Aktuálně: 4 601 inzerátů178 097 diskuzních příspěvků17 803 uživatelů
JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (797 příspěvků) 19.03.2024, 13:22:28 xxx.xxx.27.179
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 19.03.2024, 13:15:48

Nojo, ono by jí to ještě víc ubralo na nepopularitě.

Zde nesouhlasím. Pokud využívám jako svoje PR, že jsme ohroženi a že potřebujeme F35, můžu si renomé postavit i na tom, že vedle toho provedu alespoň nějakou strategii edukace. Naopak si myslím, že by to mohlo v lidech posílit důvěru ve vládu.

Jak se na nebezpečí připravit doma, o tom se mluví možná někde na zájmových kurzech.

Ale mně je to buřt, já mám svojí teorii 🙂

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (797 příspěvků) 19.03.2024, 13:13:40 xxx.xxx.27.179
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 19.03.2024, 13:06:56

Teď nedávno byl někde na YT pořád, kde byl Šandor, Pelz a Jan Schneider (ten z Plastiků). Rozebírali tam celou situaci - ano, že válka hrozí, ale ne proto, že se by se Rus chtěl roztahovat - a taky tam dost dobře vysvětlili, že i kdyby se Rusko roztahovat momentálně chtělo, tak v nejbližších letech ani nemůže, jelikož tolik vojáků do kupy prostě teď nemá šanci dát.

To vyvolávání strachu je nechutné. Osobně už znám lidi, kteří by chtěli děti nebo další dítě, ale prostě na ně “nezadělávají”, jelikož se bojí, že bude válka.

Takhle chceme žít? 

Jen konstatuji, s úctou k veškerým postojů, které jsou v mezích zákona.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (797 příspěvků) 19.03.2024, 13:01:17 xxx.xxx.27.179
Fikovnice:

https://www.youtube.com/watch?v=aZAqJldVZns

Zajímavý, ale poněkud tristní rozhovor…


Helejse, pokud by tohle všechno byla pravda…..

To fakt jako nikomu nevadí, že se tady řinčí zbraněmi , že se mluví o možné mobilizaci, nakupují se zbraně a blablabla a nedělá se absolutně nic pro ochranu civilního obyvatelstva - nebo se o tom alespoň nemluví? Že se nemaká na kritické infrastruktuře, na zásobování, že se neplánuje strategie na proškolování civilu v případě té a té situace, že nevíme, kde jsou ve městech jaké možnosti krytů, doporučovat lide ve veřejných prostředcích, jak se zásobit doma blablabla.

Osobně si myslím, že velká válka nakonec nebude, že spíš přijde třeba 10 nebo 20 ekonomicky nejistých a na naše současné poměry hubených let, takže v tomto směru strach nemám, ale pokud bych ten strach měla, tak bych se cítila ohrožena především současnou vládou, že nekoná ani krůček pro vlastní občany.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (797 příspěvků) 18.03.2024, 16:17:51 xxx.xxx.10.87
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 18.03.2024, 16:02:53

Já se Vás pokusím jen trochu korigovat - podélná je to samé, co vodorovná - v mém vnímání.

Čili vodorovná/podélná po abcesu a ta druhá možnost je třebas svislá prasklina.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (797 příspěvků) 18.03.2024, 16:03:29 xxx.xxx.10.87
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 18.03.2024, 15:36:29

To, já tam rok žila, to by bylo moc fajn 😀 Tam měli lidi hluboko do kapsy už 10 let zpátky 😀

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (797 příspěvků) 18.03.2024, 10:23:10 xxx.xxx.27.179
Odpověď na příspěvek uživatele eena z 18.03.2024, 08:44:55

Tohleto “žádný nebude už jako on” řeším momentálně taky. Už jsme tady jednou nebo dvakrát psala, že mám psa, se kterým jsme totálně napojený, jako já na něj ani nemusím kouknout a mluvit, aby věděl, co se děje a co chci 😀 a ještě je fakt krásnej. Jenže už je jí deset. A dost vážně uvažuju nad tím, že v nejbližších dvou letech pořídím psa druhého. Aby mi ho stihla vychovat a taky aby mi doslova nepuklo srdce, až jednou odejde, to bude totiž hrozný.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (797 příspěvků) 16.03.2024, 00:08:26 xxx.xxx.13.97

A v mé bublině se řada Čechů i Slováků hroutí z Fica.

