Aktuálně: 4 833 inzerátů175 380 diskuzních příspěvků17 762 uživatelů
JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (775 příspěvků) 04.04.2024, 08:47:59 xxx.xxx.27.179

Koupit se v současné době dá i v dojezdové vzdálenosti do velkých měst. Jen nesmí být člověk zblbý z designových interiérů a pořadů o bydlení. A pochopit, že dobře se dá žít i trochu skromně.

My loni koupili starý dům v dobrém stavu 50 km od Prahy za 3 mio. Máme v pohodě splatitelnou hypo i přes vysoký úrok a strkáme do svého. Stačilo jen nevymýšlet blbosti a pár víkendových brigád před nastěhováním, zbytek děláme v průběhu. Člověk musí akorát pochopit, že některý věci mají svůj čas  a nic není hned.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (775 příspěvků) 03.04.2024, 16:20:58 xxx.xxx.27.179
kometa:

Současné stavby cizích hal a montoven na kvalitní zemědělské půdě

Jako třeba území Dolní Lutyně - též mi to velmi vadí.


No, a to je ještě k tomu chráněná oblast.

Na jedné straně se Křivoklátsku naprosto nesmyslně pasuje národní park a na druhé straně chtějí zlikvidovat tohle.

Ale alespoň jeden bod z předvolebních slibů se jim splní 😀 

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (775 příspěvků) 03.04.2024, 14:51:53 xxx.xxx.27.179
assil:

Dokud je to tady tak, že jen vyřízení papírů na bytový dům trvá 8 let, tak všechny tahle plány a dotace jsou úplně bezpředmětné.


Já jsem stále nadějeplná, je to asi věkem, dotace mi sice už lezou krkem, ale třeba tohle alespoň k něčemu bude. Každopádně propagace toho ve veřejném prostoru 0, tudíž to zatím vypadá, že realita bude směřovat k Vaší teorii 😀 

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (775 příspěvků) 03.04.2024, 14:31:16 xxx.xxx.27.179

Tak jako já nejsem úplně fanoušek téhle vlády, ale nemluví se o jedné věci.

Existuje něco jako Národní plán obnovy, což jsou evropské peníze - dotační. Z těch se má saturovat kde co….a tady je třeba výzva pro veřejný sektor mimo jiné i na dokumentace pro výstavbu bytových domů.

https://mmr.gov.cz/cs/evropska-unie/narodni-plan-obnovy/2-vyzva-financni-podpora-pripravy-projektu-souladn

Je to teprve v plenkách, ale je to hozená rukavice. Jak moc budou obce mobilizovány, jestli se to postaví a jaké by tam byly podmínky nájmu, to je věc druhá.

Tady by teda Jurečka zásluhu neměl vůbec, Bartoš nevím? Jen by se to mělo zmiňovat taky. Každopádně nový stavební zákon Bartoš zprasil dokonale 🙂

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (775 příspěvků) 03.04.2024, 09:21:04 xxx.xxx.27.179
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 03.04.2024, 08:59:47

Existuje, Orinko, třeba Válek, je to doktor. Jestli je to dobrý ministr, teď neposuzuji, ale z oboru je. Dále Blažek, právník. Bek je vysokoškolský učitel.

Já vím, že je nemáte ráda, ale člověk by se neměl tou nelibostí nechat emočně smýkat 🙂

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (775 příspěvků) 02.04.2024, 08:25:23 xxx.xxx.183.221
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 30.03.2024, 08:33:02

To je přesně ten důvod, proč jsem měla doma kočku zakázanou…jelikož máme doma dost cenných věcí a oni tak rády shazujou….no ale jedna mrcha si nás našla, a stejně kočku nakonec mám, chvála bohu 🙂

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (775 příspěvků) 27.03.2024, 09:59:23 xxx.xxx.187.0
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 27.03.2024, 09:56:09

A moje babička zase Ukrajincům, kteří v rámci banderovců řádili na konci války na Zakarpatí a na východním Slovensku, kde žili. Děli se tam jejich rukou hrozný věci. A když se babička s rodinou vraceli do  Čech, málem ji zastřelili, ji i celou rodinu.

A taky z toho nedělám kolektivní vinu 😀

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (775 příspěvků) 27.03.2024, 09:28:23 xxx.xxx.187.0
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 27.03.2024, 09:15:51

Vycházím z pravidel barfování. Samozřejmě že psovi nedám sežrat celého pacholíka.

Jenže to si každý majitel musí zjistit sám, jak vhodně stravovat svého psa. Každé plemeno má své mouchy, líší se velikostí a pak i aktivitou.

