Aktuálně: 4 979 inzerátů173 937 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů
Sardullah
Sardullah (959 příspěvků) 18.04.2024, 11:13:11 xxx.xxx.221.216
Doron:

U nás se už všude musí jezdit třicet. To je pomalu i na mě .

Mám s tím problém, protože padesátku jsem už měla v oku, třicítku neodhadnu a tempomat nemám.


Třicítku taky v oku nemám… při téhle rychlosti mi přijde, že jedu snad krokem, že to ani třicítka být nemůže. Takovou rychlost fakt musím jet dle tachťáku. Od těch 45 kiláků za hoďku si troufám říct, že tu rychlost cca odhadnu.

Sardullah
Sardullah (959 příspěvků) 18.04.2024, 10:06:43 xxx.xxx.221.216
megi-the-pes:

No vidíte to. 🙂 Jsem vzala silné, protože u toho psali 50 kg… ale asi fakt zbytečné.

Tady se písá váha 77 g, to je snad lehké.
https://www.tamer.cz/lanove-voditko-easy-long-twist-mini-ruzove/


Jako dámy fakticky… běžte do zadele… to nejdřív hmn tady provokuje s tím, že má růžovou šňůru a pak vy odkaz a tam je růžová šňůra… no super takže z příští výplaty kupuju nový vodítko… Gina má fialový, růžový jsem nesehnala… a je mi jasný, že teda budu muset koupit vodítka dvě, protože Mates přeci nebude chodit na starém vodítku. Takže pěkně děkuji další tisícovka a nějaký drobný v čudu.😴

Sardullah
Sardullah (959 příspěvků) 18.04.2024, 09:50:27 xxx.xxx.221.216

Já tyhle ohlášené akce moc nechápu… no tak fajn v pátek bude akce veřejnost to ví a tak si bude dávat majzla, aby ho policajti nenaměřili… no jasně najde se pár neinformovaných řidičů se asi najde a mezi nimi tedy pár, co jedou rychleji a pokutu zaplatí. Ale už den poté v tím úseku zase jezdí jak prasata. Takže, co to má za smysl. Myslím, že jediná možnost, jak v některých problematických úsecích snížit rychlost je z mého pohledu radar a klidně ať je dopředu ohlášený informativní značkou… z mého pohledu nic jiného nefunguje.

Sama bydlím téměř na konci města a je to děs jakou rychlostí spousta řidičů prosviští kolem našeho baráku… jasně ještě jsou rozjetý z tý povolený rychlosti za městem a navíc je to z kopce, ale je to děs.  A o cyklistech ani nemluvím, ty jedou z toho kopce snad ještě rychleji než auta.

Sardullah
Sardullah (959 příspěvků) 18.04.2024, 06:38:11 xxx.xxx.8.4
Fikovnice:

Teda Jani, ten Mates vyrostl do krasavce!!!👍


Děkujeme ta pochvalu. A tak co si budem… prostě berňáček… na druhou stranu, když koukám na fotky jeho bráchy, tak mi přijde jeho bráchua mohutnější. Je možný, že ho Mates ještě dožene, ale vlastně by mi ani nevadilo, kdyby ne… myslím, že když zůstane “lehčí” tak je to do budoucna spíš výhoda. Nevím možná fotky zkreslujou, možná je i můj pohled na Matěje zkreslené tím, že ho vidím vedle Giny… minule jsme na veterině potkali půlročního berňáčka a jeho majitelka říkala o Matesovi, že prej je obrovskej… no teda rak tady objektivně nemá pravdu. To jí jen přišlo v porovnání s jejím štěnětem,

Navíc teď někde v blízkém okolí zřejmě hárá nějaká fena, neboť je z něj takovej ukňouránek… i s jídlem to není žádná hitparáda … tak doufám, že bude zase brzy “ normální”. A budeme zase hezky papkat.

Sardullah
Sardullah (959 příspěvků) 17.04.2024, 23:24:31 xxx.xxx.221.216

Naše dnešní prochajda mi ukázala, že jsem furt ještě vycukaná z Ginina bouřlivého období…pořád ve mně v určitých situacích, kdy Gina dělala divadlo, hrkne a bojim…bojim, že to divadlo bude znovu a to i když …a teď ťukám na dřevo, abych to nezakřikla…je to v poho.

