Aktuálně: 4 884 inzerátů174 992 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů
Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 15.04.2024, 15:37:02 xxx.xxx.221.216

V každém případě… já vadu řeči nemám, ale musím říct, že všichni moji psi fungují lépe … podstatně rychlejší reakce .. na gesta než na slovo…většina mých psů reagovala rychleji na zahvízdání, když jsem chtěla psa přivolat,  než na slovně “ke mně”… třeba při chůzi u nohy koriguji případné předbíhání zasyčením…. s-s…

Ve své podstatě, co se povelů týče si umím představit, že slovní povely nepoužívám. Osobně mi přijde jednodušší naučit psa reagovat na gesta než na slova. No a když budu chtít na pejska mluvit, takové to běžné žvatlání, tak pejskovi je šumafuk, že páník koktá, jde hlavně o intonaci a celkovou řeč těla.

Takže při výběru psa bych spíše brala v úvahu moje zkušenosti, než vadu řeči a dle toho volila plemeno.

Výše bylo psáno:

V kazdem pripade je treb asi uvedomit, ze zcel a urcite bude potreba psika take pokarat, zvladnete tuto situaci?? 

Nebudu to rozporovat a říkat, že to pokárání netřeba neboť správné chování odměňujeme a nesprávné ignorujeme,   taky na svoje psy houknu, když vymejšlej bejkárny… ale vždyť i u toho pokárání nejde o slova, ale spíše o ten tón… pes slyší, že se zlobíme, slova nejsou důležitá. Ono klidně můžu zavrčet, zabručet… nemusím kárat v češtině.

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 13.04.2024, 08:12:15 xxx.xxx.8.4
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 13.04.2024, 07:58:58

No a já si celou dobu myslela, že patříme do skupiny živočichů, kde prostě příroda zařídila, že jsme samci a samice….no tak asi evoluce pokračuje 😴

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 13.04.2024, 07:38:31 xxx.xxx.8.4
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 12.04.2024, 17:46:15

No mě přijde, že to není jen Německo, kdo se zbláznil… řekla bych, že tohle bude postupovat.  
Je zvláštní kolik lidí, a asi to budou převážně mladí lidé, se necítí být tím pohlavím, se kterým se oficiálně narodili nebo třeba nejsou žádné pohlaví nebo ví, že 100% něčím jsou, ale nevědí čím atd atd.  Myslím, že to souvisí prostě s dobou… že já jako starší generace si říkám, že pro mě je tahle doba moc rychlá a svět mi přijde, že se v zadel obrací, ale že mladá generace v tom vyrostla a tudíž je na tuto dobu adaptovaná… ale asi opak je pravdou a možná těmi pohlavími se jen snaží nějak vykompenzovat nějakou… řekněme…. úzkost… z budoucnosti. Jasně určitě i mezi těmito lidmi bude nějaká část lidí, kde se jedná o to být zajímavý a ne nudný muž či žena. Ale jinak si spíš myslím, že by byla potřeba armáda psychologů, aby těm mladým pomohli. Poněvadž tohle přeci fakty není normální. 
Tohle dřív nebývalo… jasně občas se mezi námi objevil nějakej “podivín” ale většinově jsme byli prostě kluci a holky. A já si fakty nemyslím, že lidstvo za tu dobu dospělo vývojem k nějaké transformaci jakože se mladí už takto rodí. A co mi teda přijde jako úplná prasárna, je vychovávat dítě jako pohlavně neutrální, že si pak samo vybere. Bože děkujů, že mě moje matka vychovávala jako holčičku… a že teda respektovala, že nejsem moc na panenky, že si raději hraju s autíčky a vláčky… a když se zadařilo a sehnalo se, tak figurky zvířátek a když to byli koně, tak to bylo nej. Ale přijde mi, že to dnes pomaloučku a potichoučku spěje k tomu, že i normálnímu dítěti, klukovi nebo holčičce udělají tímto v hlavě pěknou přípravu na dalšího něco-gendera.
Bože doufám, že to už nějak doklepu jako biologická heterosexuální žena a že to ti něconěcogender lidi budou respektovat… 