Proto nelze radit takto od stolu.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (775 příspěvků) 26.03.2024, 22:37:24 xxx.xxx.28.53

Tak, Orionko, a máte to, co naplat , že názory typu vašich a zdejších dam na opačné straně spektra jsou naprosto relevantními přístupy k věci (OBA tyto myšlenkové proudy), v zahraničních médiích běžně , u nás třeba ne Echo24,což není žádný dezinfo)  jste prostě proruská a šmytec 😀 

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (775 příspěvků) 26.03.2024, 17:19:11 xxx.xxx.133.112
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 26.03.2024, 17:15:38

No, to musím říci, že funguje 🙂

Já odešla z velkýho města na docela velkou periferii teď v zimě. Je to očistný. Všichni tu volej Babiše a v hospodě nadávají na Fialu a na PP mně je to putna…obojí 😀 

Nad barákem mám stráň, úplně poprvý v životě k dispozici zahradu a když jedu do práce, tak jedu vlakem jedním z nejkrásnějších údolí, co v Čechách vůbec jsou 😀  A v práci koukám z okna na nádherný baráky, co vypadaj jako šlehačkový dorty a turisti za nimi lítaj až z druhého konce světa.¨

Je to ráj na zemi 😀

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (775 příspěvků) 26.03.2024, 15:50:38 xxx.xxx.27.14
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 26.03.2024, 15:22:10

Megi, říká se: mysli globálně , jednej lokálně.

Řada z nás tu nadává na poměry….já někdy taky. Řada věcí, které píšete, jsou pravda. Ale my stejně jediné, co ve výsledku můžeme, je již volit,a následně si vytvořit vlastní realitu založenou na budování vlastních vztahů a ideálně spolupráce lokální komunity.

Změna jde stejně většinou zespoda,a nemusí hned být systémová. 

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (775 příspěvků) 26.03.2024, 14:35:25 xxx.xxx.27.179
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 26.03.2024, 14:30:52

Megi, jsem vegetarián 10 let, nic mi nechybí, jen si musím hlídat železo. Vlastní stravování mě vyjde levněji než stravování masožravců. Od té doby, co nejím maso, skoro neznám pocit přejedení a pocit, že mě honí mlsná. Má to pak finálně i tu výhodu, že i když jsem trochu mohutnější konstituce, mám pár kilo navíc, nemusím jinak vůbec hlídat váhu. Jakože vůbec. Přestala jsem být unavená, ospalá.

Tím nekopu za čisté vegetariánství. Ale za to jíst toho méně a s rozmyslem. Jenže tohle je problém Čechů, jim prostě na kvalitě nezáleží. Když je prostě rajče drahý a nemá ani tu kvalitu, tak  ho prostě nekoupím. Koupím jablka, mrkev, brambory a salátovku v akci a už i s tím se dá čarovat. Luštěniny také stojí celkem málo a jsou dost výživné a chutné.

Bez sýra se nenajím, připouštím.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (775 příspěvků) 26.03.2024, 13:42:58 xxx.xxx.27.179
Odpověď na příspěvek uživatele Anet10 z 26.03.2024, 13:21:25

On je problém, že dnes řada chovatelů doporučuje krmit hlavně granulemi těmi a těmi a pro lidi je to pohodlné, takže na to naskakují sami.

U nás v rodině bylo již vychováno x štěňat převážně loveckých plemen. Základ jejich stravování nikdy nestálo na granulích. Razilo se heslo, že co se do psa nainvestuje do začátku jak ve výchově, tak v krmení, to se později 100x vrátí. Čili jsme štěňatům a mladým psům převážně vařili a kvalitní granule pak sloužili jako prostředek, aby se případně dojedli. 

A pak jsme jim věnovali dostatek pohybu.

Nikdy jsme neměli problém s pažravostí, s nedostatkem čehokoli, žraní bobků, vyjíždění po někom, když žrali. Nebyl problém odnaučit somrování. Měli prostě všeho dostatek a měli minimální důvody pro vytváření zlozvyků.

Důležité je také uvažovat nad tím, co jsou granule vlastně zač a jaké volit a proč. Především se jedná o průmyslově vysoce zpracovaný výrobek - a už nyní se ukazuje u lidí, že za plno civilizačních chorob mohou právě vysoce zpracované potraviny. Čili pokud není pes alergik nebo já nevím co, je potřeba se zamyslet, proč krmit granule a následně jaké….špatným výběrem můžeme psovi a následně i sobě nevědomě zadělat na zbytečné problémy.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (775 příspěvků) 26.03.2024, 13:27:32 xxx.xxx.27.179
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 26.03.2024, 13:22:12

Mám stejný názor.

Spotřeba masa je v západním světě naddimenzovaná. Je fajn mít chuť na kvalitní stejk a dát si ho, stejně tak pečené kuře. Ale nejet na kvantitu, ale na kvalitu. Jíst raději střídměji a pak si užít kvalitní a dobře připravené maso. 

I když se situace lepší, masa konzumujeme nad míru - a ano, i to má vliv na různé typy karcinomů. Zbytečné a nekvalitní maso se strká skoro všude, počínaje rozpečenými bulkami a pizzami v supermarketech, přes uzené v hotových jídlech…a mohli bychom jít dál a dál.

Pak není problém si dopřát kvalitnější a dražší maso z chovu, kde se ke zvířatům, chovají alespoň trochu slušně. Utrpení je horší než smrt samotná.