Aktuálně: 4 833 inzerátů175 327 diskuzních příspěvků17 762 uživatelů
JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (775 příspěvků) 08.04.2024, 09:26:08 xxx.xxx.27.179
Fikovnice:

Jano, viděla jste k tomu nějaký “návod”? Mě by zajímalo, zda je to doopravdy doporučováno i pro takto velkého psa jako je na obrázku. Je to pidiklec i pro (pidi)čivavu.


Já to viděla jako příklad vyrobené klece na zakázku, v reakci na to, že zadavatelce dotazu pes už zničil 7 klecí….asi pravděpodobně takových těch skládacích, jejichž prodej by měl být pro psy dle mého zakázán, jelikož neznám moc nebezpečnějších věcí pro psa kromě srážky autem, střelbou myslivce nebo napadení jiným psem.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (775 příspěvků) 08.04.2024, 08:34:00 xxx.xxx.27.179

K tématu diskuze mně přivedla nedávná diskuze na FB…štěně ničí věci. Byla mimo jiná dána řada, že pořídit klec…a jako prototyp někdo zaslal tuto fotku, kterou přikládám.

Bez ohledu na to, jestli klec jo nebo ne, jelikož se stejně každý zařídí dle vlastního názoru - ale fakt tohle někdo prodává na x hodinového čekání velkého psa, než přijde pán? Jsme ujetá nebo vám to taky přijde přes čáru, Mně už tohle totiž hraničí s týráním zvířete.

Obrázek
JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (775 příspěvků) 05.04.2024, 11:59:14 xxx.xxx.163.181
Odpověď na příspěvek uživatele Marie z 05.04.2024, 11:40:22

Spíš to bude ta druhá varianta, fena se může cítit slabě, může být stále někde bolavá, i když to nevidíte, nebo může být citlivá na ránu, i když už je zatažená a je na sebe prostě opatrná.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (775 příspěvků) 04.04.2024, 14:58:03 xxx.xxx.27.179
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 04.04.2024, 14:37:18

Ah tak, pardon. No tohle je strašně nefér a znám takové případy z okolí.

No a pak znám holky a kluky, který se naštvaly a “sebraly koule do hrsti” a prostě odešly. Musí to bejt strašně strašně těžký z tohoto důvodu začít znova, obzvlášť po třicítce, ale všichni to překonaly, nového partnera našli a vypadají spokojeně….celá nová rodina, anebo i lidé po x letech.

K takovým lidem mám obdiv, chce to obrovskou mentální sílu.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (775 příspěvků) 04.04.2024, 12:41:08 xxx.xxx.27.179
Saga:

Holky, gratuluji oběma! To nejsou zrovna malé úspěchy, ale velké kroky vpřed!

Já mám pocit, že se z toho svýho chcípu v tomhle životě asi už nevyhrabu👎, jak jsem to na začátku března tak pěkně rozjela, tak se mi to teď pěkně zastavilo a nemůžu s tím vůbec nic dělat. Jenom když ty koně každodenně odchlupuju, tak mám pocit, že to je moje poslední hodinka, já prostě nic neudejchám a hlavně furt kejchám a smrkám, tže fakt bezva…No jako cobce to určo neva, to je tak totální salámistka, že čím míň se hejbe, tím víc je spoko, ale ta malá prudna od vyzkoušení postroje už druhý týden stojí ááá prudí. Já se pudu někam vodpicnout asi!🤧

Efe, taky marně vzpomínám, kdy jsem si naposledy klusala lesíkem? Jako jo, loni když jsem zkoušela nové sedlo, tak jsem v něm i zkoušela naklusat, flekatá to pochopila a bylo to fajné, ale to bylo jen párkrát a na pár metrů. Mám z Vás radost🤗!


Sago, pořiďte si na čištění respík.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (775 příspěvků) 04.04.2024, 11:18:48 xxx.xxx.27.179
Odpověď na příspěvek uživatele Mi z 04.04.2024, 11:15:01

Řadu důchodců z paneláku udržuje pes v kondici. A jsou plemena, kterým stačí jít kolem baráku a domů.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (775 příspěvků) 04.04.2024, 11:17:38 xxx.xxx.27.179
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 04.04.2024, 11:09:47

Tohle přesně funguje. Mám taky tuto osobní zkušenost - přenesenou. Mám psa, co honí kočky, neubližuje jim, ale prostě je odhání, jelikož žárlí, nesnese, když šaháme na někoho jinýho, než na něj, no a kočka většinou zdrhá. Když je nějaká otrlejší, maximálně na ní štěká a neudělá jí nic. 