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 11.04.2024, 17:02:16 xxx.xxx.189.104
Fikovnice:

Zrovna mi volala Policie - můj případ odložili. Ostatně nic jiného jsem ani nečekala…


No ono je u takového vandalství kolikrát problém, že se policie nemá čeho chytit…nejsou svědci, nejsou kamerové záznamy…myslím, že i kdyby byly, tak pokud by se opravdu nejednalo o někoho, koho člověk zná a pozná, tak je problém dotyčného ztotožnit…

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 11.04.2024, 07:31:01 xxx.xxx.221.216

Tak u mě na zahradě drobní ptáčkové ano… hlavně teda vrabci, Sýkory, kosáci a pak méně drobné hrdličky. Straky vídám často, ale spíš na střchách okolo, ještě jsem je neviděla, že by dřepěly u nás na zahradě… sojka to samý. Dravci nad mojí zahradou téměř nelítají. Navíc mají “moji “ ptáci obrannou pozemní jednotku… Ginu… ta teda hlídá i vzdušný prostor. 

Co se teda rozšířilo je holub hřivnáč. Toho jsem začala vídat pár let zpátky v parku… teď už jich je v parku relativně hodně a vídám je i mimo park.

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 08.04.2024, 16:28:45 xxx.xxx.189.104

Já si vzpomínám na jeden starý díl “Výměna manželek”. Rodina měla tuším labinu a ta měla doma klec a doma v ní musela být, protože páníček nechtěl, aby se pes volně pohyboval po bytě, neboť všude chlupy atd…a žádný jakože aby něco neničil v jejich nepřítomnosti, prostě vyvenčit, možná nějaká prochajda (ale žádný tůristi to nebyli) a šup domů a hned do klece. Paní se tam hájila tím, že jim chovatelka řekla, že takto je to ok, že je to jako by byl pes v boudě. No hrozný…

No a teď klece obecně. A teď nebudu zmiňovat klece otevřené, kam si může pes zalézt kdy chce a jak chce…

Já jsem odpůrce klecí. Na druhou stranu třeba štěndo, pokud ho na klec přivyknu…třeba přes ní hodím deku a nechám odkrytou jen čelní stranu a štěndo tam běžně chodí jako “do boudičky” udělat hajinky….tak nevidím problém, že ho tam zavřu a doběhnu si do večerky pro rohlíky…abych nemusela dávat zábranu do obýváku…neboť všechny kabely neschovám a abych nemusela dát zábranu na schody, aby tam malý štuc nelezl…třeba můj chrťák do klece taky chodil jako štěnítko hajat a já jsem ho tam zavřela, když hajal, neboť mojí dceři byl cca rok a abych nemusela mít oči na stopkách, jestli nepůjde budit štěňátko…

Myslím, že i třeba v případě nějaké nemoci, kdy potřebuju pro psa klidový režim a potřebuju mít jeho pohyb pod kontrolou, tak se dá klec využít.

Umím si i představit, že si pořídím psa..třeba z útulku.. s nějakým destruktivním chováním v nepřítomnosti majitele…a to asi nevyřeším ze dne na den…ale když ho zvládnu naučit na pobyt v kleci, tak pes bude v bezpečí. 

Nebo mám nějakýho hyperaktivce a potřebuju ho naučit odpočívat…tak zase…můžu naučit na klec…a naučit ho odpočívat tímto způsobem. Já třeba něco podobnýho dělám, když hlídám psa dcery, to je taky takovej aktivista…tedy nemám klec, ale dám zábranu do obýváku a pak má pes k dispozici jen chodbu…takže když je čas odpočinku, tak ho takto omezím na prostoru, tím pádem omezím podněty a pes si za chvilku lehne a chrní.

Ale prostě si neumím představit, že nechám psa zavřenýho v kleci třeba 8 hodin a teď opravdu v kleci, kde se pes může byť nějakým omezeným způsobem….

