Aktuálně: 4 852 inzerátů175 001 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů
Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 04.04.2024, 19:21:10 xxx.xxx.221.216

No tak já, jak se zdá, jsem po odchodu mojí Sáry schopná vyděsit samu sebe naprosto iracionálně na tři doby teď hned.

Jako už jsem si myslela, že mám to období paniky, které začalo optickým klamem v době, kdy byla Jessinka štěndo a Gina mlaďoch, za sebou. Poněvadž mám pasteveckou potvoru, bílou smrt, tak koho, čeho bych se bála? Jako vím, že ten pocit bezpečí… i když do toho levelu, co jsem měla se Sárou, to má daleko… je opravdu subjektivní, ale zaplať pánbůh za něj, protože mohu svobodně chodit po lesních stezkách, po cestách kolem lesa bez té šílené úzkosti, přecházející v panický strach, který nejsem schopná ovlivnit, a nakonec zbabělý útěk.

No a tak minule přijedu z práce docela pozdě, ale tak vezmu psy ven na rychlý čůranda na kopec. Kousek jdu po chodníku kolem silnice, pak chodník zatočí k lesíku a mezi chodníkem a silnicí je širokej travnatej pás se stromy s keři a na druhé straně pás lesa. Už bylo notně šero, ale je tam veřejné osvětlení tak pohodička… no a když jsme se vraceli, tak už les byl v temnotě…. a ta pastevecká čůza, co si ničeho nevšímá, tak se najednou zastaví, zvedne hlavu a kouká do temnoty lesa a zavrčela… ne zavrčela..  zaduněla. To mi ještě mozek myslel racionálně, tak si říkám, že tam možná stojí srna s nebo prase, které nevidím… no a jdu dál a copak si ten můj mozek vymyslí?… tak jestli sázíte na masového vraha a nebo sexuálního maniaka, tak jste vedle jak ta jedle. .. to by bylo móc reálný… kdepák,  mě napadla jiná specialitka… hejkal…no tak svýmu mozku říkám.. prosím tě.. hejkal.. ten neexistuje a ani nevím jak by měl vypadat… tak fajn, rušíme hejkala a prej co takhle Jóžin z bážin…možná si někdo z vás pamatuje na ten klip k písničce Ivana Mládka a tak si Jóžina vybavíte… no tak mně začalo být tak nepříjemně, normálně jsem se bála otočit, že by tam ten Jóžin mohl stát, i když vím, že to je blbost, že jsem hodila pastevce na záda… obrazně řečeno… a normálně jsem utekla… jakože jsem doopravdy běžela…

Jako vždycky jsem byla nebojácná reálně uvažující ženská… nebyla jsem bojácná ani jako děcko. Ale přijde mi, že se Sárou se to asi nějak pokazilo, že jsem si zvykla, že Sára je odvážná za nás obě a naopak já nesmím mít strach, protože Sára je vždy ve střehu a na múj strach reaguje radikálnosti  a reaktivností vůči světu… se Sárou by mě klidně Jóžin přijít na mysl, ale nepokračovalo by to ke strachu… mám Sáru… lidi možná koukají pod postel, jestli tam není bubák a bubák kouká pod postel, jestli tam není Sára…no a Gina, i když už dospělá, tak tu zázračnou moc nemá. Ale na druhou stranu se můžu lekat a bát jak chci a Gině je to šumák…to u Sáry jsem si to musela kurňa hlídat. Takže na jednu stranu je super, že mám tzv. měkkýho pastevce, neboť život s takovým psem je v civilizaci jednodušší ..  na druhou stranu je to na prdlačku…pro mě, neboť uteču před imaginárním Jožinem z bažin..  a nebó se ze mě stal blázen.