První situace, kdy ve mně hrklo bylo, když jsme z asfaltky za posledním barákem vcházeli na úzkou polňačku za zahradama…slyším, že jede po cestě čtyřkola a protože je na té cestě opravdu málo míst, kde se dá někam z cesty alespoň kousek uhnout, tak říkám fajn…počkáme na tý asfaltce až vyjedou…a čekáme, ale ona nejela jen čtyřkola, ještě než se vůbec objevila v dohledu, tak před ní běžel samojed jako předvoj….a jako běžící pes proti nám, to je asi nej výzva…teda o malinkej stupínek výš je štěkající běžící pes proti…to je nej.

No tak si říkám “potěš koště”…a koště mě teda potěšilo, protože se nic zvláštního nestalo…nevypadala jsem jako debul, kterej má na vodítkách vyvádějící nevychovance…všechno bylo v klidu, samojedík přiběhl k nám, hezky jsme se pozdravili, pak projela rodinka (3 lidi) na čtyřkole, zavolali si pesana a frčeli s ním dál.

Druhá věc, kdy ve mně hrklo, byla na louce….potkali jsme terénní motorky.  Přiblížily se zničehož nic takovým fofrem, že jsem stihla přivolat Matese a připnout ho na vodítko…Gina na flexině, tak to už jsem jí teda nestihla přepnout na normální vodítko….možná si některé z vás ještě z Fauny pamatují, jak jsem řešila Gininy šílený reakce na terénní motorky, pokud jsme je potkaly v přírodě…to byla fakty fuška jí udržet a v případě, že zrovna byla nějaká vůle na stopovačce a nebo vodítku, tak to bylo i o zdraví a zavánělo to vykloubeným ramenem…byli jsme prakticky hned u cesty …motorky nás míjeli ve vzdálenosti pár metrů…no jak přijížděly, tak první, co mě napadlo bylo “Ty pitcho, tak to nedám…” (poslední setkání s terénními motorkami bylo snad před dvěma lety nebo i déle a divadlo bylo)…zasekla jsem flexi a byla připravená na to, že brzdou budu já, až upadnu do polohy ležícího střelce….a světe div se, madam zvedla hlavu od země až když projely a podívala se na mě tím svým pohledem “Vidělas to? Co to bylo?”…já jí odpověděla jako vždycky “motorky…no”, Gina udělala to svoje vtipný gesto…zavrtěla hlavou, jako když se člověk nad něčím podivuje “to jsou věci” a pokračovala si v čuchání.

Jako jasně…pasteveček, co vyhodnocoval každou nezvyklou věc nebo  osobu jako podezřelou a že je tedy nutné zasáhnout, tak už je dospělej a jen tak něco ho nerozhází, ale pořád mi ještě v situacích, kdy čekám problém a žádnej se nekoná, padne brada a nevěřím vlastním očím….pořád čekám od Giny takovou tu zradu…fintu fň…jakože ukolébám paničku, že jsem slušně vychovaná holka a až to nebude čekat, tak bude překvápko v podobě bouřlivého divadelního představení….což teda v mládí také prováděla.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Sardullah
Sardullah (959 příspěvků) 17.04.2024, 13:30:08 xxx.xxx.221.216
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 17.04.2024, 12:04:42

Já mám doma obojků hafec… různé i značkové, i na objednávku nakonfigurované dle mého přání… a teď zmiňuji jen ty na dospělé psy…které jsem v dobré víře a momentální zatmění mysli koupila, jakože “ cože to říkaj v tý televizi, že nej je širokej obojek…” aby následně zjistila, že mi prostě nejvíc vyhovuje stahovák s velkými svařovanými oky… teda mimo berňuchy, tam jsem to zkoušela, ale pro něj je lepší zrovínka ten široký, zrovna teď mám připravenou krabici plnou obojků, že až budu mít cestu, tak to hodím do útulku… třeba se jim to hodí.

Chci říct, že nevím jak ostatní, ale kdo kdy nekoupil obojek, vodítko, které sice bylo super, ale člověk zjistí, že to není to pravé ořechové.