Ono se často argumentuje tím, že pes tu dobu, kdy není majitel přítomný stejně prospí…no tak to je více či méně pravda…ale třeba moji psi se během dne přesunují…nějakou dobu spí na chodbě, pak se přesunou do obýváku…bílá madam to jde třeba i zalomit do postele v ložnici…neleží celej den na jednom místě.

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 08.04.2024, 14:18:39 xxx.xxx.189.104

No ono je asi nej problém najít opravdu dobrou správcovskou firmu, která se opravdu bude starat…nicméně zodpovědnost je pořád na SVJ.

Ono je opravdu problém v tom, že lidi to dělat nechtějí…jako v našem SVJ máme štěstí, neboť to naštěstí funguje…tedy už jsme zrušili schůze, na kterých se mělo to a nebo tamto rozhodnout-odhlasovat, protože účast nebyla hojná a tak se to teď řeším tak, že se do schránek hodí hlasovací lístky a ty pak všichni hodí do schránky správci a je vyřešeno.

Já bych to teda nechtěla dělat ani za zlatý prase, protože vím, co to obnáší, když má barák k něčemu vypadat a všechno aby bylo cajk…ráda zaplatím někomu, kdo se o to stará, i kdyby chtěl odměnu vyšší než kolik dáváme teď…

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 08.04.2024, 10:43:39 xxx.xxx.189.104

No ono taky často lidi drží hubu, protože se bojí, že když s tím budou něco dělat, tak s tou problémovou osobou budou mít potom problém ještě větší a že si na ně taková osoba “zasedne” a bude to ještě horší…

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 07.04.2024, 13:57:43 xxx.xxx.189.104
megi-the-pes:

Popisuje řešení bolesti u osteosarkomu u psa. 
Prům. délka dožití je (i po amputaci) 5 m., ve kterých může dojít třeba ke zlomenině a tenhle svinský typ se rozlézá hrozně rychle. Proto se pes uspává rychle, nemá to smysl.
A tahle dr. říká, že nasadila kortikoidy a pes byl v pohodě dva roky; ten Cushing, ok, ale rakovina spala a noha držela. 
A někde to publikovala?
Protože tohle je ne že vzácné, je to jediný případ.
Tak se omlouvám, ale nevěřím tomu, chyba se možná mohla stát na začátku, ne na konci.


No tohle přesně jsem si říkala…pro mě byl největší strašák právě to zvyšující se riziko zlomeniny. Protože i v době, kdy zabíraly léky na bolest, tak to mohlo kdykoliv rupnout.

A teda musím po té zkušenosti říct, že dneska už bych psa nechala uspat rovnou, jakmile by byl osteosarkom diagnostikován. Jenže, jak jsem s tou diagnózou nepočítala, tak jsem nebyla schopná reálně přemýšlet…domýšlet…kdyby ano, tak už bych nenechala čubu ani probudit z narkózy (byla přispaná kvůli rentgenu) a nechala bych jí rovnou uspat. Ona ta “euforie” přišla ještě poté, co jsem si šla na veterinu pro další rimadyl a šťastně jsem hlásila vetovi, že prášky fungují, že čuba přestala kulhat…no a vet z toho úplně nadšenej nebyl, protože to znamenalo jediné, že to čubuli nebolí a tudíž si nedává na sebe vůbec pozor a tudíž tím spíš jí ta noha může rupnout…no a nastalo pro mě docela peklo…na jednu stranu jsem vděčná za každou minutu, co jsem ještě s čubou mohla prožít…na druhou stranu ten neustálý strach, jestli na ní poznám, že už medikace nezabírá, jestli si nezlomí nohu…nedejbože, když nebudu doma…plus samozřejmě jsem počítala, že spolu budeme tak max 3 měsíce, uspávala jsem 2,5 měsíce od diagnózy…nevím, jestli to celé stálo za to, že jsem jí o těch 2,5 měsíce nechala ještě žít.