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 04.04.2024, 14:22:47 xxx.xxx.221.216

No já počítám, že až mi odejdou současní psi, tak mi bude kolem 60ti let… a jasně, to budu ještě mladá holka a pokud by zdravíčko sloužilo a pořídila bych si dalšího psa, tak musím počítat, že to bude tak do 70ti let. Já plánuju, že na důchod se postěhuju do bytečku, ten náš obrovskej barák bych finančně neutáhla a navíc všude ty schody. 
Co se psů týče, tak nemůžu dělat kompromisy, pro mě prostě malej pes žádnej pes a i když zde na fóru je vícero malých sympošů, tak to není nic pro mě. I dcery australák nebo když měla švagrová choďáky jsou pro mě malí psi. Snad nejmenšího psa bych akceptovala kolii nejlépe americkou.

Tak jasně do bytu bych si mohla pořídit kolii a nebo chrta, ale co když se mi něco stane. Můj syn bohužel není schopen se ze zdravotních důvodů o psy postarat a asi by to nedal ani finančně.

Dcera by se teoreticky postarala, ale bydlí v bytě a bude mít svoje dva psy a teď by jí přibyl ještě jeden velkej… mladému přijde i ten jejich ausík jako velkej pes. No prostě by mi nepřišlo úplně fér, že by jí pes zůstal na krku, když na to nemá úplně ideální podmínky.

Tak nějak si říkám, že pokud pak zdraví a finance dovolí, tak že bych to spíše viděla na nějakého psího seniora, protože to není závazek na tolik let a ještě by nějakej psí dědeček dostal šanci na milující a rozmazlovací domov. 

Tak ráda bych chtěla mít ještě jednu šanci pořídit si kavkazandu, ale to už je sci-fi.

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 03.04.2024, 22:21:23 xxx.xxx.9.138
Mi:

Mám to taky tak,tolik plemen se mi líbí že by dva životy nestačily. Manžel mi vždy říkal - raději řekni který se ti nelíbí. A opravdu,není jediný pes který se mi nelíbí.Jsem ještě normální?🙂  


Jo taky to tak mám… ještě bych chtěla to a tamto. Ne… kecám už vím, co je pro mě to pravé ořechové, ale bohužel vím, že čas se naplnil a že už další pes nebude a taky bych chtěla ještě barzoje…. Zvláštní, jak je ten život krátkej, když ho člověk rozkouskuje  na psí životy a když ví, že už další pes nikdy nebude, protože by to ode mne bylo nezodpovědné…. ach jo…

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 03.04.2024, 10:54:01 xxx.xxx.189.104

Myslím, že tady nikdo netvrdí, že tvaroh a nebo vejce bez skořápky je pro psa něco špatnýho…naopak, jako zdroj bílkovin…vejce má navíc tuším i hodně vitamínů….jen je prostě potřeba myslet na to, že to není pro štěndo zdroj vápníku. A problém třeba s tím tvarohem je, že…nebojím se říct…naprostá většina lidí to jako zdroj vápníku bere…

Já to četla, nebojte, ale prostě předpokládám, že člověk, který je schopný dát psovi vejce, je schopná dát mu třeba i kost a podobný věci s vápníkem.

No upřímně, tak to si já nemyslím….teda barfaři a spol. tak u těch je předpoklad, že si nastudovali nějakej základ a mají tak nějak obecný pojem a dojem, co čím vyvážit…problém je u granulářů…a o to tady dle mého celou dobu jde. Takový člověk krmí vyváženými granulemi, ale přeci jen má pocit, že by měl něco štěnítku přidat, že je to štěnítko v růstu a tak potřebuje víc vápníku než dospělec…což je svatá pravda, ale předpokládám, že na to výrobci granulí myslí a granule pro štěňata tuto potřebu ve složení zohledňují…no ale tak granulový krmič má často takový pocit, že by přeci jen měl štěněti přilepšit a přilepšit tím vápníkem, takže pěkně tvarůžek a k tomu nějaké vajíčko (bez skořápky), protože po syrovém vejci je lesklá srst…no a takový člověk, to dle mého názoru, ve většině případů žádnou kostí nevyváží…nevyváží to ničím, jen prostě tohle přidává ke granulím.