Sardullah
Sardullah (959 příspěvků) 17.04.2024, 09:33:15 xxx.xxx.221.216

Tak já teda musím říct, že není tak důležité, jak je bouda z našeho pohledu činaná a jestli se hodí a nebo nehodí k našemu lidskému obydlí. Nejdůležitější je umístění boudy. Ono se často stává, že pes má sice krásnou zateplenou boudu 1+předsíň, ale že jí vůbec nevyužije, že defakto lehává na rohožce před dveřmi. 

No a další věc u těch psích domečků, co mi přijde nepraktické je, že spousta psů chce mít přehled, takže raději využijí předsíňku u boudy a nebo sice do boudy zalezou, ale hlavou čučí ven.

Tedy pořád se doufám bavíme o tom, že bouda je pro psa, který je vhodný na pobyt venku a ne o nějakém hladkosrstém stvoření a nebo psu bez podsady.

No a co se týče tématu střecha boudy jako pozorovatelna. To je takový dvousečný… na jednu stranu plochá střecha super neboť psi mají rádi vyvýšená místa, na druhou stranu dost lidí má boudy postavené tak, aby pes na střechu nemohl… prostě aby psu znemožnili skákánî na střechu a dolů, třeba jako jedno z preventivních opatření proti torzi žaludku.

Sardullah
Sardullah (959 příspěvků) 16.04.2024, 16:37:10 xxx.xxx.221.216

No k těm štěňatům a obojkům. Jako na rovinu, za normální situace se štěndo z obojku … tedy pokud není moc volný… určitě nevyvlíkne. Nebezpečí hrozí, když se začne … jak to nazvat.. vzpírat, couvat, opravdu se snažit vyvlíknout. Tam potom hrozí, že se mu obojek může zadařit  přetáhnout přes hlavu… a tady si troufám říct, že vzhledem k tomu, že mám doma Houdiniho, co se vyvlékání z obojků týče a jsem člověk, který na tohoto psa používal i polostahováky, tak si troufám říct, že snad i nějakou zkušenost mám. 
Takže ano, polostahovák lze nastavit tak… alespoň ty, co používám já… že ani při úplném zatažení to pejska nepřiškrtí, defakto se jen stane z volnějšího obojku obojek utaženější. Malá Gina postupně vyzkoušela více obojků a pokud mám polostahovák nastaven tak, že se zatáhne “ pouze” do polohy “správně” utaženého obojku, tak v tom nevidím rozdíl mezi polostahovákem a normálním, správně zaplým obojkem. Z mého pohledu, ten větší efekt, který můžu u polostahováku oproti normálnímu obojku dosáhnout je, že právě při snaze se z obojku cíleně vyvléct dojde opravdu k lehkému přiškrcení tzn. že se polostahovák bude v tu chvíli utaženější než dobře utažený normální obojek.

Jako nebudu tady hanit polostahováky, neboť jsem je sama používala, jen prostě takový postřeh z používání a ve srovnání s normálním obojkem.

Další věc je ta úzká hlava u kolie a tady tedy použiju srovnání mého afgána jako štěndo jakožto úzko-dlouho čumákového plemene a medvědoudních štěňat. Z mého pohledu se obojek daleko lépe zapne právě chrtímu štěněti neboť není odmalička ten óbr chlupatec jako v dospělosti, kůže na krku není nějak volná … nařasená a navíc ten krk je … alespoň opticky delší a tudíž i ten oboječek může být širší. No a pak tady máme malé medvídě, které už jako štěndo je chlupatec, takže už to klade větší důraz na správné utažení obojku, neboť ty chlupy přeci jen vytvoří určitou vůli a navíc některá štěňata do té své kůže úplně nedorostla nebo už z meritu věci a generace šlechtění mají na krku kůži volnější a tam vidím tedy větší riziko vyvléknutí z obojku… prostě si “přetáhne kůži přes hlavu” i s tím obojkem.

