Já proti podobným zónám rozhodně jsem. Co lidé žiǰící v jejich sousedství? Podívejte se na Šumavu nebo Krkonoše. Jakmile tam podobné nesmysly vznikly, soustředili se turisté do pár míst, která se postupně mění v lunaparky lemované apartmány. Původní obyvatelé tam prožívají krušné časy . Normální běžný život tam není možný, všechno ovlivnují nesmyslné až absurdní předpisy. Chráněná oblast ano, jsem pro, bezásahová oblast - rozhodně NE
Příspěvky uživatele
drvodelkafialova
Já o tomhle incidentu četla ještě jeden článek. Tam psali, že ochranáři, kterým se útok hlásil, nebyli překvapení. Vlka už mají evidovaného jako problémového a nebyl to jeho první útok na lidi.
Takže to jen zaevidovali a dočasně zakázali vstup do lesa v nočních hodinách. Osobně mi to přijde zcela absjrdní.
Pořád je to velký pes a každý(aby to neznělo že malý nepotřebuje) pes se musí vychovávat. Ale tady možná ta absence výchovy ukazuje nezkaženou povahu. Jestli jsou takoví, nebude problém jim najít milující domov. Jen doufám že to bude brzy a že snad nebudou v útulcích dlouho i když jim tam je určite 100x líp, než tam kde byli doteď.
https://www.stream.cz/mazlici-z-utulku/tito-pejsci-prezili-to-nejhorsi-ted-ale-poznavaji-lasku-a-predchozi-chovatele-trestni-rizeni-65332274
Zlatý retrívr není plemeno, po kterém bych toužila. Nicméně, když člověk vidí, jak dokáže mít rád lidi i po podobných hrůzách, je to uplně neuvěřitelný a chápu jejich oblibu.😃
Já to beru asi tak, že vlk, pokud je plachý mi nevadí. Nicméně vlka považuju za jednu z nejinteligentnějších šelem a aby zůstal plachý, musí mít důvod bát se lidí. Kdysi jsem četla zajímavou knihu o vlcích v yellowstonském parku, autor se jimi hodně zabýval, hlavně v době, kdy se je pokoušeli do přírody vrátit a vlci žili ve výbězích. Jedna smečka našla díru v plotě a při průzkumu okolí zahynula jedna z mladých, nízko postavených fen. Smečka ještě po velmi dlouhé době při průchodu kolem místa, kde fena zahynula projevovala stres, smutek a strach. Rozhodně si to přesně pamatovala. Nejsem pro absolutní vyhlazení vlků, ale rozhodně jsem pro každoroční odstřel několika jedinců a to i z tvz bezproblémových smeček. Prostě proto, aby měli vlci důvod zůstat plaší a člověk pro ně byl hrozbou, ne potencionální kořistí.
Jj. Taky mě v tom článku pobavilo, jak odborníci doporučují neběhat, nejezdit na kole apod, aby to vlky neprovokovalo k útoku. Navíc, když je to přece ta plachá šelma, co má panický strach z lidí, že jo….
Sorry Acher, ale Doron to rozhodně myslí ironicky😜
I když chápu že v dnešní době se najdou lidé, kteří sou schopní opravdu obvinit rodiče a litovat hladového vlka, který chtěl zredukovat přemnožený druh, toble ale byl vtip😀
Když to počítám, myslím psy a dobu po kterou se tohle dělo, je tam těch živých psů vlastně strašně málo. Vezměte si začínala dejme tomu s 10 fenami- řekněme každá 5 štěňat na 1 vrh, 2x do roka to 110 psů už za 1 rok. To znamená že těch mrtvolek tam bude, no strašně moc. Jako, když pominu všechno ostatní, bydlet v okolí muselo být peklo už jen kvůli smradu.
https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-vlk-v-nizozemsku-napadl-sestileteho-chlapce-dite-zachranili-kolemjdouci-40532647#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=5&utm_campaign=abtest288_local_box_varB&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
Pořád Karkulka?
Tak to by zas nebyl až takový problém😎
A nakonec, maso jako maso, moji psi nejsou zmlsaní.
Bože můj, jak já bych si přála, aby se podobný úchylák spletl a zkusil přelézt přez ten plot k nám a ublížit některé z fenek nebo koček.
Přiznávám pro na křížence jezevčíků mám slabost. Pár jsme jich měli a byli to strašně chytří psi.
Je to těžké. Řešíme se sestrou problém s rodiným příslušníkem, který se prostě zbláznil. Jenže dobrovolně na léčení nepůjde - blázni jsou všichni okolo. Nedobrovolně ho nikdo neodveze, dokud prokazatelně neohrožuje okolí a to se zatím stalo jen jednou a za pár týdnů byl venku z léčebny, s tím že když bere léky, je v pohodě. Navíc i když se podaří podobného člověka zbavit svéprávnosti, udělají to dnes jen částečně a někdo za něj musí převzít odpovědnost. A mějte odpovědnost za šílence, co pobíhá po svobodě, vlastně ho nemáte takřka právo v ničem omezit a to co případně provede, půjde za vámi. Ani se nedivím, že od ní dala rodina ruce pryč, natož přátelé. Ono je hezký pomáhat nemocnému člověku, když je nemocné tělo, ale ve chvíli kdy je zdravé tělo a v palici má zmatek, zničí to celé jeho okolí. To si neumí představit nikdo, kdo se do podobné situace nedostal. Jak říkám, chápu že to okolí odmítlo řešit.
https://www.novinky.cz/clanek/koktejl-amsterdam-instaluje-na-steny-vodnich-kanalu-zachranne-schudky-pro-kocky-40531601#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=4&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
Tohle je veselejší.
On stačí i dlouhý ostrý nůž. Sekerou bych asi zvíře zabít neuměla, teda ne tak, aby netrpělo.
Tohle ale vůbec není špatný nápad. Jenže většina těch, co jim vadí kočky je nebude krmit.
Otevřely se mu nové obzory . Má nové kamarády a asi se chce stát vůdcem indiánů, tak trénuje😃
No jo, jenže velký papoušek žije dlouho a pořídit si ho v 60, co s ním bude, když člověka přežije?
Po velkým papouškovi jsem vždycky pokukovala. Ale dokud chodím do práce, nemůžu se mu věnovat. A až půjdu do důchodu, budu už moc stará.
Leda si koupit staršího, ochočeného. Zvykne si takový papoušek na změnu majitele? Chci říct, bude ho mít rád?