Pořídili jsme dům a s ním “vyženili” starou kočku, čímž vyvstal problém se psem. A funguje právě to, když já se postavím do role moderátora. Snažím se předcházet situacím, kdy by mohl pes kočku honit a kočce vytvářím bezpečná místa, kam pes nemůže. Pes tohle chápe a dokonce jsme se dostali do té fáze, že existují místa v domě, kdy pes prostě na kočku neútočí - prostě nesmí a přes to nejede vlak, kočka tam má své místečko, na které pes dostane, ale čuba moc dobře ví, že jakmile by po kočce vylítla, dostal aby zdrbáno.

Takže k výpadům dochází jen ve chvíli, kdy situaci neuhlídám a kočka se objeví v místě, kde jsem jí nečekala, to se prostě u venkovní kočky nedá vyloučit.

Jde to zvládnout za celkem krátkou dobu, jde jen o to si srovnat v hlavě, jak budu situaci řešit prakticky s ohledem na podmínky bydlení.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (775 příspěvků) 04.04.2024, 10:52:45 xxx.xxx.27.179
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 04.04.2024, 10:40:59

Tak. Dokud má člověk v zádech někoho, kdo případně zastoupí jeho roli, když vypadne, je včechno v pohodě.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (775 příspěvků) 04.04.2024, 10:29:21 xxx.xxx.27.179
Odpověď na příspěvek uživatele Horsana z 04.04.2024, 10:11:21

Na Poloninách sníh nad 1000 m výškových, buď zbytky anebo tající závěje. Někde jsem s epropadla až po kolena.

No a právě mě překvapil stav vesnic, jasně, některé domy byly prostě bouračky, ale většina domů opravených, třeba v nejlevnější variantě, ale lidi se tam o to fakt starají. Snina překvapila, vše dané do kopy. Na jižním Slovensku jsem 3 roky zpět strávila měsíc, pochodila vše od Muráně dolů…tam mi to přišlo daleko víc divoké.

No, musím se tam zas vypravit 😀 

Já jsem fajnšmekr neturistických nebo málo turistických oblastí, a na SK jich je hromada 😀

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (775 příspěvků) 04.04.2024, 10:25:02 xxx.xxx.27.179
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 04.04.2024, 10:16:30

To by bylo všechno v pohodě, kdyby se naše společnost nestávala velmi nárokovou.

Mně taky všechno strašně dlouho trvá, ale jsem s tím v pohodě. Od mámy jsem se odstěhovala během vejšky, jelikož nám to spolu už prostě nešlo a pak jsem se musela starat. Ale moje výhoda je, že jsem nikdy neměla vysoký nároky…teda kromě toho vejletu za hranice jednou za čas a že budu mít koně. Jednou 😀 Ale to je ta nemoc pošahanejch lidí z maštale.

Teď mám život plný hojnosti, až mám někdy strach, že to pomine, a mám pocit, že si to někdy ani nezasloužím. A to by můj život na zapadlý vsi se mnou málokdo měnil 😀  

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (775 příspěvků) 04.04.2024, 09:59:45 xxx.xxx.27.179
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 04.04.2024, 09:38:00

On není problém, že na tu dovolenou jedou, ale že si pak stěžujou 😀 já loni udělala výlet do Střední Asie normálně se tam jezdí skorem za 100 000, já to udělal ani ne za 20 na hlavu. Ale nemám kuchyňskou linku a dlouho mít nebudu - resp. mám, vyměněnou za dvě láhve primitiva a odvoz. Nafasovala jsem k tomu i starou troubu, která světe div se funguje 😀 a vařim na dvouplotýnce zatím. prostě pro fajnšmekry 😀 

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (775 příspěvků) 04.04.2024, 09:41:31 xxx.xxx.27.179
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 04.04.2024, 09:33:14

Jo, tohle je pravda. Tohle mi nedošlo, žiju ve vlastní zaslepenosti, chlap doma udělá skoro vše a já už to beru jako standart 😀 ale vlastně je to taky důvod, proč lidi nejdou do strarého domu, na reko nezbude, neb hypo je dnes drahá a vlastními silami si na to netroufnou…..tohle musím uznat.

Ale zas nemusí mít každý dům, lze koupit a byt mimo velké město, i tak se dá prožít spokojený život.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (775 příspěvků) 04.04.2024, 09:29:27 xxx.xxx.27.179

Zvykat netřeba.

Osobně jsem přesně tohle řešila před nějakou dobou.

A získala jsem díky tomu jeden zajímavý podnět. který je velkým slovem do pranice.