Takže právě u takových štěňat je to riziko z mého pohledu větší a větší by měl být důraz na vhodný správně dotažený obojek. Teda to by mělo být u každého psa, ale přijde mi, že jen u toho medvíděte se mi stalo, že jsem si myslela, že obojek màm na fest možná víc než je nutné a štěndo si hodí hlavou, udělá takový půlkroužek a obojek je dole. Někdy mi to přišlo pocitově jako když si vyrazíte na koni a po nějaké době v pohybu dotahuju podbřišník a ten jste taky ve stáji, než jste vyrazili, pořádně utáhli.

A pak teda ještě jedna věc a tu jsem teda zaznamenala zatím jen u současného berňuchy… abslutně mu nevyhovuje obojek, který se přetahuje přes hlavu… jako nasadit žádný velký problém, ale to sundavání, i když mu to samozřejmě z hlavy nervu a sundavám opatrně, tak to na něm vidím, že to pro něj není tak komfortní a tak používáme zapínací.

Upřímně obojky ve velikosti na štěndo nestojí žádnou raketu, obzvlášť když to stovnáme s celkovými náklady na štěndo a ruku na srdce.. kdo má doma jeden obojek… já ve štěněcí velikosti asi 6 kousků, některé jsem snad ani nepoužívala… tak prostě koupím ten i onen a vyzkouším, co bude lépe vyhovovat.

Jasně asi bych se tady pokusila řídit zkušenostmi a doporučeními od chovatelky, když nemám osobní zkušenost, jen je nutno si uvědomit, že z špatně naštelovaného polostahováku se štěndo může taky vyvlíknout, pokud bude k tomu špatná konstalace hvězd.

Já většinu štěňat mám zkraje na postroji.

Edit… chci vodit psa na obojku a mít jistotu, že se mi nevyvlékne… tak takhle chodí Gina .. má postroj i obojek, vodítko má na obojku a obojek je zároveň připevněn k oku na postroji, takže kdyby cokoliv, tak sice obojek je dole, ale pořád zůstává připnutý k postroji . Já už v případě Giny nehodlá riskovat, takže to jistí svařovaný řetěz a hodně kvalitní karabiny, ale u štěnda tu samou funkci může splnit nějaká přípojka k vodítku nebo něco takovýho.

Sardullah
Sardullah (959 příspěvků) 16.04.2024, 08:31:10 xxx.xxx.8.4
Tenurri:

Dobré ráno vespolek!

Příští měsíc si jedeme pro štěňátko a dostaneme od chovatelky polostahovací obojek s tím, že kolie s úzkou hlavou se z normálního obojku vyvleče. Já teda s obojky nemám zkušenost, původně jsem chtěla koupit normální. Polostahovák ve mě evokuje něco nepříjemného, ale nikdy jsem ho nepoužívala, tak vlastně nevím. Přijde vám v pohodě mít polostahovací obojek pro malé štěňátko?

Pojedeme koupit i postroj, až bude štěňátko doma, ale chci aby si zvykalo i na ten obojek.

A ještě druhá věc. Chovatelka krmí pouze granulemi - spíše střední třída. Je v tomto případě něco, co bych mohla štěňátku dávat ze začátku do plnících hraček? Kong a další, nebo je třeba počkat, až bude trochu starší? Ať už nějaké mletiny, nebo štěněcí paštiky, jogurt a podobně…Vím, že je to dost individuální jedinci, jestli se z toho po…, nebo ne, ale jestli je nějaké obecné pravidlo. 


No kolii jsem nikdy neměla, ale měla jsem chrta a ten má taky úzkou hlavu. Jako štěndo měl normální obojek na klasickou přezku ( ne trojzubec).

Polostahovák … jako moje Ginuš je Coperffield, i u polostahováku se naučila nějakej grif a hrc prc z obojku se dokáže vyvlíknout… a to teda nemá úzkou hlavu. Takže z můj názor je, že dobře utaženej širší oboječek možná udělá lepší službu.

Sardullah
Sardullah (959 příspěvků) 15.04.2024, 15:37:02 xxx.xxx.221.216

V každém případě… já vadu řeči nemám, ale musím říct, že všichni moji psi fungují lépe … podstatně rychlejší reakce .. na gesta než na slovo…většina mých psů reagovala rychleji na zahvízdání, když jsem chtěla psa přivolat,  než na slovně “ke mně”… třeba při chůzi u nohy koriguji případné předbíhání zasyčením…. s-s…

Ve své podstatě, co se povelů týče si umím představit, že slovní povely nepoužívám. Osobně mi přijde jednodušší naučit psa reagovat na gesta než na slova. No a když budu chtít na pejska mluvit, takové to běžné žvatlání, tak pejskovi je šumafuk, že páník koktá, jde hlavně o intonaci a celkovou řeč těla.