Tak naschvál, kolik se toho v životě Slováků reálně změní dílem Fica?

Nemluvě o tom, že si myslím, že je to tlučhuba 🙂

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (797 příspěvků) 15.03.2024, 14:36:27 xxx.xxx.176.61
Valvara:

Dekuji mnohokrat za vas prispevek.

Vidim to podobne, proto me ma soucasna situace znepokojuje.

Ted jsem take zjistila, ze ma vysoky prah bolesti. Slapla jsem ji omylem na packu a ja se toho lekla vic nez ona. A to jsem ji slapla fakt hodne.


😂🤣🤣 tak nic, zakladatel diskuze je trol. Musí být 😀

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (797 příspěvků) 14.03.2024, 22:07:40 xxx.xxx.30.209

Hlavně Valvaro …uvědomte si, že jste oběti reklamy. Pocket american bully je tak mladé plemeno, že ten standart chování je tam trochu vycucany z palce a fakt nemohl být ověřen časem.

Znám jednu chovatelku těchto psů s PP osobně. Na výcvik bych si od ní nenechala poradit  vyýcvik sedni.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (797 příspěvků) 14.03.2024, 15:45:50 xxx.xxx.27.179
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 14.03.2024, 15:34:27

Aha, tak jsem přehlédla, že je to ta pocket verze, tak o to spíš si za svým tvrzením stojím.  

Ono i když si bereme psa od chovatele, tak musíme počítat i s variantou, že chováním nemusí spadat do standartu plemene. Tak to prostě je. A hodnotit, jaký bude pes v dospělosti, když je mu 5 měsíců, je fakt brzo. Z popisu majitelky mám fakt pocit, že ta výchova je celkově chaos plus asi ne úplně jednoduchá povaha a je na průšvih zaděláno. Ale ještě je čas to podchytit.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (797 příspěvků) 14.03.2024, 15:34:27 xxx.xxx.27.179
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 14.03.2024, 15:32:37

Ano, je to malé štěně, které je ještě tvárné, a ještě k tomu to zatím není velký pes - rozměrem, i když zadavatelka myslím neuvedla typ tohoto plemene??? Kdyby bylo psovi rok a víc, mluvím jinak.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (797 příspěvků) 14.03.2024, 15:16:10 xxx.xxx.27.179
Odpověď na příspěvek uživatele Valvara z 14.03.2024, 15:00:19

Z toho, co popisujete, ale zatím pramení to, že psi jste sice měla, ale do metodiky výchovy jste bohužel nepronikla.

neberte to nijak zle, ale prostě je to holý fakt, to, co popisujete v posledním příspěvku, je typické chování rozjíveného štěněte bez nastavených hranic. 5tý až 6tý měsíc obvykle bývá období, kdy začínají zkoušet, něco jako lidské děti okolo druhého věku života.

Tady je na místě v první řadě zapracovat sama na sobě, to, že člověk přečte stohy knih, ještě neznamená, že pochopil. A není na tom nic špatného, každý máme vlohy na něco jiného, někdo na výchovu psa, někdo na paličkování, tak to prostě je.

Osobně vidím jako dobré nabrání směru pro začátek to, že se ptáte, alespoň tady. Osobně bych dala psovi ještě šanci )pochopila jsem správně, že zvažujete i variantu poslat ho dál???) a našla si někoho fajn, kde mě vztahem k vlastnímu psu provede. A neviset jen na chovateli, ono to, že někdo chová, ještě neznamená, že je to zkušený empatický výcvikář.

Proč to píšu. Mám koně, taky hodně od mlada. No…ze začátku jsem měla pocit, že jsme si fakt nesedli, že jsem chtěla něco jiného a že jsem si vzala fakt velký sousto. No, dala jsem tomu šanci a jsem ráda, jako fakt, není to zvyk, ale fakt jsem získala nejhodnějšího a nejspolehlivějšího koně ze stáje.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (797 příspěvků) 14.03.2024, 10:05:29 xxx.xxx.27.179

Můj známý je psovod, trénuje na cvičáku, ale jeho fena je také taková….od štěněte po celou dospělost. Už je jí osm. S lidmi se přivítá, ale konec, mazlit se nechce.

Mrzí ho to, ale nic s tím neudělá, když jí začne mazlit, není na něj zlá, ale prostě nechce. Je to jako s lidmi, každý jsme nějaký a pokud je to v rámci mezí, musíme se to naučit respektovat. A výjimka potvrzuje pravidlo (tj. že psi milují mazlení, ale najdou se i takoví, kteří ho prostě nevyhledávají).

