju totožnosť? 

Alebo sa teraz všetci  z opatrnosti odhlásime a budeme písať príspevky anonymne (poprípade potom sa na chvíľu prihlásime a podporíme prezentovaný názor  ako zaregistrovaní, alebo bez prihlásenia aj ako iní “neznámi” anonymi)? 

zvedavec
zvedavec (230 příspěvků) 26.10.2023, 20:05:17 xxx.xxx.175.154

Samý anonym… Strácam prehľad, s kým hovorím, neviem si dať do súvisu, ktorý anonym čo tvrdí, ktoré predchádzajúce príspevky patria ku ktorému anonymovi - lebo všetko v jednom príspevku samozrejme zväčša nik nepovie. 

Takže tu vzniká chaos a jednotlivé príspevky, ktoré niektorému z anonymov prisudzujem, mu možno ani nepatria. A potom sa na neho nedá ani normálne reagovať.  Možno buudem reagovať len ako anonym…

Bolo by dobré, ak by boli jednotliví anonymovia odlíšiteľní aspoň v jednej téme.  

zvedavec
zvedavec (230 příspěvků) 24.10.2023, 19:37:10 xxx.xxx.185.115

vyberám z Vami uvedeného základu: “Diagnostika      Klinické změny dovolují předběžnou diagnózu, která ale musí být potvrzena přímo mikroskopicky anebo kultivačně průkazem původce a jeho identifikací.”

zvedavec
zvedavec (230 příspěvků) 24.10.2023, 18:58:58 xxx.xxx.185.115
Odpověď na příspěvek uživatele honzapm z 24.10.2023, 18:31:19

Jedno, čo chápem, že vaša odpoveď je vulgárna a mimoriadne samoľúba, nechápem, čo si takto dokazujete.  A samozrejme bezdôvodne zhadzujúca. 

Ja viem, že napr. vy všeličomu rozumiete (a aj iní chovatelia).  Napr. jedna z vecí, ktorú som sa práve od vás naučila, je to, že aj priveľa bielkovín sliepkam môže škodiť, aj som si overila, že sliepka, ktorá znášala normálne vajcia, ak dostane priveľa tvarohu navyše, začne znášať nútene pričasto a bez škrupiny.  KOnečne viem, prečo mi moje sliepky pred cca 2 rokmi znášali vajcia bez škrupiny.  Takže ste odborník. Ale nie vševedko.  A ten váš zbytočne agresívno-zhadzujúci pristup, bez štipky úcty zase mne pripadá obmezený. 

A tiež, je je fajn, ak niekto, kto čosi tvrdí (možno aj odborník - anonym), aj zrozumiteľne vysvetlí ostatným, prečo si myslí, čo si myslí. Možno má naozaj pravdu. Lenže ja som už vyrástla z toho, aby som verila niečomu, čo niekto len vysloví či tvrdí.  Ja chcem aj rozumieť, kým niečo prijmem. 

A omezená vo všeličom som, nič si nenahováram. 

zvedavec
zvedavec (230 příspěvků) 24.10.2023, 16:56:14 xxx.xxx.185.115
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 24.10.2023, 15:12:54

😀

aj ja mám aj 1 krabicu na sťahovanie z Obi - zavretú s okrúhlym otvorom

a aj moje sliepky majú tendenciu napchať sa do jedného hniezda aj dve (hoci vedľa je prázdne), snažia sa tú druhú vytlačiť, alebo pobúreným kotkodákaním na znášajúcu tlačiť, aby hniezdo opustila, aby mohli zaujať to miesto

zvedavec
zvedavec (230 příspěvků) 24.10.2023, 15:14:19 xxx.xxx.185.115

“V tomto případě ne. !”

O tom si osobne dovolím pochybovať, i keď mýliť sa môžem tiež, milý anonym.

Potom by ste musel byť väčší odborník, ako 2 aktívne veterinárky, zaoberajúce sa (aj - alebo výlučne) hydinou, ktoré sa k tomuto problému už odlišne od Vás vyjadrili. 

zvedavec
zvedavec (230 příspěvků) 24.10.2023, 10:32:49 xxx.xxx.137.147

Sliepky ich uprednostňujú.

Mám 3 ks v kuríne (v polotme), nie vonku, čmelíky nemám a ani som nemala. A keby som ten problém musela riešiť, myslím, že tie kukane nie je zase tak veľký problém očistiť alebo aplikovať na ne prostriedok proti čmelíkom.  Na spodku mám vodeodolnú vložku - keby prasklo vajíčko, alebo bolo znesené v blane, aby nepretieklo do prútia, na nej poprašok  kremeliny a sandezie, na vrchu slamu alebo hobliny.