Nevím, jak kdo máte zkušenosti, ale přijde mi, že tady na diskuzním fóru je to trochu jiný svět, než je moje realita. Já nejsem žádnej odborník na nic…ani na výchovu, ani na výcvik, ani na stravování…tak nějak jsem to prostě pofackovala k mojí a doufám, že i k psí spokojenosti, ale to, co “padá” z lidí…pejskařů v mém reálu, tak to vám klidně řeknu, že teda jsem mistr světa omeleta…dle přísloví “mezi slepými jednooký králem”.  A teda je to smutný…a navíc, když už mi to nedá a ozvu se…ani ne s nějakou radou, abych nebyla za “paní chytrou”, ale jdu na to opatrně naťuknu to jako pochybnost, že tak je to správně…a teda suverénnost s jakou je dotyčný o své pravdě přesvědčen je naprosto zarážející. 

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 02.04.2024, 17:53:14 xxx.xxx.189.104
Fikovnice:

No jo, já mnohokrát psala, že můj byt je squat…😔

Papíry jsou prostě všude…nevím, co mě bude čekat teď. Zabezpečení proběhlo už milión jedna a stejně vždy nějak vyhmátne k něčemu důležitému se dostat. A protože jej znám, tak vím, že kdyby neměl papíry/dokumenty, “mstil” by se možná ještě na důležitějších věcech. Já to, Evi, psala spíš ze srandy. Jako jo, štve mě tím…ale je to moje vina…takže stejně pak vynadám sobě.😀


 Nabízím řešení….nech si udělat klec nebo voliéru a tam teda nebudeš zavírat kočandy, ale budeš tam mít psací stoleček a lejstra.

 Já defakto tento obrácený systém dělala se štěňaty…měla jsem klec na psy a do té jsem ale nezavírala štěnítka, do té jsme zavírali naše boty, aby se k nim piraně nedostaly.

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 02.04.2024, 17:49:49 xxx.xxx.189.104

Ono s tím tvarohem a vejci….je to defakto malilinko zmatečné, protože pokud se o to člověk nějak nezajímá (taky by mě to před tím než jsem začala řešit stravování psů nenapadlo)..obé obsahuje bílkoviny a vápník …u vajec ten vápník teda spíše ta skořápka.

Ale bohužel ne každý už potom řeší poměr vápníku a fosforu…navíc stopro vím, že jsem někde četla, že tvaroh je naopak “zloděj” vápníku…ale už nevím proč….

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 02.04.2024, 17:33:18 xxx.xxx.189.104
Doron:

Myslím, že při kočky je opravdu nepřirozené být uvnitř, mnohem nejpřirozenější než pro psa.

Nikdy jsem takové “ zlobení”, jako např shazování věcí u našich koček nezažila . Co jsem ovšem zažila, bylo nošení živých myší do domu, taky nic moc….


Hele já nevim….náš kocour, sice panelákový, ale na noc chodil ven…klidně bych řekla, že měl režim “když si mňouknu, tak mě vypustěj a když chci domů, tak buď čekám, jestli pro mě někdo nepřijde, než půjdou ty moje holky spát a nebo si vyčíhám nějakýho souseda a ten mě pustí…vyveze výtahem do mého patra a tam už si zamňoukám a zaškrábu” a shazoval věci běžně a ještě bych řekla s tím vyzývavým pohledem….

No a stejně shazoval.

Naopak můj peršan, ten ven nechodil…dostala jsem ho už jako dospělce, zkoušeli jsme, ale venku se mu nelíbilo…ještě tak čučet z okna a nebo z balkónu…a to bylo zlatíčko…nic neshazoval, nic nedrápal…

No prostě nevím, jestli je to vysloveně tím, že je kočka čistě domácí…spíš mi to přijde, že to je kočka od kočky.

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 01.04.2024, 17:56:56 xxx.xxx.221.216

Já teda musím říct, že jsem si cukrovku u zvířat představovala, jak Hurvínek válku. Asi tím, že moje zvíře to nikdy nemělo a ani žádné mých známých, tak jsem se o to nikdy nezajímala. Nějak najivně jsem si myslela, že se z krve udělá diagnóza, nasadí se inzulín a dodržujeme nějakou dietku. Jakože nic příjemnýho, ale nic tak složitýho, co jsem načetla v tomhle vlákně.