Takže při výběru psa bych spíše brala v úvahu moje zkušenosti, než vadu řeči a dle toho volila plemeno.

Výše bylo psáno:

V kazdem pripade je treb asi uvedomit, ze zcel a urcite bude potreba psika take pokarat, zvladnete tuto situaci?? 

Nebudu to rozporovat a říkat, že to pokárání netřeba neboť správné chování odměňujeme a nesprávné ignorujeme,   taky na svoje psy houknu, když vymejšlej bejkárny… ale vždyť i u toho pokárání nejde o slova, ale spíše o ten tón… pes slyší, že se zlobíme, slova nejsou důležitá. Ono klidně můžu zavrčet, zabručet… nemusím kárat v češtině.

Sardullah
Sardullah (959 příspěvků) 13.04.2024, 08:12:15 xxx.xxx.8.4
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 13.04.2024, 07:58:58

No a já si celou dobu myslela, že patříme do skupiny živočichů, kde prostě příroda zařídila, že jsme samci a samice….no tak asi evoluce pokračuje 😴

Sardullah
Sardullah (959 příspěvků) 13.04.2024, 07:38:31 xxx.xxx.8.4
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 12.04.2024, 17:46:15

No mě přijde, že to není jen Německo, kdo se zbláznil… řekla bych, že tohle bude postupovat.  
Je zvláštní kolik lidí, a asi to budou převážně mladí lidé, se necítí být tím pohlavím, se kterým se oficiálně narodili nebo třeba nejsou žádné pohlaví nebo ví, že 100% něčím jsou, ale nevědí čím atd atd.  Myslím, že to souvisí prostě s dobou… že já jako starší generace si říkám, že pro mě je tahle doba moc rychlá a svět mi přijde, že se v zadel obrací, ale že mladá generace v tom vyrostla a tudíž je na tuto dobu adaptovaná… ale asi opak je pravdou a možná těmi pohlavími se jen snaží nějak vykompenzovat nějakou… řekněme…. úzkost… z budoucnosti. Jasně určitě i mezi těmito lidmi bude nějaká část lidí, kde se jedná o to být zajímavý a ne nudný muž či žena. Ale jinak si spíš myslím, že by byla potřeba armáda psychologů, aby těm mladým pomohli. Poněvadž tohle přeci fakty není normální. 
Tohle dřív nebývalo… jasně občas se mezi námi objevil nějakej “podivín” ale většinově jsme byli prostě kluci a holky. A já si fakty nemyslím, že lidstvo za tu dobu dospělo vývojem k nějaké transformaci jakože se mladí už takto rodí. A co mi teda přijde jako úplná prasárna, je vychovávat dítě jako pohlavně neutrální, že si pak samo vybere. Bože děkujů, že mě moje matka vychovávala jako holčičku… a že teda respektovala, že nejsem moc na panenky, že si raději hraju s autíčky a vláčky… a když se zadařilo a sehnalo se, tak figurky zvířátek a když to byli koně, tak to bylo nej. Ale přijde mi, že to dnes pomaloučku a potichoučku spěje k tomu, že i normálnímu dítěti, klukovi nebo holčičce udělají tímto v hlavě pěknou přípravu na dalšího něco-gendera.
Bože doufám, že to už nějak doklepu jako biologická heterosexuální žena a že to ti něconěcogender lidi budou respektovat… 

Sardullah
Sardullah (959 příspěvků) 11.04.2024, 17:02:16 xxx.xxx.189.104
Fikovnice:

Zrovna mi volala Policie - můj případ odložili. Ostatně nic jiného jsem ani nečekala…


No ono je u takového vandalství kolikrát problém, že se policie nemá čeho chytit…nejsou svědci, nejsou kamerové záznamy…myslím, že i kdyby byly, tak pokud by se opravdu nejednalo o někoho, koho člověk zná a pozná, tak je problém dotyčného ztotožnit…