Cituji:

Mně hodně pomohlo koukat, jak dobře přes ty masky vidí. Všimla jsem si, že koně sundavají hlavně ty masky, přes které je špatně vidět (a nedivím se jim - tím spíš pokud jsou ustájení 24/7 venku a mají je nonstop i v noci). Používám https://www.equiservis.cz/maska-na-hlavu-bucas-buzz-off.../ nebo tuto: https://www.kamir.cz/elasticka-maska-na-usi-premier.... Ta druhá nemá tak hustou síťovinu a je přes ni taky moc dobře vidět 🙂

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (775 příspěvků) 04.04.2024, 09:27:18 xxx.xxx.27.179

Horsano, jak je tu vás se sněhem?

My počítali se sněhem, ale že bude ve dvanácti stech metrech východního Slovenska metr sesedlýho sněhu, tak to jsme nečekali 😀 prošli jsme se pěkně. A překvapilo mě, jak je východ Slovenska hezky udržovaný, oproti divokému jihu. Tam je ekonomický rozdíl fakt sakra znatelný.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (775 příspěvků) 04.04.2024, 09:25:11 xxx.xxx.27.179

Osobně mám taky pocit, že ten počet BŠO bez PP se taky zvyšuje tím, že je velmi populární mezi majiteli psů - začátečníky, prý kvůli povaze. Fajn. Ale jsem na FB ve skupině BŠO a ty dotazy a příspěvky ve skupině, no někdy padám na znak. Dělají se z toho vskutku miminka a těch bezpapíráků je tam milion. Prostě nezkušený pejskař nechápe, do čeho jde…a plno lidem je to jedno.

Teď mluvím především o těch zdravotních predispozicích.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (775 příspěvků) 04.04.2024, 09:20:52 xxx.xxx.27.179
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 04.04.2024, 09:12:37

Tak on když člověk kupuje starý barák, tak to chce trochu fištróna. Nesmí to být mokrý a nesmí se to bortit a téct do toho. Ale i přes tohle síto člověk vykřeše dost nemovitostí.  Zbytek už je řešitelný za chodu. No a pak je taky výhoda vyrovnat se s dispozicí domu, když se rozhodnu bourat, tak se to halt prodraží. 

Celou dobu nám všichni říkali, že je levnější postavit. No, pokud se člověk alespoň trochu dovzdělá a ví, na co si dát pozor, tak to nebyla a není pravda. Hodnota půdy roste a je to jedna z mála věcí, co za dobu vysoký inflace neztratilo cenu, spíš naopak. Druhak pozemek stavební, na který se dá hned projektovat (tj. má všechny přípojky v dosahu blablabla) má svoji hodnotu všude.

No a pak je otázka, co znamená to “žít”. To je totiž pro někoho něco jinýho. Někdo je prostě rád doma a buduje si, to je celý. A někdo potřebuje na dovolenou a dokáže to i s reko. Dneska jde i k moři jet za pár tisícovek, ale zas je to o tom srovnat se s tím, že to nebude jak z katalogů cestovek.  

Já vim,  jsem chytrá jak rádio 😀 ale baráky jsme objížděli skoro 3 roky, než jsme našli ten náš. Čili nejsem žádný oborník, ale něco mám nakoukáno.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (775 příspěvků) 04.04.2024, 09:07:11 xxx.xxx.27.179
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 04.04.2024, 08:59:19

No ono si to chce stoupnout nohama na zem. 

Je super mít rodiče za zadkem a šoupnout jim malý dítě na hlídání. Jenže mimina nejsou miminama 10 let a taky pokud rodiče žijou v Praze, tak prostě hledat něco za bukem, když na to nemám, je oříšek. A takových bylo, co hlídání nemělo a přežili to…

Další věc je práce, spousta lidí žije v tom, že práci a peníze dostanou jenom v Praze, ale taky to není pravda. Kolín, Rakovník, Mladá Boleslav…to všechno jsou místa, kde se dá sehnat džob a nedostávat na české poměry almužnu.

Školství už se taky na periferii lepší. MHD se taky zlepšuje, z Prahy jezdí třístovky až do Liberce nebo Karlových Varů…kdo  musí do kanclu jen pár dnů v týdnu, to dojíždění přežije.

No a pak taky další věc, pokud člověk odejde z velkýho města, prostě míň utrácí, ad a není za co, ad b je tam prostě levněji.

Chce to prostě hrát s kartama, který má daný jedinec k dispozici, a nehroutit se z toho, že zrovna momentálně nemám to a to. Spokojený člověk vyžije i s málem. 

Čili v tomto souhlas s Buggyrou, vysoké nájmy jsou tam, kde je drahá koupě. Nebudu ale zastírat, že se situace nehorší, ta oblast se prostě pomalu, ale jistě rozšiřuje. Teď se ještě dá, ale bude hůř. A v našem státě i s výhledem do budoucna bude vlastnit nemovitost alfa omega.