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (797 příspěvků) 13.03.2024, 18:10:42 xxx.xxx.22.11
005Bára:

Děkuji. Bydlím na vesnici v zastrčené ulici a když jsme venku před domem, nebo pracujeme v předzahrádce máme ji tam spolu, pobíhá navolno. Pár lidí tam projde a na povely pak nereaguje. Bylo nám řečené že šarpíci to takto mají a že jsou hodně závislí na smečce a můžeme využít právě toho tak že utečeme od cizího člověka a on by se měl držet nás jako smečky, ale asi chápete že utíkat před sousedy není to pravé, takže mužu zkoušet to co říkáte v bodě 2. Lidi s tím určitě nebudou mít problém.


Mně tohle nikdy nepřestane fascinovat. Lidi si pořídí psa, jsou z něj po a myslí si, že to tak má každej. Když zjistí, že to tak není , tak to začnou omlouvat tím, jak lidí nemají rádi psi, že ale on je takový , že oni dělají toto , blablabla….

Kdo si pořídí psa, je za něj zodpovědný a má si ho zabezpečit,  a to výcvikem, mít ho za bránou anebo na špagátu. Pokud jste na na předzahrádce , stěně jednoduše uvažte na ddlouhé vodítko. Ve volných chvílích trénujte přivolání. Psa musím vychovávat úměrně plemeni od útlého věku. Pokud si nevíte rady, jděte na cvičák.

Samotný pes na ulici bez dozoru nemá co dělat. Může ho srazit auto, může způsobit nehodu, může ho napadnout jiný pes, může tam jít člověk, kterého psi obtěžují. To všechno je nutné brát vpotaz. 

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (797 příspěvků) 12.03.2024, 16:09:16 xxx.xxx.6.153
Odpověď na příspěvek uživatele Quash z 12.03.2024, 14:51:50

Teleskopické oko, lipicán, no 😀😀, nedám na ně dopustit. Oni se nedají hned koupit za kyblíček, jsou hrdí, nejsou hloupí, chce to čas.

To maj i chladnokrevníci. Nebo alespoň norici. Někdy je to děs 😀

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (797 příspěvků) 12.03.2024, 13:31:17 xxx.xxx.27.179
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 12.03.2024, 13:21:11

Já myslím, že zimní pauza není vůbec na škodu. Vemte si, že pólo koně nebo u nás koně ze Staromáku ji mají naprosto běžně. 

Osobně s tím taky v posledním roce velmi koketuji, prostě dát koni úplně volno prosinec - únor, když je ta největší tma a slota, i když celkově přes rok dělá prd. Maximálně jít občas na procházku na vodítku. Mně totiž točí do vrtule to neustálý se honění,a bych si ukradla pro sebe alespoň kousek světla. To je vopruz.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (797 příspěvků) 12.03.2024, 12:50:30 xxx.xxx.27.179
Odpověď na příspěvek uživatele Horsana z 12.03.2024, 11:36:50

Jé, Horsano, tohle do kamene tesat 😀 já nemám úplně takovou zkušenost jako Vy 😀 ale to isté, co píšete, jsme i uvědomila při poslední změně ustájení. Předchozí stáj top - plná péče, 30 km od baráku, no chodila jsem si jen vozit zadek. V současní stáji - ad a je to do 10ti km - kousíček!!! 🙂 ad b, jsem tam skoro denně nebo minimálně 5x týdně. A jak je tma, je to trochu pustina, nikde nikdo, nechci riskovat a nejezdím po tmě sama ven, čili že si teď krmím především já, koně vždycky opucnu, vodrbu, hodím mu kýbl a šoupnu ho zpátky do výběhu. A světe div se, ten jeho přístup ke mně se fakt velmi výrazně změnil. To, co píšete, že lidi hledají na jízdárně atp. - dělala jsem to taky - tak prostě přišlo samo, stačilo jediné. Jen tak být 😀 Najednou vůdčí kobyla, co má k dispozici seno a sladkou jarní trávu, chodí sama od sebe k východu z výběhu hned jak mě zmerčí nebo chodí na hvízdnutí od napajedla. Neskutečný. A při tom stačilo tak málo. Dokonce se mi občas podaří ji i ve volnosti vodit bez vodítka - ale připouštím, pomáhám si pamlskama.