Aktuálně: 4 534 inzerátů178 231 diskuzních příspěvků17 805 uživatelů
Lenocka
Lenocka (125 příspěvků) 11.03.2024, 09:47:32 xxx.xxx.44.42

Jo a ještě jsem vlastně zapomněla, že když k nám přišla ohařice, trávení pošramocený nevhodným krmením a byla jak průmyslová výroba bojových plynů, tak během pár dnů skvěle zabrala probiotika CanVit Probio. Na ten kmen Enterococcus faecium nedám dopustit (v tom Dromy Gastro je mimochodem taky).

Lenocka
Lenocka (125 příspěvků) 10.03.2024, 21:00:45 xxx.xxx.44.42

Myslím, že kdyby Sardullah bydlela v oblasti obydlené vlky, věděla by to. A i kdyby nějaký procházel, tak to není denně, že? Řekla bych, že tím myslela právě to, že ten pastevec se chová právě tak, jak mu bylo vtištěno mnoha generacemi cíleně vybíraných předků a nedá se mu to zazlívat. Pokud to nevyhovuje, musí se s tím umět pracovat a najít alternativu. Ale nevychovanost? Když vlastně dělá to, co dělat má? Ne, nevychovanost to není.

Ovšem ve vztahu k původní debatě: do bytu asi těžko doporučit plemeno, jehož původním pracovním projevem bylo i štěkání, že.

Lenocka
Lenocka (125 příspěvků) 10.03.2024, 20:13:31 xxx.xxx.44.42
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 10.03.2024, 16:57:39

No přesně. Šarpláně to samý - se soumrakem začíná hlásit svojí přítomnost. Přes den zmlkne po okřiknutí, večer ne. Takže ho beru domů. Zajímavé je, že když ho pouštím za pár hodin na noc ven, už nevyřvává. Blbý je, když nejsme doma, ale je to málokdy a sousedů je tu kromě léta minimum. Ale moc mě překvapilo, jak silně se nese ten jeho hlas přes vodu (bydlíme nad rybníkem)!

Lenocka
Lenocka (125 příspěvků) 08.03.2024, 17:18:38 xxx.xxx.44.42

Kamarád v minulosti choval s manželkou PP JRT a PJRT a dušoval se mi, že jeden pes dožil 24/26 let, nejsem si jistá. Jeho dcera “jen” 18, tu jsem znala 🤷‍♀️

Lenocka
Lenocka (125 příspěvků) 08.03.2024, 11:00:27 xxx.xxx.29.241
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 08.03.2024, 09:41:54

Souhlasím. A podle mě to má i spojitost s tím věčně opakovaným, že voříšci jsou zdravější. Protože dřív právě byli všichni (většina) ti voříšci venku a zas tak moc se neřešili. Takže ne že by problémy neměli, ale nikdo je moc neřešil/řešit nechtěl. Zato když už si někdo pořídil PP psa, tak si ho většinou hleděl víc. Bavím se o době 30let zpět a víc, snad chápete jak jsem to myslela..

Lenocka
Lenocka (125 příspěvků) 08.03.2024, 09:13:51 xxx.xxx.44.42

Tak u nás byl cíl, aby pastevec byl venku. Proto ho máme, aby mě hlídal. Předpokládala jsem, že většinu času tam s ním budou holky a úplně sám bude vlastně jen přes noc. A domů jen na chvíli na pomazlení, že tu nebude chtít být.
Výsledek: je sám jen přes noc, nemá s tím problém. A doma je v době snídaňové, posnídaňové (rozuměj celé dopoledne když to jde), předvečeřové+večeřové+povečeřové (=co zalezu domů, jsme tu všichni). Nu což, vždyť je náš a je fajn tu spolu být. Právě se štěnětem zápasí o žužláka ❤️

Obrázek
Lenocka
Lenocka (125 příspěvků) 06.03.2024, 18:18:11 xxx.xxx.44.42
Odpověď na příspěvek uživatele Mi z 06.03.2024, 17:08:29

Prý mají povinnost dohledávat. Kde je psáno nevím.