Prostě si tak nějak dovedu představit, že někdo má rakovinu a že ta rakovina i bez léčby postupuje pomalu a žije déle, než by kdo odhadoval, ale na druhou stranu u toho osteosarkomu to už je snad nějaká forma zázraku…jako určitě to nebude běžné…když teda vůbec nebudu brát v úvahu nějaké metastáze do plic, tak i v případě amputace to není moc hitparáda…

Po samotné amputaci vykazuje 90% pacientů do jednoho roku metastáze, průměrná doba přežití po amputaci jsou 4 měsíce. Po provedené amputaci končetiny v kombinaci s chemoterapií žije více než polovina pacientů déle než 1 rok, 35% pacientů se dokonce přežívá déle jak 2 roky.

Jako fakty asi zázrak….

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 07.04.2024, 13:26:25 xxx.xxx.189.104
Fikovnice:

Jéé, Boži, moje Elsa má někde jmenovkyni? No, asi je to dost profláklé jméno…😄


Jo kámoška měla peršanku…taky Elsu…

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 07.04.2024, 12:53:12 xxx.xxx.189.104
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 07.04.2024, 12:24:38

No já si nepamatuju, že by se někomu, kdo nějak ublížil zvířeti a to i když to byla hnusárna, něco echt stalo.

Navíc teď se mají tresty mírnit…resp. mají se více dávat alternativní tresty, protože zločinec je prospěšnější na svobodě, neboť stát nemá žádné náklady na jeho věznění a věznice jsou přeplněné a stojí to hromadu peněz a tak budeme dávat domácí vězení, zaplatí prašule apod. Navíc se snad bude i zvyšovat hranice za kolik musí někdo ukrást, aby to byl trestný čin. Jako upřímně začíná mi obecně připadat, že budeme rozdělení na dva tábory…tak to už se nám ti viníci…ať už je to cokoliv, snad mimo vraždy…budou smát do ksichtu, protože u soudu sklopí uši, nasype si popel na hlavu, dostane domácí vězení a nebo nějaký hodiny veřejných prací a co jako…a může mi život znepříjemňovat dál…může mi v rámci nějakých mezí ubližovat a pak mě klíďo může i znásilnit a co…no tak na něj udělají ty ty ty a dají mu podmínku. 

Přijde mi, že místo aby se tresty zpřísnili, místo toho, aby vězení nebylo místo, kam se chce člověk vrátit, tak je to přesně naopak. Alespoň z toho mám já ten pocit….

Já prostě ztrácím iluze..

https://echo24.cz/a/HLj2b/zpravy-domov-maly-prevrat-pravo-kazdy-trest-platit-vyprazdnit-veznice

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 07.04.2024, 11:53:21 xxx.xxx.189.104
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 07.04.2024, 11:43:36

Jako je fakt z podivem, jak se kočka dokáže schovat, když chce….to fakty člověk projde byt 3x, prohlídne všechno…koukne na každý místečko, kde by kočka mohla býti…a pak přesně…jde hledat počtvrté a kočku potká jak se někam přesunuje.

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 07.04.2024, 11:44:14 xxx.xxx.189.104
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 07.04.2024, 11:35:45

No ….já myslím, že klidně může jejich psa polít žíravinou a nic se jí nestane. Společnost je proti takovým lidem bezbranná, protože na ně nejsou páky…dokud bába nezamorduje člověka, tak může terorizovat svoje okolí defakto beztrestně….můj názor. 

Edit: to akorát takoví “blbci” jako já jdou okřiknout psy, když štěkají déle než je běžné ohlášení, že někdo prošl okolo…a jenom kvůli dobrým sousedským vztahům…protože si nemyslím, že by na mě měli nějakou páku, když by moji psi štěkali většinu dne…kolikrát už se tady něco podobného probíralo. To je na tom to smutný.

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 07.04.2024, 00:29:00 xxx.xxx.221.216

No tak ono to FUJ přeci nemusí ausgerechnet znamenat trest….nebo alespoň já to tak vnímám a doufám, že i moji psi. Jako mám na mysli nějakou situaci…činnost, která se již děje a já potřebuji ihned psa vytrhnout z této činnosti…jako očuchává nějaký fujtajbl a reálně hrozí nebezpečí, že se mi ve fujtajblu vyválí, že ho sežere…takže opravdu rázné FUJ může tuto činnost přerušit a já pak mám prostor třeba povelovat ke mně a nebo jen mít přednášku o tom, že teda la pardón, ale myslela jsem si, že jsem si koupila psa a mám to i v kupní smlouvě a mám na to pépé a oni mě podvedli …neboť mi prodali prase…no prostě dle nátury psa.