Sardullah
Sardullah (959 příspěvků) 11.04.2024, 07:31:01 xxx.xxx.221.216

Tak u mě na zahradě drobní ptáčkové ano… hlavně teda vrabci, Sýkory, kosáci a pak méně drobné hrdličky. Straky vídám často, ale spíš na střchách okolo, ještě jsem je neviděla, že by dřepěly u nás na zahradě… sojka to samý. Dravci nad mojí zahradou téměř nelítají. Navíc mají “moji “ ptáci obrannou pozemní jednotku… Ginu… ta teda hlídá i vzdušný prostor. 

Co se teda rozšířilo je holub hřivnáč. Toho jsem začala vídat pár let zpátky v parku… teď už jich je v parku relativně hodně a vídám je i mimo park.

Sardullah
Sardullah (959 příspěvků) 08.04.2024, 16:28:45 xxx.xxx.189.104

Já si vzpomínám na jeden starý díl “Výměna manželek”. Rodina měla tuším labinu a ta měla doma klec a doma v ní musela být, protože páníček nechtěl, aby se pes volně pohyboval po bytě, neboť všude chlupy atd…a žádný jakože aby něco neničil v jejich nepřítomnosti, prostě vyvenčit, možná nějaká prochajda (ale žádný tůristi to nebyli) a šup domů a hned do klece. Paní se tam hájila tím, že jim chovatelka řekla, že takto je to ok, že je to jako by byl pes v boudě. No hrozný…

No a teď klece obecně. A teď nebudu zmiňovat klece otevřené, kam si může pes zalézt kdy chce a jak chce…

Já jsem odpůrce klecí. Na druhou stranu třeba štěndo, pokud ho na klec přivyknu…třeba přes ní hodím deku a nechám odkrytou jen čelní stranu a štěndo tam běžně chodí jako “do boudičky” udělat hajinky….tak nevidím problém, že ho tam zavřu a doběhnu si do večerky pro rohlíky…abych nemusela dávat zábranu do obýváku…neboť všechny kabely neschovám a abych nemusela dát zábranu na schody, aby tam malý štuc nelezl…třeba můj chrťák do klece taky chodil jako štěnítko hajat a já jsem ho tam zavřela, když hajal, neboť mojí dceři byl cca rok a abych nemusela mít oči na stopkách, jestli nepůjde budit štěňátko…

Myslím, že i třeba v případě nějaké nemoci, kdy potřebuju pro psa klidový režim a potřebuju mít jeho pohyb pod kontrolou, tak se dá klec využít.

Umím si i představit, že si pořídím psa..třeba z útulku.. s nějakým destruktivním chováním v nepřítomnosti majitele…a to asi nevyřeším ze dne na den…ale když ho zvládnu naučit na pobyt v kleci, tak pes bude v bezpečí. 

Nebo mám nějakýho hyperaktivce a potřebuju ho naučit odpočívat…tak zase…můžu naučit na klec…a naučit ho odpočívat tímto způsobem. Já třeba něco podobnýho dělám, když hlídám psa dcery, to je taky takovej aktivista…tedy nemám klec, ale dám zábranu do obýváku a pak má pes k dispozici jen chodbu…takže když je čas odpočinku, tak ho takto omezím na prostoru, tím pádem omezím podněty a pes si za chvilku lehne a chrní.

Ale prostě si neumím představit, že nechám psa zavřenýho v kleci třeba 8 hodin a teď opravdu v kleci, kde se pes může byť nějakým omezeným způsobem….

Ono se často argumentuje tím, že pes tu dobu, kdy není majitel přítomný stejně prospí…no tak to je více či méně pravda…ale třeba moji psi se během dne přesunují…nějakou dobu spí na chodbě, pak se přesunou do obýváku…bílá madam to jde třeba i zalomit do postele v ložnici…neleží celej den na jednom místě.

Sardullah
Sardullah (959 příspěvků) 08.04.2024, 14:18:39 xxx.xxx.189.104

No ono je asi nej problém najít opravdu dobrou správcovskou firmu, která se opravdu bude starat…nicméně zodpovědnost je pořád na SVJ.