Já si zjistila jméno toho člověka a vzkázala majiteli/pronájemci honitby, ať si ho srovná, že po něm nehodlám  uklízet a pokud najdu další postřelené zvíře, udělám tomu pánovi trochu problém. Tak uvidíme, zda to zabralo.

Lenocka
Lenocka (125 příspěvků) 06.03.2024, 12:55:40 xxx.xxx.44.42

K těm myslivcům: já s nimi obecně problém nemám. Bydlíme v lesích, vidím, že je hezky zakrmeno, střílí se celkem málo. JENŽE je tu jeden, na kterého mám fakt pifku. Nemůžu mu to dokázat, ale podle mě nedohledává postřelená zvířata. 2x jsem ho potkala, že jede do lesa. V autě psa, za 30min výstřel. A druhý den jsme museli dorazit postřelenou nutrii. Druhý případ horší: potkala jsem ho, do 30min několik výstřelů (3?). Za cca 7 dní mi přišla na zahradu umřít mladá liška, přilákala ji vůně sousedovo oběda, viděl jí, jak přiskákala o třech, řekl mi to zpětně . Já jsem ji našla mrtvou na zahradě, měli jsme tehdy v začátcích mizerný plot. 
Ne, nemůžu mu nic dokázat, ale zvláštní náhoda, že u toho byl vždy vidět tenhle konkrétní člověk 😖

Lenocka
Lenocka (125 příspěvků) 05.03.2024, 00:22:45 xxx.xxx.44.42
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 04.03.2024, 20:09:03

Tak u nás (tedy feny) kontrastní látka nic nevyřešila. Po vyprchání protiblicí injekce opět blila. Krve naprosto Ok. Záhadou byla dobrá nálada, skoro až nadstandartně. Jen nežrala, když už, tak to i po 12h vyzvracela téměř nenatrávený. Pomohly až ATB injekce + 3 dny Degan + Famosan. A byl klid. Pak po půl roce ještě jednou, ale to už bylo po sekci a kastraci. Spojovací ukazatel jen hormony. Zbytek smečky vč. štěněte zcela OK 🤷‍♀️

Lenocka
Lenocka (125 příspěvků) 27.02.2024, 20:49:50 xxx.xxx.44.42

Obnovuji téma, tentokrát s doporučením. Už delší dobu jsme řešili jak udržet v teple koleno. Naše ohařice má pokročilou atrózu a studený vlhko jí výrazně škodí. Původně jsme dávali ušitý návlek. Jo, na procházky super. Ale když ho měla celý den, začal odírat (má citlivou pleť). Takže to chtělo něco, co může mít celý den, koleno bude v teple a pes se nebude přehřívat. Nakonec to vyhrála Hurtta, konkrétně Mudventure overal. A tedy zírala jsem, jak moc je to kabátek vychytaný! Dá se nastavit a napasovat asi na všech místech, obléká se do něj taky dobře, je lehký a přitom odolný, jak už se ukázalo. Takže za mě velké doporučení!

Obrázek
Lenocka
Lenocka (125 příspěvků) 27.02.2024, 19:36:10 xxx.xxx.44.42
Odpověď na příspěvek uživatele Elda z 27.02.2024, 14:52:18

* Ad závislost na pánovi - ANO! Upřednosňuje ho přede vším, a to i před vlastním druhem. I naše malá, kterou jsme přivezli ve 3 měsících a má 3 psí parťáky, kteří jí milují, stejně vždy dá přednost mně.

* Ad samobytí doma - nejsou jiní než jiné plemeno. Štěně to prostě nedá, ani psychicky, ani s ohledem na venčení. Prostě ne. Chce to čas, dobrou výchovu a spoustu pozornosti, když doma jste. Fakt je potřeba vědět jak na to!


* Ad lovecký pud - zase je to o výchově. Fakt je. Je to OVČÁK, ale instinkt ovčáckého psa vychází z loveckého, na to pozor. Nicméně opravdu není problém štěně naučit co a jak se smí a nesmí. Zase musím pyšně pochválit svoje holky, které absolutně bez problémů fungují na farmě mezi volně žijícími slepicema, v dosahu králíkáren, všude kočky, za plotem ovce, koně. Jde to. Zvládá to i ta 9měsíční, u té je samozřejmě ještě nutný dozor.