Jako třeba na mýho berňuchu je problém…no ani nechci říct zvýšení hlasu, ale jen povel vyslovit rázně a v tu chvíli už má zásek…takže opravdu povelujeme “v rukavičkách”, ale třeba to zmiňované FUJ…tak z toho si nic nedělá resp. nemá zásek a maže od inkriminované věci….na Ginu můžu houkat jak chci…ta to má na salámu…tak max se na mě podívá a řekne…"no aby ses nepopo…"

Jako sama používám dost zákazových povelů…ano i povely typu NETAHEJ…NELEZ TAM…NEŘVI…NESKÁKEJ…NEŘEŠ TO/NEVŠÍMEJ SI TOHO, popřípadě nic neříkající povely typu.. ani na to nemysli, chraň tě ruka páně…a ano ráda bych řekla, la pardón vážení, mě teda ty zákazové povely fungují, jenže pak když se nad tím člověk zamyslí, tak to ve finále žádné zákazové povely nejsou, protože k těmto zákazovým povelům se řadí naučené chování, pes byl naučen, co má po takovém povelu dělat…NETAHEJ= povol vodítko, NELEZ TAM= koukej mazat někam jinam, NEŘVI= ticho, NESKÁKEJ= všechny čtyři tlapajzny na zemi….prostě všechny tyto povely znamenají jediné a to, že po psu chci, aby se choval slušně a sdělila jsem mu, jak si to slušné chování představuju.

posilování = odměna = posilujeme aktuální chování, protože se zvířeti v souvislosti s tímto chováním děje něco, co chce

No a v tomhle já narážím na svůj kynologický limit. U psů, které nemám jak odměnit, protože ty klasické odměny…pamlsek, hračka, pomazlení, hra a pod. psa prostě netankujou a i když vyzkouším všechno možné, co mě napadne, tak pro psa to prostě není odměna a nevím, co jiného jako odměnu nabídnout, aby to byla motivace. Jo jasně…Ginuš udělá něco dobře a já jí podrbu a řeknu lahodným nadšeným hláskem, že je to móc šikovná a hodná holka….ale tý hodný holce je to buřt. Jó Mates, tak to je jiná kávička…pamlsky fungují, pochvala funguje, nadšený pohlazeníčko funguje…no páni, to se to pozitivně posiluje.

A k těm trestům…pes táhne na vodítku a já zastavím…není to v tu chvíli trest?…odměna je jasná…k objektu své touhy se dostaneš jedině v klidu a odměna je to, že když budeš v klidu, tak si to křovíčko očucháš, tak se půjdeme s pejskem pozdravit…ale to prvotní zastavení??  

Reaktivita na psy…a je jedno jestli je to neagresivní “juchůůů pejsééék” a nebo agresivní (a teď nechci rozebírat důvod) je z mého pohledu to nejtěžší…alespoň pro mě. Že psa, který se neumí chovat, který není schopen se minout s jiným psem v klidu na jednom chodníku, musím naložit do auta a odfrčet do parku, neboť tam je za prvé materiál na učení správného chování a za druhé prostor, abych si mohla držet dostatečný distanc, kdy je to ještě ok a ten postupně zkracovat…ale já mám zahradu, nemusím chodit venčit…vylezu se psem z branky a hup rovnou do auta, přijedu do parku, vylezu na parkovišti z auta, udělám dva kroky a jsem v parku…ale co když bydlím na sídlišti nebo prostě někde, kde je sci-fi se při každém venčení v takové vzdálenosti od ostatních psů, dle toho na jakém levelu se psem jsem…a to ani nezmiňuji to, že já si třeba i tu vzdálenost držím, ale volně pobíhající psi mi do toho hází vidle.