Jako holky to teda klobouk dolu. Vůbec si neumím představit, jak bych to dělala s Ginou, ani tak ne ty injekce, ale spíš teda tím bodcem.. myslím, že by mě s tím Gina za chvíli poslala do zadele…..a u Maťulky… co by si chudák myslel, když bych ho několikrát denně píchla.

Opravdu respekt.

Bambule držím palečky, ať se to co nejdříve povede vychytat.

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 30.03.2024, 08:56:20 xxx.xxx.221.216

Sousedi mají borderteriéra… nevím teda jaký má pes aktivity, ale vzteklejší zvíře, alespoň co se týče reaktivity na psy, jsem neviděla. Takhle… žádného jiného borderteriéra neznám, tak fakty nevím, jestli to prostě není jen nezvládnutou socializací a výchovou, nevím, jak člověk musí být schopný, aby takový zvíře správně vychoval. Já jsem třeba člověk, co má psy 35 let, ale na teriéra bych si netroufla.. ti psi mají úplně jinou energii než mám já a bůh ví, jak by to dopadlo… t

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 29.03.2024, 18:11:33 xxx.xxx.189.104
Ronja s motejlem:

Tak mě dřepčíci lichořeřišnici neokusujou, za to můžu říct, že mšice - minimálně u nás neodpuzuje🤣. 


Se na to můžu krajcvajc…jako jediný řešení by bylo instalovat na strom ty lepící pásky, aby to tam ti mravenci nenatahali…ale to teda neudělám…to se mi z duše příčí, to raději budu z listů ty mšice sundavat růčo…kam dosáhnu.

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 29.03.2024, 16:44:30 xxx.xxx.189.104
lesnizinka:

No tak s lichořeřišnicí jsem já úplně mimo. Vždycky jsme ji dávali jen do truhlíků, tu neplazivou jsme nikdy neměli. A vždycky to skončilo stejně - okamžitě ji napadli a sežrali dřepčíci👎 Jediné co vím je, že stačí vyset koncem dubna na místo, nebo teď předpěstovat, to záleží, jak na ni spěcháš. Když si předpěstuješ, vysadíš ven až po zmrzlých, ale už budeš mít rovnou větší kytky. 


Tak já na to nespěchám…spíš jsem hledala, co bych vysadila kolem ovocných stromů…ideálně něco užitečnýho pro ty stromy a u té lichořeřišnice psali, že odpuzuje mšice…i když voni je na ty stromy mravenci nanosí asi i za použití násilí. No a tak jsem nechtěla tu klasickou plazivou, chtěla jsem k ní vysadit ještě afrikány.

No celkově je to spíš taková zkouška…za prvé, jestli už Gina přestala býti zahradníkem ve stylu písně “šel zahradník do zahrady s motykou, s motykou, vykopal tam rozmarýnu velikou velikou….”…kterou následně i s kořenovým balem přinesu paničce do obýváku a za druhé, vůbec netuším, jak je na tom se zahradnickými pracemi, neboť v souvislosti s Ginou jsme se o nějaké zahradničení přestali pokoušet…..jestli bude jako to moje minulý trdlo makový, tak sice kytí nechá, ale jako správnej slon v porcelánu to podupe….

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 29.03.2024, 14:44:42 xxx.xxx.189.104

Hele holky dotaz….vy jste tady takové pěstitelky…..

Chci pod ovocné stromy vysadit lichořeřišnici…máte někdo zkušenost s pěstováním?…Co jsem četla, tak se dá vyset přímo na stanoviště a nebo vypěstovat sazeničky. Jak to roste?? Stačí to fakticky vyset rovnou na záhon? A nebo mám udělat ty sazenice?

Třeba měsíček lékařský…to je z mýho pohledu takovej plevel, to stačí, že se člověku rozsype pytlík se semeny (nadneseně řečeno) a roste to…tak jestli spadá lichořeřišnice do podobné kategorie??…budu mít tu neplazivou variantu.