Ono je opravdu problém v tom, že lidi to dělat nechtějí…jako v našem SVJ máme štěstí, neboť to naštěstí funguje…tedy už jsme zrušili schůze, na kterých se mělo to a nebo tamto rozhodnout-odhlasovat, protože účast nebyla hojná a tak se to teď řeším tak, že se do schránek hodí hlasovací lístky a ty pak všichni hodí do schránky správci a je vyřešeno.

Já bych to teda nechtěla dělat ani za zlatý prase, protože vím, co to obnáší, když má barák k něčemu vypadat a všechno aby bylo cajk…ráda zaplatím někomu, kdo se o to stará, i kdyby chtěl odměnu vyšší než kolik dáváme teď…

Sardullah
Sardullah (959 příspěvků) 08.04.2024, 10:43:39 xxx.xxx.189.104

No ono taky často lidi drží hubu, protože se bojí, že když s tím budou něco dělat, tak s tou problémovou osobou budou mít potom problém ještě větší a že si na ně taková osoba “zasedne” a bude to ještě horší…

Sardullah
Sardullah (959 příspěvků) 07.04.2024, 13:57:43 xxx.xxx.189.104
megi-the-pes:

Popisuje řešení bolesti u osteosarkomu u psa. 
Prům. délka dožití je (i po amputaci) 5 m., ve kterých může dojít třeba ke zlomenině a tenhle svinský typ se rozlézá hrozně rychle. Proto se pes uspává rychle, nemá to smysl.
A tahle dr. říká, že nasadila kortikoidy a pes byl v pohodě dva roky; ten Cushing, ok, ale rakovina spala a noha držela. 
A někde to publikovala?
Protože tohle je ne že vzácné, je to jediný případ.
Tak se omlouvám, ale nevěřím tomu, chyba se možná mohla stát na začátku, ne na konci.


No tohle přesně jsem si říkala…pro mě byl největší strašák právě to zvyšující se riziko zlomeniny. Protože i v době, kdy zabíraly léky na bolest, tak to mohlo kdykoliv rupnout.

A teda musím po té zkušenosti říct, že dneska už bych psa nechala uspat rovnou, jakmile by byl osteosarkom diagnostikován. Jenže, jak jsem s tou diagnózou nepočítala, tak jsem nebyla schopná reálně přemýšlet…domýšlet…kdyby ano, tak už bych nenechala čubu ani probudit z narkózy (byla přispaná kvůli rentgenu) a nechala bych jí rovnou uspat. Ona ta “euforie” přišla ještě poté, co jsem si šla na veterinu pro další rimadyl a šťastně jsem hlásila vetovi, že prášky fungují, že čuba přestala kulhat…no a vet z toho úplně nadšenej nebyl, protože to znamenalo jediné, že to čubuli nebolí a tudíž si nedává na sebe vůbec pozor a tudíž tím spíš jí ta noha může rupnout…no a nastalo pro mě docela peklo…na jednu stranu jsem vděčná za každou minutu, co jsem ještě s čubou mohla prožít…na druhou stranu ten neustálý strach, jestli na ní poznám, že už medikace nezabírá, jestli si nezlomí nohu…nedejbože, když nebudu doma…plus samozřejmě jsem počítala, že spolu budeme tak max 3 měsíce, uspávala jsem 2,5 měsíce od diagnózy…nevím, jestli to celé stálo za to, že jsem jí o těch 2,5 měsíce nechala ještě žít.

Prostě si tak nějak dovedu představit, že někdo má rakovinu a že ta rakovina i bez léčby postupuje pomalu a žije déle, než by kdo odhadoval, ale na druhou stranu u toho osteosarkomu to už je snad nějaká forma zázraku…jako určitě to nebude běžné…když teda vůbec nebudu brát v úvahu nějaké metastáze do plic, tak i v případě amputace to není moc hitparáda…

Po samotné amputaci vykazuje 90% pacientů do jednoho roku metastáze, průměrná doba přežití po amputaci jsou 4 měsíce. Po provedené amputaci končetiny v kombinaci s chemoterapií žije více než polovina pacientů déle než 1 rok, 35% pacientů se dokonce přežívá déle jak 2 roky.

Jako fakty asi zázrak….