Třeba Gina byla docela vzorné štěndo…hezky jsme socializovali, byla naučená, že k pejskovi se jde v klidu a až panička řekne, že jdeme říct pejskovi ahoj…no a pár měsíců na to začalo peklo. I do parku, který máme asi 150 metrů od baráku, jsem jezdila autem, protože jsem nechtěla riskovat, že na úzkém chodníku potkáme psa a že to teda nejenže nedáme v klidu, ale bude divadýlko. Jo já jsem ten případ, kdy jsem na tom makala dva roky, než jsem mohla říct, že už je to fajné. No a teď začal Mates. Je mu cca 2,5 roku a vždycky se choval slušně a teď začal…juchůůů pejsééék…myslela jsem, že nás to období minulo, ale ne a ještě mi zpovykuje Ginuš. No co budu povídat…vzala jsem si dovču a budeme pěkně makat bez Giny…a doufám, že po týdnu to bude cajk, neboť on je ten motivovatelný a spolupracující, tak si myslím, že stačí jedna…dvě prochajdy, jen abychom si to ujasnili. Resp. abychom dostatečně upevnili povel K NOZE i v těchto situacích….to mi stačí…nepotřebuju, aby psy ignoroval, ale nebude mě nikam tahat…navíc potřebuju, aby fungoval, protože v tu cvíli potřebuju mít v merku Ginu…jí znám potvoru…dává pozor, jestli dávám pozor a když nedávám pozor….

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 06.04.2024, 10:52:08 xxx.xxx.189.104

Tak já si myslím, že hodně záleží na tom, jak to vypadá v okolí bytového domu a nebo paneláku. My bydleli v paneláku a náš kastrovaný kocour na noc ven chodil, ale….je sice ve středu města, ale velmi klidná lokalita s trávníky lemovanými takovým pácem stromů a keřů…prostě takové příhodné místo, kde toho kocourovi moc nehrozilo.

No a další věc je to “naučení” na chození ven. Nevím, jak to mají ostatní lidi, co mají kočandu v podobném režimu, ale z mého pohledu nelze prostě vzít kočku a vykopnout jí ven. U nás to začalo vlastně tak, že jsme chodili ven s kocourem, protože chtěl ven…večer jsem vzala kocoura…dřepla jsem si na lavičku a kocour si to tam obcházel, někdy seděl u mě…no a pak už si člověk řekne…hele mě to neba, já už chci jít domů a tak zavolá na kocoura, ale kocourovi se ještě nechce a tak nejde…a tak si člověk nakonec řekne…tak si tady zůstaň a jde domů s tím, že to pro něj zkusí později.

Výhoda těch začátků “venčení” kočky s páníkem je v tom, že kocour jde domů s vámi a tak se naučí přesně nejen, kde je ten jeho vchod, ale je schopen i sám vyběhnout po schodech do svého patra…protože má samozřejmě poznačené ty svoje dveře. No a jak se chodí pravidelně, tak kočku vidí a zná i většina sousedů a tak se stane, že kočka se vetře do baráku se sousedy, počká s nimi způsobně na výtah…sousedi jí vysadí v jejím patře a někteří zaťukají a nebo zazvoní a pak jedou dál…někteří jen otevřou výtah, aby kočka vystoupila a kočka už si na svoje dveře zaškrábe..zamňouká.

Myslím, že se to obecně nedá aplikovat na každou kočku….některé jsou nadšené z toho, že jsou venku, některým se naopak ven nechce a nebo jsou dokonce z venkovního prostředí ve stresu. Přeci jen jiné to je někde v domečku se zahrádkou…tam je kočanda třeba zvyklá, že může vycházet na zahradu, ale v tom paneláku.

Obecně pokud kočka nemá enormní zájem o pobyt venku, tak bych jí to ani neučila…nenabízela takovou variantu, neboť to je z mého pohledu pro kočku vždycky riziko a měla kočku čistě domácí. V ideálním případě zasíťovat balkón a vybavit ho nějakou “pozorovatelnou” a kočce umožnit pobyt na tom balkónu.