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 29.03.2024, 14:40:17 xxx.xxx.189.104
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 29.03.2024, 14:13:09

No s tím teplem nevim…mě přijde, že to jde u nás tak od desíti k pěti.  Ve středu už začalo být velmi příjemně. Večer jsem šla se psy a sice jsem si vzala bundu, ale pak jsem toho i litovala, protože mi bylo horko a zvládla bych to jen v mikině. Včera večer už to na bundu bylo stopro…na zapnutou a dneska mi přijde, že to není o moc lepší.¨

Navíc si myslím, že na mě něco leze. Já mám doma práce jak na kostele a nějaký marodění se mi teda nehodí. A když budu funkční, tak vím, že nejsem úplně v cajku a bojim se, že když budu přes víkend makat, tak v úterý půjdu do práce nemocná…..😴

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 29.03.2024, 11:45:16 xxx.xxx.189.104
orionka-2:

protože mě kdyby chtěl někdo poslat nevyžádanou sexuální fotku, tak by to musel vyfotit foťákem na film, ten vyvolat, vyrobit foto, dát do obálky, koupit známku a zjistit si mojí adresu, kam to poslat…😂

Přiznám bez mučení, že kdybych měla tohle absolvovat, tak bych si s vámi nepsala.😜


No a proto nám žádné nevyžádané sexuální fotky nechodily…prostě se mi nestalo, že bych otevřela schránku a tam by ležel dick pic…

A když už nevyžádané tak pěkně life exhibicionista v parku v dlouhém kabátu.😉

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 29.03.2024, 11:39:47 xxx.xxx.189.104

No v předpovědích počasí vyhrožovali, že na Velikonoce bude až 20 stupňů. Tak teda nevím, u nás je čím dál větší zima a fouká nepříjemnej studenej vítr.

Zítra jdu s mamkou poklízet na hřbitov, aby to tam měli naši nebožštíci činaný, když jsou ty svátky a o víkendu jsem se chystala porubat broskvoň…a celkově jsem myslela, že bude krásně, tak že budu spíš pracovat venku….ale jestli bude takhle, tak asi změním plány a budu pracovat doma.

Výhoda je, že práce je habakuk venku i uvnitř a můžu si tedy vybrat dle počasí.

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 29.03.2024, 10:45:51 xxx.xxx.189.104
Fikovnice:

Nám se říká generace X? To ani nevím…

Já od Daji převzala výrazivo “fosil”, moc se mi to zalíbilo!🤣


“fosil”…??? No holky mě je to jedno…říkejte si jak chcete. Já jsem teda generace X…X-Meni…😎

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 29.03.2024, 10:44:12 xxx.xxx.189.104
Fikovnice:

Ale ony to dělají naschvál, Jani! Kuky si tím zásadně vynucuje pozornost. Je to jeho signál:"Okamžitě si pojď se mnou hrát!"😄

Já třeba vidím, jak něco pomalu posouvá, tak na něj houknu:"NEEE!" On zaškrčí (to je zamňoučení, když je nespokojený), ještě jednou se na mě potměšile podívá a šup: Už je věc na zemi!😂


 ještě jednou se na mě potměšile podívá a šup: Už je věc na zemi!

Jako to by mě zajímalo, jestli je tohle chování určené speciálně lidem…protože v tom případě je zvláštní, kolik koček tohle provozuje. S tím snad má zkušenost každý člověk, který měl to štěstí, že mu kočka dovolila s ním bydlet.🤪

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 29.03.2024, 10:27:49 xxx.xxx.189.104
Fikovnice:

Toto dělá Elsa! Ale je to MCO, takže se ve vodě ráchá ráda! Každopádně jakoukoli hračku vezme/ukradne a běží ji hodit do fontány. Pak se nad fontánu nakloní, hračku sleduje a…mňouká. Jako že:"Pojď mi ji vylovit, mně tam omylem spadla!"