Jenže nejen u těch výše řečených bodů je prostě nutné vědět JAK NA TO. Nepíšeme, zda máte zkušenost se psy. Nepíšete, proč zrovna BŠO. A nepíšete, zda máte v nejbližším okolí někoho, kdo pomůže. To jsou zásadní fakta.


Na závěr: přijeďte se podívat na klubovou výstavu, budou jich tam desítky, od štěňat po veterány. První 6.4. Šafránkův mlýn, druhá 8.6. Nová Živohošť, třetí 7.9. Česká Skalice

Lenocka
Lenocka (125 příspěvků) 26.02.2024, 09:39:18 xxx.xxx.44.42
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 26.02.2024, 09:20:08

Hezky napsáno! To si musím uložit, až se zas někdo na BŠO bude ptát.

Eldo s BŠO žiji již 20let. Měla jsem velké štěstí na tu první, osudovou. Časem se nám ti psi v ČR dost mění. Zjemnili vzhled i povahu, často se stávají nevyrovnanými. Covidová doba plemeni bohužel neprospěla, vyprodukovala se štěňata snad na všem, co šlo. A ta štěňata budou mít štěňata teď..

Na klubových stránkách je perfektní databáze, tam se dá leccos vyhledat. Ale stejně bez osobního kontaktu nevybírejte, povaha se z vysokého procenta dědí po matce..

Obrázek
Lenocka
Lenocka (125 příspěvků) 25.02.2024, 11:23:36 xxx.xxx.44.42
Odpověď na příspěvek uživatele lupus4 z 25.02.2024, 10:35:16

Boží!! Jak já to poznávám 😆

Mimochodem jeho pravou sestru z vrhu jsem chtěla zarezervovat pro kamarádku, nakonec ale mají odjinud a mnohem klidnější. Koukám ještě že tak 😃

Lenocka
Lenocka (125 příspěvků) 24.02.2024, 20:53:03 xxx.xxx.44.42

Tak jste mi potvrdily to, co jsem si myslela. Moje fena během půl roku 2 gastritidy - jedna po hárání, druhá po sekci+kastraci. Nikdo mi nevěřil, že je to spojené právě s těmi hormonálními výkyvy, házeli to na BARF, že blbě krmím 🤦‍♀️

Ať je holka brzy fit! U nás téměř okamžité zlepšení po ATB injekcích + Degan + Famosan

Lenocka
Lenocka (125 příspěvků) 24.02.2024, 18:31:04 xxx.xxx.44.42
Odpověď na příspěvek uživatele janaa z 24.02.2024, 16:39:39

Bílý dítě to slyšelo a prej chce taky na hon přinášet kachničky 😆

Obrázek
Lenocka
Lenocka (125 příspěvků) 24.02.2024, 15:54:28 xxx.xxx.44.42

Ad koupání - mám kachny. Všechny. Obě ovčandy, ohařku i pastevce. Jako super bydlet u rybníka, jen v zimě to chce postřeh a dobré hlasivky 😃 
Větší problém ale je, když za sychravého podzimního večera po blátivé procházce chci vzít psy domů, protože ve verandě by osychali a samočistili straaaašně dlouho. Tak jsem chlapa donutila vyrobit psům sprcháč. A JE TO SKVĚLÝ! Smršťovací hadici mám napojenou ve verandě, abych nemusela řešit zamrzání. Psiska už to znají, takže postupně (někteří teda s odporem) nastoupí, já komplet osprchuju podvozky, na trávě okapou, vydrbu ručníkem a parádička hotovo ❤️ Ještě tedy musíme přidat jednu stěnu na stranu k baráku, abych si nechlístala na zeď, ale fakt je to báječná pomoc.

Obrázek
Lenocka
Lenocka (125 příspěvků) 24.02.2024, 15:46:44 xxx.xxx.44.42
Odpověď na příspěvek uživatele Arosek z 23.02.2024, 11:59:18

A co je na tom Prádle tak proslaveného? 😳 Bydlím vzdušnou čarou 10km 😃