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 05.04.2024, 20:50:02 xxx.xxx.221.216

My teda dneska žádná prochajda. Sundavala jsem koberec v ložnici a trochu to tam přeorganizovala, komplexních vélikej úklid, vyhazování všeho zbytečného… do toho půl dne jela pračka, přála jsem přehozy a bylo hezky, tak to venku pěkně schlo, takže jsem furt lítala dolů, nahoru, na zahradu, že zahrady… no co budu povídat… pesani jsou z té práce víc hotoví než z prochajdy. Matěj už tak před hodinou “omdlel” a spí a to normálně chodí spát tak v deset večer. Skorem ani nevečeřel. Tak jsem nasypala do misky grancle, kdyby se v noci probral z bezvědomí a dostal hlad.

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 04.04.2024, 23:18:39 xxx.xxx.221.216
Trickyvoo:

Spíš to bylo myšleno tak, že Malina nasadila laťku tak vysoko, že po ní snad každý pes bude nudný 😂. Malina je v zásadě velmi hodný pes, jen jsme si to museli zasloužit 😄. 

Kanadský retrívr je těžko dostupný, dlouhá čekačka a když si vezmu jaký problém jsme měli při získání vořecha, tak co teprve tohle, ale je to krásný pes. Nikdy neříkej nikdy. Jen si říkám, že pokud budeme mít štěstí a Malina se dožije kloudného věku, tak já už půjdu pomalu do důchodu a kdo ví, jak na tom budu se zdravím. Prostě bude hrát roli spoustu okolností. Uvidíme. Nikdo nemá křišťálovou kouli.


No u mě nasadila hodně vysoko laťku Sára. Ta byla že všech mých psů úplně nejvíc, ale… kavkazanda Jessinka měla tedy velmi slušně našlápnuto, bohužel to nedopadlo. Byla úplně jiná než Sára, ale měla jsem z ní stejný pocit. A třeba můj manžel, který měl Sáru hodně rád, tak se následně hodně zamiloval do naší Giny. A přesně jako já říkám, že Sára byla pro mě TOP a vyjímečná, tak on je úplně hotovej z Giny… jakože takovýho psa jsme ještě neměli…. no to má pravdu…. Kanimůru máme poprvé🤪. 
Na druhou stranu mi přijde, že je asi jednoduché si pořídit druhého Jacka… mamánka a troubelínka a trdlo makový, roztomilý…. tak to teda na první dobrou … Matěj naprosto splnil v tomto směru očekávání.

Hodně lidí to má tak, že pokud jim odejde pejsek a obzvlášť, pokud s ním měli úzký vztah, tak že už dalšího nechtějí a nebo si dávají dlouhou pauzu a já je naprosto chápu, na druhou stranu, jak mi ubíhají roky a už v dálce vidím budoucnost … život bez psa, tak mi taková pauza připadá jako promarněný čas a jsem ráda, že já ten smutek po odchodu pejska řešila hned pořízením dalšího a že mi to moje nátura dovolila a že jsem tudíž… z mého pohledu… život nepromarnila …upřímně dnes v mém věku bych každého roku, který bych byla bez psa, litovala.

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 04.04.2024, 19:32:57 xxx.xxx.221.216
balu:

Sardullah, vy to píšete, jako byste už věděla, že na důchod zůstanete sama (…že se na důchod postěhuju do bytečku, …barák bych finančně neutáhla,…). Vy s manželem nepočítáte?

Jo a tu kavkazanku můžete stihnout od těch šedesáti do sedmdesáti… když zdraví dovolí. A pak do bytu…


Balu upřímně … v mojí situaci budu ráda, když v baráku zůstaneme po dobu, kdy bude žít Gina. Jako jasně změnit se může cokoliv, ale momentálně je to tak, že se  musím finančně spoléhat sama na sebe.

Kdyby to jen trochu bylo možné, tak bychom si se synem kavkazandu moc přáli, ale kavkazák nemůže bydlet v paneláku a já nejsem schopná dalšímu psu to bydlení v domě se zahradou zaručit.