Mrcha je to!!!🤣

Stejně jako teď někde tady dal někdo video skopičin koček, včetně pomalého posouvání předmětů někde na polici, až spadnou na zem. To mi dělají mladší dva, hlavně teda Kuky. Pomalu posouvá, pak shodí na zem…a pak na věc na zemi zírá a zírá, jako by chtěl, aby vylevitovala zase nahoru!😂


Stejně jako teď někde tady dal někdo video skopičin koček, včetně pomalého posouvání předmětů někde na polici, až spadnou na zem.

Jako mě by opravdicky zajímalo proč….jako snad i pochopim polici…kočka tam chce mít volnej průchod, tak shodí předměty na ní…tak naše vina, na polici by měl být max připevněný kobereček, aby to kočandě na hladkém povrchu police neuklouzlo….ale proč to dělá i na stole, na lince…všude a že je tam místa okolo habakuk a ještě mi přijde, že ty potvory to někdy dělají naschvál, že to neshodí, dokud neupoutají naší pozornost a pak to shodí až ve chvíli, kdy to poněkolikáté posunou a my jim poněkolikáté řekneme “Mikeši…neeee…neshazuj to!!!” A pak šup a je to dole a kočka se na člověka tak vítězoslavně podívá. Hele vím, že by se psi neměli polidšťovat a přisuzovat jim lidské vlastnosti….ale lidi…jste si tím jistí i u koček a pasteveckých fen …..???

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 29.03.2024, 10:20:20 xxx.xxx.189.104
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 29.03.2024, 09:30:16

No tak zaplať pánbůh, že jsem generace X…se kterou se nikdo moc necrcal. A tak jsme asi takoví zocelenější. Že si řekneme…bóže, aby se ti mladí nezbláznili, vždyť oni se hroutí z každé maličkosti…a nám to opravdu přijde jako banalita a maličkost…

 Nemohla jsem se hroutit z toho, že mi někdo pošle nevyžádanou explicitní sexuální fotografii…protože mě kdyby chtěl někdo poslat nevyžádanou sexuální fotku, tak by to musel vyfotit foťákem na film, ten vyvolat, vyrobit foto, dát do obálky, koupit známku a zjistit si mojí adresu, kam to poslat…

Sociální sítě nebyly…takže informace se šířily ústně a nebo telefonicky..ale žádné sms, pěkně se muselo do aparátu mluvit. Asi mi přijde, že tím, že jsme neměli počítače, konzole a pod. ..televize většina lidí ju, ale tam dávali povětšinou prdlajs, tak jsme víc lítali po venku a byli jsme tedy asi lépe socializovaní, museli jsme umět komunikovat napřímo.

A co mi přijde asi nejvíc, že mezi dětmi nebyly tak markantní rozdíly…jako jasně, někteří byli víc oblečení z tuzexu, někteří to kompenzovali oblečením, které nakoupili v Maďarsku….ale celkově to nebylo ták do očí bijící. Někdo měl walkmana…ale defakto všicí jsme měli stejnou značku, protože jiný se za komančů sehnat nedal…akorát se to lišilo barvou…a solidárně jsme půjčovali těm, kteří žádnej walkman neměli…akorát teda s požadavkem, že nám pak koupí baterky a pokud ne, tak hlavně NEPŘETÁČET. 

Prostě, že jsme jako děcka nedělali nějaký rozdíly…já jsem dítě bohatých rodičů a ty jsi socka, ale spíš to bylo o tom, jestli je dotyčnej kámoš a nebo jestli je to “debil”.

Jako jasně…dneska jsou ty možnosti někde jinde…dneska by naše generace mohla říct…na co vy si stěžujete, můžete cestovat, kam se vám zachce, můžete studovat v zahraničí…a ty technologie, co všechno je možné, to jsme si za mlada ani neuměli představit a žijete v demokracii…..ale stejně jsem teda ráda, že jsem vyrostla ve své době, teď mi to přijde šílený…jak můj syn rádoby vtipně říká “no jo…máma se narodila ve století páry..” (no neměla jsem mu vykládat, že když jsem byla malá, tak běžně jezdily parní lokomotivy a ne jako dnes, že je to atrakce)…